Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodaj

09-02-2017 - 21:38
 
Kontakty
 
 
 
   
 

CETA, Trudeau, roboty, budúcnosť EÚ. Hlavné udalosti plenárneho zasadnutia

Plenárne zasadnutie Inštitúcie / Vonkajší/medzinárodný obchod / Vonkajšie vzťahy / Hospodárske a menové záležitosti17-02-2017 - 14:06
 

Februárovému plenárnemu zasadnutiu v Štrasburgu dominovala obchodná dohoda s Kanadou CETA, ktorej poslanci v stredu povedali svoje áno. Deň na to v pléne vystúpil kanadský premiér Justin Trudeau. CETA podľa jeho slov nie je len o obchode a ziskoch ale aj o tom, ako zlepšiť život bežným ľuďom. Poslancom sa prihovoril aj nový rakúsky prezident Alexander Van der Bellen. Plénum prijalo nové legislatívne opatrenia proti terorizmu a na programe bolo aj budúce inštitucionálne usporiadanie EÚ. (Čítať ďalej: CETA, Trudeau, roboty, budúcnosť EÚ. Hlavné udalosti plenárneho zasadnutia )

 

Boj proti terorizmu: Parlament sprísňuje kontroly na vonkajších hraniciach EÚ

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci / Schengen16-02-2017 - 13:22

Osoby vstupujúce alebo opúšťajúce územie EÚ, bez ohľadu na to, či ide o občanov Únie alebo tretích krajín, budú podliehať prísnejším kontrolám. Vyplýva to z nariadenia, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Nová právna úprava, na ktorej sa poslanci neformálne dohodli so slovenským predsedníctvom v Rade (ministrov) EÚ dňa 5. decembra 2016, zavedie systematické overovanie pasov v databázach EÚ a Interpolu. (Čítať ďalej: Boj proti terorizmu: Parlament sprísňuje kontroly na vonkajších hraniciach EÚ )

 
Child playing with robot  

Európska únia potrebuje pravidlá pre rýchlo sa rozvíjajúci sektor robotiky, uvádza sa v uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci okrem iného požadujú zavedenie minimálnych etických štandardov a pravidiel zodpovednosti za nehody či vzniknutú škodu napríklad v prípade autonómnych automobilov. (Čítať ďalej: Roboty a umelá inteligencia: EP žiada celoúniové pravidlá zodpovednosti za škodu )

 

Budúcnosť EÚ: Parlament predstavil svoju víziu

Plenárne zasadnutie Budúcnosť Európy/európska integrácia / Inštitúcie16-02-2017 - 13:04

Snaha o zvýšenie akcieschopnosti Európskej únie, obnovenie dôvery občanov v európsky projekt a zvýšenie odolnosti eurozóny voči vonkajším šokom si v prvom rade vyžaduje plné využitie všetkých nástrojov, ktoré ponúkla Lisabonská zmluva. Celkové zefektívnenie Únie je však možné dosiahnuť len hlbšou reformou zakladajúcich zmlúv. Toto je kľúčové posolstvo troch uznesení zaoberajúcich sa budúcim vývojom EÚ, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. (Čítať ďalej: Budúcnosť EÚ: Parlament predstavil svoju víziu )

 

Predchádzanie terorizmu: Opatrenia proti zahraničným bojovníkom a osamelým vlkom

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci16-02-2017 - 12:50

Európsky parlament vo štvrtok schválil novú protiteroristickú legislatívu, ktorej cieľom je zintenzívniť boj s rastúcou hrozbou teroristických útokov páchaných osamelými vlkmi a v konfliktných oblastiach bojujúcimi občanmi EÚ. (Čítať ďalej: Predchádzanie terorizmu: Opatrenia proti zahraničným bojovníkom a osamelým vlkom )

 

Kanadský premiér v Európskom parlamente: Obchod má ľuďom prinášať úžitok

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy16-02-2017 - 12:36
Justin Trudeau hovorí do mikrofónu  

