Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)
 

Hlavné udalosti decembrového plenárneho zasadnutia

Plenárne zasadnutie Inštitúcie19-12-2014 - 09:00
 

Počas posledného tohtoročného plenárneho zasadnutia sa parlamentu dosiahnuť dlho očakávaný kompromis o rozpočte na budúci rok. Poslanci podporili uznanie palestínskej štátnosti a rokovali o drastických vypočúvacích metódach americkej CIA a slobode médií v Turecku. Na kreslo ombudsmanky si vďaka podpore Parlamentu opakovane zasadne Írka Emily O´Reilly. Tento týždeň bola odovzdaná Filmová cena LUX - získal ju poľsko-dánsky film Ida. Prinášame vám súhrn hlavných udalostí. (Čítať ďalej: Hlavné udalosti decembrového plenárneho zasadnutia )

 
 

Európsky parlament schválil asociačnú dohodu s Gruzínskom

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy18-12-2014 - 12:21
Prezident Gruzínska  Giorgi Margvelašvili, podpredseda EP Ryszard Czarnecki a spravodajca EP pre asociačnú dohodu Andrejs Mamikins počas spoločnej tlačovej konferencie.  

Európsky parlament vo štvrtok schválil asociačnú dohodu medzi Európskou úniou a Gruzínskom. Dohoda položí základ pre politické pridruženie a rozsiahlu hospodársku integráciu krajiny s EÚ, ktorej súčasťou bude postupná liberalizácia vzájomného obchodu. (Čítať ďalej: Európsky parlament schválil asociačnú dohodu s Gruzínskom )

 
 

Human rights: Venezuela; Sudan and Mauritania

Plenary Session Development and cooperation / External relations18-12-2014 - 12:01

Parliament passed three resolutions on Thursday, calling on the Venzuelan authorities to withdraw "unfounded" charges against the opposition leader; condemning the arrest of human rights activist Dr Amin Mekki Medani in Sudan; and demanding the immediate release of anti-slavery activist Biram Dah Abeid in Mauritania. (Read more: Human rights: Venezuela; Sudan and Mauritania )

 
 

Rozhovor s Pawłom Pawlikovskim, víťazom tohtoročnej Filmovej ceny LUX

Plenárne zasadnutie Kultúra17-12-2014 - 20:22
Paweł Pawlikowski počas rozhovoru  

V stredu 17. septembra rozhodli poslanci svojím hlasovaním o víťazovi Filmovej ceny LUX 2014. Stal sa ním Poliak Paweł Pawlikovski, režisér poľsko-dánskej koprodukcie Ida. Ida je príbehom mladej mníšky, ktorá sa spoločne so svojou tetou vyberie na cestu, počas ktorej sa dozvedá temné tajomstvá svojej minulosti. Tvorca víťazného filmu nám hneď po slávnostnom odovzdaní ceny poskytol rozhovor, v ktorom sa s nami porozprával nielen o svojom diele ale aj o európskej kinematografii. (Čítať ďalej: Rozhovor s Pawłom Pawlikovskim, víťazom tohtoročnej Filmovej ceny LUX )

 
 

Poslanci odsudzujú praktiky CIA a požadujú preveriť prípadnú spoluvinu EÚ

Plenárne zasadnutie Inštitúcie / Ľudské práva / Vonkajšie vzťahy17-12-2014 - 18:50
Rečnícky pult s logom CIA  

Nedávno publikovaná správa amerického Senátu odhaľuje šokujúce praktiky, ktoré používala Ústredná spravodajská služba CIA na získavanie informácií od svojich väzňov. V dokumente sa okrem iného spomína simulované topenie (tzv. waterboarding), pripútavanie ľudí o steny reťazami či tzv. "rektálne kŕmenie". (Čítať ďalej: Poslanci odsudzujú praktiky CIA a požadujú preveriť prípadnú spoluvinu EÚ )

 
 

Parlament žiada vystupňovanie úsilia na pomoc oceliarstvu

Plenárne zasadnutie Priemysel17-12-2014 - 14:58

Európska únia by mala zvýšiť úsilie v snahe pomôcť oceliarskemu priemyslu prekonať krízu, uvádza sa v uznesení, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Poslanci vyzvali Európsku komisiu, aby v rámci obchodných dohôd zlepšia vývozné podmienky pre európskych oceliarov a zaistila, aby pravidlá EÚ v oblasti hospodárskej súťaže a štátnej pomoci neviedli k nespravodlivým riešeniam na trhu EÚ. Parlament tiež požaduje viac investícií do vzdelávania a odbornej prípravy pracovníkov, ako aj do výskumu. (Čítať ďalej: Parlament žiada vystupňovanie úsilia na pomoc oceliarstvu )

