Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

EP Newshub: Nový nástroj na sledovanie činnosti Parlamentu v reálnom čase

Ďalšie tlačové správy Článok - Inštitúcie / Informácie03-07-2012 - 14:21
 
Newshub vám prináša všetky aktuálne informácie z Parlamentu na jednom mieste   Newshub vám prináša všetky aktuálne informácie z Parlamentu na jednom mieste

754 europoslancov, 7 politických skupín, jeden predseda a množstvo inštitucionálnych správ. To všetko viedlo k vytvoreniu jednej neobyčajnej webovej stránky, na ktorej nájdete pravidelne aktualizované spravodajstvo Parlamentu: to je nový EP Newshub. Prinášame vám základný prehľad o tom, čo presne to je a ako funguje. Neváhajte našu novú stránku navštíviť a užívajte výhody, ktoré vám prináša.


EP Newshub je novým nástrojom rýchleho spravodajstva z Európskeho parlamentu. Na jednom mieste zhromažďuje všetky informácie, ktoré europoslanci, politické skupiny, predseda a spravodajský tím Parlamentu uverejňujú on-line. Nájdete tu správy zo šiestich platforiem: blogov, internetových stránok, Facebooku, Twitteru, YouTube či Flickru. 


Podpredsedníčka Európskeho parlamentu pre komunikáciu, grécka sociálna demokratka Anni Podimata nový nástroj víta a zdôrazňuje jeho pozitíva. "EP Newshub predstavuje pre občanov dokorán otvorené okno, ktorým môžu sledovať prácu Parlamentu. Toto okno je jedným z inovatívnych nástrojov, ktoré umožní členom Parlamentu, aby vybudovali obojstrannú komunikáciu s občanmi a povzbudili ich k vytvoreniu silnejších vzťahov s ich volenými zástupcami." 


"Nie je to len o šírení informácií, ale aj o načúvaní obavám a myšlienkam ľudí. Tak môžeme najlepšie fungovať ako hlas viac než 500 miliónov európskych občanov. Navyše, opäť dokazujeme, že sa usilujeme byť najtransparentnejším a najotvorenejším parlamentom na svete," zdôraznil druhý podpredseda Parlamentu pre komunikáciu, Rakúšan z Európskej ľudovej strany Othmar Karas.


Čo konkrétne to znamená?


Teraz môžete na jednej stránke takmer v reálnom čase sledovať všetko, o čom diskutujú slovenskí europoslanci na webe.


Rovnako môžete sledovať  všetkých členov jednotlivých politických skupín, alebo sa zamerať na najhorúcejšie témy, o ktorých diskutujú poslanci a politické skupiny. Príkladom môže byť diskusia o Dohode proti falšovaniu ACTA.   


Jednoducho choďte on-line a vyskúšajte to.


Objavte EP Newshub kliknutím na odkaz vpravo. Ak vás naša nová stránka zaujala, podeľte sa o svoj názor v diskusii na LinkedIn.  

Odkaz : 20120628STO47900
Aktualizované: ( 03-07-2012 - 17:33)
 
 
   
EP Newshub v kocke
 

• V reálnom čase

 
 

• Politický

 
 

• Upraviteľný

 
 

• Agreguje 700 a viac zdrojov

 
 

• Zastúpených je 6 platforiem (blogy, webové stránky, Facebook, Twitter, YouTube, Flickr)