Brīvības sardzē

Atzīmējot balvas trīsdesmito gadskārtu, Parlaments kopā ar četriem fotoaģentūras "Magnum" fotogrāfiem ir sagatavojis stāstus par mūsdienu cilvēktiesību aktīvistiem.

Fotoprojekts "Brīvības sardzē" ir ieskats divu sieviešu un divu vīriešu ikdienas dzīvē, kuri cīnās par cilvēktiesībām Kambodžā, Tunisijā, Etiopijā un Bosnijā un Hercegovinā.

Asma Kaueča, Tunisija

Fotogrāfe Nevša Tavakoljana

Asma Kaouech, Sakharov Fellow

© Newsha Tavakolian / Magnum Photos, 2017

Irāņu fotogrāfe Nevša Tavakoljana ir atspoguļojusi darbu, ko Asma Kaueča veic, lai nepieļautu Tunisijas jauniešu radikalizāciju. Divdesmit piecās fotogrāfijās ir saskatāms gan Tunisijas jaunās paaudzes cīņas spars, gan cerības, kas modās laika posmā pēc 2011. gada revolūcijas.

Ameha Mekonens, Etiopija

Fotogrāfs Enrī Kanajs

Ameha Mekonnen, Sakharov Fellow

© Enri Canaj / Magnum Photos, 2017

Enrī Kanajs ar fotokameru seko līdzi jurista Amehas Mekonena darbam un ikdienai Etiopijā. Bijušais valsts pārvaldes darbinieks Ameha tagad vada Cilvēktiesību padomi -- organizāciju, kas aizstāv žurnālistu un blogeru tiesības brīvi paust savu viedokli.

Jadranka Miličeviča, Bosnija un Hercegovina

Fotogrāfe Bjeke Deportere

Jadranka Miličević, Sakharov Fellow

© Bieke Depoorter / Magnum Photos, 2017

Fotogrāfe no Beļģijas Bjeke Deportere 25 fotoattēlos atklāj Jadrankas Miličevičas ciešo saikni ar darbu. 1992. gadā Jadranka, bēgot no Balkānu kara, devās no Sarajevas uz Serbiju, kur nodibināja divas NVO -- "Cure" un "Care". Tās palīdz sievietēm, kas cietušas no vardarbības un tikušas diskriminētas.

Samrits Vengs, Kambodža

Fotogrāfs Žeroms Sesīni

Samrith Vaing, Sakharov Fellow

© Jérôme Sessini / Magnum Photos, 2017

Pieredzējušais franču fotogrāfs Žeroms Sesīni ir iemūžinājis Samrita Venga darbu Kambodžā. Samrits Vengs atbalsta bunongu etniskās mazākumtautības cīņu pret zemes sagrābšanu, ko cenšas īstenot daudznacionāli uzņēmumi. Ž. Sesīni ar melnbaltās fotogrāfijas palīdzību stāsta par to, kas ir svarīgs bunongu dzīvē.