Pressiteade
 

"YOUrope needs YOU": Karl Suure Euroopa noorteauhinna parim projekt

2009. aasta valimised - Noorsugu - 19-05-2009 - 16:43
Üldine
Jaga
Sotsiaalvõrgustikud
Lemmikud
 

Poola noorteprojektile "YOUrope needs YOU" anti 19. mail üle järjekordne Karl Suure Euroopa noorteauhind. Projekti raames korraldavad üliõpilased keskkoolides seminare, kus jagatakse teismelistele huvitavat teavet Euroopa kohta. Teise koha sai Prantsusmaalt pärit projekt "Euroopa ülikooliteatri Albi festival" ning kolmanda koha Saksamaa projekt "Gumboot Diplomacy".

Tseremoonial osalesid Euroopa Parlamendi president Hans-Gert Pöttering ja Karl Suure sihtasutuse esimees Michael Jansen, kes andsid auhinna võitjale üle. Auhinnaga tunnustatakse projekte, millega arendatakse ühtset Euroopa identiteeti.
 
Tervitades 27 kandidaatprojekti esindajaid, ütles Hans-Gert Pöttering: " Oma ideede, loomingulisuse ja osavõtlikkusega näitate te, kuidas noored inimesed tunnetavad Euroopa ideed ning et te peate ühist Euroopat tõeliseks kogukonnaks ning võimaluseks."
 
"YOUrope needs YOU"
 
Projekti algatajaks on Euroopa üliõpilasorganisatsiooni AEGEE liikmed, kes soovisid, et Euroopa keskkooliõpilastest saaks aktiivsed kodanikud. Projekt koolitab tudengeid, kes jagavad keskkoolides peetavate seminaride raames oma Euroopa Liidu alaseid teadmisi. 2008. aasta detsembris leidis Poolas Gostyni linnas aset esimene seminar, kus üliõpilased tutvustasid Euroopat ning Euroopa poolt pakutavaid võimalusi Poola õpilastele ning kolmekümnele vahetusõpilasele Prantsusmaalt. Hans-Gert Pötteringi sõnul "näitab see projekt veenvalt Euroopa mitmekesisust".
 
Karl Suure noorteauhinnast
 
Auhind on suunatud noortele vanuses 16 kuni 30, kes on seotud projektidega, mis aitavad suurendada Euroopa riikides elavate inimeste üksteisemõistmist. Kolmele parimale projektile antakse vastavalt 5000, 3000 ja 2000 euro suurune auhind. Samuti kutsutakse laureaadid järgnevate kuude jooksul parlamenti külla.
 
Märtsis valisid vähemalt kahest Euroopa Parlamendi liikmest ja ühest noorteorganisatsioonide esindajast koosnevad rahvuslikud auhinnakomisjonid igas liikmesriigis välja ühe võitja.
 
Eesti vooru tänavune võitja on Lihula Gümnaasium projektiga "Läänemereriikide looduskonverents".
 
Aprillis valis Euroopa auhinnakomisjon, mis koosnes kolmest Euroopa Parlamendi liikmest, Euroopa Parlamendi presidendist ning neljast Karl Suure auhinna sihtasutuse esindajast, riikide auhinnakomisjonide esitatud 27 projekti hulgast välja kolm laureaati.
 
Viide: 20090508IPR55522