Parlamenta jautājums - O-0034/2006Parlamenta jautājums
O-0034/2006

MUTISKS JAUTĀJUMS AR DEBATĒM O-0034/06

Dokumenta lietošanas cikls sēdē
Dokumenta lietošanas cikls :  
O-0034/2006
Iesniegtie teksti :
O-0034/2006 (B6-0019/2006)
Balsojumi :
Pieņemtie teksti :

saskaņā ar Reglamenta 108. pantu

Iesnieguši Elmar Brok, Pierre Moscovici un Geoffrey Van Orden, Ārlietu komitejas vārdā

Komisijai

 

Temats Bulgārijas un Rumānijas pievienošanās ES

 

Bulgārijas un Rumānijas Pievienošanās Eiropas Savienībai līguma 39. pants nosaka, ka gadījumā, ja valstis nepārprotami nav spējīgas izpildīt prasības dalībai ES līdz 2007. gada 1. janvārim, Padome var atlikt pievienošanos uz vienu gadu. Šādā gadījumā Komisijai ir jāiesniedz priekšlikums Padomei pārskatīšanai.

 

Plenārsēdes, kas notika 2005. gada 12. aprīlī pirms Parlamenta piekrišanas Pievienošanās līgumam, debašu laikā Padomes prezidentūra apstiprināja, ka pilnībā tiks ņemta vērā Parlamenta nostāja par iespējamo piesardzības pasākumu izmantošanu.

 

Savā 2005. gada 7. aprīļa vēstulē EP priekšsēdētājam Josep Borrell Komisijas priekšsēdētājs José Manuel Barroso apliecināja, ka „Komisija nopietni ņems vērā Parlamenta viedokli par iespējamo klauzulas piemērošanu attiecībā uz termiņa atlikšanu pirms jebkādu ieteikumu ierosināšanas šajā sakarā, lai tādējādi pilnībā iesaistītu Eiropas Parlamentu jebkādu iespējamo lēmumu par pievienošanās atlikšanu pieņemšanā”.

 

Ņemot vērā Bulgārijas un Rumānijas sasniegto progresu ceļā uz Pievienošanās līgumā noteikto saistību izpildi, vai Komisija var apstiprināt, ka abās valstīs notiekošās reformas vispārējais saturs, virzība un temps ir atbilstošs, lai tās līdz 2006. gada 31. decembrim būtu gatavas pievienoties ES, kaut gan dažu īpašu svarīgu jautājumu risināšanai būtu nepieciešami speciāli pasākumi?

 

Vai Komisija piekrīt tam, ka īpaši tiesu sistēmas reforma un cīņa pret korupciju un organizēto noziedzību ir tās problēmu jomas, kurām nepieciešami Bulgārijas un Rumānijas noteiktāki centieni un rezultāti?

 

Vai Komisija var dot precizējumu par iespējām attiecībā uz drošības klauzulu un citu iespējamo pasākumu piemērošanu, un ko tie nozīmē praktiski, īpaši tieslietu un iekšlietu jomā?

 

Vai Komisija apsver „stingras uzraudzības sistēmas” ieviešanu pirmajos trīs gados pēc pievienošanās, kuru laikā varētu piemērot drošības klauzulas?

 

Vai Komisija var sniegt argumentus par un pret, dodot ieteikumus attiecīgi maijā vai rudenī:

a) attiecībā uz Bulgārijas un Rumānijas pievienošanās termiņu un

b) attiecībā uz drošības klauzulām un jebkādiem citiem pasākumiem, kuri, iespējams, būtu nepieciešami?

 

 

Iesniegts: 10.04.2006

Nosūtīts: 12.04.2006

Termiņš atbildei: 19.04.2006