„CETA nie je len o obchode, o dovoze a vývoze, o ziskoch, Jej cieľom je zlepšiť životy ľudí,“ povedal dnes poslancom Európskeho parlamentu v Štrasburgu kanadský premiér Justin Trudeau potom, ako plénum včera schválilo obchodnú dohodu medzi EÚ a Kanadou. Trudeau je prvým kanadským premiérom, ktorý vystúpil na pôde Európskeho parlamentu. (Čítať ďalej: Kanadský premiér v Európskom parlamente: Obchod má ľuďom prinášať úžitok )

 

Human rights: Nicaragua, executions in Kuwait and Bahrain, and Guatemala

Plenary Session Humanitarian aid / External relations16-02-2017 - 12:15

Parliament voices deep concern about the intimidation and harassment of Francesca Ramirez and other human rights defenders in Nicaragua, deplores the recent use of the death penalty in Kuwait and Bahrain, and strongly condemns the murders of human rights defenders and journalists in Guatemala, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: Nicaragua, executions in Kuwait and Bahrain, and Guatemala )

 

EP schválil zníženie počtu emisných kreditov a podporu nízkouhlíkovým inováciám

Plenárne zasadnutie Životné prostredie15-02-2017 - 14:22

Európsky parlament v stredu vytýčil svoju pozíciu pred rokovaniami s Radou EÚ o novej legislatíve, ktorá by mala oživením systému obchodovania s emisiami (ETS) znížiť emisie skleníkových plynov a zosúladiť tak klimatickú politiku Únie s cieľmi parížskej dohody. Poslanci presadzujú zníženie počtu uhlíkových kreditov (emisných povolení) o 2,2% každý rok a zdvojnásobenie kapacity trhovej stabilizačnej rezervy (MSR) na rok 2019, ktorá by mala absorbovať prebytok uhlíkových kvót na trhu. (Čítať ďalej: EP schválil zníženie počtu emisných kreditov a podporu nízkouhlíkovým inováciám )

 

Poslanci žiadajú zrýchlenie schvaľovacieho procesu nízkorizikových pesticídov

Plenárne zasadnutie Verejné zdravie / Bezpečnosť potravín15-02-2017 - 13:55
Práškovacie lietadlo v akcii.  

Nízkorizikové biologické pesticídy, založené napríklad na mikroorganizmoch biologického pôvodu, feromónoch či esenciálnych olejoch, by mohli nahradiť konvenčné prípravky na ochranu rastlín, ktoré majú negatívny vplyv na životné prostredie a ľudské zdravie. Parlament preto v stredajšom uznesení vyzval členské štáty, aby neotáľali pri schvaľovaní nízkorizikových alternatív, a požiadal Európsku komisiu, aby predložila návrh na revíziu aktuálnych pravidiel s cieľom urýchliť proces ich autorizácie. (Čítať ďalej: Poslanci žiadajú zrýchlenie schvaľovacieho procesu nízkorizikových pesticídov )

 

Albánsko a Bosna a Hercegovina: EP žiada reformu súdnictva a funkčný právny štát

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy15-02-2017 - 13:36

Európsky parlament v stredu schválil dve nelegislatívne uznesenia, ktoré hodnotia reformné úsilie Albánska a Bosny a Hercegoviny za rok 2016. Albánsko by podľa poslancov malo urýchliť reformu súdnictva, ktorá je kľúčová pre začatie prístupových rokovaní krajiny s EÚ. Bosnu a Hercegovinu poslanci vyzvali na prekonanie etnických a politických sporov a využitie procesu posudzovania jej žiadosti o pristúpenie k EÚ na preukázanie funkčnosti a jednoty krajiny. (Čítať ďalej: Albánsko a Bosna a Hercegovina: EP žiada reformu súdnictva a funkčný právny štát )

 

CETA: Poslanci schválili obchodnú dohodu medzi EÚ a Kanadou

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod15-02-2017 - 13:26
Výsledky hlasovania o dohode CETA.  

