Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)
 

Barbara Lochbihler o tom, ako bojovať proti obchodovaniu s ľuďmi

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo11-07-2016 - 16:57
poslankyňa počas rozhovoru  

Obchodovanie s ľuďmi je modernou formou otroctva, ide o závažnú a veľmi lukratívnu medzinárodnú trestnú činnosť a jeden z najhorších priestupkov voči ľudským právam. Uvádza sa to v uznesení, ktoré Parlament prijal minulý týždeň počas svojho plenárneho zasadnutia. O tom, ako obchodovaniu s ľuďmi predchádzať a ako pomáhať jeho obetiam sme sa porozprávali so spravodajkyňou Barbarou Lochbihler (Zelení/ESA, DE). (Čítať ďalej: Barbara Lochbihler o tom, ako bojovať proti obchodovaniu s ľuďmi )

 

Urmas Paet: Európa musí robiť viac pre svoju vlastnú bezpečnosť

Plenárne zasadnutie Bezpečnosť a obrana11-07-2016 - 14:16
portét poslanca  

V piatok a sobotu sa vo Varšave konal summit NATO, počas ktorého bolo podpísané spoločné vyhlásenie EÚ-NATO, ktorého cieľom je posilniť ich spoluprácu a jasne vymedziť sféru zodpovednosti. To, že Európa by sa mala aktívne podieľať na vlastnej obrane, je proklamované aj v jej novej globálnej stratégii. Dozrel však čas na intenzívnejšiu spoluprácu v obrannej a bezpečnostnej politike? Túto otázku sme ešte pred varšavským summitom položili spravodajcovi Urmasovi Paetovi. (Čítať ďalej: Urmas Paet: Európa musí robiť viac pre svoju vlastnú bezpečnosť )

 

Brexit, slovenské predsedníctvo a ďalšie udalosti júlového plenárneho zasadnutia

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci07-07-2016 - 16:37
 

Po minulotýždňovom summite o britskom referende poslanci debatovali o Brexite a jeho možných dopadoch. Podľa nich by mali európski lídri teraz hovoriť v mene EÚ. Počas posledného plenárneho zasadnutia pred letnou prestávkou Parlament podčiarkol dôležitosť toho, aby sme chránili whisleblowerov, ktorí pomáhajú odhaľovať škandály, akým bol napríklad Panama Papers. Plénum odobrilo aj novú agentúru na ochranu vonkajších hraníc. Robert Fico poslancom predstavil priority slovenského predsedníctva EÚ. (Čítať ďalej: Brexit, slovenské predsedníctvo a ďalšie udalosti júlového plenárneho zasadnutia )

 

Parliament vetoes energy drink “alertness” claims

Plenary Session Public health07-07-2016 - 12:55

EU Commission plans to allow claims that sugary drinks and energy drinks containing caffeine boost “alertness” or “concentration” were vetoed by the European Parliament on Thursday. Displaying these claims on drinks cans would have led to higher sugar consumption among adolescents, who are the largest group of energy drink consumers, said MEPs in their resolution. (Read more: Parliament vetoes energy drink “alertness” claims )

 

Human rights: albinos in Malawi, activists in Bahrain and Rohingya in Myanmar

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation / External relations07-07-2016 - 12:21

Parliament condemns recent crimes and widespread discrimination against albinos in Malawi, ongoing restrictions of fundamental democratic rights in Bahrain and practices that discriminate against Myanmar’s Muslim minority, in particular the Rohingya, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: albinos in Malawi, activists in Bahrain and Rohingya in Myanmar )

 

EU must provide legal protection to whistle-blowers, urge MEPs

Plenary Session Human rights / Citizens' rights / External relations07-07-2016 - 09:45

