Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Inšpirujúci mladí Európania na EYE 2014

Ďalšie tlačové správy Mládež24-04-2014 - 19:05
Dievča preberajúce si cenu  

Európske podujatie pre mládež EYE2014 sa blíži a jeho prípravy vrcholia. Tohtoroční účastníci sa pripravujú nielen na diskusie s podnikateľmi a politikmi, ale budú mať možnosť stretnúť sa aj s minuloročnými víťazmi Ceny Karola Veľkého. (Čítať ďalej: Inšpirujúci mladí Európania na EYE 2014)

 
 

Menej igelitiek - čistejšie životné prostredie

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie24-04-2014 - 17:52
Záber na špinavé a roztrhané plastové tašky a fľaše ležiace na smetisku  

Odhodené igelitové tašky sa vo veľkej miere podieľajú na znečisťovaní životného prostredia, predovšetkým vodných plôch a vodných ekosystémov. Na plenárnom zasadnutí Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnilo v stredu 16. apríla, poslanci schválili legislatívny návrh, podľa ktorého by sa spotreba plastových tašiek mala výrazne znížiť. Návrh žiada polovičné zníženie do roku 2017 a zníženie o 80 percent do roku 2019. (Čítať ďalej: Menej igelitiek - čistejšie životné prostredie)

 
 

Štúdia: akú hodnotu by nám mohlo priniesť "viac Európy"?

Ďalšie tlačové správy Budúcnosť Európy/európska integrácia23-04-2014 - 16:27
 

Európska ekonomika by sa mohla posilniť o 800 miliárd eur, čo zodpovedá 6 percentám aktuálneho HDP. Podľa štúdie Európskeho parlamentu by sme takéto výsledky mohli očakávať v prípade, ak by sa podniklo viacero opatrení na úrovni EÚ. (Čítať ďalej: Štúdia: akú hodnotu by nám mohlo priniesť "viac Európy"?)

 
 

Box your EP - prvá aplikácia Európskeho parlamentu pre tablety

Ďalšie tlačové správy Informácie23-04-2014 - 14:43
Osoba prezerajúca si aplikáciu Box your EP na iPade  

Prvá tabletová aplikácia Európskeho parlamentu (EP) ponúka v čase pred eurovoľbami zábavný spôsob dozvedieť sa viac o EP a jeho aktivitách. Nazrite do jednotlivých boxov a prečítajte si informácie o EP či voľbách. Aplikácia vám taktiež ponúka možnosť súťažiť s vašimi priateľmi v odpovediach na otázky o EÚ alebo v obrázkových kvízoch. (Čítať ďalej: Box your EP - prvá aplikácia Európskeho parlamentu pre tablety)

 
 

Human rights: North Korea; persecution in Pakistan; vulnerable groups in Syria

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation17-04-2014 - 16:35

The EP passed three resolutions on Thursday, supporting the recommendations of the UN Commission of Inquiry into human rights violations in North Korea; expressing deep concern at the increase in sectarian violence and religious intolerance in Pakistan; and condemning the recent attacks against religious and ethnic communities and the suffering of women and children in Syria. (Read more: Human rights: North Korea; persecution in Pakistan; vulnerable groups in Syria)

 
 

Ukrajina: Poslanci vyzvali EÚ na sankcie voči ruským energetickým firmám

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy17-04-2014 - 12:52

Európska únia musí okamžite zaviesť hospodárske sankcie voči Ruskej federácii a prijať tvrdšie sankcie voči jej jednotlivým predstaviteľom, uvádza sa v uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci v nadväznosti na podnecovanie nepokojov zo strany Ruska za účelom ďalšej destabilizácie východnej a južnej Ukrajiny vyzvali na prijatie opatrení proti ruským podnikom a ich dcérskym spoločnostiam, najmä v odvetví energetiky, ako aj proti ruským investíciám a aktívam v EÚ. (Čítať ďalej: Ukrajina: Poslanci vyzvali EÚ na sankcie voči ruským energetickým firmám)

 
 

The end of the EP's seventh term will be followed by a presidential debate, election night, the formation of new political groups and the constitution of the new Parliament. (Read more: Series of events from end of seventh EP term to constitution of new EP)

 
 

Drugs: MEPs back rules to take harmful “legal highs” off the market faster

Plenary Session Justice and home affairs17-04-2014 - 12:26
The display on a table top represents one of Europe's biggest illegal synthetic drugs laboratories  

Draft rules to ensure that harmful psychoactive substances, known as "legal highs", are withdrawn rapidly from the EU market were approved by Parliament on Thursday. MEPs sought to protect the health and safety of young people from these drugs, whilst ensuring that trade in lower risk substances for industrial and commercial uses is not hindered. Criminals who breach the ban on the most harmful substances could face up to ten years in jail. (Read more: Drugs: MEPs back rules to take harmful “legal highs” off the market faster)

 
 

Rýchlejšia pomoc EÚ pri prírodných katastrofách

Plenárne zasadnutie Regionálna politika16-04-2014 - 20:00
L'Aquila, Taliansko  

Pomoc EÚ členským štátom a kandidátskym krajinám, ktoré postihnú povodne alebo iné prírodné katastrofy, bude rýchlejšia a efektívnejšia. Reforma fondu solidarity EÚ, ktorú v stredu schválil Európsky parlament, predĺži lehotu na podanie žiadosti o pomoc z 10 na 12 týždňov a umožní členským štátom okamžite čerpať 10% z jej predpokladanej výšky. Zjednodušia sa aj kritériá schvaľovania pomoci pri menších regionálnych katastrofách. Nové pravidlá už neformálne odobrili aj ministri členských štátov. (Čítať ďalej: Rýchlejšia pomoc EÚ pri prírodných katastrofách)

 
 

New Fisheries Fund, signed and sealed, concludes EU fisheries policy reform

Plenary Session Fisheries16-04-2014 - 18:36
Fishermen pull out their nets from water aboard the fishing boat "Kanedevenn" as they fish sardines on September 24, 2013 in Quiberon, western France.  

Operating rules for European Maritime and Fisheries Fund (EMFF) aid to help fishermen to comply with new Common Fisheries Policy (CFP) requirements were endorsed by Parliament on Wednesday. EMFF aid will help fishermen to observe the discard ban, e.g. by buying more selective fishing gear, but will also be used to improve safety and working conditions, data collection and port infrastructure. All this will help to make EU fisheries more sustainable. (Read more: New Fisheries Fund, signed and sealed, concludes EU fisheries policy reform)