Európsky parlament v stredu schválil Komplexnú hospodársku a obchodnú dohodu medzi EÚ a Kanadou, známu tiež pod skratkou CETA. Dohoda, ktorej cieľom je zintenzívniť obchodnú výmenu tovarov a služieb a zvýšiť investičné toky naprieč Atlantikom, by sa mohla predbežne uplatňovať už od apríla 2017. (Čítať ďalej: CETA: Poslanci schválili obchodnú dohodu medzi EÚ a Kanadou )

 

CETA prinesie Európskym firmám nové príležitosti v Kanade

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod15-02-2017 - 09:43
 

Európsky parlament odobril stredu 15. februára počas svojho plenárneho zasadnutia Komplexú hospodársku a obchodnú dohodu s Kanadou - CETA. Dohoda, o ktorej sa rokovalo päť rokov a štyri mesiace, tak môže vstúpiť do platnosti. Predbežne by sa mala začať uplatňovať už v apríli tohto roku. V roku 2015 dosiahol obchod medzi EÚ a Kanadou objem 63,5 miliardy eur, očakáva sa, že teraz po prijatí dohody CETA toto číslo porastie o 20%. (Čítať ďalej: CETA prinesie Európskym firmám nové príležitosti v Kanade )

 

Poslanci požadujú, aby sme konali v otázke gréckej dlhovej krízy

Plenárne zasadnutie Hospodárske a menové záležitosti14-02-2017 - 18:02
Fotografie rečniacich poslancov  

EÚ znovu upriamuje pozornosť na Grécko a jeho nesplatené dlhy. Viacerí jej úradníci a zástupcovia Medzinárodného menového fondu by mali čoskoro zavítať do Atén, kde preveria, či krajina implementuje reformy, ktoré boli dohodnuté v rámci súčasného záchranného programu. Grécku sa ujde ďalšej medzinárodnej pomoci, len vtedy, ak tieto reformy zavedie do života. (Čítať ďalej: Poslanci požadujú, aby sme konali v otázke gréckej dlhovej krízy )

 

Alexander Van der Bellen: Európska idea stojí za tú námahu

Plenárne zasadnutie Inštitúcie14-02-2017 - 16:33
Rakúsky prezident Van der Bellen počas svojho príhovoru v pléne  

V utorok 14. februára pred poslancami Európskeho parlamentu v Štrasburgu vystúpil rakúsky prezident Alexander Van der Bellen. Návšteva parlamentu bola jeho prvou oficiálnou zahraničnou cestou po jeho nástupe do funkcie. Vo svojom emotívnom prejave pred parlamentným plénom hovoril o doterajších úspechoch EÚ a zdôraznil, že problémy, ktorým dnes čelíme, môžeme vyriešiť len spoločnými silami. Idea spoločnej Európy je podľa neho „veľká, jedinečná a stojí za tú námahu.“ (Čítať ďalej: Alexander Van der Bellen: Európska idea stojí za tú námahu )

 

Situácia na Ukrajine a v Predjordánsku: Rozprava v utorok po 16h

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy14-02-2017 - 14:27

Zhoršujúca sa bezpečnostná situácia na východe Ukrajiny, kde proruskí rebeli minulý týždeň porušili prímerie a v meste Avdijivka začali ostreľovať ukrajinské jednotky, bude v utorok popoludní predmetom rozpravy poslancov s maltským parlamentným tajomníkom Ianom Borgom zastupujúcim Radu (ministrov) EÚ. Plénum sa neskôr popoludní zameria na situáciu na západnom brehu Jordánu, diskutovať bude najmä o politike výstavby osád. (Čítať ďalej: Situácia na Ukrajine a v Predjordánsku: Rozprava v utorok po 16h )

 

