Nyheter
Rubriker
Presstjänst
Pressarkiv
Om parlamentet
Introduktion
I detalj
Arkiv
Ledamöter
Introduktion
Register
Arkiv
Plenum
I korthet
Plenum
Utskott
Delegationer
Arkiv
Utskott
Delegationer
EP TV
Arkiv
Utskott
Delegationer

Valet 2014Valet 2014
PlenarhandlingarPlenarhandlingar
Video plenardebatterVideo plenardebatter
TalmannenTalmannen
GeneralsekreterarenGeneralsekreteraren
I utskotten inom kortI utskotten inom kort
Think TankThink Tank

Registeruppgifter
 
  Jean E. CRUSOL
Socialistgruppen
Ledamot
fr   Frankrike    16.05.1988 / 24.07.1989 : Parti socialiste
 
Född den 20 september 1943, Sainte-Luce (Martinique)  

Ledamot
16.05.1988 / 24.07.1989 : Socialistgruppen
10.10.1988 / 24.07.1989 : Utskottet för utveckling och samarbete

Suppleant
10.10.1988 / 24.07.1989 : Utskottet för ungdomsfrågor, kultur, utbildning, information och sport