Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodaj

01-10-2015 - 20:36
 
Kontakty
 
 
 
   
 

Rozprava s Françoisom Hollandom a Angelou Merkel

Plenárne zasadnutie Inštitúcie07-10-2015 - 15:00
 

Súčasný stav Európskej únie a riešenia bezprecedentných spoločných výziev boli v stredu popoludní hlavnými témami rozpravy lídrov politických skupín s prezidentom Francúzskej republiky Françoisom Hollandom a kancelárkou Spolkovej republiky Nemecko Angelou Merkel. (Čítať ďalej: Rozprava s Françoisom Hollandom a Angelou Merkel )

 

Španielsky kráľ: Viac solidarity a zodpovednosti pri riešení utečeneckej krízy

Plenárne zasadnutie Inštitúcie07-10-2015 - 14:58
Kráľ Filip VI. Za ním stojí Martin Shult a tlieska  

Podľa španielskeho kráľa Filipa VI. by mala EÚ pri riešení utečeneckej krízy ukázať viac "štedrosti, solidarity a zodpovednosti." Povedal to počas svojho dnešného prejavu pre parlamentným plénom v Štrasburgu. "Budem rád, ak bude Španielsko i v nasledujúcich rokoch prispievať k úspechu Európy svojou vášňou a nápadmi," povedal mu vo svojom uvítacom príhovore predseda Parlamentu Martin Schultz. (Čítať ďalej: Španielsky kráľ: Viac solidarity a zodpovednosti pri riešení utečeneckej krízy )

 

EP schválil nové pravidlá pre jednoduchšie vymáhanie cezhraničných dlhov

Plenárne zasadnutie Justičná spolupráca07-10-2015 - 14:42

Európsky parlament v stredu schválil nové pravidlá, ktoré sprístupnia zjednodušené konanie cezhraničného vymáhania pohľadávok väčšiemu počtu občanov a malých firiem. Nariadenie, ktoré musí ešte formálne potvrdiť Rada (ministrov) EÚ, zvýši strop pre uplatnenie takzvaného európskeho konania vo veciach s nízkou hodnotou sporu z 2.000 eur na 5.000 eur. (Čítať ďalej: EP schválil nové pravidlá pre jednoduchšie vymáhanie cezhraničných dlhov )

 

Európsky parlament odobril emisné limity pre stredne veľké spaľovacie zariadenia

Plenárne zasadnutie Verejné zdravie07-10-2015 - 14:22
Ovzdušie znečisťujúce emisie ©AP Images/ European Union-EP  

Európsky parlament v stredu schválil navrhované únijné limity na emisie oxidu siričitého a oxidov dusíka zo stredne veľkých spaľovacích zariadení, akými sú napríklad generátory elektrickej energie alebo obytné či priemyselné vykurovacie systémy. Na obmedzení emisií sa poslanci ešte pred hlasovaním neformálne dohodli s ministrami členských štátov. Tie budú musieť zvážiť, či zavedú prísnejšie limity v oblastiach, kde tieto emisie prekračujú normy EÚ pre kvalitu ovzdušia. (Čítať ďalej: Európsky parlament odobril emisné limity pre stredne veľké spaľovacie zariadenia )

 

Syria, Turkey, Kunduz bombing and Libya: MEPs call for greater EU engagement

Plenary Session External relations07-10-2015 - 12:39

The EU must do more to spur stability and security in Libya, MEPs said on Tuesday. On Wednesday, they demanded a full and independent investigation into the airstrikes against the hospital in Kunduz, called for more EU diplomatic efforts to end the Syrian conflict and warned against compromising human rights in cooperating with Turkey over the refugee crisis. (Read more: Syria, Turkey, Kunduz bombing and Libya: MEPs call for greater EU engagement )

 

Parlamentnému plénu sa dnes prihovorí Angela Merkel a François Hollande

Plenárne zasadnutie Inštitúcie07-10-2015 - 11:05
Angela Merkel a François Hollande  

Dnes o 15:00 pred parlamentným plénom v Štrasburgu vystúpi nemecká kancelárka Angela Merkel a francúzsky prezident Francois Hollande. Témou ich príhovoru a následnej debaty so šéfmi politických skupín bude súčasná situácia v EÚ. Naposledy sa takto plénu prihovoril François Mitterrand spoločne s Helmutom Kohlom v novembri 1989. S poslancami vtedy rozoberali koniec Studenej vojny. Debatu môžete sledovať v priamom prenose na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Parlamentnému plénu sa dnes prihovorí Angela Merkel a François Hollande )

 