EU job search aid worth €1,818,750 for 800 former retail workers in the Netherlands was approved in plenary in a vote on Tuesday. The workers were made redundant by six retail trade companies which recently went bankrupt in the Drenthe and Overijssel provinces. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by the Council of Ministers on 17 February. (Read more: EU job-search aid: €1.8m for 800 former retail workers in the Netherlands )

 

MEPs call for EU-wide protection for whistle-blowers

Plenary Session Budgetary control14-02-2017 - 12:52

An “effective and comprehensive European whistle-blower protection programme” should be proposed “immediately” by the EU Commission, urges Parliament in a resolution voted on Tuesday. MEPs deplore the Commission’s failure, so far, to deliver any legislative proposals to establish a minimum level of protection for whistle-blowers who help protect the EU budget against fraud (Read more: MEPs call for EU-wide protection for whistle-blowers )

 

Zahájenie zasadnutia: Rozprava o Blízkom východe aj o osadách v Predjordánsku

Plenárne zasadnutie Inštitúcie13-02-2017 - 19:35
Predseda EP Antonio Tajani.  

Utorňajšia rozprava so šéfkou diplomacie EÚ Federicou Mogherini, ktorej témou boli pôvodne vyhliadky obnovenia mierových rozhovorov na Blízkom východe, sa na základe pondelňajšieho rozhodnutia pléna zameria na situáciu v Predjordánsku, a to najmä v súvislosti s politikou osídľovania. Poslanci tiež preložili rozpravu o revidovanom návrhu na spoplatnenie nemeckých ciest zo štvrtka na stredu popoludní. (Čítať ďalej: Zahájenie zasadnutia: Rozprava o Blízkom východe aj o osadách v Predjordánsku )

 

Plénum bude tento týždeň hlasovať o nových limitoch pre emisie CO2

Plenárne zasadnutie Životné prostredie13-02-2017 - 17:16
infografika o emisiách CO2  

Európsky parlament bude tento týždeň počas svojho plenárneho zasadnutia hlasovať o reforme systému na obchodovanie s emisiami. Jeho cieľom je zníženie emisií skleníkových plynov, no v súčasnosti nefunguje tak, ako sa predpokladalo. EÚ je po Číne a USA tretím najväčším zdrojom emisií na svete, má však najambicióznejšie plány na ich zníženie - do roku 2030 ich chce obmedziť o 40% v porovnaní s rokom 1990. A to bez toho, aby pritom utrpela konkurencieschopnosť nášho priemyslu. (Čítať ďalej: Plénum bude tento týždeň hlasovať o nových limitoch pre emisie CO2 )

 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
13-02-2017 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Biologické pesticídy s nízkym rizikom
Správa:O-000147/2016 Európska komisia ENVI
 
Revízia Európskeho konsenzu o rozvoji
Správa:A8-0020/2017
Spravodajca: Bogdan Brunon Wenta
Spravodajca: Norbert Neuser
DEVE
 
Nákladovo efektívne zníženie emisií a investície do nízkouhlíkových technológií
Správa:A8-0003/2017 ***I
Spravodajca: Ian Duncan
ENVI
 
Výročná správa o politike hospodárskej súťaže EÚ
Správa:A8-0001/2017
Spravodajca: Tibor Szanyi
ECON
 
Krátka prezentácia týchto správ:
Podpora rodovej rovnosti v oblasti duševného zdravia a klinického výskumu
Správa:A8-0380/2016
Spravodajca: Beatriz Becerra Basterrechea
FEMM
Priority pre 61. zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien
Správa:A8-0018/2017
Spravodajca: Maria Arena
Spravodajca: Constance Le Grip
FEMM
Kontrola registra a zloženie expertných skupín Komisie
Správa:A8-0002/2017
Spravodajca: Dennis de Jong
CONT
Úloha oznamovateľov v rámci ochrany finančných záujmov EÚ
Správa:A8-0004/2017
Spravodajca: Dennis de Jong
CONT
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
 
