skip to content
 
 
 
24-01-2019
 

Relacja z konferencji „UE, co dla nas znaczy?”

 
 

Co znaczy dla nas Unia Europejska? Odpowiedzi na to pytanie szukają uczniowie z XII LO we Wrocławiu, którzy zorganizowali cykl spotkań i debat poświęconych roli UE w naszym życiu i jej wpływowi na naszą codzienność. Ich działania są częścią akcji Parlamentu Europejskiego "Tym razem głosuję" – pokazując, jakie korzyści daje nam członkostwo w UE, podkreślamy także znaczenie wyborów europejskich, w których głosować będziemy na naszych przedstawicieli w Parlamencie Europejskim.  

 
 

Pierwsze spotkanie z cyklu odbyło się 23 stycznia w Powiatowym Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika w Środzie Śląskiej. Wydarzenie zgromadziło ok. 60 uczniów, którzy mieli okazję wysłuchać dwóch prezentacji na temat Unii Europejskiej oraz akcji "Tym razem głosuję". Najważniejszą częścią spotkania w Środzie Śląskiej była debata, w której udział wzięli:

Krzysztof Szałankiewicz - Starosta Powiatu Średzkiego

Marcin Brzeziński - Kierownik Wydziału Promocji Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej, ekspert funduszy europejskich 

Andrzej Słota - nauczyciel wiedzy o społeczeństwie w LO nr 1 w Środzie Śląskiej 

Grzegorz Małyga - przedstawiciel Biura PE we Wrocławiu

 

Uczestnicy dyskusji odpowiadali na pytania m.in. o fundusze unijne, europejskie programy edukacyjne i przyszłość Wspólnoty po tegorocznych wyborach europejskich.

Inicjatywa "Unia Europejska – co dla nas znaczy?" jest realizowana we współpracy z Biurem PE we Wrocławiu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę na Facebooku oraz Instagramie.