 
 

Uznesenie Európskeho parlamentu o uznaní palestínskej štátnosti

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy17-12-2014 - 14:18
Pohľad na Skalný dóm v Jeruzaleme spoza deliaceho múru v Abu Dis, na Západnom brehu, 29. september 2014.  ©BELGA_EYEVINE  

Európsky parlament v zásade podporuje uznanie palestínskej štátnosti a riešenie v podobe existencie dvoch štátov. Zároveň je však presvedčený, že tieto veci by mali ísť ruka v ruke s vývojom mierových rokovaní, ktoré by sa mali posunúť vpred, uvádza sa v stredu schválenom uznesení. Parlament tiež v snahe o podporu diplomatického úsilia EÚ na Blízkom výhode rozhodol o začatí iniciatívy "Poslanci za mier," v rámci ktorej by mali spolupracovať poslanci EP, parlamentov Izraela a Palestíny. (Čítať ďalej: Uznesenie Európskeho parlamentu o uznaní palestínskej štátnosti )

 
 

Sloboda médií v Turecku po policajných raziách

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy17-12-2014 - 14:00

Zatýkanie novinárov a policajné razie v redakciách tureckých novín a televízií, ktoré sú napojené na klerika žijúceho v USA Fetullaha Gülena, budú v stredu približne od 16.30 predmetom rozpravy poslancov s komisárom Dimitrisom Avramopoulosom a štátny tajomníkom talianskeho ministerstva zahraničných vecí Benedettom Della Vedovom. (Čítať ďalej: Sloboda médií v Turecku po policajných raziách )

 
 

EP schválil rozpočet EÚ na rok 2015 a navýšenie prostriedkov v rozpočte 2014

Plenárne zasadnutie Rozpočet17-12-2014 - 13:59
Jednoeurová minca  

Európsky parlament v stredu schválil návrh rozpočtu EÚ na rok 2015 a navýšenie financií pre tohtoročný rozpočet. Rozpočet na budúci rok počíta so záväzkami na úrovni 145,32 mld. eur a platbami vo výške 141,21 mld. eur. Na úhradu dosiaľ nezaplatených faktúr z roku 2014 bude vyčlenených dodatočných 4,25 mld. eur. (Čítať ďalej: EP schválil rozpočet EÚ na rok 2015 a navýšenie prostriedkov v rozpočte 2014 )

 
 

New EU Security Strategy must tackle emerging threats, MEPs say

Plenary Session Justice and home affairs17-12-2014 - 13:45

The new Internal Security Strategy for 2015-2019 should be "easily adaptable to evolving situations" with a joined-up approach across the Union to tackle foreign fighters, cyber-security, human trafficking, organised crime, money laundering and corruption, , says a resolution passed by Parliament on Wednesday. (Read more: New EU Security Strategy must tackle emerging threats, MEPs say )

 
 

Filmovú cenu LUX za rok 2014 získal Pawel Pawlikowski za film Ida

Plenárne zasadnutie Kultúra17-12-2014 - 13:35
Three beautiful, emotional films that speak to us as Europeans. Which one will win the EP's LUX Prize? EuroparlTV travelled to Slovenia for a closer look at one finalist.
 

Víťaza filmovej ceny Európskeho parlamentu LUX za rok 2014 vyhlásil v stredu napoludnie počas slávnostnej ceremónie predseda EP Martin Schulz. Ida je príbehom mladej ženy, ktorá hľadá samú seba. Ide o emotívny osobný príbeh, ktorý sa prelína s bolestnou minulosťou Európy. (Čítať ďalej: Filmovú cenu LUX za rok 2014 získal Pawel Pawlikowski za film Ida )

 
 

Migration: MEPs call on EU countries to share responsibility

Plenary Session Immigration17-12-2014 - 13:34

MEPs call for a comprehensive EU approach to migration and more effort to prevent further loss of life at sea in a resolution passed on Wednesday. Parliament asks the civil liberties committee to assess the various policies at stake, draw up a set of recommendations and report back to plenary with a "strategic initiative report" before the end of 2015. At least 3 072 people died in the Mediterranean Sea in the first nine months of this year. (Read more: Migration: MEPs call on EU countries to share responsibility )