 
14-02-2017 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Spoločná rozprava - Budúcnosť EÚ
Možný vývoj a úpravy súčasnej inštitucionálnej štruktúry Európskej únie
Správa:A8-0390/2016
Spravodajca: Guy Verhofstadt
AFCO
Zlepšenie fungovania Európskej únie využitím potenciálu Lisabonskej zmluvy
Správa:A8-0386/2016
Spravodajca: Mercedes Bresso
Spravodajca: Elmar Brok
AFCO
Rozpočtová kapacita pre eurozónu
Správa:A8-0038/2017
Spravodajca: Reimer Böge
Spravodajca: Pervenche Berès
ECON BUDG
 
 
14-02-2017 -
12:00 - 12:30
Slávnostná schôdza
 
 
Príhovor Alexandra Van der Bellena, prezidenta Rakúskej republiky
 
 
14-02-2017 -
12:30 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Dohoda o partnerstve v odvetví udržateľného rybárstva medzi EÚ a Cookovými ostrovmi
Správa:A8-0010/2017 ***
Spravodajca: João Ferreira
PECH
 
Dohoda o partnerstve v odvetví udržateľného rybárstva medzi EÚ a Cookovými ostrovmi (uznesenie)
Správa:A8-0015/2017
Spravodajca: João Ferreira
PECH
 
Kontrola registra a zloženie expertných skupín Komisie
Správa:A8-0002/2017
Spravodajca: Dennis de Jong
CONT
 
Úloha oznamovateľov v rámci ochrany finančných záujmov EÚ
Správa:A8-0004/2017
Spravodajca: Dennis de Jong
CONT
 
Zoznam tretích štátov a organizácií, s ktorými Europol uzavrie dohody
Správa:A8-0035/2017 *
Spravodajca: Agustín Díaz de Mera García Consuegra
LIBE
 
Podrobenie novej psychoaktívnej látky metyl 2-[[1-(cyklohexylmetyl)-1H-indol-3-karbonyl]amino]-3,3-dimetylbutanoát (MDMB-CHMICA) kontrolným opatreniam
Správa:A8-0024/2017 *
Spravodajca: Lorenzo Fontana
LIBE
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2016/005 NL/Drenthe Overijssel Retail
Správa:A8-0036/2017
Spravodajca: Nedzhmi Ali
BUDG
 
Revízia Európskeho konsenzu o rozvoji
Správa:A8-0020/2017
Spravodajca: Bogdan Brunon Wenta
Spravodajca: Norbert Neuser
DEVE
 
Výročná správa o politike hospodárskej súťaže EÚ
Správa:A8-0001/2017
Spravodajca: Tibor Szanyi
ECON
 
Podpora rodovej rovnosti v oblasti duševného zdravia a klinického výskumu
Správa:A8-0380/2016
Spravodajca: Beatriz Becerra Basterrechea
FEMM
 
Priority pre 61. zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien
Správa:A8-0018/2017
Spravodajca: Maria Arena
Spravodajca: Constance Le Grip
FEMM
 
 
14-02-2017 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Aaktuálny stav druhého preskúmania programu ekonomických úprav pre Grécko
 
Zhoršenie situácie na východnej Ukrajine
 
Situácia v Predjordánsku, najmä otázka osád
 
Správa o Albánsku za rok 2016
Správa:A8-0023/2017
Spravodajca: Knut Fleckenstein
AFET
 
Správa o Bosne a Hercegovine za rok 2016
Správa:A8-0026/2017
Spravodajca: Cristian Dan Preda
AFET
 
Spoločná rozprava - Európsky semester 2017
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: ročný prieskum rastu na rok 2017
Správa:A8-0039/2017
Spravodajca: Gunnar Hökmark
ECON
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: zamestnanosť a sociálne aspekty v ročnom prieskume rastu na rok 2017
Správa:A8-0037/2017
Spravodajca: Yana Toom
EMPL
Správa jednotného trhu v rámci európskeho semestra 2017
Správa:A8-0016/2017
Spravodajca: Antonio López-Istúriz White
IMCO
 
