Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodaj

09-03-2017 - 20:21
 
 

Európsky parlament chce, aby si firmy dávali pozor, odkiaľ dovážajú nerasty

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod21-03-2017 - 16:14
 

Cín, volfrám, tantal alebo zlato. Nerasty, ktoré používame pri výrobe smartfónov alebo áut, sú častokrát zodpovedné za krvavé boje v Afrike. Ich ťažbu a predaj kontrolujú ozbrojené skupiny a pokiaľ ich budeme kupovať, financujeme tak krviprelievanie. Minulý týždeň Európsky parlament prijal nové pravidlá, ktoré od európskych firiem vyžadujú, aby si dovoze nerastov dávali pozor na to, odkiaľ pochádzajú. (Čítať ďalej: Európsky parlament chce, aby si firmy dávali pozor, odkiaľ dovážajú nerasty )

 

Budúcnosť EÚ: Parlament dáva slovo občanom

Plenárne zasadnutie Budúcnosť Európy/európska integrácia / Inštitúcie21-03-2017 - 14:02
Logo 60 ROME  

Rímske zmluvy, podpísané pred 60 rokmi, položili základy hospodárskej integrácie a mieru a viedli k vytvoreniu dnešnej EÚ s viac ako pol miliardou ľudí. EP sa nedávno viackrát zamýšľal nad tým, čo sa nám podarilo dosiahnuť a akým smerom by sme sa mali uberať v budúcnosti. Chceme však vedieť, čo si o tom myslia bežní ľudia. Preto sme niekoľko stoviek občanov pozvali do Bruselu, kde budú môcť spoločne diskutovať o tom, ako si predstavujú budúcnosť EÚ. Ich debatu môžete sledovať v priamom prenose. (Čítať ďalej: Budúcnosť EÚ: Parlament dáva slovo občanom )

 

Poslanci privítali reformné úsilie Čiernej Hory za rok 2016

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy16-03-2017 - 12:46

Čierna Hora dosiahla v roku 2016 ďalší pokrok v prístupových rokovaniach, no napriek tomu, že v procese pristúpenia postúpila najďalej zo všetkých štátov, korupcia a organizovaná trestná činnosť v krajine vzbudzuje v poslaneckých radoch naďalej vážne znepokojenie. Vyplýva to z uznesenia, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci zároveň vyjadrili obavy nad údajnými pokusmi Ruska ovplyvňovať vývoj v krajine, ktorá sa pokúša o euroatlantickú integráciu. (Čítať ďalej: Poslanci privítali reformné úsilie Čiernej Hory za rok 2016 )

 

Arctic: ban oil drilling and mitigate tensions, urge MEPs

Plenary Session External relations / Environment16-03-2017 - 12:44
Picture of iceland glacier lagoon bay  

Climate change is bringing new environmental and security challenges in the Arctic, as the melting ice cap opens up new navigation and fishing routes, and competition for its natural resources heats up, say MEPs in a resolution voted on Thursday. They call for measures to protect the vulnerable Arctic ecosystem, ban oil drilling there and keep it a low-tension and cooperation area. (Read more: Arctic: ban oil drilling and mitigate tensions, urge MEPs )

 

EP chce posilniť obranu a nabáda k spoločnému využívaniu vojenských kapacít

Plenárne zasadnutie Bezpečnosť a obrana16-03-2017 - 12:44
Infografika porovnávajúca obranu v EÚ a USA  

Európske krajiny by v obrane dosiahli viac, keby sa delili o svoje zdroje a koordinovali sa. Duplikácia, nadmerné kapacity a bariéry pre obstarávanie nás každoročne stoja miliardy eur. Uvádza sa to v správe, o ktorej Parlament rokoval 15. marca. Niektoré štáty EÚ v oblasti obrany už spolupracujú, no zatiaľ len príležitostne. Časy sa však menia a bezpečnostné výzvy sa na nás valia z viacerých strán. Na Európu tlačia aj Američania, chcú, aby sme do obrany začali investovať, ako sme prisľúbili. (Čítať ďalej: EP chce posilniť obranu a nabáda k spoločnému využívaniu vojenských kapacít )

 

Nerasty z konfliktných oblastí: Nová povinnosť náležitej kontroly pre dovozcov

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod16-03-2017 - 12:38
Ťažba zlata v Afrike.  

