Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Infografiky

 

Interaktívna mapa Twitterpolis: Cestujte s Európskym Parlamentom po Twitteri

Informácie18-05-2016 - 10:39
Interaktívna mapa Twitterpolis vám pomôže zorientovať sa v takmer stovke twitterových účtov Európskeho parlamentu

Nemáte príliš veľa času? Twitter - sociálna sieť, ktorá počíta každé písmenko, sa stala novým obľúbeným nástrojom politikov, novinárov a všetkých tých, ktorý chcú byť v obraze. Viete že Európsky parlament tu má takmer 100 oficiálnych účtov? Zorientujete sa v nich pomocou našej vynovenej twitterovej mapy.


Rozhovory, tlačové správy, posledné výsledky hlasovaní v parlamentných výboroch, videá z EuroparlTV či vedecké správy - o tomto všetkom informujú jednotlivé účty Európskeho parlamentu na Twitteri.


Pri navrhovaní Twitterpolisu sme sa inšpirovali mapami metra. Na každej čiare sú zoskupené účty s podobným zameraním. Mapa je interaktívna, čo znamená, že ak kliknete na jednotlivú "zastávku", dostanete sa na konkrétnu stránku na Twitteri.


Správy aj v slovenčine

Na svetlomodrej čiare sú zoskupené centrálne účty EP vo všetkých jazykoch. Sú to práve tie, ktoré informujú o najnovších publikovaných článkoch alebo o rozhovoroch s poslancami.


Lokálne štebotanie

Na tmavomodrej čiare nájdete účty Informačných kancelárií Európskeho parlamentu, ktoré prinášajú miestne správy z jednotlivých členských krajín.


Čo nového vo výboroch

Oranžová trasa spojuje účty parlamentných výborov. Dozviete sa tu o výsledkoch hlasovaní vo výboroch alebo na plenárnych zasadnutiach. Tieto účty prinášajú aj informácie o nových tlačových správach a sú vynikajúcim prostriedkom na kontaktovanie tlačových hovorcov Parlamentu zodpovedných za danú tematiku.


Mediálne služby

Na o čosi kratšej zelenej čiare nájdete mediálne služby, ktoré ponúka Európsky parlament - účet tlačového oddelenia a tlačového hovorcu či účty s najnovšími fotografiami a videami.


Podujatia a ostatné

Fialová trasa je venovaná zoznamu ďalších aktivít Európskeho parlamentu, akými sú napríklad návštevnícke centrum Parlamentarium alebo Cena Karola Veľkého pre mládež.


Tento článok sme pôvodne publikovali 28. marca 2014. Keďže do mapy pribudli nové "zastávky", rozhodli sme sa ho zverejniť ešte raz.


Odkaz : 20140327IFG40008