Banková únia – výročná správa za rok 2016
Správa:A8-0019/2017
Spravodajca: Danuta Maria Hübner
ECON
 
 
 
15-02-2017 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Spoločná rozprava - EÚ – Kanada
Komplexná hospodárska a obchodná dohoda medzi EÚ a Kanadou
Správa:A8-0009/2017 ***
Spravodajca: Artis Pabriks
INTA
Uzavretie dohody CETA EÚ – Kanada
Dohoda o strategickom partnerstve medzi EÚ a Kanadou
Správa:A8-0028/2017 ***
Spravodajca: Charles Tannock
AFET
 
 
15-02-2017 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Komplexná hospodárska a obchodná dohoda medzi EÚ a Kanadou
Správa:A8-0009/2017 ***
Spravodajca: Artis Pabriks
INTA
 
Uzavretie dohody CETA EÚ – Kanada
 
Dohoda o strategickom partnerstve medzi EÚ a Kanadou
Správa:A8-0028/2017 ***
Spravodajca: Charles Tannock
AFET
 
Rámcová dohoda o partnerstve a spolupráci medzi EÚ a Mongolskom
Správa:A8-0382/2016 ***
Spravodajca: Helmut Scholz
AFET
 
Rámcová dohoda o partnerstve a spolupráci medzi EÚ a Mongolskom (uznesenie)
Správa:A8-0383/2016
Spravodajca: Helmut Scholz
AFET
 
Dohoda o obchode s civilnými lietadlami (príloha obsahujúca zoznam výrobkov)
Správa:A8-0007/2017 ***
Spravodajca: Inmaculada Rodríguez-Piñero Fernández
INTA
 
Nákladovo efektívne zníženie emisií a investície do nízkouhlíkových technológií
Správa:A8-0003/2017 ***I
Spravodajca: Ian Duncan
ENVI
 
Námietka podľa článku 105 ods. 3: regulačné technické predpisy na uplatňovanie obmedzení pozícií komoditných derivátov
 
Správa o Albánsku za rok 2016
Správa:A8-0023/2017
Spravodajca: Knut Fleckenstein
AFET
 
Správa o Bosne a Hercegovine za rok 2016
Správa:A8-0026/2017
Spravodajca: Cristian Dan Preda
AFET
 
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: ročný prieskum rastu na rok 2017
Správa:A8-0039/2017
Spravodajca: Gunnar Hökmark
ECON
 
Európsky semester pre koordináciu hospodárskych politík: zamestnanosť a sociálne aspekty v ročnom prieskume rastu na rok 2017
Správa:A8-0037/2017
Spravodajca: Yana Toom
EMPL
 
Správa jednotného trhu v rámci európskeho semestra 2017
Správa:A8-0016/2017
Spravodajca: Antonio López-Istúriz White
IMCO
 
Banková únia – výročná správa za rok 2016
Správa:A8-0019/2017
Spravodajca: Danuta Maria Hübner
ECON
 
Biologické pesticídy s nízkym rizikom
Správa:O-000147/2016 Európska komisia ENVI
 
 
15-02-2017 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Boj proti terorizmu
Správa:A8-0228/2016 ***I
Spravodajca: Monika Hohlmeier
LIBE
 
Posilnenie kontrol na vonkajších hraniciach s použitím príslušných databáz
Správa:A8-0218/2016 ***I
Spravodajca: Monica Macovei
LIBE
 
Výmena informácií v oblasti presadzovania práva v EÚ a nahradenie nástrojov z obdobia pred Lisabonskou zmluvou
 
Normy občianskeho práva v oblasti robotiky
Správa:A8-0005/2017
Spravodajca: Mady Delvaux
JURI
 