Európsky parlament vo štvrtok schválil legislatívu, ktorá má zastaviť financovanie ozbrojených skupín a potláčanie ľudských práv pri obchode s nerastmi z konfliktmi poznamenaných oblastí. Nariadenie o konfliktných nerastoch zaviaže importérov cínu, volfrámu, tantalu a zlata, s výnimkou malých dovozcov, náležite si preveriť svojich dodávateľov. Veľké výrobné podniky by tiež mali zverejniť, ako budú monitorovať dodržiavanie zákonných pravidiel svojimi dodávateľmi. (Čítať ďalej: Nerasty z konfliktných oblastí: Nová povinnosť náležitej kontroly pre dovozcov )

 

Defence: MEPs urge member states to show political will and join forces

Plenary Session Security and defence16-03-2017 - 12:28

Increasing defence cooperation in the EU now depends more upon the political will to make it happen than upon legal considerations, say MEPs in a resolution approved by Parliament on Thursday. They stress that member states can and should use the treaty tools in place to build a truly common defence policy. (Read more: Defence: MEPs urge member states to show political will and join forces )

 

Human rights: Zimbabwe, Ukrainian political prisoners in Russia, and Philippines

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation / External relations16-03-2017 - 12:15

Parliament deplores the arrest of Pastor Evan Mawarire and political violence against human rights defenders in Zimbabwe, calls for the release of Ukrainians illegally detained in Russia and urges the Philippines to release human rights advocate Senator Leila M. De Lima, detained on drug-trafficking charges, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: Zimbabwe, Ukrainian political prisoners in Russia, and Philippines )

 

MEPs commemorate Brussels terror attack victims, stress need to step up security

Plenary Session Institutions / Justice and home affairs15-03-2017 - 18:01

MEPs examined progress made in fighting terrorism since the 22 March 2016 attacks in Brussels in Wednesday afternoon’s “topical debate”. They stressed the need to do more to ensure swift and efficient information sharing among member states and improve the interoperability of EU databases, as well as to prevent radicalization and help victims of terrorism. (Read more: MEPs commemorate Brussels terror attack victims, stress need to step up security )

 

Budúcnosť EÚ dominovala rozprave o záveroch marcového samitu hláv štátov a vlád

Plenárne zasadnutie Európska rada / Inštitúcie15-03-2017 - 17:40
Rečníci v rozprave k 60. výročiu Rímskych zmlúv.  

Závery marcového zasadnutia Európskej rady a Rímska deklarácia o budúcnosti EÚ boli hlavnými témami stredajšej rozpravy, na ktorej sa zúčastnili predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker, predseda Európskej rady Donald Tusk, podpredseda maltskej vlády Louis Grech a taliansky premiér Paolo Gentiloni. (Čítať ďalej: Budúcnosť EÚ dominovala rozprave o záveroch marcového samitu hláv štátov a vlád )

 

Poslanci sa chystajú hlasovať o novej stratégii pre Arktídu

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy / Životné prostredie15-03-2017 - 15:41
Infografika o roztápajúcej sa Arktíde  

V stredu večer bude parlamentné plénum rokovať o novej integrovanej politike pre Arktídu. Nárast teploty na Zemi spôsobuje topenie ľadu, z Arktídy ho tak každoročne ubudne až 280 miliárd ton. No životné prostredie je len jednou z viacerých otázok, ktoré tu treba riešiť. Roztopený ľad otvára nové námorné cesty dôležité pre medzinárodný obchod, umožňuje ťažbu prírodných zdrojov a turistiku. Na kontinente sa okrem toho stretávajú vojenské záujmy viacerých krajín. (Čítať ďalej: Poslanci sa chystajú hlasovať o novej stratégii pre Arktídu )

 