 
 

Európsky parlament schválil zrušenie ciel pre moldavské jablká, hrozno a slivky

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod17-12-2014 - 12:49

Európsky parlament v stredu schválil dočasné zrušenie ciel na dovoz obmedzeného množstva jabĺk, sliviek a stolového hrozna z Moldavskej republiky. Toto výnimočné opatrenie by malo znížiť rozsah škôd, ktoré moldavským producentom spôsobil politicky motivovaný zákaz dovozu poľnohospodárskych výrobkov zo strany Ruskej federácie. (Čítať ďalej: Európsky parlament schválil zrušenie ciel pre moldavské jablká, hrozno a slivky )

 
 

€126.7 million in natural disaster relief aid endorsed by Parliament

Plenary Session Budget17-12-2014 - 12:48

Seven applications for a total of €126.7 million in EU aid to help Italy, Greece, Slovenia, Croatia, Serbia and Bulgaria cope with the aftermath of natural disasters in 2013 and 2014 have been approved by Parliament. (Read more: €126.7 million in natural disaster relief aid endorsed by Parliament )

 
 

Rozprava o mučení väzňov CIA a úlohe členských štátov EÚ

Plenárne zasadnutie Základné práva17-12-2014 - 11:00

Parlament bude v stredu od 15.00 diskutovať o odhaleniach Senátu USA v súvislosti s mučením a inými formami krutého, nehumánneho a ponižujúceho zaobchádzania so zadržiavanými, ktoré po teroristických útokoch z 11. septembra 2001 využívala CIA. Poslanci sa v rozprave s komisárom pre vnútorné záležitosti Dimitrisom Avramopoulosom a štátny tajomníkom talianskeho ministerstva zahraničných vecí Benedettom Della Vedovom zamerajú najmä na údajnú spoluprácu niektorých členských štátov a CIA. (Čítať ďalej: Rozprava o mučení väzňov CIA a úlohe členských štátov EÚ )

 
 

Naživo: Sledujte vyhlásenie víťaza tohtoročnej Filmovej ceny LUX

Plenárne zasadnutie Kultúra16-12-2014 - 17:33
Ilustračné foto  

V stredu 17. septembra rozhodnú európski poslanci o tom, ktorý film získa tohtoročnú filmovú cenu LUX. Do finále tento rok postúpili tri filmy - Triedny nepriateľ (Slovinsko), Dievčenská banda (Francúzsko) a poľsko-dánska koprodukcia Ida. Európsky parlament každoročne udeľuje toto ocenenie filmom, ktoré podporujú európske hodnoty a sociálne otázky. Slávnostné udeľovanie ceny môžete sledovať naživo na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Naživo: Sledujte vyhlásenie víťaza tohtoročnej Filmovej ceny LUX )

 
 

MEPs to debate priorities ahead of EU investment plan summit

Plenary Session European Council16-12-2014 - 17:00

MEPs will debate Commission plans to mobilise €315 billion to boost growth, jobs and competitiveness on Wednesday from 09.00, on the eve of the 18-19 December European Council meeting, where it will top the agenda. Commission President Jean-Claude Juncker and Italy’s Secretary of State for Foreign Affairs Benedetto Della Vedova will participate in the debate. The European Council will also discuss international developments and efforts to combat the Ebola virus outbreak. (Read more: MEPs to debate priorities ahead of EU investment plan summit )

 
 

MEPs to debate food aid shortage for Syrian refugees

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation16-12-2014 - 16:00

The food aid funding crisis that forced the UN to halt food aid deliveries to 1.7 million Syrian refugees on 1 December will be debated in plenary session with a Council representative and humanitarian aid Commissioner Christos Stylianides on Tuesday evening (after 19.00). The $US 64 million funding shortfall has since been made up thanks to a social media fundraising campaign. (Read more: MEPs to debate food aid shortage for Syrian refugees )

 
 

Emily O´Reilly bola opätovne zvolená za európsku ombudsmanku

Plenárne zasadnutie Ombudsman16-12-2014 - 12:57
Infografika o práci ombudsmanky za rok 2013  