Poslanci: Podvody s emisiami ohrozujú reputáciu celého automobilového priemyslu

Plenárne zasadnutie Priemysel / Doprava / Spotrebitelia / Životné prostredie06-10-2015 - 18:39
Volkswagen  

Európsky parlament sa v utorok zaoberal škandálom nemeckej automobilky Volkswagen v súvislosti s emisiami výfukových plynov. Poslanci sa komisárky pre vnútorný trh, priemysel a podnikanie Elżbiety Bieńkowskej pýtali, či manipulácie emisných testov prebiehali aj v Európe. Podľa mnohých zákonodarcov prebiehajúci škandál ohrozuje reputáciu celého automobilového priemyslu. Poslanci preto vyzvali Komisiu, aby urýchlila práce na zreálnení testovania emisií automobilov. (Čítať ďalej: Poslanci: Podvody s emisiami ohrozujú reputáciu celého automobilového priemyslu )

 

EP požaduje rozšírenie ochrany miestnych produktov vyrobených tradičným know-how

Plenárne zasadnutie Justičná spolupráca06-10-2015 - 14:10

Modranská majolika, levický zlatý ónyx, soľnobanská čipka či piešťanské bahno by sa mohli zaradiť medzi výrobky s chráneným zemepisným označením. Vyplýva to z nelegislatívneho uznesenia, ktoré v utorok schválil Európsky parlament. Poslanci požadujú rozšírenie ochrany, ktoré poskytujú zemepisné označenie EÚ poľnohospodárskym produktom, na ďalšie miestne výrobky s cieľom podporiť lokálnu ekonomiku, cestovný ruch, spotrebiteľskú dôveru, ale aj ochranu kultúrneho dedičstva a tradičného know-how. (Čítať ďalej: EP požaduje rozšírenie ochrany miestnych produktov vyrobených tradičným know-how )

 

Germany, Italy and Belgium will get €14.6 million in EU aid to help redundant car and airline workers to find new jobs, and Bulgaria and Greece a total of €16.3 million to repair flood damage, after Parliament approved their applications on Tuesday. (Read more: Job search aid for Germany, Italy, Belgium, disaster relief for Bulgaria, Greece )

 

Greece: Parliament backs urgent frontloading of €35 billion in EU funding

Plenary Session Regional policy06-10-2015 - 13:18

Parliament on Tuesday backed a set of one-off measures aimed at boosting the effective spending of €35 billion earmarked for Greece in the EU 2014-2020 budget. This includes €20 billion from the European structural and investment funds and €15 billion from agricultural funds. (Read more: Greece: Parliament backs urgent frontloading of €35 billion in EU funding )

 

Migračná kríza: Poslanci od členských štátov požadujú, aby konali

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo / Azylová politika / Humanitárna pomoc06-10-2015 - 12:31
portréty diskutujúcich poslancov  

Počas dnešnej plenárnej debaty o záveroch európskeho samitu z 23. septembra poslanci vyzvali členské štáty k tomu, aby prijali viac opatrení na riešenie migračnej a utečeneckej krízy. Počas septembrového samitu sa už štáty dohodli na tom, že navýšia financovanie a posilnia pomoc pre krajiny, ktoré čelia najväčšiemu návalu migrantov. To isté by malo platiť i pre susedné krajiny a agentúry zaoberajúce sa utečencami. Návrh Komisie na riešenie tejto krízy podporila väčšina poslancov. (Čítať ďalej: Migračná kríza: Poslanci od členských štátov požadujú, aby konali )

 

Letecké útoky na nemocnicu v afganskom Kundúze zaradené do programu schôdze EP

Plenárne zasadnutie Inštitúcie05-10-2015 - 23:45
Podpredsedníčka EP Mairead McGuinness (EPP, IE) počas zahájenia plenárneho zasadnutia v Štrasburgu.  

Rozprava o leteckých útokoch z 3. októbra na nemocnicu v afganskom Kundúze, pri ktorých prišlo o život dvanásť pracovníkov organizácie Lekári bez hraníc a desať pacientov, vrátane troch detí, bude zaradená do stredajšieho programu schôdze. Na úvod štrasburského plenárneho zasadnutia to oznámila podpredsedníčka EP Mairead McGuinness (EPP, IE). Stredajšiu rozpravu zaháji o 8h30 šéfka diplomacie EÚ Federica Mogherini. (Čítať ďalej: Letecké útoky na nemocnicu v afganskom Kundúze zaradené do programu schôdze EP )

 

Budeme v EÚ chrániť aj zemepisné označenia nepoľnohospodárskych výrobkov?

