- Návrh nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 562/2006 s cílem stanovit společná pravidla pro dočasné znovuzavedení ochrany vnitřních hranic v mimořádných situacích (KOM(2011)0560 - C7-0248/2011 - 2011/0242(COD))
předáno
věcně příslušný výbor :
LIBE
stanovisko :
DEVE, AFET
- Návrh na převod prostředků DEC 35/2011 - Oddíl III - Komise (N7-0077/2011 - C7-0249/2011 - 2011/2190(GBD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
- Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2011/001, AT/Niederösterreich-Oberösterreich, Rakousko) (KOM(2011)0579 - C7-0254/2011 - 2011/2199(BUD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
stanovisko :
EMPL
- Návrh rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2011/004 EL/ALDI Hellas z Řecka) (KOM(2011)0580 - C7-0255/2011 - 2011/2200(BUD))
předáno
věcně příslušný výbor :
BUDG
stanovisko :
EMPL
2) z parlamentních výborů – zprávy
- Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2010/017 DK/Midtjylland Machinery, Dánsko) (KOM(2011)0421 - C7-0194/2011 - 2011/2159(BUD)) - výbor BUDG - Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0309/2011)
- Návrh zprávy o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o využití prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném rozpočtovém řízení (žádost EGF/2010/026 PT/Rohde Portugalsko) (KOM(2011)0491 - C7-0222/2011 - 2011/2167(BUD)) - výbor BUDG - Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0310/2011)
- Zpráva o návrhu rozhodnutí Evropského parlamentu a Rady o uvolnění prostředků z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci podle bodu 28 interinstitucionální dohody ze dne 17. května 2006 mezi Evropským parlamentem, Radou a Komisí o rozpočtové kázni a řádném finančním řízení (žádost EGF/2011/003 DE/Arnsberg a Düsseldorf automobilový průmysl, Německo) (KOM(2011)0447 - C7-0209/2011 - 2011/2163(BUD)) - výbor BUDG - Zpravodajka: Barbara Matera (A7-0311/2011)
- Zpráva o postoji Rady k návrhu opravného rozpočtu Evropské unie č. 4/2011 na rozpočtový rok 2011, oddíl III – Komise (13990/2011 - C7-0243/2011 - 2011/2128(BUD)) - výbor BUDG - Zpravodajka: Sidonia Elżbieta Jędrzejewska (A7-0312/2011)
3. Evropská reakce na katastrofy: úloha civilní ochrany a humanitární pomoci (rozprava)
Zpráva o sdělení „Na cestě k důraznější evropské reakci na katastrofy: úloha civilní ochrany a humanitární pomoci“ [2011/2023(INI)] - Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Zpravodajka: Elisabetta Gardini (A7-0283/2011)
Elisabetta Gardini uvedla zprávu.
Vystoupila Kristalina Georgieva (členka Komise).
Vystoupili: Michèle Striffler (navrhovatelka výboru DEVE), Georgios Stavrakakis (navrhovatel výboru REGI), Richard Seeber za skupinu PPE, Jo Leinen za skupinu S&D, Giommaria Uggias za skupinu ALDE, Ryszard Czarnecki za skupinu ECR, Bairbre de Brún za skupinu GUE/NGL, Oreste Rossi za skupinu EFD, Franz Obermayr nezařazený, Michail Tremopoulos za skupinu Verts/ALE, Horst Schnellhardt, Edite Estrela, Vladko Todorov Panayotov, Godfrey Bloom, Françoise Grossetête, Kriton Arsenis, Charles Goerens, Cristina Gutiérrez-Cortines, Jolanta Emilia Hibner a Christine De Veyrac.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Marco Scurria, Vasilica Viorica Dăncilă, João Ferreira, Jaroslav Paška, Iosif Matula, Csaba Sándor Tabajdi, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Ioan Mircea Paşcu a Silvia Costa.
Vystoupily: Kristalina Georgieva a Elisabetta Gardini.
4. Nová obchodní politika pro Evropu v rámci strategie Evropa 2020 (rozprava)
Zpráva o nové obchodní politice pro Evropu v rámci strategie Evropa 2020 [2010/2152(INI)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodaj: Daniel Caspary (A7-0255/2011)
Daniel Caspary uvedl zprávu.
Vystoupil Karel De Gucht (člen Komise).
