Επικαιρότητα
Πρώτη σελίδα
Υπηρεσία τύπου
Αρχεία τύπου
Βουλευτές του ΕΚ
Παρουσίαση
Κατάλογος
Αρχείο
Το Κοινοβούλιο
Παρουσίαση
Αναλυτικά
Αρχείο
Ολομέλεια
Περιληπτικά
Ολομέλεια
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
Στην υπηρεσία σας
EPTV
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες

Έγγραφα της ολομέλειαςΈγγραφα της ολομέλειας
Η ολομέλεια μαγνητοσκοπημένηΗ ολομέλεια μαγνητοσκοπημένη
Ο ΠρόεδροςΟ Πρόεδρος
Ο Γενικός ΓραμματέαςΟ Γενικός Γραμματέας
Προσεχώς στις επιτροπέςΠροσεχώς στις επιτροπές
Think TankThink Tank

Προσωπικό δελτίο
 
jpg Σταύρος ΛΑΜΠΡΙΝΙΔΗΣ
Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
Μέλος
gr   Ελλάδα    20.07.2004 / 13.07.2009 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα
gr   Ελλάδα    14.07.2009 / 16.06.2011 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα
 
Ημερομηνία 6 Φεβρουάριος 1962, Αθήνα  

Αντιπρόεδρος
14.07.2009 / 16.06.2011 : Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο

Αντιπρόεδρος
22.07.2004 / 14.01.2007 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
15.01.2007 / 30.01.2007 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
01.02.2007 / 13.07.2009 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων

Μέλος
20.07.2004 / 13.07.2009 : Σοσιαλιστική Ομάδα στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
21.07.2004 / 21.07.2004 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
15.09.2004 / 13.03.2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής
19.01.2006 / 14.02.2007 : Προσωρινή επιτροπή για την εικαζόμενη χρήση ευρωπαϊκών κρατών από τη CIA για τη μεταφορά και την παράνομη κράτηση ατόμων
31.01.2007 / 31.01.2007 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
14.03.2007 / 13.07.2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής
14.07.2009 / 16.06.2011 : Ομάδα της Προοδευτικής Συμμαχίας των Σοσιαλιστών και Δημοκρατών στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο
14.07.2009 / 16.06.2011 : Προεδρείο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου
16.09.2009 / 16.06.2011 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες της Αμερικής

Αναπληρωτής
21.07.2004 / 14.01.2007 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων
15.09.2004 / 13.03.2007 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
15.01.2007 / 30.01.2007 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων
31.01.2007 / 09.10.2007 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων
14.03.2007 / 13.07.2009 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Παλαιστινιακό Νομοθετικό Συμβούλιο
10.10.2007 / 15.11.2007 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Έρευνας και Ενέργειας
16.11.2007 / 13.07.2009 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Ασφάλειας των Τροφίμων
16.07.2009 / 16.06.2011 : Επιτροπή Συνταγματικών Υποθέσεων
16.07.2009 / 16.06.2011 : Επιτροπή Πολιτικών Ελευθεριών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
16.09.2009 / 16.06.2011 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με το Ιράν

Κοινοβουλευτικές δραστηριότητες στην ολομέλεια, 6η κοινοβουλευτική περίοδος
Ερώτηση(-εις) [βλ.]
Πρόταση(-εις) ψηφίσματος [βλ.]
Γνωμοδοτήσεις [βλ.]
Παρέμβαση (-εις) στην ολομέλεια [βλ.]
Γραπτές δηλώσεις [βλ.]

Κοινοβουλευτικές δραστηριότητες στην ολομέλεια, 5η κοινοβουλευτική περίοδος
Ερώτηση(-εις) [βλ.]
Πρόταση(-εις) ψηφίσματος [βλ.]
Έκθεση (-εις) [βλ.]
Γνωμοδοτήσεις [βλ.]
Παρέμβαση (-εις) στην ολομέλεια [βλ.]
Γραπτές δηλώσεις [βλ.]