EU security policy debate one year after Brussels terrorist attacks, 15.00 today

Plenary Session Institutions / Justice and home affairs15-03-2017 - 14:00

MEPs will debate progress on the European security agenda since the 22 March 2016 terrorist attacks in Brussels with EU Commissioners Dimitris Avramopoulos and Sir Julian King, and Maltese Parliamentary Secretary Ian Borg for the Council Presidency, on Wednesday at 15.00. Enhancing information sharing, combatting terrorism financing, preventing radicalisation and strengthening controls at the EU’s external borders are key priorities. (Read more: EU security policy debate one year after Brussels terrorist attacks, 15.00 today )

 

Návrh nemeckého systému spoplatnenia cestnej infraštruktúry pre osobné vozidlá, takzvaný Pkw-Maut, obsahuje prvky diskriminujúce zahraničných vodičov, uvádza sa v uznesení, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Podľa poslancov je aj prepracovaná verzia mýtneho systému, ktorú odobrila Komisia, v jasnom rozpore s právom EÚ, nakoľko umožňuje vodičom v Nemecku zaregistrovaných automobilov odpočítať si mýtne poplatky z dane za motorové vozidlo. (Čítať ďalej: EP: Návrh nemeckého mýtneho systému diskriminuje vodičov z ostatných štátov EÚ )

 

Poslanci sprísňujú kontroly v celom potravinovom reťazci

Plenárne zasadnutie Bezpečnosť potravín15-03-2017 - 13:28
Produkty sardínskej kuchyne.  

Zlepšenie sledovateľnosti potravín, boj proti podvodom a obnovenie dôvery spotrebiteľov v integritu dodávateľského reťazca. To všetko si kladie za cieľ nová legislatíva, ktorá sprísni kontroly potravín v celom reťazci siahajúcom od producentov na farmách až po stoly spotrebiteľov. Na konečnom texte nových pravidiel, ktoré v stredu odobril Európsky parlament, sa dohodli poslanci so zástupcami holandského predsedníctva ešte v júni 2016. (Čítať ďalej: Poslanci sprísňujú kontroly v celom potravinovom reťazci )

 

Sustainable growth, jobs and security: MEPs adopt 2018 budget priorities

Plenary Session Budget15-03-2017 - 12:51

Growth and jobs, particularly for young people, must remain key EU budget priorities, along with tackling migration and climate change, MEPs say in guidelines, voted on Wednesday, for EU Commission officials preparing the EU’s draft 2018 budget. The budget “must be equipped with the tools to enable it to respond to multiple crises simultaneously” and must also address EU citizens' safety and security concerns, they add. (Read more: Sustainable growth, jobs and security: MEPs adopt 2018 budget priorities )

 

Poslancov znepokojuje Trumpovo memorandum proti interrupciám

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy14-03-2017 - 19:57
Portréty diskutujúcich poslancov.  

Poslanci dnes spoločne s komisárom pre humanitárnu pomoc Christosom Stylianidesom diskutovali o nariadení proti potratom, ktoré v januári podpísal Donald Trump. Zakazuje financovať zahraničné mimovládne organizácie, ktoré v rámci svojej činnosti vykonávajú interrupcie alebo o nich informujú. Väčšina poslancov Trumpov počin ostro odsudzuje a požaduje EÚ, aby tu podnikla kroky a poskytla financie. Niektorí však s americkým prezidentom súhlasia, odvolávajúc sa na práva nenarodených detí. (Čítať ďalej: Poslancov znepokojuje Trumpovo memorandum proti interrupciám )

 

Parlament prijal prísnejšie pravidlá na kontrolu potravín

Plenárne zasadnutie Bezpečnosť potravín14-03-2017 - 18:50
 

Ako spotrebitelia by ste si mali byť istí, že jedlo, ktoré jete, je bezpečné. Škandály s jedlom, ako napríklad vtedy, keď sa prišlo na to, že konské mäso sa predávalo ako hovädzie, nás donútili zamyslieť sa nad tým, ako dohliadame na bezpečnosť potravín v celom potravinovom reťazci. V stredu 15. marca Európsky parlament prijal nové, prísnejšie pravidlá. Poslankyňa Karin Kadenbach (S&D, AT), ktorá má v Parlamente túto legislatívu na starosti, vo videu vysvetľuje, čo sa zmení. (Čítať ďalej: Parlament prijal prísnejšie pravidlá na kontrolu potravín )

