skip to content
 
 
 
 
01-10-2012

Europejski Dzień Języków we Wrocławiu - finał 27 września

Kiermasz językowy "Wielojęzyczna Europa" z udziałem Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego zwieńczył tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu.

Już przed południem w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze pod Białym Bocianem rozpoczęły się występy grup amatorskich młodzieży ze szkół wrocławskich, które zaprezentowały przedstawienia wokalne i teatralne w różnych językach.

Po południu przyległy dziedziniec zamienił się w kiermasz językowy "Wielojęzyczna Europa". Dzięki specjalnie przygotowanemu stoisku Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, goście mogli zapoznać się z materiałami na temat funkcjonowania Parlamentu Europejskiego oraz UE.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się publikacje dotyczące możliwości rozwoju, jakie dają instytucje i programy unijne. Największą atrakcją dla młodych uczestników okazały się być interaktywne quizy, w których można było sprawdzić swoją wiedzę o Parlamencie Europejskim oraz o językach europejskich.

Tegoroczne obchody EDJ we Wrocławiu zakończył uroczysty koncert Chóru Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu Ars Cantandi pod dyrekcją Anny Grabowskiej-Borys. Na wszystkie finałowe wydarzenia wstęp był wolny.

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu współorganizowało obchody Europejskiego Dnia Języków w tym mieście po raz drugi. Różnorodność językowa i, co się z tym wiąże, kulturowa, to jedna z wartości, na których opiera się Unia Europejska i które chroni Parlament Europejski. Dlatego wraz z innymi instytucjami obchodzi co roku 26 września Europejski Dzień Języków (EDJ), promując wielojęzyczność i naukę języków obcych przez całe życie nie tylko w Brukseli czy Strasburgu, ale także m.in. w Warszawie, Krakowie czy właśnie we Wrocławiu. Warsztaty językowe, gry miejskie, pokazy filmów, konkursy, występy artystyczne, wystawy oraz kiermasz językowy to tylko niektóre z 38 wydarzeń związanych z obchodami Europejskiego Dnia Języków, w których można było uczestniczyć w dniach 21-28 września 2012 we Wrocławiu.
Więcej informacji o tegorocznych obchodach Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu:

 .
 .
Strona internetowa Europejskiego Dnia Języków we Wrocławiu
 .
Strona internetowa Europejskiego Dnia Języków
 .