Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Plenárne zasadnutie EP (11. - 14. júna 2012)

Plenárne zasadnutie Špecializované články - Inštitúcie08-06-2012 - 14:39
 
Júnovej plenárnej schôdzi dominovali ekonomické otázky a rozhodnutie Rady zmeniť pravidlá fungovania Schengenu.   Júnovej plenárnej schôdzi dominovali ekonomické otázky a rozhodnutie Rady zmeniť pravidlá fungovania Schengenu.

Júnová plenárna schôdza Európskeho parlamentu prebehla tento týždeň v Štrasburgu. Europoslanci rozhodovali o viacerých významných opatreniach. Rokovaniam opäť dominovali ekonomické otázky. Parlament schválil sprísnenie fiškálnych pravidiel a opatrenia na podporu rastu. Diskutoval aj o možnej reforme rozpočtu EÚ na roky 2014-2020, ktorá by mala podľa poslancov zahŕňať vytvorenie vlastných zdrojov. Na programe rokovaní bola tiež otázka vytvárania nových pracovných miest.


Okrem toho poslanci hlasovali o nových pravidlách pre dojčenské mlieko, bezlepkové potraviny či pre zaobchádzanie s nebezpečnými chemikáliami.  V centre ich záujmu bol i Afganistan, Blízky východ, Tibet a Afrika.


Parlament si tiež vypočul stanovisko dánskeho predsedníctva k hlasovaniu Rady o zmenách pravidiel fungovania Schengenu. Európski ministri vnútra totiž 7. júna schválili, aby krajiny mohli za mimoriadnych okolností obnoviť hraničné kontroly v Schengene až na 2 roky. Európsky parlament bol pritom vylúčený z rozhodovania o takýchto obnovách.  


V nasledujúcej sekcii nájdete všetky podstatné  informácie. Celý špecializovaný článok budeme postupne aktualizovať o najnovšie správy.Odkaz : 20120601FCS46167
Aktualizované: ( 15-06-2012 - 10:59)