 

US “global gag” anti-abortion rule a major setback for women’s health, say MEPs

Plenary Session Humanitarian aid / External relations14-03-2017 - 17:34

Political group speakers reacted to President Donald Trump’s reinstatement of the “global gag” rule in a debate with EU humanitarian aid Commissioner Christos Stylianides on Tuesday. The executive order, signed on 23 January, obliges US-funded foreign NGOs to certify that they will not perform or actively promote abortion. (Read more: US “global gag” anti-abortion rule a major setback for women’s health, say MEPs )

 

Odpad: Viac recyklácie, menej skládkovania a obmedzenie plytvania potravinami

Plenárne zasadnutie Životné prostredie14-03-2017 - 17:30
Skládka odpadov.  

Podiel odpadu určeného na recykláciu by sa mal do roku 2030 zvýšiť zo súčasných 44% na 70%. Vyplýva to pozmeňovacích návrhov k legislatívnemu balíku o odpadoch, ktoré v utorok schválil Európsky parlament. Poslanci tiež chcú obmedziť podiel skládkovaného odpadu, ktorý má významne negatívny vplyv na životné prostredie, na 5% a dosiahnuť zníženie plytvania potravinami do roku 2030 o 50%. Poslanci čoskoro začnú rokovania s Radou (ministrov) EÚ o finálnom znení novej legislatívy. (Čítať ďalej: Odpad: Viac recyklácie, menej skládkovania a obmedzenie plytvania potravinami )

 

Global gag: Rozprava o protipotratovom pravidle Spojených štátov

Plenárne zasadnutie Humanitárna pomoc / Vonkajšie vzťahy14-03-2017 - 14:57

Poslanci budú v utorok od 15h00 diskutovať s komisárom pre humanitárnu pomoc Christosom Stylianidesom o rozhodnutí prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa opätovne zaviesť takzvané global gag pravidlo, ktoré znemožňuje zahraničným mimovládnym organizáciám financovaným čiastočne z prostriedkov Spojených štátov vykonávať alebo aktívne podporovať umelé prerušenie tehotenstva. (Čítať ďalej: Global gag: Rozprava o protipotratovom pravidle Spojených štátov )

 

Parlament schválil novelizovanú smernicu o strelných zbraniach

Plenárne zasadnutie Voľný pohyb tovaru14-03-2017 - 14:37

Európsky parlament v utorok schválil novelizáciu smernice o strelných zbraniach, ktorá zavedie prísnejšie kontroly zbraní na streľbu slepými nábojmi a nedostatočne deaktivovaných zbraní, aké boli využité pri teroristických útokoch v Paríži. Členské štáty tiež budú musieť zaviesť evidenčný systém pre vydávanie a obnovu licencií a posilniť vzájomnú výmenu informácií. (Čítať ďalej: Parlament schválil novelizovanú smernicu o strelných zbraniach )

 

MEPs back mercury pollution curbs, in line with UN Minamata convention

Plenary Session Public health14-03-2017 - 13:23

New legislation restricting the use of mercury, a persistent pollutant that has adverse effects on the environment and human health, was adopted by Parliament on Tuesday. The bill, already informally agreed with the Council of Ministers, aims to close the gap between existing EU legislation and the United Nations Minamata Convention against mercury pollution. (Read more: MEPs back mercury pollution curbs, in line with UN Minamata convention )

 

EU is stuck half way to achieving gender equality, MEPs say

Plenary Session Women's rights/Equal opportunities14-03-2017 - 13:18

The EU and its member states should step up their efforts to achieve equality between women and men. Despite progress on some issues, much remains to be done to reduce pay gaps, remove “glass ceilings” blocking women’s careers, remedy their lack of economic independence and improve their work/life balance, say MEPs in a non-legislative resolution voted on Tuesday. (Read more: EU is stuck half way to achieving gender equality, MEPs say )

