Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Naživo: Schulz a lídri politických skupín diskutujú o budúcnosti EÚ

Ďalšie tlačové správy Článok - Budúcnosť Európy/európska integrácia / Inštitúcie09-05-2012 - 13:30
 
Predseda EP a lídri politických skupín budú diskutovať o budúcnosti EÚ. Naživo 9. mája o 15:00   Predseda EP a lídri politických skupín budú diskutovať o budúcnosti EÚ. Naživo 9. mája o 15:00

Rozsiahle úsporné opatrenia, rastúca nezamestnanosť, ako i neistá budúcnosť spoločnej meny. To sú problémy, ktoré uprostred súčasného volebného rozruchu trápia každého Európana. Aká budúcnosť čaká krízou zasiahnutú Európu? Predseda EP Martin Schulz sa spolu s lídrami politických skupín pokúsi načrtnúť odpoveď na túto otázku. Diskusia prebehne symbolicky počas Dňa Európy. Nenechajte si to ujsť a sledujte nás naživo v stredu 9. mája od 15:00 hod.


V nadväznosti na francúzske a grécke voľby, v ktorých hrali európske otázky významnú úlohu, predstavuje Deň Európy vynikajúcu príležitosť na kladenie závažných otázok o budúcnosti EÚ. Sme na správnej ceste alebo nastal čas na zmenu?


Vo svojej gratulácii novozvolenému francúzskemu prezidentovi François Hollandovi Schulz poznamenal, že "teraz nastal čas na zmenu smerovania Európy." "Na vrchole finančnej konsolidácie ... je EÚ pripravená na politiku rastu," dodal.   


Zaujíma Vás ako vnímajú budúcnosť Únie europoslanci? Sledujte priamy prenos z diskusie v stredu 9. mája o 15:00 a dozviete sa viac. Odkaz na vysielanie nájdete vpravo

Odkaz : 20120507STO44559