Actualitatea
Prima pagină
Serviciul de presă
Arhiva de presă
Despre Parlament
Prezentare
În detaliu
Arhivă
Deputaţi europeni
Prezentare
Repertoriu
Arhivă
Şedinţa plenară
Pe scurt
Şedinţa plenară
Comisii
Delegaţii
Arhivă
Comisii
Delegaţii
EP TV
Arhivă
Comisii
Delegaţii

Alegeri 2014Alegeri 2014
Documente ale şedinţei în plenDocumente ale şedinţei în plen
Înregistrare video a dezbaterilor plenareÎnregistrare video a dezbaterilor plenare
PreşedintelePreşedintele
Secretarul GeneralSecretarul General
Subiecte ce vor fi abordate de comisiiSubiecte ce vor fi abordate de comisii
Think TankThink Tank

Fişă personală
 
jpg Per-Arne ARVIDSSON
Grupul Partidului Popular European (Creştin-Democrat) şi al Democraţilor Europeni
Membru
se   Suedia    20.07.1999 / 19.07.2004 : Moderata samlingspartiet
 
Născut la 24 septembrie 1950, Lycksele  

Membru
20.07.1999 / 19.07.2004 : Grupul Partidului Popular European (Creştin-Democrat) şi al Democraţilor Europeni
21.07.1999 / 14.01.2002 : Comisia pentru mediu, sănătate publică şi politica privind consumatorii
06.10.1999 / 14.01.2002 : Delegaţia la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Cehă
17.01.2002 / 23.10.2002 : Comisia pentru mediu, sănătate publică şi politica privind consumatorii
07.02.2002 / 30.04.2004 : Delegaţia la Comisia parlamentară mixtă UE-Republica Cehă
24.10.2002 / 19.07.2004 : Comisia pentru afaceri externe, drepturile omului, securitate comună şi politica de apărare

Membru supleant
21.07.1999 / 14.01.2002 : comisia pentru cultură, tineret, educaţie şi sport
08.10.1999 / 14.01.2002 : Delegaţia la Comisia parlamentară mixtă a Spaţiului Economic European (SEE)
17.01.2002 / 19.07.2004 : Comisia pentru cultură, tineret, educaţie, mass-media şi sport
07.03.2002 / 19.07.2004 : Delegaţia la Comisia parlamentară mixtă a Spaţiului Economic European (SEE)
23.10.2002 / 19.07.2004 : Comisia pentru industrie, comerţ exterior, cercetare şi energie