Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodaj

02-07-2015 - 20:34
 
Kontakty
 
  • Ján JAKUBOV
  • COMM - PRESS
  • Telephone number(+32) 2 28 34476 (BXL)
  • Telephone number(+33) 3 881 73840 (STR)
  • Mobile number(+32) 498 98 35 90
 
  • Sona MELLAK
  • COMM - MEDIA SERVICES
  • Telephone number(+421) 259 429 695
  • Telephone number(+33) 3 881 74880 (STR)
  • Mobile number(+421) 918 708 590
 
   
 

Grécko, TTIP, emisie. Najdôležitejšie udalosti júlového plenárneho zasadnutia.

Plenárne zasadnutie Inštitúcie10-07-2015 - 09:00
 

Najväčšiu pozornosť si tento týždeň zaslúžila plenárna debata so situácii v Grécku, ktorej sa zúčastnil i premiér Alexis Tsipras. Poslanci odsúhlasili svoje odporúčania k rokovaniam o TTIP a odobrili aj reformu systému obchodovania s emisiami. Prečítajte si, čo všetko sa udialo počas tohto týždňa bohatého na udalosti. (Čítať ďalej: Grécko, TTIP, emisie. Najdôležitejšie udalosti júlového plenárneho zasadnutia. )

 

Human rights: Cambodian NGO law, DRC activists, Nabeel Rajab, Sudan

Plenary Session Development and cooperation / External relations09-07-2015 - 17:31

MEPs call, in four separate resolutions, for the withdrawal of the Cambodian government's law on NGOs and trade unions; the release of Yves Makwambala and Fred Bauma in the DRC; the release of human rights defender Nabeel Rajab in Bahrain; and of two Christian pastors detained in Sudan, Michael Yat and Peter Yen Reith. (Read more: Human rights: Cambodian NGO law, DRC activists, Nabeel Rajab, Sudan )

 

Reforma autorského práva: Podpora kultúrnej rozmanitosti a jej prístupnosti

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci09-07-2015 - 15:16
Atomium Brussels  

Pripravované návrhy na reformu autorských práv v EÚ, ktorej cieľom je prispôsobiť súčasné pravidlá digitálnemu veku, musia zaistiť spravodlivú rovnováhu medzi právami a záujmami tvorcov a spotrebiteľov, uvádza sa v nelegislatívnom uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci v ňom vyzvali na zlepšenie cezhraničného prístupu k dielam na internete, zároveň však žiadajú zohľadniť význam územných licencií, a to najmä v súvislosti s televíznou a filmovou produkciou. (Čítať ďalej: Reforma autorského práva: Podpora kultúrnej rozmanitosti a jej prístupnosti )

 

20 years after the Srebrenica genocide: Parliament says "never again"

Plenary Session External relations09-07-2015 - 13:58

Parliament condemned in the strongest possible terms the genocide in Srebrenica of 11 July 1995 and said that "such horrendous crimes must never happen again", in a vote on Thursday. MEPs regret that the UN Security Council failed to pass a resolution commemorating the genocide and call for acceleration of war crimes prosecution at international and domestic level. (Read more: 20 years after the Srebrenica genocide: Parliament says "never again" )

 

Európska susedská politika: Návrat k základným hodnotám

Plenárne zasadnutie Rozšírenie09-07-2015 - 13:41

Európska susedská politika (ESP) sa musí usilovať o vytvorenie priestoru prosperity, stability, bezpečnosti a dobrého susedstva, uvádza sa v nelegislatívnom uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. EÚ by sa podľa poslancov mala vrátiť k základným hodnotám a zabezpečiť, aby sa tieto ciele dostali opäť do popredia záujmu. Revidovaná susedská politika musí byť politickejšia, diferencovanejšia a založená na hodnotách a zásadách EÚ, vrátane demokracie, právneho štátu a ľudských práv. (Čítať ďalej: Európska susedská politika: Návrat k základným hodnotám )

 

Obehové hospodárstvo: Výzva na systémovú zmenu riešenia nedostatku zdrojov

Plenárne zasadnutie Životné prostredie09-07-2015 - 13:27
Computer equipment recycling centre. Cages and pallets of old computer monitors waiting to be recycled at a recycling centre.  

