Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Poslanci navštívili utečenecké hotspoty v Grécku. Rekapitulácia

Ďalšie tlačové správy Spravodlivosť a vnútorné veci / Delegácie23-05-2016 - 18:55
stany a kontajnery v utečeneckom tábore, vedľa kráčajú deti  

Členovia parlamentného výboru pod vedením Petera Niedermullera (S&D, HU) minulý týždeň navštívili utečenecké hotspoty v Grécku. Chceli sa tu na vlastné oči presvedčiť, ako tu migranti žijú a ako sa implementuje nedávna dohoda s Tureckom, ktorej cieľom je držať migráciu na uzde. Poslanci sa tu stretli s predstaviteľmi gréckych úradov, neziskoviek a medzinárodných organizácií. (Čítať ďalej: Poslanci navštívili utečenecké hotspoty v Grécku. Rekapitulácia )

 

The rise in jihadist attacks, terrorists' profiles and the special role of women in ISIS, recruitment of young people on social media and ISIS communication strategies, terrorist financing, the links between terrorism and crime and striking the right balance between privacy and security on encryption were among the topics debated by Civil Liberties Committee MEPs and Head of the Europol Counter Terrorism Centre Manuel Navarrete Paniagua on Monday afternoon. (Read more: Security: civil liberties MEPs debate changing trends in terrorist threats )

 

Názory mladých ľudí sa u nás rátajú

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie23-05-2016 - 17:33
Zástavy pred budovou Parlamentu  

Budova EP v Štrasburgu praskala tento víkend vo švíkoch. Konalo sa tu totiž Európske podujatie pre mládež, na ktoré sa prihlásilo okolo 7500 mladých ľudí z celej Európy. Mali tu možnosť diskutovať nielen s europoslancami ale aj s predstaviteľmi podnikateľského prostredia či občianskej spoločnosti. EP im tak chcel dať možnosť, aby vyjadrili svoje názory na pálčivé problémy súčasnosti a nápady, ako ich riešiť. Chcete vidieť, ako to v Štrasburgu vyzeralo? Pozrite si našu fotogalériu a video. (Čítať ďalej: Názory mladých ľudí sa u nás rátajú )

 

Budgets Committee MEPs approved €5,146,800 in EU aid on Monday to help 2,132 road haulage and delivery workers, made redundant by road transport company MoryGlobal SAS across France, to find new jobs. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €5.1m aid for 2,132 redundant road haulage workers in France )

 

Budgets Committee MEPs approved €6,468,000 in EU aid on Monday to help 557 workers made redundant by the “Larissa” supermarket in Greece to find new jobs. A further 543 young unemployed people should also benefit. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still needs to be approved by Parliament as a whole and by the Council of Ministers. (Read more: Budgets MEPs back €6.4 million aid for redundant supermarket workers in Greece )

 

Prehľad týždňa: plenárne zasadnutie, energetická únia, jednotný digitálny trh

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie23-05-2016 - 16:11
Pohľad na budovu Parlamentu so zástavou EÚ  

Potom ako sa poslanci vrátili zo svojich zahraničných delegácií a Európskeho podujatia pre mládež, pokračuje život v EP tak ako zvyčajne. V prvej polovici týždňa sú na pláne schôdze výborov. Tie sa budú okrem iného zaoberať GMO a správami od Europolu ohľadne terorizmu. V stredu a štvrtok je na pláne plenárne zasadnutie, ktorého hlavnými témami bude jednotný digitálny trh, transatlantická výmena údajov a energetická únia. V sobotu sa bude v našom sídle v Bruseli konať Deň otvorených dverí. (Čítať ďalej: Prehľad týždňa: plenárne zasadnutie, energetická únia, jednotný digitálny trh )

 

Press information: European Youth Event (EYE) 2016

Others Institutions / Youth20-05-2016 - 09:09

The second edition of the European Youth Event (EYE2016) takes place at the EP in Strasbourg on 20-21 May. "Together we can make a change" is the motto of the event where 7,500 young Europeans (aged 16-30) will make their voices heard in debates and workshops with Members of the European Parliament and other political decision-makers and opinion-builders. The ideas discussed at the EYE will be presented to MEPs. Journalists not present in Strasbourg can follow key parts of the event online (Read more: Press information: European Youth Event (EYE) 2016 )

 

Endocrine disruptors: motion of censure on the Commission lapsed

Others Institutions19-05-2016 - 18:17

16 MEPs from the GUE/NGL group withdrew their signature from a motion of censure on the Commission which was announced in plenary on Thursday 12 May. (Read more: Endocrine disruptors: motion of censure on the Commission lapsed )

 

Európske podujatie pre mládež už tento piatok a sobotu. Sledujte ho online

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie19-05-2016 - 13:56
mladá žena si fotí plnú rokovaciu sálu  

Tento piatok a sobotu sa bude v Štrasburgu konať Európske podujatie pre mládež (EYE 2016). Zúčastní sa ho okolo 7500 mladých ľudí z celej Európy, ktorí tu budú diskutovať o budúcnosti Európy. Ak vás zaujímajú témy blízke mládeži, virtuálne sa k nim môžete pripojiť i vy a podeliť sa tak s nimi aj o vaše názory. Podujatie slávnostne otvoria podpredsedníčky Parlamentu Mairead McGuinness a Sylvie Guillaume. (Čítať ďalej: Európske podujatie pre mládež už tento piatok a sobotu. Sledujte ho online )

 

MEPs to go to Greece to check on refugees and implementation of EU-Turkey deal

LIBE Immigration / Justice and home affairs13-05-2016 - 14:43

A Civil Liberties Committee delegation will travel to Greece from 18 to 20 May to check the situation of refugees at the external borders of the EU and assess how the EU-Turkey deal to manage migrant and asylum-seekers flows into the EU is being implemented. MEPs will visit the Greece/FYROM border, the island of Lesvos and Athens. They will also meet representatives of the Greek Government, and EU and international bodies, as well as NGOs. (Read more: MEPs to go to Greece to check on refugees and implementation of EU-Turkey deal )