Paziņojumi presei
 

Kārļa Lielā balva piešķirta Polijas jauniešiem

2009. gada vēlēšanas - Jaunatne - 19-05-2009 - 16:28
Vispārēji
Pārsūtīt / Saglabāt

Eiropas Kārļa Lielā balvas pirmo prēmiju 19. maijā Vācijas pilsētā Āhenē saņēma Polijas jauniešu projekts "YOUrope needs YOU" (Tu Eiropai esi vajadzīgs!). Šīs iniciatīvas dalībnieki skolās rīko seminārus, lai pusaudžiem neformālā veidā sniegtu interesantus faktus par Eiropu. Otro prēmiju ieguva Eiropas universitāšu teātru festivāls (Albi, Francija), trešo — Vācijas jauniešu dabas zinātnes projekts "Gumijas zābaku diplomātija".

Kārļa Lielā balvas konkursu organizē Eiropas Parlaments un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds. Balvu piešķir jau darbojošies projektiem, kas veicina vienotas Eiropas identitātes izjūtu jauniešu vidū. Balvas pasniegšanas ceremonijā Āhenē piedalījās Parlamenta priekšsēdētājs Hanss-Gerts Poterings (Hans-Gert Pöttering) un Kārļa Lielā balvas fonda prezidents Mihaēls Jansens (Micheal Jansen).
 
YOUrope needs YOU — Tu Eiropai esi vajadzīgs! 
 
YOUrope needs YOU projekta autori ir Eiropas studentu foruma AEGEE dalībnieki, kas mudina Eiropas vidusskolēnus kļūt par aktīviem pilsoņiem. Projekta ietvaros augstskolu studenti tiek apmācīti, lai varētu dalīties zināšanās ar tīņiem, rīkojot seminārus skolās.  Pirmais seminārs notika 2008. gada decembrī. Studenti tajā stāstīja par Eiropa dotajām iespējām Polijas skolēniem un 30 apmaiņas studentiem no Francijas.
 
"Šis projekts pārliecinoši demonstrē Eiropas daudzveidību. Ar tikšanos un semināriem tas ietekmē gan to dalībniekus, gan valstis, ko viņi pārstāv. Šī projekta pārstāvji ir vienlaikus Eiropas idejas vēstnieki un  popularizētāji. Tādēļ šis projekts var kalpot kā paraugs, uz kuru var tikt balstītas citas Eiropas iniciatīvas,"  teica priekšsēdētājs H.-G. Poterings.
 
Albi Eiropas universitāšu teātru festivāls
 
Albi Universitāšu teātru festivāls notiek katru gadu Francijas dienvidu pilsētā Albi, kur pulcējas teātra grupas, aktieri un mūziķi no visas Eiropas, lai rādītu savus priekšnesumus. Festivāla mērķis ir demonstrēt Eiropas kultūras dažādību pēc iespējas plašākai publikai.
 
Gumijas zābaku diplomātija
 
Projekta "Gumijas zābaku diplomātija" dalībnieki — jaunieši no Nīderlandes, Polijas, Vācijas un Ungārijas — katrs savā novadā pētīja vietējos plūdus. Pēc tam viņi veica kopīgu pētījumu Vācijā, Lipes upes purvainajās pļavās. Pēc tam rezultāti tika salīdzināti un demonstrēti  ekspertu panelim konferencē.
 
Kārļa Lielā Jaunatnes balva
 
Trīs laureāti saņēma  balvas 5 000 eiro, 3 000 eiro un 2 000 eiro vērtībā un uzaicinājumu turpmākajos mēnešos apmeklēt Eiropas Parlamentu.
 
Konkurss notika divās kārtās. Martā nacionālās žūrijas katrā no 27 dalībvalstīm  izvēlējās vienu uzvarētāju. Aprīlī Eiropas žūrija, kuras sastāvā bija trīs Parlamenta deputāti, priekšsēdētājs H.G. Poterings un četri Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonda pārstāvji,  no 27 projektiem izvēlējās trīs uzvarētājus.
 
Kārļa Lielā balvas Latvijas nacionālajā atlasē uzvarēja organizācijas IMKA projekts "Jauniešu aktivitāšu attīstīšana Gruzijā."
 
Ats.: 20090508IPR55522