Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)
 

Hlavné udalosti májového plenárneho zasadnutia

Plenárne zasadnutie Inštitúcie22-05-2015 - 10:13
 

Počas plenárneho zasadnutia, ktoré sa konalo v Štrasburgu od 18. do 21. mája poslanci odhlasovali pravidlá zabraňujúce tomu, aby sa teroristické skupiny financovali prostredníctvom predaja minerálov. Členské štáty vyzvali k tomu, aby sa opätovne pustili do rokovaní ohľadom harmonizácie materskej dovolenky v celej EÚ. Plénum odobrilo i prísnejšie pravidlá proti praniu špinavých peňazí a diskutovalo aj o krokoch potrebných na vyriešenie ilegálnej imigrácie. (Čítať ďalej: Hlavné udalosti májového plenárneho zasadnutia )

 

Firmy s finančnými ťažkosťami dostávajú vďaka Parlamentu druhú šancu

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci / Hospodárske a menové záležitosti21-05-2015 - 15:21
Drevené kladivo sa chystá udrieť na malý plastový domček  

V dôsledku platobnej neschopnosti firiem, ktoré nevládzu uhrádzať svoje faktúry a dlhy, prichádza v EÚ každoročne o prácu až 1,7 milióna ľudí. 400 tisíc z týchto stratených pracovných miest má na svedomí insolvencia týkajúca sa viacerých krajín EÚ. V stredu 20. mája preto EP prijal nové pravidlá pre medzinárodné konkurzné konania, ktoré dávajú firmám druhú šancu, ale takisto poskytujú riešenia na obdobie pred samotným úpadkom firmy, aby sa tak podnikom pomohlo vyrovnať sa so začínajúcou krízou. (Čítať ďalej: Firmy s finančnými ťažkosťami dostávajú vďaka Parlamentu druhú šancu )

 

EP: Členské štáty sa musia urýchlene pripraviť na nové bezpečnostné výzvy

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy21-05-2015 - 13:07

Súčasná bezprecedentná miera nestability na hraniciach EÚ si vyžaduje, aby Únia a jej členské štáty na seba okamžite prevzali väčšiu mieru zodpovednosti za vlastnú bezpečnosť a obranu, uvádza sa v uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci vyzvali členské štáty na efektívnejšie využívanie existujúcich nástrojov Spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky, posilnenie súdržnosti medzi externými a internými bezpečnostnými nástrojmi a dôslednejšie zdieľanie zdrojov. (Čítať ďalej: EP: Členské štáty sa musia urýchlene pripraviť na nové bezpečnostné výzvy )

 

Human rights: Zimbabwe; Thailand; Swaziland

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation21-05-2015 - 12:20

Parliament passed three resolutions on Thursday, calling for Zimbabwean human rights activist Itai Dzarana to be found immediately; the release of all political prisoners in Swaziland; protection for Rohingya asylum seekers and action against human trafficking in Thailand. (Read more: Human rights: Zimbabwe; Thailand; Swaziland )

 

Alojz Peterle: EÚ potrebuje pri stabilizácii BJR Macedónsko konať s odhodlaním

Plenárne zasadnutie Inštitúcie / Rozšírenie20-05-2015 - 18:36
Alojz PETERLE  

Dnes podvečer sa Parlament venuje politickej kríze v bývalej Juhoslovanskej republike Macedónsko. Svoju účasť v rozprave prisľúbila i Vysoká predstaviteľka EÚ Federica Mogherini. Balkánskou krajinou, ktorá v roku 2005 získala titul kandidátskej krajiny, v posledných dňoch otriasa násilie a masové demonštrácie. Ešte pre začatím dnešnej plenárnej debaty sme oslovili poslanca Alojza Peterleho, šéfa delegácie pre bývalú Juhoslovanskú republiku Macedónsko, ktorý sa s nami podelil o svoj názor. (Čítať ďalej: Alojz Peterle: EÚ potrebuje pri stabilizácii BJR Macedónsko konať s odhodlaním )

 

Konfliktné nerasty: Parlament žiada povinnú certifikáciu pre únijných dovozcov

Plenárne zasadnutie Vonkajší/medzinárodný obchod20-05-2015 - 17:58
Certifikácia pôvodu nerastov by prispela k zastaveniu prílevu financií pre ozbrojené skupiny v konfliktných oblastiach, napríklad na severovýchode Konga  