 

Sanctions against MEP who offended women

Plenary Session Parliament's Rules of Procedure14-03-2017 - 13:09

Sanctions of unprecedented severity were announced by EP President Antonio Tajani on Tuesday, against Polish MEP Janusz Korwin-Mikke for his unacceptable remarks against women during a plenary debate on the "Gender pay gap" on 1 March. (Read more: Sanctions against MEP who offended women )

 

Stronger rights for shareholders in EU companies

Plenary Session Justice and home affairs14-03-2017 - 12:35

New tools to sharpen big EU firms’ focus on their long-run performance, by fostering their shareholders’ commitment to it, were approved by Parliament on Tuesday. They will include giving shareholders a say on directors’ pay and making it easier for firms to identify their shareholders. (Read more: Stronger rights for shareholders in EU companies )

 

Predseda EP Tajani: Poslanca Korwina-Mikkeho čaká za urážku žien primeraný trest

Plenárne zasadnutie Inštitúcie13-03-2017 - 19:03
Predseda EP Antonio Tajani.  

Poľský poslanec Janusz Korwin-Mikke (NI) dostane za neprijateľné poznámky týkajúce sa rozdielneho odmeňovania žien a mužov primeraný trest, a to hneď po ukončení vyšetrovania celej udalosti, uviedol predseda EP Antonio Tajani v pondelok krátko po zahájení marcového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu. Takýto spôsob vyjadrovania sa, ktorý urazil každú ženu v tejto snemovni, nebude tolerovaný, vyhlásil predseda EP za búrlivého potlesku poslancov. (Čítať ďalej: Predseda EP Tajani: Poslanca Korwina-Mikkeho čaká za urážku žien primeraný trest )

 

Plénum sa chystá hlasovať o odpadoch

Plenárne zasadnutie Životné prostredie13-03-2017 - 17:22
infografika o odpadoch  

Európsky parlament bude v utorok 14. marca hlasovať o legislatívnom balíku, ktorý obsahuje štyri smernice týkajúce sa smetí z domácností a malých firiem. Dokopy to predstavuje 8% všetkého odpadu v EÚ. Ide o prvý krok v rámci budovania tzv. obehového hospodárstva. EÚ chce, aby sa čoraz viac odpadu recyklovalo a menej končilo na skládkach. (Čítať ďalej: Plénum sa chystá hlasovať o odpadoch )

 

Poslanci sa začnú zaoberať reformou azylového systému

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo07-03-2017 - 16:34
 

Počas posledných rokov sa ukázalo, že súčasný azylový systém EÚ má svoje limity. Nezvládame reagovať na migračné vlny a nevieme nájsť stratené migrujúce deti. Len v roku 2016 prišlo do Grécka a Talianska 354 886 osôb. Je preto čoraz urgentnejšie azylový systém reformovať. V Európskom parlamente sa touto otázkou zaoberá švédska poslankyňa Cecilia Wikström, vo štvrtok predstaví vo výbore pre občianske slobody svoju správu. (Čítať ďalej: Poslanci sa začnú zaoberať reformou azylového systému )

 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
13-03-2017 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Ortuť
Správa:A8-0313/2016 ***I
Spravodajca: Stefan Eck
ENVI
 
Dlhodobé zapojenie akcionárov a vyhlásenie o správe a riadení
Správa:A8-0158/2015 ***I
Spravodajca: Sergio Gaetano Cofferati
JURI
 
Spoločná rozprava - Rodová rovnosť
Rovnosť medzi ženami a mužmi v EÚ v rokoch 2014/2015
Správa:A8-0046/2017
Spravodajca: Ernest Urtasun
FEMM
Rovnaké zaobchádzanie medzi mužmi a ženami v prístupe k tovaru a službám a k ich poskytovaniu
Správa:A8-0043/2017
Spravodajca: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
FEMM
Finančné prostriedky EÚ pre rodovú rovnosť
Správa:A8-0033/2017
Spravodajca: Clare Moody
FEMM
 