Whistle-blowers leaking information in the public interest play a crucial role in upholding democracies, and must therefore be better protected from prosecution, reprisals and threats. This was the key message voiced by many MEPs in Wednesday evening’s debate with Commission Vice-President Jyrki Katainen and Ivan Korčok from the Slovak Presidency of the Council on how to improve legal safeguards for people revealing illegal or unethical activities in the public or private sectors. (Read more: EU must provide legal protection to whistle-blowers, urge MEPs )

 

Artis Pabrisk o európskej pohraničnej a pobrežnej stráži na Facebook LIVE

Plenárne zasadnutie Policajná spolupráca / Prisťahovalectvo06-07-2016 - 19:10
poslanec Artis Pabriks počas rozhovoru  

Parlamentné plénum dnes odobrilo vytvorenie spoločnej európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, ktorá by mala dohliadať na vonkajšie hranice EÚ a pomôcť tak obnoviť fungovanie schengenského priestoru. Pri tejto príležitosti sme sa porozprávali s lotyšským ľudovcom Artisom Pabriskom, ktorý tu bol hlavným parlamentným vyjednávačom a spravodajcom. Otázky pochádzali od vás a poslanec na ne odpovedal počas live chatu na Facebooku. (Čítať ďalej: Artis Pabrisk o európskej pohraničnej a pobrežnej stráži na Facebook LIVE )

 

EP požaduje zmeny označovania energetickej efektívnosti domácich spotrebičov

Plenárne zasadnutie Energetika06-07-2016 - 18:51
New European Union energy label ©AP Images/ European Union-EP  

Sprísnenie kritérií energetickej efektívnosti, ktoré budú odrážať technologický pokrok, a rozdelenie spotrebičov na ich základe do siedmich tried A - G. Tieto zmeny v Komisiou predloženom texte nariadenia v stredu schválil Európsky parlament. Väčšina spotrebičov na trhu dnes spadá na základe požiadaviek z roku 2010 do triedy A, v rámci ktorej vznikli podtriedy A+, A++ a A+++. Prísnejšie požiadavky by podľa poslancov mali motivovať výrobcov k zvyšovaniu efektívnosti ich spotrebičov. (Čítať ďalej: EP požaduje zmeny označovania energetickej efektívnosti domácich spotrebičov )

 

Kybernetická bezpečnosť: Nové pravidlá na zvýšenie odolnosti voči online hrozbám

Plenárne zasadnutie Priemysel / Informačná spoločnosť06-07-2016 - 18:05
Safety concept: Closed Padlock on digital background ©AP Images/ European Union-EP  

Poskytovatelia základných služieb, napríklad v oblasti energetiky, dopravy, bankovníctva či zdravotníctva, a digitálnych služieb, vrátane vyhľadávačov a cloudov, budú musieť posilniť svoju odolnosť voči kybernetických útokom. Vyplýva to z novej úniovej legislatívy týkajúcej sa kybernetickej bezpečnosti, ktorú v stredu schválil Európsky parlament. (Čítať ďalej: Kybernetická bezpečnosť: Nové pravidlá na zvýšenie odolnosti voči online hrozbám )

 

EP schválil zriadenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo06-07-2016 - 17:43
Frontex at work during a rapid intervention rescue operation @European Union 2016 - Frontex  

Európsky parlament v stredu schválil návrh na zriadenie spoločného systému pohraničnej a pobrežnej stráže EÚ, ktorý spojí úsilie agentúry Frontex a orgánov ochrany štátnych hraníc. Nová legislatíva ponechá každodennú správu vonkajších hraníc v rukách štátnych orgánov, v prípade zvýšeného vonkajšieho tlaku im však umožní požiadať o pomoc Európsku agentúru pohraničnej a pobrežnej stráže (EPPS), ktorá urýchlene rozmiestni svoje tímy na ohrozené časti hranice. (Čítať ďalej: EP schválil zriadenie Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže )

 

Plénum dnes rokuje, ako chrániť oznamovateľov konajúcich vo verejnom záujme

Plenárne zasadnutie Hospodárske a menové záležitosti06-07-2016 - 17:38
Spisy vysiace v zásuvke  