Dovozcovia cínu, tantalu, volfrámu a zlata určeného na výrobu spotrebných tovarov by mali podliehať únijnej certifikácii. Vyplýva to z návrhu nariadenia, ktoré v stredu schválil Európsky parlament pomerom hlasov 402 (za): 118 (proti): 171 (zdržalo sa hlasovania). Cieľom navrhovaných opatrení je zabezpečiť, aby títo importéri neprispievali ku konfliktom a porušovaniu ľudských práv v konfliktných oblastiach. (Čítať ďalej: Konfliktné nerasty: Parlament žiada povinnú certifikáciu pre únijných dovozcov )

 

Ako poslanci vnímajú plány Komisie v oblasti prisťahovalectva?

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci20-05-2015 - 17:33
Martin Schulz  

V stredu 20. mája poslanci rokovali o tom, čo robiť s návalmi migrantov, ktorí sa pokúšajú dostať do EÚ častokrát aj za cenu vlastného života. Podpredseda Komisie Frans Timmermans a komisár zodpovedný za migráciu Dimitris Avramopoulos plénu predstavili viacero opatrení, ktoré Komisia hodlá v tejto oblasti prijať. Navrhované kroky zahŕňajú napríklad premiestňovanie imigrantov z krajín, do ktorých prichádzajú, ich preberanie z krajín mimo EÚ ako aj navýšenie prostriedkov na kontrolu hraníc. (Čítať ďalej: Ako poslanci vnímajú plány Komisie v oblasti prisťahovalectva? )

 

Materská dovolenka: Poslanci naliehavo žiadajú Radu, aby obnovila rokovania

Plenárne zasadnutie Práva žien/Rovnosť príležitostí20-05-2015 - 16:00
Poslanci naliehavo žiadajú ministrov, aby pokračovali v rokovaniach s cieľom dospieť k dohode na znení smernice o materskej dovolenke a zlepšiť tak situáciu tehotných a dojčiacich žien.  

Poslanci prostredníctvom v stredu schváleného uznesenia požiadali Európsku komisiu, aby nestiahla návrh smernice o materskej dovolenke, ktorého prijatie blokuje už štyri roky Rada ministrov EÚ. Parlament tiež vyzval ministrov, aby pokračovali v rokovaniach a dohodli sa na spoločnej pozícii ako východiska pre následné vyjednávania s poslancami na finálnom znení legislatívneho textu. (Čítať ďalej: Materská dovolenka: Poslanci naliehavo žiadajú Radu, aby obnovila rokovania )

 

Prísnejšie pravidlá proti praniu špinavých peňazí a daňovým únikom

Plenárne zasadnutie Spravodlivosť a vnútorné veci / Hospodárske a menové záležitosti20-05-2015 - 13:49
Money Laundry  

Mená konečných vlastníkov podnikov budú uvádzané v centrálnych registroch členských štátov, ktoré budú prístupné pre vnútroštátne orgány aj pre osoby s legitímnym záujmom, napríklad investigatívnych novinárov. Vyplýva to z dohody s Radou, ktorú v stredu schválil Európsky parlament. Nová smernica by mala pomôcť v boji proti praniu špinavých peňazí, daňovým trestným činom a financovaniu terorizmu. Poslanci tiež schválili nové pravidlá umožňujúce jednoduchšie vystopovanie finančných transferov. (Čítať ďalej: Prísnejšie pravidlá proti praniu špinavých peňazí a daňovým únikom )

 

Olive trees: MEPs demand action to halt spread of killer bacteria

Plenary Session Agriculture20-05-2015 - 13:45

The EU must take effective measures to prevent the spread of Xylella fastidiosa bacteria beyond Italy, where it is severely damaging olive trees, says a resolution passed by Parliament on Wednesday. MEPs welcome EU import restrictions on plants from affected areas in third countries but say more may be needed. They also urge that growers be compensated for their losses, and suggest stepping up funding for research to combat the bacteria, which may attack other plants. (Read more: Olive trees: MEPs demand action to halt spread of killer bacteria )

 

EP 2016 calendar of plenary sessions approved

Plenary Session Institutions20-05-2015 - 12:56

The calendar of European Parliament part-sessions for 2016, tabled by the EP Conference of Presidents, was approved by MEPs on Wednesday. (Read more: EP 2016 calendar of plenary sessions approved )

 

