Mūsų laisvių gynėjai

Minėdamas 30-ąsias premijos metines, Parlamentas kartu su keturiais agentūros „Magnum" fotografais pristato šiandienos kovotojų už žmogaus teises istorijas.

Fotoprojektas „Jie gina mūsų laisves" - tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje, gyvenimą.

Asma Kaouech, Tunisas

Fotografė Newsha Tavakolian

Asma Kaouech, Sakharov Fellow

© Newsha Tavakolian / Magnum Photos, 2017

Iraniečių fotografė Newsha Tavakolian pasakoja apie Asmos Kaouech darbą apsaugant Tuniso jaunimą nuo radikalizacijos. 25 nuotraukų serija atskleidžia naujosios tunisiečių kartos kovą ir viltis praūžus 2011-ųjų revoliucijai.

Ameha Mekonnenas, Etiopija

Fotografas Enri Canajus

Ameha Mekonnen, Sakharov Fellow

© Enri Canaj / Magnum Photos, 2017

Enri Canajaus fotoaparatas seka Etiopijos teisininko Amehos Mekonneno darbą ir gyvenimą. Buvęs valstybės tarnautojas Ameha šiuo metu vadovauja Žmogaus teisių tarybai - organizacijai, ginančiai žurnalistų ir tinklaraštininkų teisę nevaržomai reikšti savo nuomonę.

Jadranka Miličević, Bosnija ir Hercegovina

Fotografė Biekė Deeporter

Jadranka Miličević, Sakharov Fellow

© Bieke Depoorter / Magnum Photos, 2017

Belgų fotografės Biekės Depoorter darbas 25-iais kadrais atskleidžia gilų kasdienio Jadrankos Miličević darbo intymumą. Jadranka, buvusi pabėgėlė, Balkanų karo bangos 1992 m. nublokšta iš Sarajevo į Serbiją, įkūrė dvi nevyriausybines organizacijas „Cure" ir „Care", teikiančias pagalbą nuo smurto ir diskriminacijos nukentėjusioms moterims.

Samrithas Vaingas, Kambodža

Fotografas Jérôme'as Sessini

Samrith Vaing, Sakharov Fellow

© Jérôme Sessini / Magnum Photos, 2017

Prancūzų fotografas Jérôme'as Sessini įgudusia akimi stebi kasdienį Samritho Vaingo darbą Kambodžoje padedant mnongų etninei mažumai kovoti su tarptautinių bendrovių vykdomu žemės grobimu. Šių gyvenimų esmę J. Sessini perteikia juodai baltais fotoštrichais.