Ako je možné, že niektoré nadnárodné firmy platia menšie dane? Je naše súkromie skutočne chránené, alebo nás sledujú? Týmito otázkami sa poslanci začali zaoberať vďaka oznamovateľom (whistleblowerom), ktorí vyniesli na svetlo sveta interné informácie. Po škandáloch LuxLeaks a Panama Papers Parlament zriadil špeciálne vyšetrovacie výbory. Informátori síce konajú vo verejnom záujme, no za ich počiny im často hrozí trestné stíhanie. O tom, ako ich chrániť, bude dnes diskutovať parlamentné plénum. (Čítať ďalej: Plénum dnes rokuje, ako chrániť oznamovateľov konajúcich vo verejnom záujme )

 

R. Fico: EÚ sa musí zjednotiť, aby obnovila dôveru ľudí a porazila nacionalizmus

Plenárne zasadnutie Inštitúcie06-07-2016 - 16:37
Slovenský premiér Róbert Fico  

EÚ musí byť súdržnejšia a dosahovať hmatateľné výsledky s jasnými prínosmi pre vlastných občanov, aby obnovila ich dôveru v európsky projekt a porazila silnejúci nacionalizmus v Európe. Na tomto odkaze sa zhodli premiér Robert Fico a väčšina poslancov v rámci stredajšej rozpravy o prioritách slovenského predsedníctva v Rade (ministrov) EÚ. (Čítať ďalej: R. Fico: EÚ sa musí zjednotiť, aby obnovila dôveru ľudí a porazila nacionalizmus )

 

Jobs, social rights and security must top the 2017 EU agenda, say MEPs

Plenary Session Institutions06-07-2016 - 14:49

Parliament set out its recommendations for the European Commission's 2017 Work Programme in a non-legislative resolution voted on Wednesday. Before the vote, MEPs debated EU priorities with Commission First Vice-President Frans Timmermans. The need to reflect on what direction the EU should take in the aftermath of the UK’s EU membership referendum was the leitmotiv of this debate. (Read more: Jobs, social rights and security must top the 2017 EU agenda, say MEPs )

 

Wednesday debates on EU’s global strategy, Middle East peace process and China

Plenary Session External relations06-07-2016 - 14:00

MEPs are to debate a new EU “global strategy”, setting out the EU’s core interests and principles in the world, with EU foreign policy chief Federica Mogherini on Wednesday at 15.00. This debate will be followed by another on new Middle East peace process initiatives and a third on the EU’s engagement with China for the next five years. (Read more: Wednesday debates on EU’s global strategy, Middle East peace process and China )

 

MEPs call for tax haven blacklist, patent box rules, CCCTB and more

Plenary Session Taxation06-07-2016 - 13:57

Parliament’s recommendations for making corporate taxation fairer and clearer were voted on Wednesday. MEPs call for an EU register of beneficial owners of companies, a tax havens blacklist, sanctions against non-cooperative tax jurisdictions, action against abuse of “patent box” regimes, a code of conduct for banks and tax advisors, tax good governance rules in EU trade agreements, a common consolidated corporate tax base (CCCTB) and a withholding tax on profits leaving the EU. (Read more: MEPs call for tax haven blacklist, patent box rules, CCCTB and more )

 

The EU needs to update its long-term financing plan to cope with new priorities and challenges such as mass migration, internal security and youth unemployment, said MEPs in a resolution voted on Wednesday. The text sets out political recommendations for the EU Commission’s forthcoming proposal to revise the EU’s multiannual financial framework (MFF) for 2014-2020. The update should also tackle the recurring backlog of overdue EU payments, and look beyond 2020, add MEPs. (Read more: Revise EU’s long-term budget to cope with today's challenges, urge MEPs )

 

