Επικαιρότητα
Πρώτη σελίδα
Υπηρεσία τύπου
Αρχεία τύπου
Το Κοινοβούλιο
Παρουσίαση
Αναλυτικά
Αρχείο
Βουλευτές του ΕΚ
Παρουσίαση
Κατάλογος
Αρχείο
Ολομέλεια
Περιληπτικά
Ολομέλεια
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες
EP TV
Αρχείο
Επιτροπές
Αντιπροσωπείες

Εκλογές 2014Εκλογές 2014
Έγγραφα της ολομέλειαςΈγγραφα της ολομέλειας
Η ολομέλεια μαγνητοσκοπημένηΗ ολομέλεια μαγνητοσκοπημένη
Ο ΠρόεδροςΟ Πρόεδρος
Ο Γενικός ΓραμματέαςΟ Γενικός Γραμματέας
Προσεχώς στις επιτροπέςΠροσεχώς στις επιτροπές
Think TankThink Tank

Προσωπικό δελτίο
 
  Fernando MORÁN LÓPEZ
Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
Μέλος
es   Ισπανία    06.07.1987 / 24.07.1989 : Partido Socialista Obrero Español
es   Ισπανία    25.07.1989 / 18.07.1994 : Partido Socialista Obrero Español
es   Ισπανία    19.07.1994 / 30.03.1999 : Partido Socialista Obrero Español
 
Ημερομηνία 25 Μάρτιος 1926, Avilés (Asturias)  

Πρόεδρος
22.07.1994 / 15.01.1997 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

Αντιπρόεδρος
26.10.1987 / 24.07.1989 : Σοσιαλιστική Ομάδα
19.07.1994 / 30.11.1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
17.11.1994 / 11.07.1995 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες
12.07.1995 / 15.01.1997 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις Ηνωμένες Πολιτείες

Μέλος
06.07.1987 / 25.10.1987 : Σοσιαλιστική Ομάδα
14.10.1987 / 24.07.1989 : Πολιτική Επιτροπή
25.07.1989 / 20.04.1993 : Σοσιαλιστική Ομάδα
26.07.1989 / 14.01.1992 : Πολιτική Επιτροπή
26.07.1989 / 14.02.1991 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την ΄Ενωση των Σοβιετικών Διμοκρατιών
15.01.1992 / 18.07.1994 : Επιτροπή Εξωτερικών Υποθέσεων και Ασφάλειας
15.01.1992 / 10.02.1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)
28.01.1992 / 18.07.1994 : Υποεπιτροπή για την Ασφάλεια και τον Αφοπλισμό
11.02.1993 / 31.01.1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)
21.04.1993 / 18.07.1994 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
01.02.1994 / 18.07.1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με τις δημοκρατίες της Κοινοπολιτείας Ανεξαρτήτων Κρατών (ΚΑΚ)
21.07.1994 / 21.07.1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
01.12.1994 / 30.03.1999 : Ομάδα του Ευρωπαϊκού Σοσιαλιστικού Κόμματος
16.01.1997 / 30.03.1999 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων

Αναπληρωτής
14.10.1987 / 24.07.1989 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
26.07.1989 / 14.01.1992 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
15.01.1992 / 18.07.1994 : Επιτροπή Θεσμικών Θεμάτων
16.03.1992 / 10.02.1993 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία
11.02.1993 / 31.01.1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία
01.02.1994 / 18.07.1994 : Αντιπροσωπεία για τις σχέσεις με την Εσθονία, τη Λεττονία και τη Λιθουανία
21.07.1994 / 15.01.1997 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών
16.01.1997 / 30.03.1999 : Επιτροπή Νομικών Θεμάτων και Δικαιωμάτων των Πολιτών