EÚ musí využívať svoje prírodné zdroje efektívnejšie, uvádza sa v stredu schválenom nelegislatívnom uznesení EP. Zvýšenie produktivity zdrojov o 30% do roku 2030 by prispelo k nárastu HDP o 1% a vytvorilo dva milióny udržateľných pracovných miest. Na to je však potrebné stanoviť záväzné ciele pre znižovanie odpadu, revidovať predpisy o ekodizajne a prijať opatrenia na oddelenie rastu od využívania prírodných zdrojov, tvrdia poslanci požadujúc predloženie legislatívneho návrhu do konca roka. (Čítať ďalej: Obehové hospodárstvo: Výzva na systémovú zmenu riešenia nedostatku zdrojov )

 

Capital Markets Union should ease cross-border investment and finance for SMEs

Plenary Session Economic and monetary affairs09-07-2015 - 12:39

The EU Capital Markets Union (CMU) should provide a new, more efficient way to channel savings into small business ventures and protect cross-border investors in the EU, says a non-binding resolution voted on Thursday. MEPs want CMU building blocks, such as a wider range of investment choices, risk mitigation tools and clear information on investment opportunities across the EU to be in place by 2018, so as to complement bank financing. The CMU project was launched earlier this year. (Read more: Capital Markets Union should ease cross-border investment and finance for SMEs )

 

Parlamentné plénum sa chystá hlasovať o slobode panorámy a geoblokovaní

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci08-07-2015 - 18:42
infografika o autorských právach  

Určite sa vám už veľakrát stalo, že ste si na internete nemohli pozrieť video kvôli tomu, že v krajine, kde ste sa momentálne nachádzali, bolo zablokované. Parlamentu táto problematika nie je ľahostajná a preto sa snaží prísť s vhodnými riešeniami týkajúcimi sa autorských práv. Vo štvrtok bude plénum rokovať a hlasovať o súvisiacej správe, ktorú vypracovala nemecká členka skupiny Zelených Julia Reda. Debatu i hlasovanie môžete sledovať v priamom prenose na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Parlamentné plénum sa chystá hlasovať o slobode panorámy a geoblokovaní )

 

Alexis Tsipras diskutoval s poslancami o situácii v Grécku

Plenárne zasadnutie Inštitúcie08-07-2015 - 17:20
poslanci počas debaty - koláž fotografií  

Dnes ráno do Európskeho parlamentu zavítal grécky premiér Alexis Tsipras, ktorý s poslancami diskutoval o tom, ako vyriešiť krízu v jeho krajine. Zatiaľ čo viacerí poslanci ho skritizovali na nedostatok konkrétnych návrhov, iní mu vyjadrili svoju pochvalu a niektorí naňho dokonca naliehali, aby svoju krajinu dostal von z eurozóny. Počas debaty boli zohľadnené i závery Európskej rady (25.-26. júna) a včerajšieho samitu eurozóny. (Čítať ďalej: Alexis Tsipras diskutoval s poslancami o situácii v Grécku )

 

Správa a riadenie spoločností: Poslanci chcú posilniť daňovú transparentnosť

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci08-07-2015 - 17:11
Parlament žiada silnejší hlas akcionárov pri rozhodnutiach o odmeňovaní riadiacich pracovníkov ich spoločností.  

Veľké podniky a kótované spoločnosti by mali povinne zverejňovať výšku dosiahnutého zisku, zaplatených daní a získaných verejných dotácií v krajinách ich pôsobenia. Vyplýva to z návrhu novej smernice, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Poslanci tiež požadujú, aby mohli akcionári aspoň raz za tri roky hlasovať o firemnej politike odmeňovania riaditeľov ich spoločností. Cieľom navrhovanej úpravy je zvýšiť transparentnosť a posilniť dlhodobý záujem akcionárov na fungovaní podnikov. (Čítať ďalej: Správa a riadenie spoločností: Poslanci chcú posilniť daňovú transparentnosť )

 

TTIP: Ľahší prístup na trh USA, ochrana štandardov EÚ a reforma riešenia sporov

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod08-07-2015 - 16:20
Final result of the vote on TTIP_  