Anneli Jäätteenmäki elected as a new EP vice-president

Plenary Session Institutions / Parliament's Rules of Procedure20-05-2015 - 12:36
The new Vice President Anneli JÄÄTTEENMÄKI has been elected today  

Anneli Jäätteenmäki (ALDE, FI) was elected in a secret ballot (Rule 15) as a new vice-president of the European Parliament on Wednesday, following the resignation of Olli Rehn (ALDE, FI), who was elected to the Finnish parliament in April. Fabio Massimo Castaldo (EFDD, IT) was also a candidate for the post. (Read more: Anneli Jäätteenmäki elected as a new EP vice-president )

 

Ideas on Ethiopia, former Yugoslav Republic of Macedonia and Eastern Partnership

Plenary Session External relations20-05-2015 - 11:00

The situation in Ethiopia ahead of the 24 May parliamentary elections, the political crisis and killings in the former Yugoslav Republic of Macedonia, and preparations for the 21-22 May Riga Eastern Partnership Summit will be discussed with Commissioner Christos Stylianides, the Latvian Presidency, and EU foreign affairs chief Federica Mogherini, from 15.00 on Wednesday. (Read more: Ideas on Ethiopia, former Yugoslav Republic of Macedonia and Eastern Partnership )

 

Rozprava o európskom programe v oblasti migrácie

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo19-05-2015 - 23:50

Poslanci budú v stredu ráno od 09.00 diskutovať s podpredsedom Európskej komisie Fransom Timmermansom, komisárom pre migráciu Dimitrisom Avramopoulosom a zástupcom Rady o európskom programe v oblasti migrácie, ktorý Komisia predstavila dňa 13. mája. (Čítať ďalej: Rozprava o európskom programe v oblasti migrácie )

 

Rozprava o situácii v Maďarsku, základných právach a hodnotách EÚ

Plenárne zasadnutie Základné práva19-05-2015 - 23:32

Situácia v Maďarsku v súvislosti s vyhlásením premiéra Viktora Orbána o možnom znovuzavedení trestu smrti v krajine a verejnou konzultáciou o imigrácii, ktorú spustila maďarská vláda boli v utorok podvečer predmerom rozpravy poslancov s podpredsedom Európskej komisie Fransom Timmermansom, lotyšskou štátnou tajomníčkou pre európske záležitosti Zandou Kalniņou-Lukaševicou zastupujúcou predsedníctvom v Rade ministrov EÚ a Viktorom Orbánom. (Čítať ďalej: Rozprava o situácii v Maďarsku, základných právach a hodnotách EÚ )

 

Poslanci požadujú obnovenie rokovaní o materskej dovolenke

Plenárne zasadnutie Sociálna politika19-05-2015 - 19:13
 

Materská dovolenka je v Európe dôležitou súčasťou života a základnou pre rovnováhu medzi kariérou a rodinou. Členské štáty EÚ ju uplatňujú dosť odlišným spôsobom a jednotlivé vlády od roku 2008 blokujú pokusy o zlepšenie spoločných štandardov. Európska komisia už varovala, že pokiaľ nedôjde k žiadnemu pokroku, svoj návrh stiahne. A to si Parlament rozhodne neželá. Plénum preto v stredu 20. mája odhlasovalo uznesenie, v ktorom vyzýva členské štáty k obnoveniu rokovaní. (Čítať ďalej: Poslanci požadujú obnovenie rokovaní o materskej dovolenke )

 

Jednotný digitálny trh. Ako vytvoriť rovnaké podmienky pre všetkých?

Plenárne zasadnutie Voľný pohyb tovaru / Voľný pohyb služieb / Informačná spoločnosť19-05-2015 - 18:13
portréty poslancov hovoriacich do mikrofónu  

Ako odstrániť bariéry na internete a vyťažiť čo najviac z digitálnej ekonomiky? O týchto otázkach dnes diskutovali poslanci Európskeho parlamentu spoločne s podpredsedom Európskej komisie Andrusom Ansipom. 6. mája predstavila Európska komisia svoju stratégiu jednotného digitálneho trhu. Parlament ohľadom nej vypracuje svoju správu, na ktorej sa bude podieľať viacero výborov. Jednotný digitálny trh bude aj na agende Európskej rady, ktorá sa stretne 25. a 26. júna. (Čítať ďalej: Jednotný digitálny trh. Ako vytvoriť rovnaké podmienky pre všetkých? )

