Actualitatea
Prima pagină
Serviciul de presă
Arhiva de presă
Despre Parlament
Prezentare
În detaliu
Arhivă
Deputaţi europeni
Prezentare
Repertoriu
Arhivă
Şedinţa plenară
Pe scurt
Şedinţa plenară
Comisii
Delegaţii
Arhivă
Comisii
Delegaţii
EP TV
Arhivă
Comisii
Delegaţii

Alegeri 2014Alegeri 2014
Documente ale şedinţei în plenDocumente ale şedinţei în plen
Înregistrare video a dezbaterilor plenareÎnregistrare video a dezbaterilor plenare
PreşedintelePreşedintele
Secretarul GeneralSecretarul General
Subiecte ce vor fi abordate de comisiiSubiecte ce vor fi abordate de comisii
Think TankThink Tank

Fişă personală
 
  Francisco OLIVA GARCIA
Grupul Socialist
Membru
es   Spania    01.01.1986 / 05.07.1987 : Partido Socialista Obrero Español
es   Spania    06.07.1987 / 24.07.1989 : Partido Socialista Obrero Español
es   Spania    25.07.1989 / 28.07.1990 : Partido Socialista Obrero Español
 
Născut la 24 noiembrie 1946, Málaga  

Vicepreşedinte
21.01.1987 / 13.03.1989 : Delegaţia pentru relaţiile cu ţările din Maghreb (Algeria, Maroc şi Tunisia)
14.03.1989 / 24.07.1989 : Delegaţia pentru relaţiile cu ţările din Maghreb (Algeria, Maroc şi Tunisia)

Membru
01.01.1986 / 05.07.1987 : Grupul Socialist
16.01.1986 / 20.01.1987 : Comisia pentru politică regională şi amenajarea teritoriului
10.03.1986 / 20.01.1987 : Delegaţia pentru relaţiile cu Cipru
21.01.1987 / 24.07.1989 : Comisia pentru politică regională şi amenajarea teritoriului
06.07.1987 / 24.07.1989 : Grupul Socialist
25.07.1989 / 28.07.1990 : Grupul Socialist
26.07.1989 / 28.07.1990 : Delegaţia pentru relaţiile cu America Centrală şi Mexic
26.07.1989 / 28.07.1990 : Comisia pentru politică regională şi amenajarea teritoriului

Membru supleant
16.01.1986 / 20.01.1987 : Comisia pentru afaceri sociale şi ocuparea forţei de muncă
21.01.1987 / 24.07.1989 : Comisia pentru relaţii economice externe
26.07.1989 / 28.07.1990 : Comisia pentru relaţii economice externe