Vystoupili: Birgit Schnieber-Jastram (navrhovatelka výboru DEVE), Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz (navrhovatel výboru ITRE), Malcolm Harbour (navrhovatel výboru IMCO), Tokia Saïfi za skupinu PPE, David Martin za skupinu S&D, Metin Kazak za skupinu ALDE, Carl Schlyter za skupinu Verts/ALE, Helmut Scholz za skupinu GUE/NGL, Matteo Salvini za skupinu EFD, Bruno Gollnisch nezařazený, Kader Arif, Franziska Keller, Laurence J.A.J. Stassen a Gianluca Susta.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Seán Kelly, George Sabin Cutaş, Miroslav Mikolášik, Claudio Morganti a Monika Flašíková Beňová.
PŘEDSEDNICTVÍ: Edward McMILLAN-SCOTT místopředseda
5. Doby vyhrazená pro otázky Komisi
Obchodní vztahy EU a vztahy se třetími zeměmi
Karel De Gucht, Andris Piebalgs, Kristalina Georgieva a Štefan Füle (komisaři)
Předsedakrátce představil novou podobu doby vyhrazené pro otázky Komisi.
Karel De Gucht, Andris Piebalgs, Kristalina Georgieva a Štefan Füleodpověděli na otázky, které položili následující poslanci:
Anna Ibrisagic, Thijs Berman, Fiona Hall, Sajjad Karim, Franziska Keller, Helmut Scholz, Niki Tzavela, Krisztina Morvai, Laima Liucija Andrikienė, Jim Higgins, posledně jmenovaný k organizaci doby vyhrazené pro otázky Komisi, George Sabin Cutaş, Eleni Theocharous, Enrique Guerrero Salom, Liam Aylward, Seán Kelly, Jörg Leichtfried, Olle Schmidt, Jan Philipp Albrecht, Nirj Deva, Paul Murphy, Claudio Morganti, Eduard Kukan, Andrew Henry William Brons a Monika Flašíková Beňová.
Doba vyhrazená pro otázky Komisi skončila.
(Denní zasedání bylo přerušeno na několik minut.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Gianni PITTELLA místopředseda
6. Vytvoření evropsko-středomořských programů Erasmus a Leonardo(písemné prohlášení)
Písemné prohlášení 0015/2011o vytvoření evropsko-středomořských programů Erasmus a Leonardo, které předložili Françoise Castex, Franziska Katharina Brantner, Vincent Peillon, Cristian Dan Preda et Ivo Vajgl, podepsala většina všech poslanců Parlamentu. Prohlášení bude následně podle čl. 123 odst. 3 a 4 jednacího řádu předáno všem, kterým je určeno, a zveřejněno spolu se jmény signatářů v textech přijatých na tomto zasedání (P7_TA(2011)0413), přičemž v zápise budou uvedena jména signatářů (viz příloha 1).
Vystoupil Vincent Peillon.
7. Opravy (článek 216 jednacího řádu)
Příslušný výbor předložil následující opravy k textům přijatým Evropským parlamentem:
- Oprava (P6_TA(2009)0092(COR01)) k nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 661/2009 ze dne 13. července 2009 o požadavcích pro schvalování typu motorových vozidel, jejich přípojných vozidel a systémů, konstrukčních částí a samostatných technických celků určených pro tato vozidla z hlediska obecné bezpečnosti (Úř. věst. L 200, 31.7.2009, s. 1). Postoj Evropského parlamentu přijatý v prvním čtení dne 10. března 2009 k přijetí shora uvedeného nařízení P6_TA(2009)0092 (Úř. věst. C 87 E, 1.4.2010, s. 190) - (KOM(2008)0316 – C6-0210/2008 2008/0100(COD)) - IMCO
- Oprava (P7_TA-PROV(2011)0293(COR01)) k postoji Evropského parlamentu přijatému v prvním čtení dne 23. června 2011 k přijetí směrnice Evropského parlamentu a Rady 2011/../EU o právech spotřebitelů, kterou se mění směrnice Rady 93/13/EHS a směrnice Evropského parlamentu a Rady 1999/44/ES a zrušuje směrnice Rady 85/577/EHS a směrnice Evropského parlamentu a Rady 97/7/ESP7_TA-PROV(2011)0293 - (KOM(2008)0614 – C6-0349/2008 – 2008/0196(COD)) - IMCO
Podle čl. 216 odst. 4 jednacího řádu se opravy považují za schválené, pokud nejpozději do čtyřiceti osmi hodin nepožádá politická skupina nebo nejméně čtyřicet poslanců, aby se o těchto opravách hlasovalo.
