Ajankohtaista
Otsikot
Lehdistöpalvelu
Lehdistöarkistot
Tietoa parlamentista
Yleistä
Tarkempia tietoja
Arkisto
Parlamentin jäsenet
Yleistä
Hakemisto
Arkisto
Täysistunto
Lyhyesti
Täysistunto
Valiokunnat
Valtuuskunnat
Arkisto
Valiokunnat
Valtuuskunnat
EP TV
Arkisto
Valiokunnat
Valtuuskunnat

Vaalit 2014Vaalit 2014
TäysistuntoasiakirjatTäysistuntoasiakirjat
Videoita täysistunnon keskusteluistaVideoita täysistunnon keskusteluista
PuhemiesPuhemies
PääsihteeriPääsihteeri
Tulossa valiokunnissaTulossa valiokunnissa
Think TankThink Tank

Henkilötiedot
 
jpg Constanze KREHL
Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä
Jäsen
de   Saksa    19.07.1994 / 19.07.1999 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands
de   Saksa    20.07.1999 / 19.07.2004 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands
de   Saksa    20.07.2004 / 13.07.2009 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands
de   Saksa    14.07.2009 / 30.06.2014 : Sozialdemokratische Partei Deutschlands
de   Saksa    01.07.2014 ... : Sozialdemokratische Partei Deutschlands
 
Syntynyt 14. lokakuuta 1956, Stuttgart  

Puheenjohtaja
17.11.1994 / 11.07.1995 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
12.07.1995 / 15.01.1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
30.01.1997 / 13.10.1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
14.10.1997 / 30.11.1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
01.12.1997 / 23.02.1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
24.02.1999 / 19.07.1999 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
22.07.1999 / 14.01.2002 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän välisessä parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa

Jäsen
19.07.1994 / 19.07.1999 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä
21.07.1994 / 15.01.1997 : Budjettivaliokunta
16.01.1997 / 29.01.1997 : Suhteista Venäjään vastaava valtuuskunta
16.01.1997 / 19.07.1999 : Budjettivaliokunta
20.07.1999 / 19.07.2004 : Euroopan sosiaalidemokraattisen puolueen ryhmä
21.07.1999 / 14.01.2002 : Budjettivaliokunta
22.07.1999 / 14.01.2002 : Valtuuskuntien puheenjohtajakokous
17.01.2002 / 19.07.2004 : Budjettivaliokunta
07.02.2002 / 19.07.2004 : Suhteista Japaniin vastaava valtuuskunta
20.07.2004 / 13.07.2009 : Euroopan parlamentin sosialidemokraattinen ryhmä
21.07.2004 / 14.01.2007 : Aluekehitysvaliokunta
15.09.2004 / 13.07.2009 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
14.10.2004 / 08.06.2005 : Politiikan haasteita ja rahoitusmahdollisuuksia laajentuneessa unionissa 2007–2013 käsittelevä väliaikainen valiokunta
15.01.2007 / 30.01.2007 : Aluekehitysvaliokunta
31.01.2007 / 13.07.2009 : Aluekehitysvaliokunta
14.07.2009 / 30.06.2014 : Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä
16.07.2009 / 18.01.2012 : Aluekehitysvaliokunta
16.09.2009 / 30.06.2014 : Valtuuskunta EU:n ja Latinalaisen Amerikan parlamentaarisessa edustajakokouksessa
16.09.2009 / 30.06.2014 : Suhteista Keski-Amerikan maihin vastaava valtuuskunta
19.01.2012 / 30.06.2014 : Aluekehitysvaliokunta
01.07.2014 / ... : Aluekehitysvaliokunta
01.07.2014 / ... : Euroopan parlamentin sosialistien ja demokraattien ryhmä
14.07.2014 / ... : Valtuuskunta EU:n ja Latinalaisen Amerikan parlamentaarisessa edustajakokouksessa
14.07.2014 / ... : Valtuuskunta EU:n ja Chilen parlamentaarisessa sekavaliokunnassa

Varajäsen
21.07.1994 / 15.01.1997 : Talous- ja raha-asioita sekä teollisuuspolitiikkaa käsittelevä valiokunta
16.01.1997 / 19.07.1999 : Liikenne- ja matkailuvaliokunta
22.07.1999 / 14.01.2002 : Aluepolitiikka-, liikenne- ja matkailuvaliokunta
17.01.2002 / 19.07.2004 : Aluepolitiikka-, liikenne- ja matkailuvaliokunta
07.02.2002 / 30.04.2004 : Valtuuskunta EU:n ja Tsekin tasavallan välisessä parlamentaarisessa sekavaliokunnassa
21.07.2004 / 14.01.2007 : Budjettivaliokunta
15.09.2004 / 13.07.2009 : Valtuuskunta EU:n ja Ukrainan parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
15.01.2007 / 30.01.2007 : Budjettivaliokunta
31.01.2007 / 13.07.2009 : Budjettivaliokunta
16.07.2009 / 18.01.2012 : Budjettivaliokunta
16.09.2009 / 30.06.2014 : Valtuuskunta EU:n ja Venäjän parlamentaarisessa yhteistyövaliokunnassa
17.06.2010 / 30.06.2011 : Kestävän Euroopan unionin poliittisia haasteita ja rahoitusta vuoden 2013 jälkeen käsittelevä erityisvaliokunta
19.01.2012 / 30.06.2014 : Budjettivaliokunta
08.07.2014 / ... : Teollisuus-, tutkimus- ja energiavaliokunta
16.07.2014 / ... : Suhteista Yhdysvaltoihin vastaava valtuuskunta

Työskentely parlamentin täysistunnossa 6. vaalikaudella
Kysymykset [Katso]
Päätöslauselmaesitykset [Katso]
Mietinnöt [Katso]
Lausunnot [Katso]
Puheenvuorot täysistunnossa [Katso]

Työskentely parlamentin täysistunnossa 5. vaalikaudella
Kysymykset [Katso]
Päätöslauselmaesitykset [Katso]
Mietinnöt [Katso]
Lausunnot [Katso]
Puheenvuorot täysistunnossa [Katso]