Tentoraz idem voliť 

 
 

Zdieľať túto stránku: 

Tentoraz idem voliť 

Európskym parlamentom v dvadsiatich štyroch jazykoch sprístupnená platforma tentorazidemvolit.eu má podporiť vyše stopäťdesiattisíc dobrovoľníkov vo všetkých členských štátoch, ktorí sa podujali presviedčať ľudí o potrebe zúčastniť sa volieb do EP v dňoch 23. - 26. mája 2019.

Tentoraz idem voliť je nestranná iniciatíva zastrešujúca komunitu priaznivcov, ktorá sa zameriava na zvyšovanie demokratického povedomia pod heslom „Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť.‟

Občianska kampaň

Parlament vyzýva Európanov, aby sa na voľbách nielen zúčastnili, ale zároveň o nich hovorili a k účasti tak podnietili aj svoje rodiny, priateľov, susedov a širšie okolie.

#TentorazIdemVolit

Dobrovoľníci v rámci svojej kampane za európsku demokraciu využívajú sociálne médiá a organizujú rôzne akcie. S ľuďmi diskutujú o témach, ktoré sú pre nich dôležité, ako aj o budúcnosti EÚ pripomínajúc, že možné riešenia budú formulované práve na základe výsledku európskych volieb.

Demokracia naživo: Lokálne diskusie

Kancelárie Európskeho parlamentu vo všetkých členských štátoch plnia úlohu informačných centier prispôsobených miestnym potrebám. Verejnú debatu podporia ponukou miestnej platformy, organizovaním seminárov, či poskytovaním ľahko dostupných online nástrojov a informačných materiálov. Informačné služby ako Čo robí Európa pre mňa, Ask EP - Žiadosti občanov o informácie, odpovede na často kladené otázky, či iniciatíva Európskej komisie #EUandME, vďaka ktorým sa rýchlo dopátrate k hľadaným informáciám, sú dostupné vo všetkých jazykoch.

Kontakty pre médiá

Akcie k najbližšom okolí

Stretnúť sa s najaktívnejšími dobrovoľníkmi v mieste Vášho pobytu môžete aj Vy. Všetky nadchádzajúce akcie sú k dispozícii na mape a na webovej stránke iniciatívy.

Ako sa zúčastniť volieb  

Ako sa zúčastniť volieb

Podrobné informácie o vnútroštátnych volebných pravidlách a termínoch, ako aj užitočné odkazy nájdete na samostatnej webovej stránke.

Nový kvíz o EÚ

Svoje vedomosti o Európskej únii si môžete otestovať prostredníctvom online kvízu. Vedomostný text je možné voľne zdieľať a ľahko umiestniť na webové stránky tretích strán.