V utorok 16. decembra sa európskou ombudsmankou opakovane stala Írka Emily O´Reilly. Stalo sa tak potom, ako ju v tajnom hlasovaní podporilo 569 poslancov. Svoju funkciu bude vykonávať až do konca volebného obdobia Európskeho parlamentu, teda až do roku 2019. Emily O´Reilly sa európskou ochrankyňou práv stala po prvýkrát 3. júla 2013, keď na tejto pozícii nahradila svojho predchodcu, ktorý odišiel do dôchodku. V dnešnom hlasovaní bola jedinou kandidátkou. (Čítať ďalej: Emily O´Reilly bola opätovne zvolená za európsku ombudsmanku )

 
 

Banking Union: Parliament approves Single Resolution Board members

Plenary Session Economic and monetary affairs / Economic and monetary union16-12-2014 - 12:57

Parliament gave its green light on Tuesday for the appointment of members of the Single Resolution Board (SRB), an independent body which is to manage the resolution of failing banks. The candidates had already been approved by the Economic and Monetary Affairs Committee on Monday evening. (Read more: Banking Union: Parliament approves Single Resolution Board members )

 
 

Some 6,000 workers made redundant in France, Greece, Italy and Poland will receive EU aid worth €35.5 million to help them find or create jobs, Parliament decided on Tuesday. The four applications to the European Globalisation Adjustment Fund (EGF) were approved by Council of Ministers on 15 December. (Read more: EU job-search aid for redundant workers in France, Greece, Italy and Poland )

 
 

Pracovný program Komisie ma rok 2015 vyvolal v Parlamente zmiešané reakcie

Plenárne zasadnutie Inštitúcie16-12-2014 - 11:00
Jean Claude Juncker a Frans Timmermans predstavujú pracovný program Komisie na rok 2015 na pôde Európskeho parlamentu  

Pracovný program Európskej komisie na rok 2015, ktorý obsahuje 23 nových iniciatív a zoznam 80 legislatívnych návrhov na stiahnutie alebo zmenu, vyvolal v utorok v Parlamente zmiešané reakcie. Program "nového začiatku" poslancom predstavil predseda Komisie Jean-Claude Juncker a jej prvý podpredseda Frans Timmermans. Parlament svoj oficiálny postoj premietne do uznesenia, o ktorom bude plénum hlasovať v januári. (Čítať ďalej: Pracovný program Komisie ma rok 2015 vyvolal v Parlamente zmiešané reakcie )

 
 

Otvorenie decembrového zasadnutia: Šok zo zásahu proti médiám v Turecku

Plenárne zasadnutie Inštitúcie15-12-2014 - 19:50
Predseda EP Martin Schulz  

Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz zahájil decembrové plenárne zasadnutie v Štrasburgu pripomienkou, že sloboda tlače a pluralita médií patria medzi základné hodnoty EÚ. Európsky parlament berie prístupové rozhovory s Tureckom veľmi vážne, a preto musí poukazovať nielen na dosiahnutý pokrok, ale aj na problémy, poznamenal. (Čítať ďalej: Otvorenie decembrového zasadnutia: Šok zo zásahu proti médiám v Turecku )

 
 

Economic governance pack structure “far from final”

Plenary Session Economic and monetary affairs15-12-2014 - 17:46

The EU’s economic governance structure is “far from final”, said Commission Vice-President Valdis Dombrovskis in Tuesday’s debate on the review of the economic governance legislation, also known as the “Six-pack” (stability and growth pact and macroeconomic surveillance) and “Two-pack” (excessive deficit and financial stability). (Read more: Economic governance pack structure “far from final” )

 
 

Poslanci hlasujú o novom európskom ombudsmanovi

Plenárne zasadnutie Ombudsman15-12-2014 - 15:31
Emily O’Reilly hovorí do mikrofónu  

V utorok 16. decembra budú európski poslanci hlasovať o novom európskom verejnom ochrancovi práv, ktorého úlohou je vyšetrovať sťažnosti na nesprávny úradný postup v inštitúciách a orgánoch Európskej únie. Jedinou kandidátkou na túto funkciu je súčasná ombudsmanka Emily O´Reilly pochádzajúca z Írska. Hlasovanie môžete sledovať na našom webovom portáli a to v utorok 16. decembra od 12:00. (Čítať ďalej: Poslanci hlasujú o novom európskom ombudsmanovi )

 
 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
15-12-2014 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES)
Správa:A8-0036/2014 ***
Spravodajca: Pilar Ayuso
ENVI
 
Vykonávanie smernice o kvalite palív
 
Posudzovanie bezúhonnosti prevádzkovateľov cestnej dopravy
 
Vykonávanie partnerstva v oblasti výskumu a inovácie v oblasti Stredozemia (PRIMA)
Správa:O-000092/2014 Európska komisia ITRE
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
 