Obchodná dohoda medzi Európskou úniou a Spojenými štátmi musí otvoriť firmám z EÚ prístup na trh USA, nesmie však viesť k oslabeniu únijných noriem, uvádza sa v odporúčaniach pre vyjednávačov EÚ, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Poslanci vyzvali na vytvorenie nového systému urovnávania obchodných sporov medzi investormi a štátmi s verejne menovanými sudcami a pravidlami dohľadu a transparentnosti, ktorý by nahradil súkromné rozhodcovské súdy v rámci systému ISDS. (Čítať ďalej: TTIP: Ľahší prístup na trh USA, ochrana štandardov EÚ a reforma riešenia sporov )

 

Parliament adopts CO2 market stability reserve

Plenary Session Environment08-07-2015 - 16:13

A reform of the EU Emissions Trading Scheme (ETS), informally agreed with the Latvian Presidency of the Council, was endorsed by Parliament on Wednesday. The reform is intended to reduce the surplus of carbon credits available for trading in order to support the price of the emission rights. The scheme will start operating in 2019. (Read more: Parliament adopts CO2 market stability reserve )

 

Tax: MEPs advocate country-by-country reporting to help developing countries

Plenary Session Development and cooperation08-07-2015 - 15:41

The EU and its member states should make multinationals report their financial performance, tax details, assets and employee numbers country by country, so as to help fight tax evasion and illicit money flows in developing countries, says Parliament in a non-binding resolution voted on Wednesday. MEPs also call on EU financial institutions to ensure that companies receiving EU support do not “participate” in tax evasion. (Read more: Tax: MEPs advocate country-by-country reporting to help developing countries )

 

500 workers made redundant by electrical manufacturer Broadcom Communications Finland and two suppliers will get EU aid worth €1.36 million to help them find new jobs, following Parliament's approval of a European Commission proposal on Wednesday. (Read more: EP approves €1.36 million in job search aid for redundant workers in Finland )

 

Luxembourg takes over EU presidency at critical moment

Plenary Session Institutions08-07-2015 - 14:32

Political group speakers debated the priorities for the next six months under the incoming Luxembourg presidency of the Council with Prime Minister Xavier Bettel and Commission President Jean-Claude Juncker on Wednesday morning. (Read more: Luxembourg takes over EU presidency at critical moment )

 

Debate o lotyšskom predsedníctve dominovali otázky Grécka

Plenárne zasadnutie Inštitúcie07-07-2015 - 15:52
poslanci počas debaty - koláž fotografií  

Hlavnou tému dnešnej debaty o ukončenom lotyšskom predsedníctve bolo Grécko a jeho nedeľné referendum. Lotyšská premiérka Laimdota Straujuma okrem toho spoločne s predsedom Komisie Jeanom-Claudom Jucnkerom a poslancami prebrala hlavné výzvy predsedníctva a ciele, ktoré sa mu podarilo splniť. (Čítať ďalej: Debate o lotyšskom predsedníctve dominovali otázky Grécka )

 

Európsky parlament v utorok schválenom uznesení vyzval členské štáty na prepojenie svojich informačných systémov o cestovných poriadkoch a operátorov na poskytovanie cezhraničných služieb plánovania multimodálnych ciest. Integrovaný predaj cezhraničných lístkov použiteľných na viacero druhov prepravy by prilákal viac cestujúcich do verejnej dopravy, tvrdia poslanci. Ak nedôjde do roku 2020 v tejto súvislosti k významnému pokroku, Komisia by podľa nich mala iniciovať legislatívne opatrenia. (Čítať ďalej: Parlament žiada zavedenie jediného lístka na všetky typy cezhraničnej dopravy )

 

Parlament navýšil prostriedky na riešenie situácie migrantov o 69,6 milióna eur

Plenárne zasadnutie Rozpočet07-07-2015 - 14:05

Európsky parlament v utorok podporil návrh Európskej komisie na zvýšenie tohtoročného rozpočtu pre tri agentúry EÚ zaoberajúce sa riadením migračných tokov a dva únijné fondy pre migráciu o 69,6 milióna eur. Vyčlenenie dodatočných prostriedkov, ktoré sa okrem iného použijú na prijatie nových zamestnancov, žiadali poslanci v dôsledku aprílových tragédií v Stredomorí, ktoré si vyžiadali životy približne 1.200 migrantov. (Čítať ďalej: Parlament navýšil prostriedky na riešenie situácie migrantov o 69,6 milióna eur )

 

