Tlačové stredisko 

LIBE 
 

EU countries should be able to issue humanitarian visas at embassies and consulates abroad, so people seeking protection can access Europe without risking their life.

BUDG 
 

Budgets Committee MEPs demanded an EU budget for 2019 capable of tackling the numerous challenges that the EU continues to face, in a vote on Tuesday.

AFET 
DEVE 
DROI 
 

Non-governmental organisations saving migrants in the Mediterranean Sea, Oleg Sentsov and Nasser Zefzafi were shortlisted for the 2018 Sakharov Prize on Tuesday.

       
 

Media accreditation 

Novinári, fotografi a audiovizuálne tímy musia požiadať o akreditáciu médií a/alebo osobitné povolenie na nahrávanie, aby mohli vstúpiť do priestorov Parlamentu a pracovať v nich.

Často kladené otázky 

Ako pracujú poslanci Európskeho parlamentu, koľko zarábajú, na aké príspevky majú nárok? Odpovede na tieto, ako aj ďalšie často kladené otázky nájdete práve v tejto sekcii.

Kontaktujte nás 

Tlačové oddelenie Európskeho parlamentu má tím tlačových hovorcov, ktorých prácou je pomáhať novinárom a poskytovať im informácie o práci a rozhodnutiach vo výboroch a na plenárnej schôdzi.