Krátka prezentácia týchto správ:
Vplyv veľkých dát na základné práva
Správa:A8-0044/2017
Spravodajca: Ana Gomes
LIBE
Minimálne normy na ochranu chovných králikov
Správa:A8-0011/2017
Spravodajca: Stefan Eck
AGRI
Zodpovedné vlastníctvo a starostlivosť o koňovité
Správa:A8-0014/2017
Spravodajca: Julie Girling
AGRI
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
 
 
14-03-2017 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Kontrola získavania a vlastnenia zbraní
Správa:A8-0251/2016 ***I
Spravodajca: Vicky Ford
IMCO
 
Spoločná rozprava - Obehové hospodárstvo
Vozidlá po dobe životnosti, použité batérie a akumulátory a odpad z elektrických a elektronických zariadení
Správa:A8-0013/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
Skládky odpadov
Správa:A8-0031/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
Odpad
Správa:A8-0034/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
Obaly a odpady z obalov
Správa:A8-0029/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
 
 
14-03-2017 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Zodpovedné vlastníctvo a starostlivosť o koňovité
Správa:A8-0014/2017
Spravodajca: Julie Girling
AGRI
 
Ortuť
Správa:A8-0313/2016 ***I
Spravodajca: Stefan Eck
ENVI
 
Dlhodobé zapojenie akcionárov a vyhlásenie o správe a riadení
Správa:A8-0158/2015 ***I
Spravodajca: Sergio Gaetano Cofferati
JURI
 
Kontrola získavania a vlastnenia zbraní
Správa:A8-0251/2016 ***I
Spravodajca: Vicky Ford
IMCO
 
Vozidlá po dobe životnosti, použité batérie a akumulátory a odpad z elektrických a elektronických zariadení
Správa:A8-0013/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
 
Odpad
Správa:A8-0034/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
 
Skládky odpadov
Správa:A8-0031/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
 
Obaly a odpady z obalov
Správa:A8-0029/2017 ***I
Spravodajca: Simona Bonafè
ENVI
 
Rovnosť medzi ženami a mužmi v EÚ v rokoch 2014/2015
Správa:A8-0046/2017
Spravodajca: Ernest Urtasun
FEMM
 
Rovnaké zaobchádzanie medzi mužmi a ženami v prístupe k tovaru a službám a k ich poskytovaniu
Správa:A8-0043/2017
Spravodajca: Agnieszka Kozłowska-Rajewicz
FEMM
 
Finančné prostriedky EÚ pre rodovú rovnosť
Správa:A8-0033/2017
Spravodajca: Clare Moody
FEMM
 
Vplyv veľkých dát na základné práva
Správa:A8-0044/2017
Spravodajca: Ana Gomes
LIBE
 
Minimálne normy na ochranu chovných králikov
Správa:A8-0011/2017
Spravodajca: Stefan Eck
AGRI
 
 
14-03-2017 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Global Gag Rule
 
Priority EÚ na zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva v roku 2016
 
Potravinové a krmivové právo a pravidlá pre zdravie zvierat a dobré životné podmienky zvierat, pre zdravie rastlín a pre prípravky na ochranu rastlín
Správa:A8-0022/2017 ***II
Spravodajca: Karin Kadenbach
ENVI
 
Opatrenia nadväzujúce na odporúčania výboru TAXE a aktuálne informácie o reforme skupiny pre kódex správania v oblasti zdaňovania podnikov
 
Usmernenia pre rozpočet na rok 2018 – Oddiel III
Správa:A8-0060/2017
Spravodajca: Siegfried Mureşan
BUDG
 
Vážna podvýživa a hroziaci hladomor v Nigérii, Somálsku, Južnom Sudáne a Jemene
 
Využívanie frekvenčného pásma 470 – 790 MHz v Únii
Správa:A8-0327/2016 ***I
Spravodajca: Patrizia Toia
ITRE
 
 
 