The EU must do more to help farmers to earn a fair return from the food supply chain, introduce better tools for dealing with market disturbances and help farmers to find new outlets for produce shut out of the Russian market, MEPs say in two non-binding resolutions voted on Tuesday. Member states should help them join forces in producer organisations to boost their bargaining power, they add. (Read more: Milk, fruit, vegetables: help farmers earn fair incomes and resist market shocks )

 

€66.5 million for flood damage repairs in Romania, Bulgaria and Italy

Plenary Session Budget07-07-2015 - 13:35

Romania, Bulgaria and Italy will receive €66.5 million in total for compensation to cover part of the cost of emergency measures taken during the 2014 floods, after Parliament approved a Commission proposal for this on Tuesday. The aid is covered by the European Solidarity Fund. (Read more: €66.5 million for flood damage repairs in Romania, Bulgaria and Italy )

 

Zahájenie plenárneho zasadnutia: Spomienka na Srebrenicu

Plenárne zasadnutie Inštitúcie06-07-2015 - 20:22
Minúta ticha za obete masakru v Srebrenici.  

Európsky parlament si v pondelok minútou ticha pripomenul brutálny masaker 8.000 mužov a chlapcov v bosnianskom meste Srebrenica, ku ktorému došlo pred dvadsiatimi rokmi. (Čítať ďalej: Zahájenie plenárneho zasadnutia: Spomienka na Srebrenicu )

 

Rokovania o TTIP musia byť transparentné, tvrdí Bernd Lange

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod06-07-2015 - 18:45
Pohľad zboku na Bernda Langeho hovoriaceho do mikrofónu  

Európsky parlament momentálne finalizuje svoje odporúčania k rokovaniam o obchodnej a investičnej dohode TTIP. Nový prepracovaný dokument bude predmetom utorkovej debaty a deň nato bude predložený na plenárne hlasovanie. To bolo v júni odložené kvôli vysokému počtu pozmeňujúcich návrhov. Teraz to však vyzerá, že by bolo možné dosiahnuť kompromis. O tom, čo je nové, sme sa porozprávali so spravodajcom a šéfom výboru pre medzinárodný obchod Berndom Lange (S&D, Nemecko). (Čítať ďalej: Rokovania o TTIP musia byť transparentné, tvrdí Bernd Lange )

 

Obehové hospodárstvo: Dajme veciam nový život!

Plenárne zasadnutie Hospodárske a menové záležitosti03-07-2015 - 13:31
graf o obehovom hospodárstve  

Každý Európan spotrebuje každoročne 14 ton materiálu a vyprodukuje 5 ton odpadu. Tieto alarmujúce čísla však môžeme zmeniť. Pokazené veci sa dajú opraviť a znovu použiť a materiály sa dnes dajú recyklovať, čím sa dá značne znížiť množstvo odpadu. V pondelok podvečer sa bude týmito otázkami zaoberať i parlamentné plénum. Na programe je debata o správe, ktorou Parlament vyzýva Komisiu, aby predložila ambiciózne plány na prechod k obehovému hospodárstvu. (Čítať ďalej: Obehové hospodárstvo: Dajme veciam nový život! )

 

Mali by byť budovy a verejné priestranstvá chránené autorskými právami?

Plenárne zasadnutie Justičná spolupráca02-07-2015 - 14:50
Paríž v noci ©BELGA_EASYFOTOSTOCK  

Odfotografovať sa pred zaujímavou budovou a následne zavesiť fotku na Facebook je dnes veľmi banálna záležitosť. Vo viacerých krajinách totiž existuje tzv. "sloboda panorámy", vďaka ktorej si nemusíte klásť otázku či ste náhodou neporušili autorské práva architekta. No nie všade je tomu tak. Európsky parlament v súčasnosti zvažuje, či by táto sloboda nemal byť rozšírená na všetky členské štáty. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s dvomi poslancami, ktorí majú na túto vec odlišné názory. (Čítať ďalej: Mali by byť budovy a verejné priestranstvá chránené autorskými právami? )

 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
06-07-2015 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Vyhlásenie predsedu – spomienka na Srebrenicu
 
Vytváranie únie kapitálových trhov
Správa:O-000075/2015 Európska komisia ECON
 
Efektívne využívanie zdrojov: prechod na obehové hospodárstvo
Správa:A8-0215/2015
Spravodajca: Sirpa Pietikäinen
ENVI
 
