Pranešimas spaudai
 

Karolio Didžiojo Jaunimo premijos – už švietėjišką, kultūrinę bei ekologinę veiklą

2009 m. rinkimai - Jaunimas - 19-05-2009 - 19:57
Bendra informacija
Pasidalinti
Socialiniai tinklai
Adresynas
 

Gegužės 19 d. Achene (Vokietija) įteiktos šių metų Karolio Didžiojo Jaunimo premijos. Pirmąją premiją laimėjo Lenkijos projektas, kuriuo studentai skatinami supažindinti moksleivius su Europos Sąjunga.

„YOUrope needs YOU“ projektą parengė Europos studentų forumo AEGEE Lenkijos skyrius. Pagal jį rengiami mokymo kursai studentams, kurie vėliau vyksta į mokyklas supažindinti moksleivius su Europos Sąjungos veikla. Pirmieji mokymo kursai surengti 2008 m. gruodį Lenkijos Gostyń mieste. Premiją laureatams įteikė Tarptautinio Karolio Didžiojo premijos fondo pirmininkas Michael Jansen.
 
Antrąją vietą laimėjo projektas, pagal kurį Prancūzijos Albi mieste kasmet susirenka teatrų trupės, aktoriai bei muzikantai tam, kad atskleistų publikai Europos kultūrinę bei meninę įvairovę.
 
Tuo tarpu trečiuoju pripažintas tarptautinis projektas „Guminių batų diplomatija“. Jo dalyviai – Nyderlandų, Lenkijos, Vengrijos bei Vokietijos jaunimas – tiria potvynius ir jų padarinius savo šalyse, o vėliau dalijasi tyrimų rezultatais tarptautinėse konferencijose kartu su mokslininkais.
 
Pirmoji premija sudaro 5000 eurų, antroji – 3000, o trečioji – 2000 eurų. Šių trijų projektų autoriai taip pat pakviesti apsilankyti Europos Parlamente Briuselyje.
 
Premiją gauti pretendavo ir Lietuvos projektas www.studykaunas.eu, kuriuo siekiama padėti studentams iš užsienio integruotis į vietos bendruomenę ir tapti aktyviais jos nariais. Šią svetainę sukūrė Vytauto Didžiojo universiteto komunikacijos specialistai kartu su studentais, atvykusiais iš kitų ES šalių studijuoti žurnalistikos į Kauną. Svetainėje anglų kalba pateikiama informacija jauniems žmonėms iš užsienio apie studijas ir gyvenimą Kaune.
 
Laimėtojus balandį atrinko europinė žiuri, kurią sudarė Europos Parlamento pirmininkas Hans-Gert Pöttering, dar trys europarlamentarai bei Tarptautinio Karolio Didžiojo premijos fondo atstovai. Premijos įteikimo ceremonijos metu EP pirmininkas H.-G. Pöttering pažymėjo, kad jaunuolių idėjos, kūrybiškumas ir pasišventimas rodo, kaip entuziastingai jaunimas vertina Europos bendrumą ir jo teikiamas ateities galimybes.
 
Nuoroda: 20090508IPR55522