Zdieľať túto stránku: 

Články 

Źena pred sklenenou stenou v kancelárii, za ňou sedia ľudia za počítačmi        

Aj keď ženy sú čoraz viac a viac vzdelanejšie a v štúdiu dosahujú lepšie výsledky ako muži, stále nedostávajú za rovnakú prácu rovnako zaplatené. V manažérskych pozíciách je ich podľa Eurostatu len jedna tretina, pričom ich platy sú o štvrtinu nižšie ako platy mužov. Tento rok sme sa pri príležitosti Medzinárodného dňa žien rozhodli pritiahnuť pozornosť na ich ekonomické postavenie, prečítate si, čo všetko sme pri tejto príležitosti naplánovali.

video od EuroparlTV        

Každý rok pri príležitosti Medzinárodného dňa žien sa snažíme upozorňovať na špecifickú tému. Tento rok sme sa rozhodli podnietiť debatu o ekonomickom postavení žien. Ich platy sú stále nižšie ako platy mužov, o dôchodkoch ani nehovoriac. Poslankyne Anna Hedh a Constance Le Grip hovoria o tom, čo všetko musíme zmeniť.

infografika o situácii žien        

Medzinárodný deň žien v Európskom parlamente už tradične venujeme konkrétnej téme. Tento rok sa rozhodli pritiahnuť pozornosť na ich ekonomické postavenie.

Články 

papier so symbolmi pre ženy a mužov        

Peniaze vás nespravia šťastnými, no dávajú vám slobodu. Slobodu rozhodnúť sa o vlastnej budúcnosti či opustiť násilného partnera. A neexistuje dôvod na to, aby bola táto sloboda ženám upieraná. Zarábajú menej ako muži, narážajú na sklenený strop, venujú viac času starostlivosti o deti a domácnosť a vo vysokej politike ich je ako šafranu. Európsky parlament sa tento rok rozhodol zasvätiť Medzinárodný deň žien ich ekonomickému postaveniu. Prečítajte si, čo všetko sme naplánovali na tento týždeň.