 
16-12-2014 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Preskúmanie balíka šiestich legislatívnych aktov a balíka dvoch legislatívnych aktov z hľadiska správy hospodárskych záležitostí
 
 
16-12-2014 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Voľba ombudsmana
 
Vedecké skúmanie otázok týkajúcich sa potravín
Správa:A8-0059/2014 ***I
Spravodajca: Giovanni La Via
ENVI
 
Dohovor o medzinárodnom obchode s ohrozenými druhmi voľne žijúcich živočíchov a rastlín (CITES)
Správa:A8-0036/2014 ***
Spravodajca: Pilar Ayuso
ENVI
 
Dohoda o spolupráci, ktorá sa týka civilného globálneho navigačného systému (GNSS), medzi Európskym spoločenstvom a jeho členskými štátmi a Marockým kráľovstvom
Správa:A8-0045/2014 ***
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Obnovenie Dohody o spolupráci v oblasti vedy a techniky medzi Európskym spoločenstvom a Ukrajinou
Správa:A8-0039/2014 ***
Spravodajca: Jerzy Buzek
ITRE
 
Účasť Chorvátskej republiky v Európskom hospodárskom priestore
Správa:A8-0026/2014 ***
Spravodajca: Alexander Graf Lambsdorff
INTA
 
Systém tzv. octroi de mer (námornej dane) vo francúzskych najvzdialenejších regiónoch
Správa:A8-0054/2014 *
Spravodajca: Iskra Mihaylova
REGI
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2014/010 IT/Whirlpool
Správa:A8-0064/2014
Spravodajca: Daniele Viotti
BUDG
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii (žiadosť EGF/2013/006 PL/Fiat Auto Poland S.A., ktorú predložilo Poľsko)
Správa:A8-0062/2014
Spravodajca: Jan Olbrycht
BUDG
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť EGF/2014/013 EL/Odyssefs Fokas
Správa:A8-0063/2014
Spravodajca: Monika Vana
BUDG
 
Mobilizácia Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii: žiadosť FEM/2013/014 FR/Air France
Správa:A8-0065/2014
Spravodajca: Marco Zanni
BUDG
 
Vymenovanie členov Jednotnej rady pre riešenie krízových situácií
Správa:A8-0070/2014 *
Spravodajca: Roberto Gualtieri
ECON
 
 
16-12-2014 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pracovný program Komisie na rok 2015
 
Spoločná rozprava - Rozpočet na rok 2014 a rozpočet na rok 2015
Nový všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015
Správa:A8-0067/2014
Spravodajca: Monika Hohlmeier
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 3/2014: Príjmy z pokút, úrokových platieb, náhrad a splátok – Platobné rozpočtové prostriedky – Plány pracovných miest Komisie, Výboru regiónov a európskeho dozorného úradníka pre ochranu údajov
Správa:A8-0069/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 4/2014 - tradičné vlastné zdroje (TVZ), základy DPH a hrubého národného dôchodku (HND)
Správa:A8-0076/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 5/2014: Záplavy v Taliansku (Sardínia) v roku 2013 - zemetrasenie v Grécku - poľadovica v Slovinsku - poľadovica a následné záplavy v Chorvátsku v roku 2014
Správa:A8-0078/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 6/2014: revízia prognózy tradičných vlastných zdrojov a príspevkov z DPH a z HND
Správa:A8-0074/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 7/2014: povodne v Srbsku, Chorvátsku a Bulharsku
Správa:A8-0072/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Návrh opravného rozpočtu č. 8/2014 - prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013
Správa:A8-0079/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Mobilizácia rezervy na nepredvídané udalosti v roku 2014
Správa:A8-0068/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
Systém vlastných zdrojov Únie – úprava príspevkov jednotlivých členských štátov
Správa:A8-0066/2014 *
Spravodajca: Gérard Deprez
Spravodajca: Janusz Lewandowski
BUDG
 
Nedostatok finančných prostriedkov pre Svetový potravinový program pomoci sýrskym utečencom
 
Autonómne obchodné preferencie pre Moldavskú republiku
Správa:A8-0053/2014 ***I
Spravodajca: Sorin Moisă
INTA
 
Colné zaobchádzanie s tovarom s pôvodom z Ekvádoru
Správa:A8-0056/2014 ***I
Spravodajca: Helmut Scholz
INTA
 