 

Parlament navrhuje zmeny pre bezpečnejšie zdravotníctvo v EÚ

Plenárne zasadnutie Verejné zdravie19-05-2015 - 14:03
Patient Safety illustration  

Európsky parlament v utorok prijal súbor odporúčaní zameraných na zvýšenie bezpečnosti pacientov. Poslanci okrem iného požadujú viac úsilia v boji proti zvyšujúcej sa odolnosti voči antibiotikám, zodpovednejšie využívanie existujúcich liečebných postupov a podporu inovácií. Zamerali sa tiež na infekcie v zariadeniach zdravotnej starostlivosti, ktoré postihujú 8 - 12% hospitalizovaných pacientov v EÚ, sú zodpovedné za 37.000 úmrtí ročne a neúmerne zaťažujú obmedzené rozpočty na zdravotníctvo. (Čítať ďalej: Parlament navrhuje zmeny pre bezpečnejšie zdravotníctvo v EÚ )

 

Financing for development: EU countries to stick to foreign aid commitments

Plenary Session Development and cooperation19-05-2015 - 12:34

MEPs urged EU member countries to respect their Official Development Assistance (ODA) target of 0.7% of national income and to set timetables for reaching it by 2020 in a resolution adopted on Tuesday. They also stressed the need to mobilise domestic resources efficiently in developing countries as a key source of financing. (Read more: Financing for development: EU countries to stick to foreign aid commitments )

 

Situácia v Maďarsku: Rozprava s premiérom Viktorom Orbánom

Plenárne zasadnutie Základné práva19-05-2015 - 11:16

Poslanci budú v utorok popoludní diskutovať s podpredsedom Komisie Fransom Timmermansom o situácii v Maďarsku v súvislosti s vyhlásením predsedu maďarskej vlády Viktora Orbána o možnom znovuzavedení trestu smrti v krajine a verejnou konzultáciou o imigrácii, ktorú spustila maďarská vláda. Na rozprave sa zúčastní aj premiér Orbán. (Čítať ďalej: Situácia v Maďarsku: Rozprava s premiérom Viktorom Orbánom )

 

Zahájenie zasadnutia: Viktor Orbán vystúpi v rozprave EP o situácii v Maďarsku

Plenárne zasadnutie Inštitúcie18-05-2015 - 20:00
Predseda EP Martin Schulz  

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán požiadal Európsky parlament o možnosť zúčastniť sa na rozprave o situácii v Maďarsku. Poslancov Európskeho parlamentu o tom informoval po zahájení májového plenárneho zasadnutia jeho predseda Martin Schulz. Predmetom rozpravy, ktorá je naplánovaná na utorok podvečer, bude vyhlásenie premiéra Orbána o možnom znovuzavedení trestu smrti v krajine a verejná konzultáciou o imigrácii, ktorú spustila maďarská vláda. (Čítať ďalej: Zahájenie zasadnutia: Viktor Orbán vystúpi v rozprave EP o situácii v Maďarsku )

 

Strategické voľby pre digitálnu ekonomiku EÚ: Rozprava s komisárom Ansipom

Plenárne zasadnutie Výskum a inovácie / Informačná spoločnosť18-05-2015 - 19:04

Poslanci budú v utorok dopoludnia diskutovať o navrhovanej stratégii EÚ pre jednotný digitálny trh. Jej súčasťou sú opatrenia zamerané na zlepšenie prístupu občanov a podnikov k digitálnym produktom a službám naprieč Úniou, ako aj zabezpečenie rovnakých podmienok pre digitálne siete a inovatívne služby, s cieľom plne využiť rastový potenciál digitálnej ekonomiky EÚ. Rozprava s podpredsedom Komisie pre jednotný digitálny trh Andrusom Ansipom začne približne o 10h. (Čítať ďalej: Strategické voľby pre digitálnu ekonomiku EÚ: Rozprava s komisárom Ansipom )

 

LIBOR a EURIBOR. Parlament tu chce viac transparentnosti

Plenárne zasadnutie Hospodárske a menové záležitosti18-05-2015 - 17:24
malý zelený drevený domček položený na grafe  