EU member states should use a €1.349 billion EU budget refund for 2015 to honour their pledges to contribute to two EU trust funds set up to tackle the refugee crisis, urge MEPs in a resolution voted on Wednesday. Parliament approved a Commission proposal to amend the EU’s 2016 budget in order to include a positive balance from 2015. This balance is to be refunded in the form of a reduction in member states’ contributions. (Read more: MEPs urge EU countries to use €1.3bn budget refund to honour refugee aid pledges )

 

Parlament prijal nové pravidlá bezpečnosti na internete

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci05-07-2016 - 18:21
infografika  

Stali ste sa niekedy obeťou phishingu? Alebo váš počítač "navštívil" trójsky kôň či botnet? Vedzte, že v tom nie ste sami, podobných "obetí" je denne na celom svete viac ako milión. Kybernetické útoky môžu spôsobiť značné škody nielen koncovým užívateľom, no dokáže narušiť aj dodávky elektriny alebo kontrolu leteckej dopravy. EÚ sa preto chystá prijať svoje prvé pravidlá kybernetickej bezpečnosti. Tento týždeň ich odsúhlasilo parlamentné plénum. (Čítať ďalej: Parlament prijal nové pravidlá bezpečnosti na internete )

 

Brexit: EÚ musí pružnejšie reagovať na potreby svojich občanov, tvrdia poslanci

Plenárne zasadnutie Európska rada05-07-2016 - 17:13
Brexit debate layout_  

Lídri členských štátov EÚ musia na výsledky referenda v Spojenom kráľovstve zareagovať zvýšením úsilia o ochranu európskeho projektu, ktorý by sa však mal stať prehľadnejším, sociálnejším a mal by viac reagovať na starosti trápiace občanov EÚ. Tento odkaz zaznieval z poslaneckých lavíc počas utorňajšej plenárnej rozpravy k minulotýždňovému samitu hláv štátov a vlád EÚ, na ktorej sa zúčastnili aj predseda Európskej rady Donald Tusk a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker. (Čítať ďalej: Brexit: EÚ musí pružnejšie reagovať na potreby svojich občanov, tvrdia poslanci )

 

Chat na Facebooku s Artisom Pabriksom o európskej pohraničnej a pobrežnej stráži

Plenárne zasadnutie Policajná spolupráca / Prisťahovalectvo05-07-2016 - 16:36
koláž z našej facebookovej stránky  

Parlamentné plénum bude v stredu napoludnie hlasovať o vytvorení európskej pohraničnej a pobrežnej stráže. Čo presne bude jej úlohou a aké budú jej právomoci? Na vaše otázky bude ešte pred hlasovaním odpovedať na Facebooku spravodajca Artis Pabriks (EPP, LV). Svoje otázky mu môžete klásť už teraz. (Čítať ďalej: Chat na Facebooku s Artisom Pabriksom o európskej pohraničnej a pobrežnej stráži )

 

Praise for Dutch Presidency efficiency

Plenary Session Institutions05-07-2016 - 14:15
Dutch Prime Minister Rutte at EP Plenary_  

Dutch Prime Minister Mark Rutte and his team were praised by a majority of political group speakers on Tuesday for the efficient way in which the Netherlands has managed the Council Presidency over the past half year. The highlights that they mentioned included the EU-Turkey deal on migration, the agreement on a European Coast and Border Guard agency, anti-tax avoidance measures and the fourth railway package. (Read more: Praise for Dutch Presidency efficiency )

 

Parliament backs emission curbs for off-road machinery

Plenary Session Environment05-07-2016 - 13:46
A snow groomer machine ©AP Images/ European Union-EP  

Plans to update EU type approval rules and emission limits for internal combustion engines in non-road mobile machinery (NRMM), such as lawn mowers, bulldozers, diesel locomotives and inland waterway vessels, were backed by MEPs on Wednesday. These plans had already been agreed informally with the Dutch Presidency of the Council. NRMM engines account for about 15% of all NOx and 5% of particulate emissions in the EU. (Read more: Parliament backs emission curbs for off-road machinery )

 

