Επικαιρότητα
Πρώτη σελίδα
Υπηρεσία τύπου
Αρχεία τύπου
Βουλευτές του ΕΚ
Παρουσίαση
Κατάλογος
Αρχείο
Το Κοινοβούλιο
Παρουσίαση
Αναλυτικά
Αρχείο
Ολομέλεια
Περιληπτικά
Ολομέλεια
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
Στην υπηρεσία σας
EPTV
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες

Έγγραφα της ολομέλειαςΈγγραφα της ολομέλειας
Η ολομέλεια μαγνητοσκοπημένηΗ ολομέλεια μαγνητοσκοπημένη
Ο ΠρόεδροςΟ Πρόεδρος
Ο Γενικός ΓραμματέαςΟ Γενικός Γραμματέας
Προσεχώς στις επιτροπέςΠροσεχώς στις επιτροπές
Think TankThink Tank

Προσωπικό δελτίο
 
jpg Μινέρβα Μελπομένη ΜΑΛΛΙΩΡΗ
Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
Μέλος
gr   Ελλάδα    20.07.1999 / 19.07.2004 : Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα
 
Ημερομηνία 30 Αύγουστος 1952, Πάτρα  

Μέλος
20.07.1999 / 19.07.2004 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
21.07.1999 / 14.01.2002 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Προστασίας των Καταναλωτών
06.10.1999 / 14.01.2002 : Αντιπροσωπία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας
17.01.2002 / 19.07.2004 : Επιτροπή Περιβάλλοντος, Δημόσιας Υγείας και Πολιτικής των Καταναλωτών
07.02.2002 / 19.07.2004 : Αντιπροσωπεία στην κοινοβουλευτική επιτροπή συνεργασίας ΕΕ-Ρωσίας

Αναπληρώτρια
22.07.1999 / 22.02.2000 : Επιτροπή Απασχόλησης και Κοινωνικών Υποθέσεων
23.02.2000 / 14.01.2002 : Επιτροπή Ελευθεριών και Δικαιωμάτων των Πολιτών, Δικαιοσύνης και Εσωτερικών Υποθέσεων
13.12.2000 / 29.11.2001 : Προσωρινή επιτροπή για την ανθρώπινη γενετική και τις άλλες νέες τεχνολογίες της σύγχρονης ιατρικής
17.01.2002 / 17.12.2002 : Προσωρινή επιτροπή για τον αφθώδη πυρετό
17.01.2002 / 19.07.2004 : Επιτροπή Βιομηχανίας, Εξωτερικού Εμπορίου, Έρευνας και Ενέργειας
20.11.2003 / 21.04.2004 : Προσωρινή επιτροπή για τη βελτίωση της ασφάλειας στη θάλασσα