Plenárne zasadnutie Hospodárska súťaž05-10-2015 - 16:29
koláž fotografií, pred nimi symbol PLAY  

Parlamentné plénum sa bude dnes a zajtra zaoberať návrhom, ktorý požaduje, aby boli právne chránené i zemepisné označenia nepoľnohospodárskych výrobkov. Dokument už 15. septembra schválil výbor pre právne veci. Uvádza sa v ňom, že táto ochrana by nielen poskytovala záruky pre spotrebiteľov, no okrem toho by pomáhala uchovávať kultúrne dedičstvo a prispela by k rozvoju miestnych ekonomík. (Čítať ďalej: Budeme v EÚ chrániť aj zemepisné označenia nepoľnohospodárskych výrobkov? )

 

King Felipe VI of Spain to address EP plenary on 7 October

Plenary Session Institutions10-09-2015 - 12:54

King Felipe VI of Spain will address the European Parliament in a solemn session during the next Strasbourg plenary, the Conference of Presidents has confirmed today. (Read more: King Felipe VI of Spain to address EP plenary on 7 October )

 
 
Tlačové konferencie
 
"Turkey's crisis and how to ensure a peaceful solution?" 11:30  Strasbourg, Louise Weiss ,  N -1.2
 
 
"For a Plan B in Europe" 18:30  Strasbourg, Louise Weiss ,  N -1.2
 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
05-10-2015 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Spoločné ustanovenia o európskych štrukturálnych a investičných fondoch: osobitné opatrenia pre Grécko
Správa:A8-0260/2015 ***I
Spravodajca: Iskra Mihaylova
REGI
 
Úloha miestnych orgánov v rozvojových krajinách v rámci rozvojovej spolupráce
Správa:A8-0232/2015
Spravodajca: Eleni Theocharous
DEVE
 
Právne predpisy v oblasti hypotekárnych úverov a rizikové finančné nástroje v EÚ: prípad Španielska
Správa:O-000088/2015 Európska komisia PETI
 
Vývozné kontroly v súvislosti s položkami s dvojakým použitím po odhaleniach spoločnosti Hacking Team
Správa:O-000102/2015 Európska komisia
Správa:O-000099/2015 Európska komisia
Správa:O-000094/2015 Európska komisia
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
Krátka prezentácia tejto správy:
Možné rozšírenie ochrany zemepisných označení Európskej únie na nepoľnohospodárske výrobky
Správa:A8-0259/2015
Spravodajca: Virginie Rozière
JURI
 
 
 
06-10-2015 -
09:00 - 12:20
Rozpravy
 
 
Závery neformálneho zasadnutia Európskej rady z 23. septembra 2015
 
Humanitárna situácia utečencov v EÚ a susedných krajinách
 
 
06-10-2015 -
12:30 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Dohovor MOP o nútenej alebo povinnej práci: justičná spolupráca v trestných veciach
Správa:A8-0226/2015 ***
Spravodajca: Helga Stevens
LIBE
 
Podrobenie 4-metylamfetamínu kontrolným opatreniam
Správa:A8-0265/2015 *
Spravodajca: Michał Boni
LIBE
 
Podrobenie 5-(2-aminopropyl)indolu kontrolným opatreniam
Správa:A8-0263/2015 *
Spravodajca: Teresa Jiménez-Becerril Barrio
LIBE
 
Podrobenie látok 25I-NBOMe, AH-7921, MDPV a metoxetamín kontrolným opatreniam
Správa:A8-0264/2015 *
Spravodajca: Teresa Jiménez-Becerril Barrio
LIBE
 
Podrobenie látok 4,4'-DMAR a MT-45 kontrolným opatreniam
Správa:A8-0262/2015 *
Spravodajca: Michał Boni
LIBE
 
Mobilizácia Fondu solidarity EÚ: katastrofy v Bulharsku a Grécku v roku 2015
Správa:A8-0253/2015
Spravodajca: Andrey Novakov
BUDG
 
Možné rozšírenie ochrany zemepisných označení Európskej únie na nepoľnohospodárske výrobky
Správa:A8-0259/2015
Spravodajca: Virginie Rozière
JURI
 
Spoločné ustanovenia o európskych štrukturálnych a investičných fondoch: osobitné opatrenia pre Grécko
Správa:A8-0260/2015 ***I
Spravodajca: Iskra Mihaylova
REGI
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2015/002 DE/Adam Opel
Správa:A8-0273/2015
Spravodajca: Jens Geier
BUDG
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2015/003 BE/Ford Genk
Správa:A8-0272/2015
Spravodajca: Paul Rübig
BUDG
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2015/004 IT/Alitalia
Správa:A8-0274/2015
Spravodajca: Monika Vana
BUDG
 
