Nyheder
I spotlyset
Pressetjenesten
Pressearkiv
Om Parlamentet
Oversigt
Detaljeret
Arkiver
Medlemmer
Oversigt
Vejviser
Arkiver
Plenarmøder
Overblik
Plenarmøder
Udvalg
Delegationer
Arkiver
Udvalg
Delegationer
EP TV
Arkiver
Udvalg
Delegationer

Valg 2014Valg 2014
PlenarmødedokumenterPlenarmødedokumenter
Video: PlenardebatterVideo: Plenardebatter
FormandFormand
GeneralsekretærenGeneralsekretæren
Nyt i udvalgeneNyt i udvalgene
Think TankThink Tank

Personlige data
 
  Corrado AUGIAS
De Europæiske Socialdemokraters Gruppe
Medlem
it   Italien    19.07.1994 / 19.07.1999 : Partito democratico della sinistra
 
Født den 26. januar 1935, Roma  

Medlem
19.07.1994 / 19.07.1999 : De Europæiske Socialdemokraters Gruppe
21.07.1994 / 15.01.1997 : Udvalget for Andragender
21.07.1994 / 15.01.1997 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
17.11.1994 / 11.07.1995 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
12.07.1995 / 15.01.1997 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
16.01.1997 / 19.07.1999 : Udvalget for Andragender
16.01.1997 / 19.07.1999 : Udvalget om Kultur, Ungdom, Uddannelse og Medier
16.01.1997 / 13.10.1997 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
14.10.1997 / 23.02.1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel
24.02.1999 / 19.07.1999 : Delegationen for Forbindelserne med Israel

Stedfortræder
21.07.1994 / 15.01.1997 : Udvalget om Regionalpolitik
16.01.1997 / 17.07.1997 : Udvalget om Eksterne Økonomiske Forbindelser
17.07.1997 / 19.07.1999 : Udvalget om Borgerlige Frihedsrettigheder og Indre Anliggender