Parlamento klausimas - O-000091/2013Parlamento klausimas
O-000091/2013

  Diskriminacija dėl priklausymo kastai

Klausimas, į kurį atsakoma žodžiu, Nr. O-000091/2013
Komisijai
Darbo tvarkos taisyklių 115 straipsnis
Eva Joly
Vystymosi komiteto vadu

Procedūra : 2013/2676(RSP)
Procedūros eiga plenarinėje sesijoje
Dokumento priėmimo eiga :  
O-000091/2013
Pateikti tekstai :
O-000091/2013 (B7-0507/2013)
Balsavimas :
Priimti tekstai :

Pripažįstama, kad diskriminacija dėl priklausymo kastai, pagal kurią ją patiriančioms bendruomenėms taikomas vadinamasis „neliečiamumo“ viešojoje ir privačiojoje socialinėje aplinkoje principas, šiuo metu yra viena iš didžiausių žmogaus teisių problemų pasaulyje ir pagrindinė skurdo ir nelygybės su šiuo reiškiniu susiduriančiose šalyse priežastis, kuri labai trukdo siekti tvaraus vystymosi ir skurdo panaikinimo tikslų. Apytikriais vertinimais, tokią diskriminaciją patiria 260 mln. žmonių pasaulyje, ji pažeidžia esminius tarptautinės žmogaus teisių teisės principus ir lemia plintančius žmogaus teisių pažeidimus ir didelį nebaudžiamumo mastą. JT žmogaus teisių organai, visų pirma JT sutartimis įsteigti organai ir pagal specialias procedūras paskirti asmenys bei JT vyriausiasis žmogaus teisių komisaras svarstė diskriminaciją dėl priklausymo kastai, jos daugelį sričių apimantį pobūdį ir padarinius, ypatingai moterims, visame pasaulyje. Parlamentas nuo 2007 m. reiškė savo susirūpinimą ir teikė rekomendacijas ES rezoliucijose bei ragino ES imtis veiksmų siekiant kovoti su diskriminacija dėl priklausymo kastai.

1.  Ar Komisija ir Europos išorės veiksmų tarnyba (EIVT) sutinka, kad siekiant kovoti su šia problema turėtų būti parengta visa apimanti ES politika ir atitinkamų veiksmų planas dėl diskriminacijos dėl priklausymo kastai?

2.  Kaip ES sprendžia diskriminacijos dėl priklausymo kastai problemą, taip pat turint mintyje paramos vystymuisi programas ir projektus, ypač vykdomus su šiuo reiškiniu susiduriančiose šalyse, pvz., Indijoje, Nepale, Pakistane, Bangladeše ir Šri Lankoje? Apskritai, kaip ES sprendžia diskriminacijos, susijusios su darbu ir kilme, problemą, kylančią tokiose šalyse kaip Jemenas ir Mauritanija?

3.  Kokių priemonių ėmėsi Komisija ir EIVT pagal įvairias įvairiose šalyse finansuojamas mokymo programas policijai, teisminių institucijų darbuotojams ar valstybės tarnautojams siekdamos užtikrinti, kad policija ir valstybės tarnyba veiksmingai įgyvendintų ir vykdytų įstatymus ir aukoms būtų sudarytos geresnės sąlygos siekti teisingumo ir veiksmingai ginti savo teises?

4.  Kaip Komisija ir EIVT sprendžia šį klausimą savo dialoguose žmogaus teisių klausimais su trečiosiomis šalimis ir pasaulinio masto iniciatyvų lygmeniu?

5.  Ką Komisija ir EIVT ketina daryti, kad vykdydamos visų krypčių ES politiką galėtų kompleksiškai kovoti su diskriminacija dėl priklausymo kastai tokiu pačiu mastu kaip ir su kitomis diskriminacijos priežastimis visame pasaulyje?

6.  Kaip ES spręs diskriminacijos dėl priklausymo kastai problemą kilus humanitarinėms krizėms šalyse, susiduriančiose su šiuo reiškiniu, kad užtikrintų humanitarinės pagalbos teikimą visoms marginalizuotoms grupėms?

Pateikta: 18.9.2013

Perduota: 20.9.2013

Atsakyti iki: 27.9.2013