skip to content
 
 
 
 
 .

Informacje

Przewodniczący PE Antonio Tajani
„Według badań Eurobarometr Europejczycy chcą Unii, która wykaże się większą skutecznością w kwestiach obrony i bezpieczeństwa. Nie możemy wciąż polegać na cudzym potencjale militarnym. Nasze bezpieczeństwo, kontrola granic, zarządzanie przepływami migracyjnymi, walka z terroryzmem, stabilna sytuacja na granicach, wszystko to zależy od nas.  W deklaracji rzymskiej zobowiązaliśmy się dać Unii nowy impuls, zaczynając od wspólnej obrony. ”  
Zwycięzcy poprzednich edycji Konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego
Już dziś rozpoczyna się rejestracja zgłoszeń projektów uczestniczących w 11. edycji konkursu o Europejską Nagrodę dla Młodzieży im. Karola Wielkiego 2018!  
Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas
Zakończyła się trzecia edycja warsztatów dla młodzieży „Bohaterowie codzienności – prawa człowieka blisko nas”
Debata „Interesy ekonomiczne a ochrona praw człowieka”
Z okazji wręczenia tegorocznej Nagrody im. Sacharowa Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce zorganizowało debatę „Interesy ekonomiczne a ochrona praw człowieka”.
Euroscola - konkurs dla młodzieży
Rozpoczynamy nową edycję konkursu Euroscola! Nasz konkurs skierowany jest do grup uczniów szkół średnich w wieku 16-18 lat zainteresowanych wyjazdem na spotkanie Euroscoli w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.
Uczestnicy Regionalnego Forum Dyskusyjnego w Poznaniu
Polacy weszli do Unii i chcą w niej pozostać nie tylko dla pieniędzy, ale dlatego, że chcą być częścią zachodniej wspólnoty i zapewnić sobie bezpieczeństwo – podkreślali posłowie do Parlamentu Europejskiego z Wielkopolski podczas debaty 27 listopada w Poznaniu.