skip to content
 
 
 

Biuro PE we Wrocławiu

 .
 
Jak w tegorocznych wyborach zagłosowali Europejczycy? Jaki będzie nowy Parlament Europejski? Kto obejmie najważniejsze urzędy w UE? Odpowiedzi na te pytania szukali uczestnicy debaty „Z Widokiem na nowy Parlament Europejski”, która odbyła się w poniedziałek, 17 czerwca w Domu Europy.    
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we współpracy ze stowarzyszeniem Forum Młodych Dyplomatów zapraszają na spotkanie pt.: "Z Widokiem na nowy Parlament Europejski".
"Za szczególny wkład w kampanię #tymrazemglosuje: za poświęcony czas, pasję i kreatywność, które zainspirowały Europejczyków do wzięcia udziału w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 r."- tymi słowami, wypisanymi na pamiątkowych certyfikatach, przedstawiciel Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu podziękował najaktywniejszym wolontariuszom za pracę, którą wykonali na rzecz podniesienia poziomu świadomości Polaków i Polek na temat głosowania w wyborach europejskich.    
Beethoven, Brahms, Weber, Moniuszko i Kilar. Sześćdziesięciu filharmoników wrocławskich, pięcioro solistów i połączone chóry Wrocławia. W ten niezwykły sposób świętowaliśmy 18 maja we Wrocławiu 15-lecie wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Dwutysięczna publiczność cieszyła się klasyczną muzyką i piękną pogodą.
Pod hasłem "Strzelin z widokiem na Europę" 14 maja odbyło się II Spotkanie Młodzieży Powiatu Strzelińskiego. W wydarzeniu wziął udział przedstawiciel Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, który przedstawił uczestnikom spotkania akcję "Tym razem głosuję".
Jedną z grup, do których w szczególny sposób kierowana jest kampania informacyjna Parlamentu Europejskiego „Tym razem głosuję”, są młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z głosowaniem. W poniedziałek, 13 maja na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się spotkanie ze studentami programu Erasmus+, podczas którego przedstawiciele Biura PE we Wrocławiu promowali aktywny udział w wyborach europejskich.
W sobotę, 18 maja 2019 r. o godz. 11:00 we Wrocławiu odbędzie się wyjątkowa gra miejska, podczas której zabawa będzie połączona ze zdobywaniem wiedzy o roli Parlamentu Europejskiego i o znaczeniu głosowania w zbliżających się wyborach europejskich.
Beethoven, Brahms, Weber, Moniuszko i Kilar. 60 filharmoników wrocławskich, 5 solistów i połączone chóry Wrocławia. Niezwykły koncert symfoniczny w plenerze na placu Wolności już w sobotę, 18 maja, o godzinie 18.00.
W czwartek, 9 maja, w dniu upamiętniającym ogłoszenia deklaracji Schumana, wrocławianie świętowali Dzień Europy. Jaki wpływ na kształt Unii Europejskiej ma jej Parlament? O czym decydują europosłowie, których wybierzemy w maju? Kto zwyciężył w konkursie Europejskie Puzzle?  Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy poznać w czasie pikniku w Parku Staromiejskim. Na konkursy, atrakcje i prezentacje zapraszały: Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, oraz liczni partnerzy wydarzenia.
6 maja, równo na 20 dni przed wyborami europejskimi, w położonej w samym centrum Wrocławia Barbarze, klubokawiarni Strefy Kultury Wrocław, stanęła urna promująca akcję „Tym razem głosuję”.
Wybory europejskie zbliżają się wielkimi krokami, a zainteresowanie nimi ciągle rośnie, zarówno w mediach, jak i wśród różnych grup obywateli. Na miesiąc przed pójściem do urn, 25 kwietnia 2019 roku, w Domu Europy we Wrocławiu odbyło się spotkanie z przedstawicielami jednej z takich grup - polskimi i niemieckimi przedsiębiorcami zrzeszonymi w Polsko-Niemieckim Kole Gospodarczym Europa Forum z Wrocławia. Jak wygląda Unia Europejska okiem przedsiębiorcy? Czy UE jest i czy będzie przestrzenią sprzyjającą biznesowi? Czy istnieją możliwości udziału środowisk biznesowych w polityce europejskiej? Co może się zmienić po wyborach?