Preskúmanie vykonávania balíka predpisov týkajúcich sa mlieka
Správa:A8-0187/2015
Spravodajca: James Nicholson
AGRI
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
Krátka prezentácia týchto správ:
Vonkajší dosah obchodnej a investičnej politiky EÚ mimo EÚ
Správa:A8-0182/2015
Spravodajca: Jan Zahradil
INTA
Sektor ovocia a zeleniny od reformy v roku 2007
Správa:A8-0170/2015
Spravodajca: Nuno Melo
AGRI
Integrovaný predaj multimodálnych prepravných dokladov v Európe
Správa:A8-0183/2015
Spravodajca: Dieter-Lebrecht Koch
TRAN
 
 
 
07-07-2015 -
08:30 - 12:50
Rozpravy
 
 
Hodnotenie lotyšského predsedníctva
 
Rokovania o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP)
Správa:A8-0175/2015
Spravodajca: Bernd Lange
INTA
 
 
07-07-2015 -
13:00 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Vymenovanie člena Dvora audítorov – Bettina Michelle Jakobsen
Správa:A8-0198/2015
Spravodajca: Igor Šoltes
CONT
 
Uplatňovanie práv Únie podľa pravidiel medzinárodného obchodu
Správa:A8-0203/2015 ***I
Spravodajca: Jiří Maštálka
JURI
 
Ochrana proti stanovovaniu podhodnotených cien plavidiel
Správa:A8-0202/2015 ***I
Spravodajca: Jiří Maštálka
JURI
 
Rybolovné možnosti vo vodách EÚ rybárskym plavidlám, ktoré sa plavia pod vlajkou Venezuely pri pobreží Francúzskej Guyany
Správa:A8-0195/2015 ***
Spravodajca: João Ferreira
PECH
 
Návrh opravného rozpočtu č. 3/2015 – prebytok z roku 2014
Správa:A8-0219/2015
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 4/2015: mobilizácia Fondu solidarity Európskej únie pre Rumunsko, Bulharsko a Taliansko
Správa:A8-0220/2015
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Mobilizácia Fondu solidarity EÚ: záplavy v Rumunsku, Bulharsku a Taliansku
Správa:A8-0211/2015
Spravodajca: Siegfried Mureşan
BUDG
 
Integrovaný predaj multimodálnych prepravných dokladov v Európe
Správa:A8-0183/2015
Spravodajca: Dieter-Lebrecht Koch
TRAN
 
Predĺženie funkčného obdobia Osobitného výboru pre daňové rozhodnutia a ďalšie opatrenia podobného charakteru alebo účinku
 
Návrh opravného rozpočtu č. 1/2015: Európsky fond pre strategické investície (EFSI)
Správa:A8-0221/2015
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 5/2015 – Reakcia na migračné tlaky
Správa:A8-0212/2015
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Preskúmanie vykonávania balíka predpisov týkajúcich sa mlieka
Správa:A8-0187/2015
Spravodajca: James Nicholson
AGRI
 
Vonkajší dosah obchodnej a investičnej politiky EÚ mimo EÚ
Správa:A8-0182/2015
Spravodajca: Jan Zahradil
INTA
 
Sektor ovocia a zeleniny od reformy v roku 2007
Správa:A8-0170/2015
Spravodajca: Nuno Melo
AGRI
 
 
07-07-2015 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Príprava pracovného programu Komisie na rok 2016
 
Dlhodobé zapojenie akcionárov a vyhlásenie o správe a riadení
Správa:A8-0158/2015 ***I
Spravodajca: Sergio Gaetano Cofferati
JURI
 
Rezerva stability trhu pre systém Únie na obchodovanie s emisiami skleníkových plynov
Správa:A8-0029/2015 ***I
Spravodajca: Ivo Belet
ENVI
 
Rozpočet na rok 2016 – mandát na trialóg
Správa:A8-0217/2015
Spravodajca: José Manuel Fernandes
BUDG
 
Európsky program v oblasti bezpečnosti
Správa:O-000065/2015 Európska komisia LIBE
Správa:O-000064/2015 Rada Európskej únie LIBE
 
Spoločná rozprava - Politiky zamestnanosti
Usmernenia politík zamestnanosti členských štátov
Správa:A8-0205/2015 *
Spravodajca: Laura Agea
EMPL
Iniciatíva na podporu zelených pracovných miest
Správa:A8-0204/2015
Spravodajca: Jean Lambert
EMPL
 