Úloha miestnych orgánov v rozvojových krajinách v rámci rozvojovej spolupráce
Správa:A8-0232/2015
Spravodajca: Eleni Theocharous
DEVE
 
 
06-10-2015 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Meranie emisií v automobilovom priemysle
Správa:O-000113/2015 Európska komisia ITRE IMCO TRAN ENVI
 
Situácia v Líbyi
 
Trest smrti
Správa:O-000103/2015 Rada Európskej únie AFET
 
Európske konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu a európske konanie o platobnom rozkaze
Správa:A8-0140/2015 ***I
Spravodajca: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg
JURI
 
Obmedzenie emisií určitých znečisťujúcich látok do ovzdušia
Správa:A8-0160/2015 ***I
Spravodajca: Andrzej Grzyb
ENVI
 
Kazeíny a kazeináty určené na ľudskú spotrebu
Správa:A8-0042/2015 ***I
Spravodajca: Giovanni La Via
ENVI
 
 
 
07-10-2015 -
08:30 - 11:50
Rozpravy
 
 
Smrtonosné letecké útoky pod vedením USA na nemocnicu Lekárov bez hraníc v Kunduze v Afganistane
 
Situácia v Sýrii
 
Situácia v Turecku
 
 
07-10-2015 -
12:00 - 12:30
Slávnostná schôdza
 
 
Príhovor Jeho Veličenstva kráľa Španielska Felipeho VI.
 
 
07-10-2015 -
12:30 - 14:30
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Kalendár schôdzí Parlamentu – 2017
 
Protokol k Euro-stredomorskej dohode o všeobecných zásadách účasti Tuniska na programoch Únie
Správa:A8-0254/2015 ***
Spravodajca: Pier Antonio Panzeri
AFET
 
Európske konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu a európske konanie o platobnom rozkaze
Správa:A8-0140/2015 ***I
Spravodajca: Lidia Joanna Geringer de Oedenberg
JURI
 
Obmedzenie emisií určitých znečisťujúcich látok do ovzdušia
Správa:A8-0160/2015 ***I
Spravodajca: Andrzej Grzyb
ENVI
 
Kazeíny a kazeináty určené na ľudskú spotrebu
Správa:A8-0042/2015 ***I
Spravodajca: Giovanni La Via
ENVI
 
Rozpočtové pravidlá, ktoré sa vzťahujú na všeobecný rozpočet Únie
Správa:A8-0049/2015 ***I
Spravodajca: Ingeborg Gräßle
BUDG
 
 
07-10-2015 -
15:00 - 17:00
PREDNOSTNÁ ROZPRAVA
 
 
Súčasná situácia v Európskej únii Vyhlásenia prezidenta Francúzskej republiky Françoisa Hollanda a kancelárky Spolkovej republiky Nemecko Angely Merkelovej
 
 
07-10-2015 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Rozhodnutie prijaté v súvislosti s balíkom týkajúcim sa únie kapitálových trhov
 
Platobné služby na vnútornom trhu
Správa:A8-0266/2015 ***I
Spravodajca: Antonio Tajani
ECON
 
Ponaučenie plynúce z katastrofy spôsobenej únikom červeného kalu päť rokov po havárii v Maďarsku
Správa:O-000097/2015 Európska komisia ENVI
Správa:O-000096/2015 Rada Európskej únie ENVI
 
Zdvojnásobenie kapacity plynovodu North Stream a vplyv na energetickú úniu a bezpečnosť dodávok
 
Obnovenie akčného plánu EÚ o rodovej rovnosti a posilnení postavenia žien v rámci rozvojovej spolupráce
Správa:O-000110/2015 Európska komisia DEVE
Správa:O-000109/2015 Rada Európskej únie DEVE
 
 
 
08-10-2015 -
08:30 - 11:50
Rozpravy
 
 
Rovnosť príležitostí a rovnaké zaobchádzanie s mužmi a ženami vo veciach zamestnanosti a povolania
Správa:A8-0213/2015
Spravodajca: Anna Záborská
FEMM
 
Uplatňovanie článku 20 ods. 2 smernice o službách a článku 8 ods. 3 smernice o právach spotrebiteľov
Správa:O-000083/2015 Európska komisia
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu – celkové trvanie maximálne 60 minút (článok 135 rokovacieho poriadku)
Stredoafrická republika
Situácia v Thajsku
Hromadné vysídľovanie detí v Nigérii v dôsledku útokov skupiny Boko Haram
Prípad Alího Muhammada an-Nimra
 
 
08-10-2015 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
Platobné služby na vnútornom trhu
Správa:A8-0266/2015 ***I
Spravodajca: Antonio Tajani
ECON
 