Vo finančníctve sa dá manipulovať so všeličím, napríklad aj s referenčnými úrokovými sadzami LIBOR a EURIBOR. Ukázalo sa to počas finančných škandálov, ktoré sa prevalili v uplynulých rokoch. V pondelok a utorok bude plénum rokovať a hlasovať o nových pravidlách, ktoré by mali podľa spravodajkyne Cory van Nieuwenhuizen (ALDE, NL) "priniesť užívateľom všetkých referenčných úrokových sadzieb plnú transparentnosť." Priamy prenos rokovania a hlasovania môžete sledovať na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: LIBOR a EURIBOR. Parlament tu chce viac transparentnosti )

 
 
Programy plenárnych schôdzí
 
18-05-2015 -
17:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Pokračovanie schôdze a program práce
 
Referenčné indexy v rámci finančných nástrojov a zmlúv
Správa:A8-0131/2015 ***I
Spravodajca: Cora van Nieuwenhuizen
ECON
 
Financovanie rozvoja
Správa:A8-0143/2015
Spravodajca: Pedro Silva Pereira
DEVE
 
Dohody o tabaku
 
Pravidlá týkajúce sa DPH a zjednodušený režim jedného kontaktného miesta (MOSS) pre DPH na digitálne služby, knihy a noviny v EÚ
 
Jednominútové vystúpenia (článok 163 rokovacieho poriadku)
 
Krátka prezentácia týchto správ:
Bezpečnejšia zdravotná starostlivosť v Európe
Správa:A8-0142/2015
Spravodajca: Piernicola Pedicini
ENVI
Možnosti ekologického rastu pre MSP
Správa:A8-0135/2015
Spravodajca: Philippe De Backer
ITRE
 
 
 
19-05-2015 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Samocertifikácia dovozcov nerastov a kovov s pôvodom v oblastiach ovplyvnených konfliktom a vo vysokorizikových oblastiach
Správa:A8-0141/2015 ***I
Spravodajca: Iuliu Winkler
INTA
 
Prijaté rozhodnutie o jednotnom digitálnom trhu
 
 
19-05-2015 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Ochranné opatrenia ustanovené v dohode so Švajčiarskou konfederáciou
Správa:A8-0145/2015 ***I
Spravodajca: Andrzej Duda
JURI
 
Európsky dohovor o právnej ochrane služieb založených na podmienenom prístupe alebo pozostávajúcich z podmieneného prístupu
Správa:A8-0071/2015 ***
Spravodajca: Pavel Svoboda
JURI
 
Žiadosť o zbavenie parlamentnej imunity Viktora Uspaskicha
Správa:A8-0149/2015
Spravodajca: Laura Ferrara
JURI
 
Žiadosť o zbavenie poslaneckej imunity Jérôma Lavrilleuxa
Správa:A8-0152/2015
Spravodajca: Heidi Hautala
JURI
 
Žiadosť o zbavenie Janusza Korwina-Mikkeho poslaneckej imunity
Správa:A8-0150/2015
Spravodajca: Kostas Chrysogonos
JURI
 
Žiadosť o zbavenie poslaneckej imunity Theodorosa Zagorakisa
Správa:A8-0151/2015
Spravodajca: Andrzej Duda
JURI
 
Žiadosť o konzultáciu s Európskym hospodárskym a sociálnym výborom na tému „Zlepšenie fungovania Európskej únie využitím potenciálu Lisabonskej zmluvy“
 
Žiadosť o konzultáciu s Európskym hospodárskym a sociálnym výborom na tému „Možný vývoj a úpravy v rámci súčasnej inštitucionálnej štruktúry Európskej únie“
 
Žiadosť o konzultáciu s Výborom regiónov na tému „Zlepšenie fungovania Európskej únie využitím potenciálu Lisabonskej zmluvy“
 
Žiadosť o konzultáciu s Výborom regiónov na tému „Možný vývoj a úpravy v rámci súčasnej inštitucionálnej štruktúry Európskej únie“
 
Referenčné indexy v rámci finančných nástrojov a zmlúv
Správa:A8-0131/2015 ***I
Spravodajca: Cora van Nieuwenhuizen
ECON
 
Financovanie rozvoja
Správa:A8-0143/2015
Spravodajca: Pedro Silva Pereira
DEVE
 
Bezpečnejšia zdravotná starostlivosť v Európe
Správa:A8-0142/2015
Spravodajca: Piernicola Pedicini
ENVI
 
Možnosti ekologického rastu pre MSP
Správa:A8-0135/2015
Spravodajca: Philippe De Backer
ITRE
 