15-03-2017 -
09:00 - 11:50
PREDNOSTNÁ ROZPRAVA
 
 
Závery zo zasadnutia Európskej rady (9. – 10. marca 2017) vrátane Rímskej deklarácie
 
 
15-03-2017 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Dohoda medzi EÚ a Brazíliou: zmena koncesií v listine Chorvátska v rámci jeho pristúpenia k Európskej únii
Správa:A8-0052/2017 ***
Spravodajca: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
INTA
 
Začatie automatizovanej výmeny údajov o evidencii vozidiel v Dánsku
Správa:A8-0051/2017 *
Spravodajca: Maria Grapini
LIBE
 
Začatie automatizovanej výmeny údajov o DNA v Grécku
Správa:A8-0053/2017 *
Spravodajca: Claude Moraes
LIBE
 
Potravinové a krmivové právo a pravidlá pre zdravie zvierat a dobré životné podmienky zvierat, pre zdravie rastlín a pre prípravky na ochranu rastlín
Správa:A8-0022/2017 ***II
Spravodajca: Karin Kadenbach
ENVI
 
Využívanie frekvenčného pásma 470 – 790 MHz v Únii
Správa:A8-0327/2016 ***I
Spravodajca: Patrizia Toia
ITRE
 
Prekážky v slobodnom pohybe a práci na vnútornom trhu pre občanov EÚ
 
Schválenie revidovaného plánu Nemecka na zavedenie cestného mýta Komisiou
Správa:O-000152/2016 Európska komisia
 
Usmernenia pre rozpočet na rok 2018 – Oddiel III
Správa:A8-0060/2017
Spravodajca: Siegfried Mureşan
BUDG
 
 
15-03-2017 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Tematická rozprava – Program EÚ v oblasti bezpečnosti: rok po útokoch v Bruseli
 
Náležitá starostlivosť v dodávateľskom reťazci dovozcov nerastov a kovov s pôvodom v oblastiach ovplyvnených konfliktom a vo vysokorizikových oblastiach
Správa:A8-0141/2015 ***I
Spravodajca: Iuliu Winkler
INTA
 
Preskúmanie nariadenia o štatúte a financovaní európskych politických strán a nadácií
Správa:O-000007/2017 Európska komisia AFCO
 
Ústavné, právne a inštitucionálne dôsledky spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky: možnosti, ktoré ponúka Lisabonská zmluva
Správa:A8-0042/2017
Spravodajca: Michael Gahler
Spravodajca: Esteban González Pons
AFET AFCO
 
Integrovaná politika EÚ pre Arktídu
Správa:A8-0032/2017
Spravodajca: Urmas Paet
Spravodajca: Sirpa Pietikäinen
AFET ENVI
 
Správa o Čiernej Hore za rok 2016
Správa:A8-0050/2017
Spravodajca: Charles Tannock
AFET
 
Elektronická demokracia v EÚ: potenciál a výzvy
Správa:A8-0041/2017
Spravodajca: Ramón Jáuregui Atondo
AFCO
 
 
 
16-03-2017 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Rámec Únie pre zber, správu a využívanie údajov v odvetví rybárstva
Správa:A8-0150/2016 ***I
Spravodajca: Marco Affronte
PECH
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
Zimbabwe, prípad pastora Evana Mawarireho
Ukrajinskí politickí väzni v Rusku a situácia na Kryme
Filipíny, prípad senátorky Leily M. De Limovej
 
 
16-03-2017 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
Priority EÚ na zasadnutia Rady OSN pre ľudské práva v roku 2016
 
Náležitá starostlivosť v dodávateľskom reťazci dovozcov nerastov a kovov s pôvodom v oblastiach ovplyvnených konfliktom a vo vysokorizikových oblastiach
Správa:A8-0141/2015 ***I
Spravodajca: Iuliu Winkler
INTA
 
Rámec Únie pre zber, správu a využívanie údajov v odvetví rybárstva
Správa:A8-0150/2016 ***I
Spravodajca: Marco Affronte
PECH
 