Spoločná rozprava - Financovanie rozvoja
Medzinárodná konferencia OSN o financovaní rozvoja (13. – 16. júla 2015)
Vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a daňové úniky ako výzvy v rozvojových krajinách
Správa:A8-0184/2015
Spravodajca: Elly Schlein
DEVE
 
 
 
08-07-2015 -
08:30 - 12:50
PREDNOSTNÉ ROZPRAVY
 
 
Program činnosti luxemburského predsedníctva
 
Závery Európskej rady (25. – 26. júna 2015) a samitu eurozóny (7. júla 2015) a súčasná situácia v Grécku
 
 
08-07-2015 -
13:00 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Rokovania o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP)
Správa:A8-0175/2015
Spravodajca: Bernd Lange
INTA
 
Dohoda o stabilizácii a pridružení s bývalou Juhoslovanskou republikou Macedónsko (protokol na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska)
Správa:A8-0188/2015 ***
Spravodajca: Ivo Vajgl
AFET
 
Dohoda o stabilizácii a pridružení so Srbskom (protokol na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska)
Správa:A8-0189/2015 ***
Spravodajca: David McAllister
AFET
 
Vedecká a technická spolupráca s Indiou: obnovenie dohody
Správa:A8-0179/2015 ***
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Vedecko-technická spolupráca s Faerskými ostrovmi: Horizont 2020
Správa:A8-0180/2015 ***
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Dlhodobé zapojenie akcionárov a vyhlásenie o správe a riadení
Správa:A8-0158/2015 ***I
Spravodajca: Sergio Gaetano Cofferati
JURI
 
Rezerva stability trhu pre systém Únie na obchodovanie s emisiami skleníkových plynov
Správa:A8-0029/2015 ***I
Spravodajca: Ivo Belet
ENVI
 
Námorníci
Správa:A8-0127/2015 ***I
Spravodajca: Elisabeth Morin-Chartier
EMPL
 
Vedecká a technická spolupráca so Švajčiarskom: Horizont 2020 a činnosti projektu ITER
Správa:A8-0181/2015 ***
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Usmernenia politík zamestnanosti členských štátov
Správa:A8-0205/2015 *
Spravodajca: Laura Agea
EMPL
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2015/001 FI/Broadcom
Správa:A8-0210/2015
Spravodajca: Petri Sarvamaa
BUDG
 
Rozpočet na rok 2016 – mandát na trialóg
Správa:A8-0217/2015
Spravodajca: José Manuel Fernandes
BUDG
 
Iniciatíva na podporu zelených pracovných miest
Správa:A8-0204/2015
Spravodajca: Jean Lambert
EMPL
 
Vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a daňové úniky ako výzvy v rozvojových krajinách
Správa:A8-0184/2015
Spravodajca: Elly Schlein
DEVE
 
 
08-07-2015 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Nedávne teroristické útoky
 
Podpora EÚ pre Tunisko
 
Budúce vzťahy medzi EÚ a Kubou
 
Situácia v Jemene
 
Výročná správa o ľudských právach vo svete v roku 2014
 
Úloha EÚ v mierovom procese na Blízkom východe
 
Problémy v oblasti bezpečnosti v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky a vyhliadky na politickú stabilitu
Správa:A8-0193/2015
Spravodajca: Vincent Peillon
AFET
 
Revízia európskej susedskej politiky
Správa:A8-0194/2015
Spravodajca: Eduard Kukan
AFET
 
 
 
09-07-2015 -
08:30 - 11:50
Rozpravy
 
 
Spomienka na Srebrenicu
 
Najvyššie povolené hodnoty rádioaktívnej kontaminácie spôsobenej jadrovou haváriou
Správa:A8-0176/2015 *
Spravodajca: Esther Herranz García
ENVI
 
Zosúladenie niektorých aspektov autorských práv a s nimi súvisiacich práv
Správa:A8-0209/2015
Spravodajca: Julia Reda
JURI
 
Krátka prezentácia tejto správy:
Hodnotenie činnosti Európskej nadácie na podporu demokracie (EED)
Správa:A8-0177/2015
Spravodajca: Andrzej Grzyb
AFET
 