Getting refugees to work: MEPs call for a win-win approach

Plenary Session Social policy / Employment policy05-07-2016 - 13:33

Allowing refugees and asylum seekers to work in their host countries not only helps to restore their human dignity, but also reduces strain on public budgets by turning them into taxpayers, says a non-binding resolution voted on Tuesday. Inclusion schemes should nonetheless emphasise language learning and pay attention to local unemployment rates, especially among young people, it adds. (Read more: Getting refugees to work: MEPs call for a win-win approach )

 

Parliament endorses EU-Peru visa waiver agreement

Plenary Session Visa policy05-07-2016 - 13:19

An EU-Peru visa waiver agreement enabling Peruvians to travel to the EU and EU nationals to travel to Peru without requesting a visa for stays up to 90 days within any 180-day period was endorsed by MEPs on Tuesday. The deal was approved by 611 votes to 59, with 21 abstentions. (Read more: Parliament endorses EU-Peru visa waiver agreement )

 
valec s písmenami  

Uvedomujeme si, že oblasť daní sa môže mnohým ľuďom zdať zložitá a neprehľadná. Preto sme sa rozhodli vysvetliť vám čo najjednoduchším spôsobom čo znamenajú jednotlivé výrazy týkajúce sa daňovej problematiky. (Čítať ďalej: Daňové raje, úniky, rozhodnutia a transparentnosť. Vyznáte sa v týchto pojmoch? )

 

Zahájenie plenárnej schôdze: Minúta ticha za Michela Rocarda a obete terorizmu

Plenárne zasadnutie Inštitúcie04-07-2016 - 20:20
Otvorenie júlového plenárneho zasadnutia EP v Štrasburgu  

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz zahájil júlové plenárne zasadnutie v Štrasburgu minútou ticha za bývalého francúzskeho premiéra a poslanca EP Michela Rocarda, ktorý skonal 2. júla vo veku 85 rokov. Poslanci si tichom uctili aj viac ako 300 mŕtvych a vyše 500 zranených obetí minulotýždňových teroristických útokov v Turecku, Jemene, Bangladéši a Iraku. (Čítať ďalej: Zahájenie plenárnej schôdze: Minúta ticha za Michela Rocarda a obete terorizmu )

 

Na programe plenárneho zasadnutia sú aj nové energetické štítky

Plenárne zasadnutie Energetika04-07-2016 - 18:46
 

Počas prebiehajúceho plenárneho zasadnutia sa budú poslanci zaoberať legislatívnym návrhom, ktorý požaduje jednoduchšie a prehľadnejšie energetické štítky na domácich spotrebičoch. Tie by mali po novom obsahovať len písmená od A do G. Viac sa dozviete v našom videu. (Čítať ďalej: Na programe plenárneho zasadnutia sú aj nové energetické štítky )

 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
04-07-2016 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Emisné limity necestných pojazdných strojov
Správa:A8-0276/2015 ***I
Spravodajca: Elisabetta Gardini
ENVI
 
Utečenci: sociálne začleňovanie a integrácia na trhu práce
Správa:A8-0204/2016
Spravodajca: Brando Benifei
EMPL
 
Záruka pre mladých ľudí a iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí
Správa:O-000094/2016 Európska komisia EMPL
 
Označovanie energetickej účinnosti
Správa:A8-0213/2016 ***I
Spravodajca: Dario Tamburrano
ITRE
 
Spoločná rozprava - Budúca obchodná stratégia a ľudské, sociálne a environmentálne práva
Sociálne a environmentálne normy, ľudské práva a sociálna zodpovednosť podnikov
Správa:A8-0217/2016
Spravodajca: Eleonora Forenza
INTA
Nová inovatívna stratégia v oblasti obchodu a investícií orientovaná na budúcnosť
Správa:A8-0220/2016
Spravodajca: Tiziana Beghin
INTA
 
