Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Májové plenárne zasadnutie: relokácia utečencov, homofóbia, Maďarsko, Brexit

Plenárne zasadnutie Európska rada / Inštitúcie / Životné prostredie19-05-2017 - 14:13
 

Prinášame vám zoznam hlavných udalostí májového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu: vystúpenie generálneho tajomníka OSN, rokovania o brexite, uznesenie o premiestňovaní utečencov a ďalšie. (Čítať ďalej: Májové plenárne zasadnutie: relokácia utečencov, homofóbia, Maďarsko, Brexit )

 

EP žiada urýchlené vyšetrenie správ o prenasledovaní homosexuálov v Čečensku

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy18-05-2017 - 13:41

Čečenské orgány musia ukončiť prenasledovanie homosexuálov a správy o ich zadržiavaní a mučení musia byť urýchlene vyšetrené, uvádza sa v nelegislatívnom uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. (Čítať ďalej: EP žiada urýchlené vyšetrenie správ o prenasledovaní homosexuálov v Čečensku )

 

EP vyzýva členské štáty na zrýchlenie premiestňovania utečencov, najmä detí

Plenárne zasadnutie Prisťahovalectvo18-05-2017 - 13:34

Členské štáty EÚ musia naplniť svoj záväzok premiestniť do septembra tohto roku 160.000 žiadateľov o azyl z Grécka a Talianska, uvádza sa v uznesení, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Prioritne by podľa poslancov mali byť premiestnené nesprevádzané neplnoleté osoby. (Čítať ďalej: EP vyzýva členské štáty na zrýchlenie premiestňovania utečencov, najmä detí )

 

EP vyzýva Úniu na zintenzívnenie mierového úsilia v Sýrii

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy18-05-2017 - 13:23

Politický proces pod vedením Organizácie spojených národov (OSN) za účasti všetkých umiernených sýrskych skupín je jedinou cestou k dosiahnutiu mieru v Sýrii, uvádza sa v nelegislatívnom uznesení, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci zároveň vyzvali EÚ, aby bola v tomto procese aktívnejšia. (Čítať ďalej: EP vyzýva Úniu na zintenzívnenie mierového úsilia v Sýrii )

 

Menej obmedzení pri sledovaní online filmov v zahraničí

Plenárne zasadnutie Voľný pohyb služieb18-05-2017 - 13:08
Sledovanie predplatených online filmov napríklad na mobilnom telefóne pri cestách do iných členských štátov v rámci EÚ bude už čoskoro jednoduchšie ©AP Images/European Union-EP  

Európsky parlament vo štvrtok schválil nariadenie, ktoré občanom EÚ zabezpečí prístup k nimi predplateným online filmom a seriálom aj počas ich dočasného pobytu v inom členskom štáte Únie. (Čítať ďalej: Menej obmedzení pri sledovaní online filmov v zahraničí )

 

The two-state solution is the only way to peace in the Middle East, say MEPs

Plenary Session External relations18-05-2017 - 12:38

The construction and expansion of Israeli settlements in the West Bank must stop to allow prospects for a viable two-state solution, urge MEPs. (Read more: The two-state solution is the only way to peace in the Middle East, say MEPs )

 

Audiovisual media: clear rules to protect children

Plenary Session Information18-05-2017 - 12:35

Parliament has given the Culture committee a mandate to begin talks with the Council on a new directive on audiovisual media, which will include online platforms. (Read more: Audiovisual media: clear rules to protect children )

 

EEA solidarity contributions and Norway, Iceland fisheries deals backed by MEPs

Plenary Session External/international trade18-05-2017 - 12:27

Financial solidarity contributions by Norway, Iceland and Liechtenstein to the European Economic Area and fisheries trade deals with Norway and Iceland were backed by MEPs on Thursday. (Read more: EEA solidarity contributions and Norway, Iceland fisheries deals backed by MEPs )

 

Human rights: H. Hichilema in Zambia, Dr Gudina in Ethiopia, South Sudan

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation / External relations18-05-2017 - 12:18

The European Parliament expresses concern about arrests of opposition leaders in Zambia and Ethiopia and calls for an end to the war in South Sudan, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: H. Hichilema in Zambia, Dr Gudina in Ethiopia, South Sudan )

 

Poslanci budú hlasovať o prenosnosti online služieb

Plenárne zasadnutie Voľný pohyb služieb17-05-2017 - 18:58
 

Vo štvrtok 18. mája bude Európsky parlament hlasovať o nových pravidlách, ktoré vám umožnia sledovať filmy alebo seriály, ktoré ste si predplatili doma, aj v zahraničí. (Čítať ďalej: Poslanci budú hlasovať o prenosnosti online služieb )