 
09-07-2015 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Efektívne využívanie zdrojov: prechod na obehové hospodárstvo
Správa:A8-0215/2015
Spravodajca: Sirpa Pietikäinen
ENVI
 
Najvyššie povolené hodnoty rádioaktívnej kontaminácie spôsobenej jadrovou haváriou
Správa:A8-0176/2015 *
Spravodajca: Esther Herranz García
ENVI
 
Vytváranie únie kapitálových trhov
Správa:O-000075/2015 Európska komisia ECON
 
Európsky program v oblasti bezpečnosti
Správa:O-000065/2015 Európska komisia LIBE
Správa:O-000064/2015 Rada Európskej únie LIBE
 
Príprava pracovného programu Komisie na rok 2016
 
Situácia v Jemene
 
Problémy v oblasti bezpečnosti v regióne Blízkeho východu a severnej Afriky a vyhliadky na politickú stabilitu
Správa:A8-0193/2015
Spravodajca: Vincent Peillon
AFET
 
Revízia európskej susedskej politiky
Správa:A8-0194/2015
Spravodajca: Eduard Kukan
AFET
 
Zosúladenie niektorých aspektov autorských práv a s nimi súvisiacich práv
Správa:A8-0209/2015
Spravodajca: Julia Reda
JURI
 
Hodnotenie činnosti Európskej nadácie na podporu demokracie (EED)
Správa:A8-0177/2015
Spravodajca: Andrzej Grzyb
AFET
 
Situácia v Burundi
 
Spomienka na Srebrenicu
 
 
09-07-2015 -
15:00 - 16:00
Rozpravy
 
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
Kambodžské návrhy zákonov o MVO a odborových zväzoch
Konžská demokratická republika (KDR), najmä prípad dvoch zadržiavaných aktivistov za ľudské práva Yvesa Makwambalu a Freda Baumu
Bahrajn, najmä prípad Nabíla Radžaba
Situácia dvoch kresťanských kňazov v Sudáne
 
 
09-07-2015 -
16:00 - 17:00
Hlasovanie (po skončení predchádzajúcich rozpráv)
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity Európskej únie podľa bodu 11 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (záplavy v Rumunsku, Bulharsku a Taliansku)
Odkazy: A8-0211/2015

Dátum:
25-06-2015
Siegfried Mureşan
BUDG
 
SPRÁVA o mandáte na trialóg o návrhu rozpočtu na rok 2016
Odkazy: A8-0217/2015

Dátum:
26-06-2015
José Manuel Fernandes
BUDG
 
 
ODPORÚČANIE k návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí Dohody o vedeckej a technickej spolupráci medzi Európskou úniou a Európskym spoločenstvom pre atómovú energiu a Švajčiarskou konfederáciou o pridružení Švajčiarskej konfederácie k programu Horizont 2020 – rámcový program pre výskum a inováciu a k výskumnému a vzdelávaciemu programu Európskeho spoločenstva pre atómovú energiu, ktorý prispieva k rámcovému programu Horizont 2020, a ktorou sa riadi účasť Švajčiarskej konfederácie na činnostiach projektu ITER vykonávaných spoločným podnikom Fusion for Energy
Odkazy: A8-0181/2015

Dátum:
04-06-2015
Jerzy Buzek
ITRE
 
ODPORÚČANIE o návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí Protokolu k Dohode o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a bývalou Juhoslovanskou republikou Macedónsko na strane druhej na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátskej republiky k Európskej únii v mene Európskej únie a jej členských štátov
Odkazy: A8-0188/2015

Dátum:
16-06-2015
Ivo Vajgl
AFET
 
ODPORÚČANIE o návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí v mene Európskej únie a jej členských štátov Protokolu k Dohode o stabilizácii a pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Srbskou republikou na strane druhej na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátskej republiky k Európskej únii
Odkazy: A8-0189/2015

Dátum:
16-06-2015
David McAllister
AFET
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť z Fínska – EGF/2015/001 FI/Broadcom)
Odkazy: A8-0210/2015

Dátum:
25-06-2015
Petri Sarvamaa
BUDG
 
SPRÁVA o mandáte na trialóg o návrhu rozpočtu na rok 2016
Odkazy: A8-0217/2015

Dátum:
26-06-2015
José Manuel Fernandes
BUDG