Krátka prezentácia tejto správy:
Boj proti obchodovaniu s ľuďmi vo vonkajších vzťahoch EÚ
Správa:A8-0205/2016
Spravodajca: Barbara Lochbihler
AFET
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
 
 
05-07-2016 -
08:30 - 12:50
Rozpravy
 
 
Bilancia holandského predsedníctva
 
PREDNOSTNÁ ROZPRAVA
Závery zo zasadnutia Európskej rady z 28. a 29. júna 2016
 
 
05-07-2016 -
13:00 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Dohoda medzi EÚ a Peru o zrušení vízovej povinnosti pri krátkodobých pobytoch
Správa:A8-0197/2016 ***
Spravodajca: Mariya Gabriel
LIBE
 
Emisné limity necestných pojazdných strojov
Správa:A8-0276/2015 ***I
Spravodajca: Elisabetta Gardini
ENVI
 
Utečenci: sociálne začleňovanie a integrácia na trhu práce
Správa:A8-0204/2016
Spravodajca: Brando Benifei
EMPL
 
Sociálne a environmentálne normy, ľudské práva a sociálna zodpovednosť podnikov
Správa:A8-0217/2016
Spravodajca: Eleonora Forenza
INTA
 
Nová inovatívna stratégia v oblasti obchodu a investícií orientovaná na budúcnosť
Správa:A8-0220/2016
Spravodajca: Tiziana Beghin
INTA
 
Boj proti obchodovaniu s ľuďmi vo vonkajších vzťahoch EÚ
Správa:A8-0205/2016
Spravodajca: Barbara Lochbihler
AFET
 
 
05-07-2016 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Príprava povolebnej revízie VFR na roky 2014 – 2020: príspevok Parlamentu pred predložením návrhu Komisie
Správa:A8-0224/2016
Spravodajca: Jan Olbrycht
Spravodajca: Isabelle Thomas
BUDG
 
Daňové rozhodnutia a ďalšie opatrenia podobného charakteru alebo účinku (TAXE 2)
Správa:A8-0223/2016
Spravodajca: Michael Theurer
Spravodajca: Jeppe Kofod
TAX2
 
Európska pohraničná a pobrežná stráž
Správa:A8-0200/2016 ***I
Spravodajca: Artis Pabriks
LIBE
 
Vysoká spoločná úroveň bezpečnosti sieťových a informačných systémov v celej Únii
Správa:A8-0211/2016 ***II
Spravodajca: Andreas Schwab
IMCO
 
Synergie medzi štrukturálnymi fondmi a programom Horizont 2020
 
Spoločná rozprava - Námorné a rybárske agentúry
Európska námorná bezpečnostná agentúra
Správa:A8-0215/2016 ***I
Spravodajca: Michael Cramer
TRAN
Európska agentúra pre kontrolu rybárstva
Správa:A8-0068/2016 ***I
Spravodajca: Alain Cadec
PECH
 
Sekretariát dozorného výboru úradu OLAF
Správa:A8-0188/2016 ***I
Spravodajca: Ingeborg Gräßle
CONT
 
 
 
06-07-2016 -
09:00 - 12:20
Rozpravy
 
 
Program činností slovenského predsedníctva
 
Príprava pracovného programu Komisie na rok 2017
 
 
06-07-2016 -
12:30 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Účasť Azerbajdžanu na programoch Únie
Správa:A8-0210/2016 ***
Spravodajca: Norica Nicolai
AFET
 
Návrh opravného rozpočtu č. 2/2016: prebytok z roku 2015
Správa:A8-0212/2016
Spravodajca: José Manuel Fernandes
BUDG
 
Vysoká spoločná úroveň bezpečnosti sieťových a informačných systémov v celej Únii
Správa:A8-0211/2016 ***II
Spravodajca: Andreas Schwab
IMCO
 
Označovanie energetickej účinnosti
Správa:A8-0213/2016 ***I
Spravodajca: Dario Tamburrano
ITRE
 