 
19-05-2015 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Spoločná rozprava - SBOP (článok 36 ZEÚ)
Uplatňovanie spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky
Správa:A8-0054/2015
Spravodajca: Arnaud Danjean
AFET
Financovanie spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky
Správa:A8-0136/2015
Spravodajca: Eduard Kukan
Spravodajca: Indrek Tarand
BUDG AFET
Bezpečnostné a obranné spôsobilosti v Európe
Správa:A8-0159/2015
Spravodajca: Ana Gomes
AFET
 
Situácia v Maďarsku
 
Spoločná rozprava - Pranie špinavých peňazí
Predchádzanie využívaniu finančného systému na účely prania špinavých peňazí a financovania terorizmu
Správa:A8-0153/2015 ***II
Spravodajca: Judith Sargentini
Spravodajca: Krišjānis Kariņš
ECON LIBE
Údaje, ktoré sprevádzajú prevody finančných prostriedkov
Správa:A8-0154/2015 ***II
Spravodajca: Timothy Kirkhope
Spravodajca: Peter Simon
ECON LIBE
 
Spoločná rozprava - Konkurzné konanie
Konkurzné konanie
Správa:A8-0155/2015 ***II
Spravodajca: Tadeusz Zwiefka
JURI
Preskúmanie a rozšírenie odporúčania Komisie z 12. marca 2014 týkajúceho sa nového prístupu k neúspechu v podnikaní a platobnej neschopnosti, s ohľadom na platobnú neschopnosť rodín a tzv. druhé šance pre jednotlivcov a domácnosti.
 
Materská dovolenka
Správa:O-000050/2015 Európska komisia FEMM
Správa:O-000049/2015 Rada Európskej únie FEMM
 
Dohovor OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím
 
 
 
20-05-2015 -
09:00 - 11:50
Rozpravy
 
 
Európsky program v oblasti migrácie
 
 
20-05-2015 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE, následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Voľba podpredsedu Európskeho parlamentu
 
Harmonogram schôdzí Parlamentu – 2016
 
Dohoda o obchode, rozvoji a spolupráci s Južnou Afrikou (protokol na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátska)
Správa:A8-0146/2015 ***
Spravodajca: Davor Ivo Stier
DEVE
 
Predchádzanie využívaniu finančného systému na účely prania špinavých peňazí a financovania terorizmu
Správa:A8-0153/2015 ***II
Spravodajca: Judith Sargentini
Spravodajca: Krišjānis Kariņš
ECON LIBE
 
Údaje, ktoré sprevádzajú prevody finančných prostriedkov
Správa:A8-0154/2015 ***II
Spravodajca: Timothy Kirkhope
Spravodajca: Peter Simon
ECON LIBE
 
Konkurzné konanie
Správa:A8-0155/2015 ***II
Spravodajca: Tadeusz Zwiefka
JURI
 
Samocertifikácia dovozcov nerastov a kovov s pôvodom v oblastiach ovplyvnených konfliktom a vo vysokorizikových oblastiach
Správa:A8-0141/2015 ***I
Spravodajca: Iuliu Winkler
INTA
 
DELEGOVANÁ SMERNICA Komisie .../.../EÚ, ktorou sa na účely prispôsobenia technickému pokroku mení príloha III k smernici Európskeho parlamentu a Rady 2011/65/EÚ, pokiaľ ide o výnimku pre používanie kadmia v osvetlení a v osvetlení v displejoch
 
Delegované nariadenie Komisie (EÚ) …/…, ktorým sa mení nariadenie (ES) č. 376/2008, pokiaľ ide o povinnosť predloženia licencie na dovoz etylalkoholu poľnohospodárskeho pôvodu, a ktorým sa zrušuje nariadenie (ES) č. 2336/2003, ktorým sa zavádzajú podrobné pravidlá na uplatňovanie nariadenia Rady (ES) č. 670/2003, ktorým sa ustanovujú určité opatrenia týkajúce sa trhu s etylalkoholom poľnohospodárskeho pôvodu
 
Materská dovolenka
Správa:O-000050/2015 Európska komisia FEMM
Správa:O-000049/2015 Rada Európskej únie FEMM
 
Dohovor OSN o právach osôb so zdravotným postihnutím
 
Prepuknutie nákazy spôsobenej baktériou Xylella fastidiosa postihujúcej olivovníky
Správa:O-000038/2015 Európska komisia AGRI
 
