Zvoľte si svoju budúcnosť: predvolebný film EP  

 
 

Zdieľať túto stránku: 

Krátky film s názvom „Zvoľte si svoju budúcnosť‟ by mal pomôcť zvýšiť účasť v májových voľbách do EP a primäť voličov, aby mali pri hlasovaní na pamäti budúce generácie. Dielo oceňovaného režiséra Frédérica Planchona dokumentuje intenzívne, krásne a krehké momenty príchodu detí na svet.

Približne trojminútový film je otitulkovaný do 24 úradných jazykov EÚ, ôsmich variácií úradných jazykov, ako aj do piatich ďalších svetových jazykov: arabčiny, čínštiny, ruštiny, hindčiny a turečtiny. Film je k dispozícii aj v 31 posunkových jazykoch, ako aj v medzinárodnej posunkovej reči.

Predvolebný film bol zverejnený dňa 25. apríla prostredníctvom sociálnych sietí YouTube a Facebook. Jeho kratšie verzie, v rozsahu 20 - 35 sekúnd, sa objavili v televízii, v rádiách a v kinách.


Prestaň skrolovať: motivačné video

Dobrovoľníci z rôznych členských štátov natočili video s názvom „Prestaň skrolovať“, ktoré vyzýva mladých ľudí na účasť na európskych voľbách. Štyridsaťtri sekundové dielo mladých filmárov a hercov, ktoré sa šíri na sociálnych sieťach, bolo otitulkované do 24 úradných jazykov EÚ.