skip to content
 
 
 
 .

Polscy posłowie do Parlamentu Europejskiego IX kadencji (2019-2024)

 
Czym zajmują się posłowie do Parlamentu Europejskiego?
Informacje o Parlamencie Europejskim
 

Wyszukiwarka posłów do PE

Kliknij, aby przejść do listy posłów w okręgu wyborczym

 
 
 .

Okręg nr 1 - woj. pomorskie

 .

photo Magdalena Adamowicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Niezależna

Komisja:
Transportu i Turystyki

magdalena.adamowicz@europarl.europa.eu
https://adamowiczmagdalena.pl/

photo Anna Fotyga
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

anna.fotyga@europarl.europa.eu
http://fotyga.pl/

photo Janusz Lewandowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 1 - woj. pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodniczący Komisji Budżetowej

Komisja:
Budżetowa

janusz.lewandowski@europarl.europa.eu
http://januszlewandowski.pl/

 
 
 .

Okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie

 .

photo Radosław Sikorski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

radoslaw.sikorski@europarl.europa.eu

photo Kosma Złotowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 2 - woj. kujawsko-pomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Transportu i Turystyki; Petycji

kosmatadeusz.zlotowski@europarl.europa.eu
http://kosmazlotowski.eu

 
 .

Okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie

 .

photo Tomasz Frankowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Kultury i Edukacji

tomasz.frankowski@europarl.europa.eu

photo Karol Karski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Kwestor Parlamentu Europejskiego

Komisja:
Spraw Zagranicznych ; Podkomisja Praw Człowieka

karol.karski@europarl.europa.eu

photo Krzysztof Jurgiel
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 3 - woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi

krzysztof.jurgiel@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego

 .

photo Robert Biedroń
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Wiosna
Wiceprzewodniczący Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia

Komisja:
Budżetowa; Praw Kobiet i Równouprawnienia  

robert.biedron@europarl.europa.eu

photo Włodzimierz Cimoszewicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Spraw Zagranicznych

wlodzimierz.cimoszewicz@europarl.europa.eu

photo Ryszard Czarnecki
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Petycji

Komisja:
Rozwoju; Kontroli Budżetowej; Petycji; Podkomisja Praw Człowieka

ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu
http://www.ryszardczarnecki.pl/

photo Andrzej Halicki
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

andrzejwitold.halicki@europarl.europa.eu

photo Danuta Hübner
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Handlu Międzynarodowego; Gospodarcza i Monetarna

danuta.huebner@europarl.europa.eu
http://danuta-huebner.pl/

photo Jacek Saryusz-Wolski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 4 - Warszawa i 8 powiatów woj. mazowieckiego
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Spraw Zagranicznych

jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu
http://saryusz-wolski.pl

 
 
 .

Okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)

 .

photo Adam Bielan
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

adam.bielan@europarl.europa.eu
http://www.bielan.pl/

photo Jarosław Kalinowski
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe

Komisja:
Rolnictwa i Rozwoju Wsi

jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu
http://www.kalinowski.pl/

photo Zbigniew Kuźmiuk
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 5 - woj. mazowieckie (bez okręgu nr 4)
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Budżetowa

zbigniewkrzysztof.kuzmiuk@europarl.europa.eu
http://zbigniewkuzmiuk.pl/

 
 .

Okręg nr 6 - woj. łódzkie

 .

photo Marek Belka
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Gospodarcza i Monetarna

marek.belka@europarl.europa.eu

photo Joanna Kopcińska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

joannamaria.kopcinska@europarl.europa.eu

photo Witold Waszczykowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 6 - woj. łódzkie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych

Komisja:
Spraw Zagranicznych; Podkomisja Praw Człowieka; Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony

witoldjan.waszczykowski@europarl.europa.eu

 
 .