Právne predpisy v oblasti hypotekárnych úverov a rizikové finančné nástroje v EÚ: prípad Španielska
Správa:O-000088/2015 Európska komisia PETI
 
Trest smrti
Správa:O-000103/2015 Rada Európskej únie AFET
 
Ponaučenie plynúce z katastrofy spôsobenej únikom červeného kalu päť rokov po havárii v Maďarsku
Správa:O-000097/2015 Európska komisia ENVI
Správa:O-000096/2015 Rada Európskej únie ENVI
 
Obnovenie akčného plánu EÚ o rodovej rovnosti a posilnení postavenia žien v rámci rozvojovej spolupráce
Správa:O-000110/2015 Európska komisia DEVE
Správa:O-000109/2015 Rada Európskej únie DEVE
 
Rovnosť príležitostí a rovnaké zaobchádzanie s mužmi a ženami vo veciach zamestnanosti a povolania
Správa:A8-0213/2015
Spravodajca: Anna Záborská
FEMM
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
SPRÁVA o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde, Kohéznom fonde, Európskom poľnohospodárskom fonde pre rozvoj vidieka a Európskom námornom a rybárskom fonde a ktorým sa stanovujú všeobecné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde, Kohéznom fonde a Európskom námornom a rybárskom fonde, pokiaľ ide o osobitné opatrenia pre Grécko
Odkazy: A8-0260/2015

Dátum:
23-09-2015
Iskra Mihaylova
REGI
 
 
SPRÁVA o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 861/2007 z 11. júla 2007, ktorým sa ustanovuje Európske konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu, a nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1896/2006 z 12. decembra 2006, ktorým sa zavádza európske konanie o platobnom rozkaze
Odkazy: A8-0140/2015

Dátum:
23-04-2015
Lidia Joanna Geringer de Oedenberg
JURI
 
ODPORÚČANIE k návrhu rozhodnutia Rady, ktorým sa členské štáty splnomocňujú ratifikovať v záujme Európskej únie Protokol z roku 2014 k Dohovoru Medzinárodnej organizácie práce z roku 1930 o nútenej alebo povinnej práci, pokiaľ ide o články 1 až 4 protokolu vzťahujúce sa na záležitosti týkajúce sa justičnej spolupráce v trestných veciach
Odkazy: A8-0226/2015

Dátum:
08-07-2015
Helga Stevens
LIBE
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity Európskej únie podľa bodu 11 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (katastrofy v Bulharsku a Grécku v roku 2015)
Odkazy: A8-0253/2015

Dátum:
17-09-2015
Andrey Novakov
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 1303/2013, ktorým sa stanovujú spoločné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde, Kohéznom fonde, Európskom poľnohospodárskom fonde pre rozvoj vidieka a Európskom námornom a rybárskom fonde a ktorým sa stanovujú všeobecné ustanovenia o Európskom fonde regionálneho rozvoja, Európskom sociálnom fonde, Kohéznom fonde a Európskom námornom a rybárskom fonde, pokiaľ ide o osobitné opatrenia pre Grécko
Odkazy: A8-0260/2015

Dátum:
23-09-2015
Iskra Mihaylova
REGI
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2015/003 BE/Ford Genk, Belgicko)
Odkazy: A8-0272/2015

Dátum:
30-09-2015
Paul Rübig
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2015/002 DE/Adam Opel, Nemecko)
Odkazy: A8-0273/2015

Dátum:
30-09-2015
Jens Geier
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii prostriedkov Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2015/004 IT/Alitalia z Talianska)
Odkazy: A8-0274/2015

Dátum:
30-09-2015
Monika Vana
BUDG
 
 
SPRÁVA o návrhu nariadenia Európskeho parlamentu a Rady, ktorým sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 861/2007 z 11. júla 2007, ktorým sa ustanovuje Európske konanie vo veciach s nízkou hodnotou sporu, a nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1896/2006 z 12. decembra 2006, ktorým sa zavádza európske konanie o platobnom rozkaze
Odkazy: A8-0140/2015

Dátum:
23-04-2015
Lidia Joanna Geringer de Oedenberg
JURI
 
ODPORÚČANIE Návrh rozhodnutia Rady o uzavretí protokolu k Euro-stredomorskej dohode o pridružení medzi Európskymi spoločenstvami a ich členskými štátmi na jednej strane a Tuniskou republikou na strane druhej o rámcovej dohode medzi Európskou úniou a Tuniskou republikou o všeobecných zásadách účasti Tuniskej republiky na programoch Únie
Odkazy: A8-0254/2015

Dátum:
17-09-2015
Pier Antonio Panzeri
AFET