Seznam 
 Předchozí 
 Další 
 Úplné znění 
Postup : 2010/2159(INI)
Průběh na zasedání
Stadia dokumentu na zasedání :

Předložené texty :

A7-0099/2011

Rozpravy :

PV 12/05/2011 - 9
CRE 12/05/2011 - 10

Hlasování :

PV 12/05/2011 - 12.2
Vysvětlení hlasování
Vysvětlení hlasování

Přijaté texty :


Rozpravy
Čtvrtek 12. května 2011 - Štrasburk Vydání Úř. věst.

10. Prohlášení předsednictví
Videozáznamy vystoupení
PV
MPphoto
 

  Předseda. – Včera odpoledne postihlo španělskou provincii Murcie zemětřesení. Nejméně sedm lidí zemřelo. Mnoho jich bylo zraněno. Před třemi hodinami o tom informoval pan Martínez Martínez. Jménem Evropského parlamentu bych rád vyjádřil upřímnou soustrast rodinám obětí. Těm, kteří byli zraněni, přejeme brzké zotavení. Obdivujeme také okamžitou reakci a snahy lidí v této provincii, kteří pomáhají při záchranných akcích. Právě odesílám španělským úřadům dopis vyjadřující soustrast v této situaci..

 
  
MPphoto
 

  Cristina Gutiérrez-Cortines (PPE).(ES) Pane předsedo, moc děkujeme za vaše slova soucitu a podpory.

Tragédie ve městě Lorca se začíná objasňovat. V současné době víme o osmi obětech, mezi nimiž jsou dvě těhotné ženy a dvanáctiletý chlapec. Více než 250 lidí bylo zraněno a zemětřesení postihlo více než 80 % budov. Znamená to, že od této chvíle bude prozatím mnoho obyvatel města Lorca bez domova. Velká část občanů také přišla o místa, kde pracují, a s nimi zmizely jejich naděje, očekávání a příležitosti.

Ve městě Lorca žije 70 000 obyvatel, 20 % z nich jsou přistěhovalci, které město přijalo, začlenilo a poskytlo jim nový život s novým smyslem. Vím, že původní i noví obyvatelé města Lorca s pomocí úřadů a všech ostatních se společně dokáží vydat na novou cestu ve svých životech. Musím také říci a vyzvat Evropskou unii, aby nikoho neopomněla a aby byla schopná pomoci těm, které zemětřesení postihlo, aby si uvědomila jejich bolest a stála při nich s otevřenou náručí a s nabídkou příležitostí.

Ráda bych vám všem velmi poděkovala a požádala o minutu ticha.

(Potlesk)

 
  
MPphoto
 

  Předseda. – Prosím všechny, aby povstali. Budeme nyní držet minutu ticha.

 
Poslední aktualizace: 19. září 2011Právní upozornění