Okręg nr 7 - woj. wielkopolskie

 .

photo Ewa Kopacz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Członkini Prezydium

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

ewa.kopacz@europarl.europa.eu

photo Zdzisław Krasnodębski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Wiceprzewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

zdzislaw.krasnodebski@europarl.europa.eu
http://zdzislawkrasnodebski.eu/

photo Leszek Miller
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

leszek.miller@europarl.europa.eu

photo Andżelika Możdżanowska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rozwoju Regionalnego; Praw Kobiet i Równouprawnienia

andzelikaanna.mozdzanowska@europarl.europa.eu

photo Sylwia Spurek
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 7 - woj. wielkopolskie
Partia krajowa: Wiosna

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

sylwia.spurek@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 8 - woj. lubelskie

 .

photo Krzysztof Hetman
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Polskie Stronnictwo Ludowe
Wiceprzewodniczący Komisji Rozwoju Regionalnego

Komisja:
Rozwoju Regionalnego

krzysztof.hetman@europarl.europa.eu
http://krzysztofhetman.pl/

photo Elżbieta Kruk
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Komisja Rozwoju Regionalnego

elzbieta.kruk@europarl.europa.eu

photo Beata Mazurek
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 8 - woj. lubelskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

beata.mazurek@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 9 - woj. podkarpackie

 .

photo Elżbieta Łukacijewska
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Transportu i Turystyki; Praw Kobiet i Równouprawnienia

elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu
http://www.lukacijewska.pl/

photo Tomasz Poręba
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Transportu i Turystyki

tomasz.poreba@europarl.europa.eu
http://www.tomaszporeba.pl/

photo Bogdan Rzońca
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 9 - woj. podkarpackie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Budżetowa

bogdan.rzonca@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie

 .

photo Róża Thun
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska
Wiceprzewodnicząca Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

Komisja:
Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów

roza.thun@europarl.europa.eu
http://www.rozathun.pl/

photo Patryk Jaki
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

patryk.jaki@europarl.europa.eu

photo Adam Jarubas
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

Adam.Jarubas@europarl.europa.eu

photo Ryszard Legutko
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość
Członek Konferencji Przewodniczących

Komisja:
Kontroli Budżetowej; Gospodarcza i Monetarna; Kultury i Edukacji; Spraw Konstytucyjnych

ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu
http://www.rlegutko.pl/

photo Beata Szydło
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 10 - woj. małopolskie i świętokrzyskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

beata.szydlo@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 11 - woj. śląskie

 .

photo Marek Balt
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

marekpawel.balt@europarl.europa.eu
http://marekbalt.info/

photo Jerzy Buzek
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

jerzy.buzek@europarl.europa.eu
http://buzek.pl/

photo Izabela Kloc
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

izabela.kloc@europarl.europa.eu

photo Łukasz Kohut
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Wiosna

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

lukasz.kohut@europarl.europa.eu

photo Jan Olbrycht
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Budżetowa

jan.olbrycht@europarl.europa.eu
http://www.janolbrycht.pl/

photo Grzegorz Tobiszowski
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Przemysłu, Badań Naukowych i Energii

grzegorz.tobiszowski@europarl.europa.eu

photo Jadwiga Wiśniewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 11 - woj. śląskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

jadwiga.wisniewska@europarl.europa.eu
http://www.jadwigawisniewska.pl/

 
 
 .

Okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie

 .

photo Jarosław Duda
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych

jaroslaw.duda@europarl.europa.eu

photo Beata Kempa
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Rozwoju

beata.kempa@europarl.europa.eu

photo Janina Ochojska
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: bezpartyjna

Komisja:
Rozwoju

janina.ochojska@europarl.europa.eu
www.jankaochojska.pl

photo Anna Zalewska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 12 - woj. dolnośląskie i opolskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

anna.zalewska@europarl.europa.eu

 
 
 .

Okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie

 .

photo Bartosz Arłukowicz
Grupa Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci)
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Platforma Obywatelska

Komisja:
Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności

bartosz.arlukowicz@europarl.europa.eu

photo Joachim Brudziński
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych

joachim.brudzinski@europarl.europa.eu

photo Bogusław Liberadzki
Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Sojusz Lewicy Demokratycznej

Komisja:
Transportu i Turystyki

boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu
http://www.liberadzki.pl/

photo Elżbieta Rafalska
Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy
Okręg wyborczy: okręg nr 13 - woj. lubuskie i zachodniopomorskie
Partia krajowa: Prawo i Sprawiedliwość

Komisja:
Zatrudnienia i Spraw Socjalnych; Praw Kobiet i Równouprawnienia

elzbieta.rafalska@europarl.europa.eu