Ajankohtaista
Otsikot
Lehdistöpalvelu
Lehdistöarkistot
Tietoa parlamentista
Yleistä
Tarkempia tietoja
Arkisto
Parlamentin jäsenet
Yleistä
Hakemisto
Arkisto
Täysistunto
Lyhyesti
Täysistunto
Valiokunnat
Valtuuskunnat
Arkisto
Valiokunnat
Valtuuskunnat
EP TV
Arkisto
Valiokunnat
Valtuuskunnat

Vaalit 2014Vaalit 2014
TäysistuntoasiakirjatTäysistuntoasiakirjat
Videoita täysistunnon keskusteluistaVideoita täysistunnon keskusteluista
PuhemiesPuhemies
PääsihteeriPääsihteeri
Tulossa valiokunnissaTulossa valiokunnissa
Think TankThink Tank

Henkilötiedot
 
  Bernard ANTONY
Sitoutumattomat
Jäsen
fr   Ranska    24.07.1984 / 24.07.1989 : Front national
fr   Ranska    25.07.1989 / 18.07.1994 : Front national
fr   Ranska    19.07.1994 / 19.07.1999 : Front national
 
Syntynyt 28. marraskuuta 1944, Tarbes  

Jäsen
24.07.1984 / 24.07.1989 : Euroopan oikeistopuolueen ryhmä
26.07.1984 / 14.11.1984 : Budjettivaliokunta
15.11.1984 / 18.04.1986 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
11.02.1985 / 09.03.1986 : Suhteista Etelä-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
10.03.1986 / 20.01.1987 : Suhteista Mashrek-maihin vastaava valtuuskunta
18.04.1986 / 20.01.1987 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
21.01.1987 / 24.07.1989 : Taloudellisten ulkosuhteiden valiokunta
21.01.1987 / 13.03.1989 : Suhteista Mashrek-maihin (Egypti, Jordania, Libanon ja Syyria) vastaava
14.03.1989 / 24.07.1989 : Suhteista Mashrek-maihin (Egypti, Jordania, Libanon ja Syyria) vastaava
25.07.1989 / 12.05.1991 : Euroopan oikeistopuolueen tekninen ryhmä
26.07.1989 / 14.01.1992 : Aluepolitiikkaa ja aluesuunnittelua käsittelevä valiokunta
26.07.1989 / 14.01.1992 : Suhteista Väli-Amerikan maihin ja Meksikoon vastaava valtuuskunta
13.05.1991 / 18.07.1994 : Euroopan oikeistopuolueen tekninen ryhmä
15.01.1992 / 18.07.1994 : Aluepolitiikkaa, aluesuunnittelua sekä suhteita alueellisiin ja paikallisiin
28.01.1992 / 18.07.1994 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta
31.01.1992 / 10.02.1993 : Suhteista Puolaan vastaava valtuuskunta
11.02.1993 / 31.01.1994 : Suhteista Puolaan vastaava valtuuskunta
01.02.1994 / 18.07.1994 : Valtuuskunta EU:n ja Puolan välisessä parlamentaarisessa
19.07.1994 / 19.07.1999 : Sitoutumattomat
21.07.1994 / 15.01.1997 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
21.07.1994 / 20.09.1995 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan Unionin välisen sopimuksen yhteiskokouksessa (AKT-EU)
17.11.1994 / 11.07.1995 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
12.07.1995 / 15.01.1997 : Valtuuskunta EU:n ja Turkin välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
21.09.1995 / 15.01.1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
16.01.1997 / 01.10.1997 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa
16.01.1997 / 19.07.1999 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
02.10.1997 / 19.07.1999 : Euroopan parlamentin jäsenet Afrikan, Karibian ja Tyynenmeren valtioiden ja Euroopan unionin välisen AKT-EU-sopimuksen yhteiskokouksessa

Varajäsen
24.09.1984 / 20.01.1987 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
17.10.1984 / 14.11.1984 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
16.04.1986 / 20.01.1987 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
16.04.1986 / 20.01.1987 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
21.01.1987 / 24.07.1989 : Työllisyys- ja sosiaaliasiain valiokunta
21.01.1987 / 24.07.1989 : Kehitys- ja yhteistyövaliokunta
21.01.1987 / 24.07.1989 : Kulttuuri-, nuoriso- ja koulutusasioita sekä tiedonvälitystä ja urheilua
12.09.1989 / 14.01.1992 : Poliittisten asioiden valiokunta
12.09.1989 / 14.01.1992 : Vetoomusvaliokunta
16.04.1991 / 14.01.1992 : Ympäristö-, terveys- ja kuluttajansuojavaliokunta
15.01.1992 / 18.07.1994 : Ulko- ja turvallisuusasiain valiokunta
15.01.1992 / 10.02.1993 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
15.01.1992 / 31.01.1992 : Suhteista Puolaan vastaava valtuuskunta
28.01.1992 / 18.07.1994 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
11.02.1993 / 31.01.1994 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
01.02.1994 / 18.07.1994 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
21.07.1994 / 15.01.1997 : Sosiaali- ja työllisyysasiain valiokunta
16.01.1997 / 19.07.1999 : Turvallisuusasiain ja aseidenriisunnan alivaliokunta
16.01.1997 / 19.07.1999 : Ulko- ja turvallisuusasiain sekä puolustuspolitiikan valiokunta
16.01.1997 / 19.07.1999 : Ihmisoikeuksien alivaliokunta