Obnovenie stratégie vnútornej bezpečnosti EÚ
Správa:O-000090/2014 Európska komisia LIBE
Správa:O-000089/2014 Rada Európskej únie LIBE
 
 
 
17-12-2014 -
09:00 - 11:50
PREDNOSTNÁ ROZPRAVA
 
 
Príprava zasadnutia Európskej rady (18. – 19. decembra 2014)
 
 
17-12-2014 -
11:50 - 12:15
(Udeľovanie ceny LUX)
 
 
 
17-12-2014 -
12:20 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Autonómne obchodné preferencie pre Moldavskú republiku
Správa:A8-0053/2014 ***I
Spravodajca: Sorin Moisă
INTA
 
Colné zaobchádzanie s tovarom s pôvodom z Ekvádoru
Správa:A8-0056/2014 ***I
Spravodajca: Helmut Scholz
INTA
 
Mobilizácia rezervy na nepredvídané udalosti v roku 2014
Správa:A8-0068/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 3/2014: Príjmy z pokút, úrokových platieb, náhrad a splátok – Platobné rozpočtové prostriedky – Plány pracovných miest Komisie, Výboru regiónov a európskeho dozorného úradníka pre ochranu údajov
Správa:A8-0069/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 4/2014 - tradičné vlastné zdroje (TVZ), základy DPH a hrubého národného dôchodku (HND)
Správa:A8-0076/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Mobilizácia Fondu solidarity EÚ: Záplavy v Taliansku - zemetrasenie v Grécku - poľadovica v Slovinsku - poľadovica a záplavy v Chorvátsku
Správa:A8-0073/2014
Spravodajca: Patricija Šulin
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 5/2014: Záplavy v Taliansku (Sardínia) v roku 2013 - zemetrasenie v Grécku - poľadovica v Slovinsku - poľadovica a následné záplavy v Chorvátsku v roku 2014
Správa:A8-0078/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 6/2014: revízia prognózy tradičných vlastných zdrojov a príspevkov z DPH a z HND
Správa:A8-0074/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Mobilizácia Fondu solidarity EÚ: povodne v Srbsku, Chorvátsku a Bulharsku
Správa:A8-0075/2014
Spravodajca: José Manuel Fernandes
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 7/2014: povodne v Srbsku, Chorvátsku a Bulharsku
Správa:A8-0072/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Návrh opravného rozpočtu č. 8/2014 - prebytok vyplývajúci z plnenia rozpočtu v rozpočtovom roku 2013
Správa:A8-0079/2014
Spravodajca: Gérard Deprez
BUDG
 
Systém vlastných zdrojov Únie – úprava príspevkov jednotlivých členských štátov
Správa:A8-0066/2014 *
Spravodajca: Gérard Deprez
Spravodajca: Janusz Lewandowski
BUDG
 
Mobilizácia Fondu solidarity EÚ: regióny postihnuté katastrofami
Správa:A8-0077/2014
Spravodajca: Siegfried Mureşan
BUDG
 
Mobilizácia nástroja flexibility – financovanie programov štrukturálnych fondov na Cypre
Správa:A8-0071/2014
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Nový návrh všeobecného rozpočtu Európskej únie – rozpočtový rok 2015
 
Nový všeobecný rozpočet Európskej únie na rozpočtový rok 2015
Správa:A8-0067/2014
Spravodajca: Monika Hohlmeier
Spravodajca: Eider Gardiazabal Rubial
BUDG
 
Nariadenie Komisie (EÚ) č. …/… z XXX, ktorým sa dopĺňa nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1071/2009 v súvislosti s klasifikáciou závažných porušení predpisov Únie, ktoré môžu viesť k strate bezúhonnosti prevádzkovateľa cestnej dopravy, a ktorým sa mení príloha III k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2006/22/ES
 
Návrh smernice Rady, ktorou sa stanovujú metódy výpočtu a požiadavky na predkladanie správ podľa smernice Európskeho parlamentu a Rady 98/70/ES týkajúcej sa kvality benzínu a naftových palív
 
Delegované nariadenie Komisie (EÚ), ktorým sa stanovuje plán pre odhadzovanie úlovkov v Baltskom mori
 
Delegované nariadenie Komisie (EÚ), ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2009/138/ES o začatí a vykonávaní poistenia a zaistenia (Solventnosť II)
 
