Europos Parlamentas remia žmogaus teises

Pagarba žmogaus teisėms yra viena iš pagrindinių Europos Sąjungos vertybių. Kiekvienas šių teisių pažeidimas, padarytas Europos Sąjungoje ar už jos ribų, daro poveikį demokratiniams principams, kuriais grindžiama mūsų visuomenė. Europos Parlamentas kovoja su tokiais pažeidimais imdamasis teisėkūros veiksmų, įskaitant rinkimų stebėjimą, kas mėnesį Strasbūre vykstančias diskusijas žmogaus teisių klausimais ir žmogaus teisių įtvirtinimą išorės prekybos susitarimuose.

Europos Parlamentas taip pat remia žmogaus teises kasmet įteikdamas Sacharovo premiją už minties laisvę, įsteigtą 1988 m. Premija apdovanojami asmenys, kurie ypač prisidėjo kovojant už žmogaus teises visame pasaulyje, taip atkreipiamas dėmesys į žmogaus teisių pažeidimus ir remiami laureatai bei jų tikslai.

Raif Badawi, 2015 m. Sacharovo premijos už minties laisvę laureatas

Raif Badawi yra Saudo Arabijos tinklaraštininkas, rašytojas ir aktyvistas. Jis yra ir interneto svetainės „Free Saudi Liberals" - interneto platformos, skirtos diskusijoms politikos ir religijos temomis - įkūrėjas. Remiantis turimomis žiniomis, jo interneto svetainėje buvo skelbiama kritika aukšto rango religinių veikėjų atžvilgiu. Be kita ko, R. Badawi užsiminė, kad Imamo Muhammado ibn Saudo islamo universitetas yra tapęs teroristų telkimosi vieta.

2012 m. jis buvo apkaltintas islamo įžeidimu ir suimtas. Jam pateiktas ne vienas kaltinimas - taip pat ir atsimetimu nuo tikėjimo. 2013 m. jis buvo pripažintas kaltu ir nuteistas kalėti septynerius metus bei nuplakti 600 kirčių. 2014 m. nuosprendis buvo pakeistas į nuplakimą 1 000 kirčių ir 10 metų kalėjimo bei baudą. Pirmoji bausmė dalis - 50 kirčių - įvykdyta 2015 m. sausio 9 d. stebint šimtams žmonių. Tarptautinei bendruomenei pasmerkus šį įvykį ir atsižvelgus į prastą R. Badawi sveikatos būklę, tolesnis jos vykdymas buvo atidėtas. Dėl grasinimų mirtimi jo žmona su trimis vaikais pabėgo į Kanadą. 2015 m. birželį Aukščiausiajam Teismui nuosprendį palikus galioti, R. Badawi liko kalėjime.

#FreeRazan

Kaip Europos Parlamentas remia žmogaus teises?

Europos Parlamentas ne tik teikia Sacharovo premiją, bet ir remia žmogaus teises konkrečiais politikos ir teisėkūros veiksmais.

Kontaktai

Komunikacijos kampanijos (Komunikacijos generalinis direktoratas)

European Parliament
Bât. Altiero Spinelli
60 rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 - Bruxelles/Brussels
Belgium