Schválenie revidovaného plánu Nemecka na zavedenie cestného mýta Komisiou
Správa:O-000152/2016 Európska komisia
 
Európska iniciatíva v oblasti cloud computingu
Správa:A8-0006/2017
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Spoločná rozprava - Európske štrukturálne a investičné fondy
Investovanie do zamestnanosti a rastu – maximalizácia príspevku európskych štrukturálnych a investičných fondov
Správa:A8-0385/2016
Spravodajca: Lambert van Nistelrooij
REGI
Oneskorené vykonávanie operačných programov EŠIF – vplyv na politiku súdržnosti a ďalší postup
Správa:O-000005/2017 Európska komisia REGI
 
 
 
16-02-2017 -
08:30 - 10:50
Rozpravy
 
 
Stratégia v oblasti letectva pre Európu
Správa:A8-0021/2017
Spravodajca: Pavel Telička
TRAN
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu – celkové trvanie maximálne 60 minút (článok 135 rokovacieho poriadku)
Situácia v oblasti ľudských práv a demokracie v Nikarague, prípad Francescy Ramirezovej
Popravy v Kuvajte a Bahrajne
Guatemala, najmä situácia obhajcov ľudských práv
 
 
16-02-2017 -
11:00 - 12:00
Príhovor Justina Trudeaua, predsedu vlády Kanady
 
 
Príhovor Justina Trudeaua, predsedu vlády Kanady
 
 
16-02-2017 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
Boj proti terorizmu
Správa:A8-0228/2016 ***I
Spravodajca: Monika Hohlmeier
LIBE
 
Posilnenie kontrol na vonkajších hraniciach s použitím príslušných databáz
Správa:A8-0218/2016 ***I
Spravodajca: Monica Macovei
LIBE
 
Možný vývoj a úpravy súčasnej inštitucionálnej štruktúry Európskej únie
Správa:A8-0390/2016
Spravodajca: Guy Verhofstadt
AFCO
 
Zlepšenie fungovania Európskej únie využitím potenciálu Lisabonskej zmluvy
Správa:A8-0386/2016
Spravodajca: Mercedes Bresso
Spravodajca: Elmar Brok
AFCO
 
Rozpočtová kapacita pre eurozónu
Správa:A8-0038/2017
Spravodajca: Reimer Böge
Spravodajca: Pervenche Berès
ECON BUDG
 
Normy občianskeho práva v oblasti robotiky
Správa:A8-0005/2017
Spravodajca: Mady Delvaux
JURI
 
Európska iniciatíva v oblasti cloud computingu
Správa:A8-0006/2017
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Investovanie do zamestnanosti a rastu – maximalizácia príspevku európskych štrukturálnych a investičných fondov
Správa:A8-0385/2016
Spravodajca: Lambert van Nistelrooij
REGI
 
Stratégia v oblasti letectva pre Európu
Správa:A8-0021/2017
Spravodajca: Pavel Telička
TRAN
 
Oneskorené vykonávanie operačných programov EŠIF – vplyv na politiku súdržnosti a ďalší postup
Správa:O-000005/2017 Európska komisia REGI
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
SPRÁVA o revízii Európskeho konsenzu o rozvoji
Odkazy: A8-0020/2017

Dátum:
02-02-2017
Norbert Neuser
Bogdan Brunon Wenta
DEVE
 
 
SPRÁVA o revízii Európskeho konsenzu o rozvoji
Odkazy: A8-0020/2017

Dátum:
02-02-2017
Norbert Neuser
Bogdan Brunon Wenta
DEVE
 
SPRÁVA o rozpočtovej kapacite pre eurozónu
Odkazy: A8-0038/2017

Dátum:
13-02-2017
Reimer Böge
Pervenche Berès
ECON BUDG
 
 
 
SPRÁVA o rozpočtovej kapacite pre eurozónu
Odkazy: A8-0038/2017

Dátum:
13-02-2017
Reimer Böge
Pervenche Berès
ECON BUDG