Zdieľať túto stránku: 

Zľava doprava: M. Hohlmeier (EPP, DE), G. Pittella (S&D, IT), T. Kirkhope (ECR, UK), G.Verhofstadt (ALDE, BE), C. Ernst (GUE/NGL, DE), J.P. Albrecht (Zelení/EFA, DE), P. Nuttall (EFDD, UK), E. Synadinos (NI., EL)  

Protiteroristické opatrenia, vrátane návrhu na sprístupnenie a zdieľanie údajov leteckých cestujúcich v rámci únijného systému PNR, ale aj úloha Európskeho policajného úradu Europol, lepšia výmena informácií, snahy o predchádzanie radikalizácii a budúci európsky program pre bezpečnosť, boli v stredu popoludní predmetom rozpravy poslancov s komisárom pre vnútorné záležitosti Dimitrisom Avramopoulosom.

Poslanci budú počas nasledujúceho plenárneho zasadnutia v dňoch 9. - 12. februára hlasovať o uznesení, ktoré bude príspevkom k februárovému samitu Európske rady venovanému protiteroristickým opatreniam.


Stručné zhrnutie vyhlásení lídrov politických skupín, ktoré odzneli počas parlamentnej rozpravy, nájdete v našom zázname rozpravy na Twitteri.


Videozáznam rozpravy bude čoskoro k dispozícii v sekcii Video na požiadanie (VOD).Postup: Vyhlásenie Komisie s rozpravou