Nyheter
Rubriker
Presstjänst
Pressarkiv
Om parlamentet
Introduktion
I detalj
Arkiv
Ledamöter
Introduktion
Register
Arkiv
Plenum
I korthet
Plenum
Utskott
Delegationer
Arkiv
Utskott
Delegationer
EP TV
Arkiv
Utskott
Delegationer

Valet 2014Valet 2014
PlenarhandlingarPlenarhandlingar
Video plenardebatterVideo plenardebatter
TalmannenTalmannen
GeneralsekreterarenGeneralsekreteraren
I utskotten inom kortI utskotten inom kort
Think TankThink Tank

Registeruppgifter
 
jpg Jason AZZOPARDI
Gruppen för Europeiska folkpartiet (kristdemokrater) och Europademokraterna
Ledamot
mt   Malta    01.05.2004 / 19.07.2004 : Partit Nazzjonalista
 
Född den 16 mars 1971, Pietà  

Ledamot
01.05.2004 / 19.07.2004 : Gruppen för Europeiska folkpartiet (kristdemokrater) och Europademokraterna
03.05.2004 / 19.07.2004 : Fiskeriutskottet
03.05.2004 / 19.07.2004 : Utskottet för regionalpolitik, transport och turism

Sagt och gjort i kammaren, 5:e valperioden
Inlägg i kammaren [Se]