Obnovenie stratégie vnútornej bezpečnosti EÚ
Správa:O-000090/2014 Európska komisia LIBE
Správa:O-000089/2014 Rada Európskej únie LIBE
 
Uznanie štátnej suverenity Palestíny
 
Oceliarsky priemysel EÚ: ochrana pracovníkov a priemyselných odvetví
 
Situácia v Stredozemí a potreba holistického prístupu EÚ k migrácii
Správa:O-000079/2014 Európska komisia LIBE
Správa:O-000078/2014 Rada Európskej únie LIBE
 
 
17-12-2014 -
15:00 - 21:00
Rozpravy
 
 
Správa Senátu USA o používaní mučenia zo strany CIA
 
Sloboda prejavu v Turecku: nedávne zatknutie novinárov a vedúcich pracovníkov médií a systematický nátlak namierený voči médiám
 
Spoločná rozprava - Gruzínsko
Dohoda o pridružení s Gruzínskom
Správa:A8-0041/2014 ***
Spravodajca: Andrejs Mamikins
AFET
Uzavretie dohody o pridružení medzi Európskou úniou na jednej strane a Gruzínskom na strane druhej
Správa:A8-0042/2014
Spravodajca: Andrejs Mamikins
AFET
 
Chartúmsky proces a nadchádzajúca iniciatíva zameraná na migračné trasy medzi EÚ a Africkým rohom
 
 
 
18-12-2014 -
10:00 - 11:00
Rozpravy
 
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu – celkové trvanie maximálne 60 minút (článok 135 rokovacieho poriadku)
Trestné stíhanie demokratickej opozície vo Venezuele
Mauritánia, najmä prípad Birama Daha Abeida
Sudán: prípad Dr. Amína Makkího Madaního
 
 
18-12-2014 -
11:00 - 13:00
HLASOVANIE (alebo po skončení predchádzajúcich rozpráv), následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
Delegované nariadenie Komisie (EÚ) č. …/…, ktorým sa mení príloha III k nariadeniu Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 978/2012, ktorým sa uplatňuje systém všeobecných colných preferencií
 
Delegované nariadenie Komisie (EÚ), ktorým sa dopĺňa smernica Európskeho parlamentu a Rady 2014/59/EÚ z 15. mája 2014, pokiaľ ide o príspevky ex ante do mechanizmov financovania riešenia krízových situácií
 
Uzavretie dohody o pridružení medzi Európskou úniou na jednej strane a Gruzínskom na strane druhej
Správa:A8-0042/2014
Spravodajca: Andrejs Mamikins
AFET
 
Dohoda o pridružení s Gruzínskom
Správa:A8-0041/2014 ***
Spravodajca: Andrejs Mamikins
AFET
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2013/006 PL/Fiat Auto Poland S.A., ktorú predložilo Poľsko)
Odkazy: A8-0062/2014

Dátum:
11-12-2014
Jan Olbrycht
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii prostriedkov Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2014/013 EL/Odyssefs Fokas, Grécko)
Odkazy: A8-0063/2014

Dátum:
11-12-2014
Monika Vana
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii prostriedkov Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2014/010 IT/Whirlpool z Talianska)
Odkazy: A8-0064/2014

Dátum:
11-12-2014
Daniele Viotti
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii prostriedkov Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii podľa bodu 13 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (žiadosť EGF/2013/014 FR/Air France, Francúzsko)
Odkazy: A8-0065/2014

Dátum:
11-12-2014
Marco Zanni
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu Komisie na vymenovanie predsedu, podpredsedu a členov Jednotnej rady pre riešenie krízových situácií
Odkazy: A8-0070/2014

Dátum:
15-12-2014
Roberto Gualtieri
ECON
 
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity Európskej únie podľa bodu 11 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (záplavy v Taliansku, zemetrasenie v Grécku, ľadovec v Slovinsku a ľadovec a záplavy v Chorvátsku)
Odkazy: A8-0073/2014

Dátum:
15-12-2014
Patricija Šulin
BUDG
 
SPRÁVA o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity Európskej únie podľa bodu 11 Medziinštitucionálnej dohody z 2. decembra 2013 medzi Európskym parlamentom, Radou a Komisiou o rozpočtovej disciplíne, spolupráci v rozpočtových otázkach a riadnom finančnom hospodárení (Záplavy v Srbsku, Chorvátsku a Bulharsku)
Odkazy: A8-0075/2014

Dátum:
15-12-2014
José Manuel Fernandes
BUDG