Európska pohraničná a pobrežná stráž
Správa:A8-0200/2016 ***I
Spravodajca: Artis Pabriks
LIBE
 
Európska námorná bezpečnostná agentúra
Správa:A8-0215/2016 ***I
Spravodajca: Michael Cramer
TRAN
 
Európska agentúra pre kontrolu rybárstva
Správa:A8-0068/2016 ***I
Spravodajca: Alain Cadec
PECH
 
Sekretariát dozorného výboru úradu OLAF
Správa:A8-0188/2016 ***I
Spravodajca: Ingeborg Gräßle
CONT
 
Príprava povolebnej revízie VFR na roky 2014 – 2020: príspevok Parlamentu pred predložením návrhu Komisie
Správa:A8-0224/2016
Spravodajca: Jan Olbrycht
Spravodajca: Isabelle Thomas
BUDG
 
Daňové rozhodnutia a ďalšie opatrenia podobného charakteru alebo účinku (TAXE 2)
Správa:A8-0223/2016
Spravodajca: Michael Theurer
Spravodajca: Jeppe Kofod
TAX2
 
Synergie medzi štrukturálnymi fondmi a programom Horizont 2020
 
Príprava pracovného programu Komisie na rok 2017
 
Rozhodnutie Japonska obnoviť lov veľrýb v sezóne 2015 – 2016
Správa:O-000059/2016 Európska komisia ENVI
Správa:O-000058/2016 Rada Európskej únie ENVI
 
Námietka podľa článku 106 ods. 4: záruka EÚ Európskej investičnej banke za straty, pokiaľ ide o Bielorusko
 
Námietka podľa článku 106 ods. 4: stanovovanie minimálnej požiadavky na vlastné zdroje a oprávnené záväzky
 
 
06-07-2016 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Globálna stratégia pre zahraničnú a bezpečnostnú politiku EÚ
 
Nové iniciatívy súvisiace s mierovým procesom na Blízkom východe
 
Nová stratégia EÚ vo vzťahu k Číne
 
Výročná správa o ľudských právach a demokracii vo svete v roku 2015
 
71. zasadnutie Valného zhromaždenia OSN
Správa:A8-0146/2016
Spravodajca: Andrey Kovatchev
AFET
 
Ochrana oznamovateľov
 
Revízia štandardizovaného prístupu ku kreditnému riziku Bazilejského výboru pre bankový dohľad
 
Námietka podľa článku 106: povolené zdravotné tvrdenia o potravinách
 
 
 
07-07-2016 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Vykonávanie Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím
Správa:A8-0203/2016
Spravodajca: Helga Stevens
EMPL
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
Situácia osôb s albinizmom v Afrike, najmä v Malawi
Bahrajn
Mjanmarsko, najmä situácia Rohingyov
 
 
07-07-2016 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
71. zasadnutie Valného zhromaždenia OSN
Správa:A8-0146/2016
Spravodajca: Andrey Kovatchev
AFET
 
Vykonávanie Dohovoru OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím
Správa:A8-0203/2016
Spravodajca: Helga Stevens
EMPL
 
Námietka podľa článku 106: povolené zdravotné tvrdenia o potravinách
 
 
07-07-2016 -
15:00 - 17:00
Rozpravy
 
 
Necolné prekážky obchodu pre vývozcov potravín na vnútornom trhu EÚ
Správa:O-000073/2016 Európska komisia AGRI
 
Prenos osobných údajov do Číny
 
Uplatňovanie zákona o minimálnej mzde v sektore dopravy
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
 
 
ODPORÚČANIE k návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí Protokolu k Dohode o partnerstve a spolupráci medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Azerbajdžanskou republikou na strane druhej o Rámcovej dohode medzi Európskou úniou a Azerbajdžanskou republikou o všeobecných zásadách účasti Azerbajdžanskej republiky na programoch Únie
Odkazy: A8-0210/2016

Dátum:
16-06-2016
Norica Nicolai
AFET