Ústavné, právne a inštitucionálne dôsledky spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky: možnosti, ktoré ponúka Lisabonská zmluva
Správa:A8-0042/2017
Spravodajca: Michael Gahler
Spravodajca: Esteban González Pons
AFET AFCO
 
Integrovaná politika EÚ pre Arktídu
Správa:A8-0032/2017
Spravodajca: Urmas Paet
Spravodajca: Sirpa Pietikäinen
AFET ENVI
 
Správa o Čiernej Hore za rok 2016
Správa:A8-0050/2017
Spravodajca: Charles Tannock
AFET
 
Elektronická demokracia v EÚ: potenciál a výzvy
Správa:A8-0041/2017
Spravodajca: Ramón Jáuregui Atondo
AFCO
 
 
16-03-2017 -
15:00 - 16:00
Rozpravy
 
 
Veľké interpelácie
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
 
ODPORÚČANIE DO DRUHÉHO ČÍTANIA k pozícii Rady v prvom čítaní na účely prijatia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o úradných kontrolách a iných úradných činnostiach vykonávaných na zabezpečenie uplatňovania potravinového a krmivového práva a pravidiel pre zdravie zvierat a dobré životné podmienky zvierat, pre zdravie rastlín a pre prípravky na ochranu rastlín, o zmene nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 999/2001, (ES) č. 396/2005, (ES) č.1069/2009, (ES) č.1107/2009, (EÚ) č. 1151/2012, (EÚ) č. 652/2014, (EÚ) 2016/429 a (EÚ) 2016/2031, nariadení Rady (ES) č. 1/2005 a (ES) č. 1099/2009 a smerníc Rady 98/58/ES, 1999/74/ES, 2007/43/ES, 2008/119/ES a 2008/120/ES a o zrušení nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 854/2004 a (ES) č. 882/2004, smerníc Rady 89/608/EHS, 89/662/EHS, 90/425/EHS, 91/496/EHS, 96/23/ES, 96/93/ES a 97/78/ES a rozhodnutia Rady 92/438/EHS (nariadenie o úradných kontrolách)
Odkazy: A8-0022/2017

Dátum:
03-02-2017
Karin Kadenbach
ENVI
 
 
ODPORÚČANIE DO DRUHÉHO ČÍTANIA k pozícii Rady v prvom čítaní na účely prijatia nariadenia Európskeho parlamentu a Rady o úradných kontrolách a iných úradných činnostiach vykonávaných na zabezpečenie uplatňovania potravinového a krmivového práva a pravidiel pre zdravie zvierat a dobré životné podmienky zvierat, pre zdravie rastlín a pre prípravky na ochranu rastlín, o zmene nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 999/2001, (ES) č. 396/2005, (ES) č.1069/2009, (ES) č.1107/2009, (EÚ) č. 1151/2012, (EÚ) č. 652/2014, (EÚ) 2016/429 a (EÚ) 2016/2031, nariadení Rady (ES) č. 1/2005 a (ES) č. 1099/2009 a smerníc Rady 98/58/ES, 1999/74/ES, 2007/43/ES, 2008/119/ES a 2008/120/ES a o zrušení nariadení Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 854/2004 a (ES) č. 882/2004, smerníc Rady 89/608/EHS, 89/662/EHS, 90/425/EHS, 91/496/EHS, 96/23/ES, 96/93/ES a 97/78/ES a rozhodnutia Rady 92/438/EHS (nariadenie o úradných kontrolách)
Odkazy: A8-0022/2017

Dátum:
03-02-2017
Karin Kadenbach
ENVI
 
ODPORÚČANIE o návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí Dohody vo forme výmeny listov medzi Európskou úniou a Brazílskou federatívnou republikou podľa článku XXIV:6 a článku XXVIII Všeobecnej dohody o clách a obchode (GATT) 1994, ktorá sa týka zmeny koncesií v listine Chorvátskej republiky v rámci jej pristúpenia k Európskej únii
Odkazy: A8-0052/2017

Dátum:
03-03-2017
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra
INTA