 
20-05-2015 -
15:00 - 23:00
Rozpravy
 
 
Správa Komisie o pokroku Turecka za rok 2014
 
Situácia v Etiópii
 
Situácia v bývalej Juhoslovanskej republike Macedónsko
 
Samit Východného partnerstva (21. – 22. mája)
 
Samit EÚ – CELAC (10. – 11. júna)
 
Iniciatíva na podporu zamestnanosti mladých ľudí
Správa:O-000051/2015 Rada Európskej únie EMPL
 
Japonské veľrybárske aktivity v Antarktíde
 
 
 
21-05-2015 -
08:30 - 12:00
Rozpravy
 
 
Miery rastu v EÚ a hospodárska prognóza – jar 2015
 
ACER – ľudské zdroje na monitorovanie veľkoobchodných trhov s energiou
Správa:O-000028/2015 Európska komisia ITRE
 
Rozpravy o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu – celkové trvanie maximálne 60 minút (článok 135 rokovacieho poriadku)
Zimbabwe: prípad obhajcu ľudských práv Itaia Dzamaru
Kritická situácia utečencov patriacich ku komunite Rohingyov vrátane masových hrobov v Thajsku
Svazijsko, prípad ľudskoprávnych aktivistov Thulaniho Maseka a Bhekiho Makhubua
 
 
21-05-2015 -
12:00 - 14:00
HLASOVANIE (alebo po skončení predchádzajúcich rozpráv), následne vysvetlenia hlasovania
 
 
Návrhy uznesení týkajúce sa rozpráv o prípadoch porušovania ľudských práv, demokracie a zásad právneho štátu (článok 135 rokovacieho poriadku)
 
Uplatňovanie spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky
Správa:A8-0054/2015
Spravodajca: Arnaud Danjean
AFET
 
Financovanie spoločnej bezpečnostnej a obrannej politiky
Správa:A8-0136/2015
Spravodajca: Eduard Kukan
Spravodajca: Indrek Tarand
BUDG AFET
 
Bezpečnostné a obranné spôsobilosti v Európe
Správa:A8-0159/2015
Spravodajca: Ana Gomes
AFET
 
Správa Komisie o pokroku Turecka za rok 2014
 
 
 
Správa navrhnutá počas zasadnutia
 
SPRÁVA o financovaní rozvoja
Odkazy: A8-0143/2015

Dátum:
27-04-2015
Pedro Silva Pereira
DEVE
 
 
SPRÁVA o financovaní rozvoja
Odkazy: A8-0143/2015

Dátum:
27-04-2015
Pedro Silva Pereira
DEVE
 
ODPORÚČANIE DO DRUHÉHO ČÍTANIA o pozícii Rady v prvom čítaní na účely prijatia smernice Európskeho parlamentu a Rady o predchádzaní využívaniu finančného systému na účely prania špinavých peňazí alebo financovania terorizmu, ktorou sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 648/2012 a zrušuje smernica Európskeho parlamentu a Rady 2005/60/ES a smernica Komisie 2006/70/ES
Odkazy: A8-0153/2015

Dátum:
11-05-2015
Judith Sargentini
Krišjānis Kariņš
ECON LIBE
 
 
ODPORÚČANIE o návrhu rozhodnutia Rady o uzavretí v mene Európskej únie a jej členských štátov Dodatkového protokolu k Dohode o obchode, rozvoji a spolupráci medzi Európskym spoločenstvom a jeho členskými štátmi na jednej strane a Juhoafrickou republikou na strane druhej na účely zohľadnenia pristúpenia Chorvátskej republiky k Európskej únii
Odkazy: A8-0146/2015

Dátum:
28-04-2015
Davor Ivo Stier
DEVE
 
ODPORÚČANIE DO DRUHÉHO ČÍTANIA o pozícii Rady v prvom čítaní na účely prijatia smernice Európskeho parlamentu a Rady o predchádzaní využívaniu finančného systému na účely prania špinavých peňazí alebo financovania terorizmu, ktorou sa mení nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) č. 648/2012 a zrušuje smernica Európskeho parlamentu a Rady 2005/60/ES a smernica Komisie 2006/70/ES
Odkazy: A8-0153/2015

Dátum:
11-05-2015
Judith Sargentini
Krišjānis Kariņš
ECON LIBE