Opravy jsou k dispozici na internetových stránkách Séance en direct.
8. Hlasování
Podrobné výsledky hlasování (pozměňovací návrhy, oddělené a dílčí hlasování atd.) budou zveřejněny v příloze „Výsledky hlasování“ zápisu.
Výsledky jmenovitého hlasování uvedené v příloze zápisu jsou k dispozici pouze v elektronické formě a lze je konzultovat na internetových stránkách Europarl.
° ° ° °
Vystoupili Antonello Antinoro k problémům s leteckou dopravou do Štrasburku (předsedající vzal vystoupení na vědomí) a Sonia Alfano k evakuačním cvičením a bezpečnosti v prostorách Parlamentu.
8.1. Obchod se zemědělskými produkty a produkty rybolovu mezi EU a Palestinou *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody ve formě výměny dopisů mezi Evropskou unií na jedné straně a palestinskou samosprávou Západního břehu Jordánu a Pásma Gazy na straně druhé týkající se další liberalizace v oblasti obchodu se zemědělskými produkty, zpracovanými zemědělskými produkty, rybami a produkty rybolovu, kterou se mění Evropsko-středomořská prozatímní dohoda o přidružení týkající se obchodu a spolupráce mezi Evropským společenstvím na jedné straně a Organizací pro osvobození Palestiny (OOP) ve prospěch palestinské samosprávy na Západním břehu Jordánu a v Pásmu Gazy na straně druhé [07770/2011 - C7-0100/2011- 2011/0042(NLE)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodajka: Maria Eleni Koppa (A7-0300/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 1)
8.2. Dohoda EU-Mexiko o některých aspektech leteckých služeb *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Dohody o některých aspektech leteckých služeb mezi Evropskou unií a Spojenými státy mexickými [05735/2011 - C7-0067/2011 - 2008/0161(NLE)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodajka: Silvia-Adriana Ţicău (A7-0298/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 2)
8.3. Dohoda EU-Kapverdy o partnerství v odvětví rybolovu *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení k návrhu rozhodnutí Rady o uzavření nového Protokolu, kterým se stanoví rybolovná práva a finanční příspěvek podle Dohody mezi Evropskou unií a Kapverdskou republikou o partnerství v odvětví rybolovu [09793/2011 - C7-0228/2011 - 2011/0097(NLE)] - Výbor pro rybolov. Zpravodaj: Pat the Cope Gallagher (A7-0299/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 3)
8.4. Memorandum EU-USA o spolupráci při výzkumu a vývoji v oblasti civilního letectví *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení o návrhu rozhodnutí Rady o uzavření Memoranda o spolupráci NAT-I-9406 mezi Spojenými státy americkými a Evropskou unií [09390/2011 - C7-0141/2011 - 2011/0021(NLE)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Zpravodaj: Herbert Reul (A7-0301/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 4)
8.5. Rozšíření oblasti působnosti nařízení o profesionální přeshraniční silniční přepravě eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny *** (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Doporučení k návrhu nařízení Rady o rozšíření oblasti působnosti nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. .../... o profesionální přeshraniční silniční přepravě eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny [17787/2010 - C7-0025/2011 - 2010/0206(APP)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodajka: Sophie Auconie (A7-0077/2011)
8.6. Financování výzkumu a inovací v EU (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o zelené knize: Učiňme z problémů výhody: na cestě ke společnému strategickému rámci pro financování výzkumu a inovací v EU [2011/2107(INI)] - Výbor pro průmysl, výzkum a energetiku. Zpravodajka: Marisa Matias (A7-0302/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 6)
8.8. Budoucí politika soudržnosti EU(článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o využívání prostředků ze strukturálních fondů a z Fondu soudržnosti: ponaučení pro budoucí politiku soudržnosti EU [2010/2305(INI)] - Výbor pro regionální rozvoj. Zpravodaj: Michael Theurer (A7-0287/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 8)
8.9. Evropská reakce na katastrofy: úloha civilní ochrany a humanitární pomoci (článek 138 jednacího řádu)(hlasování)
Zpráva o sdělení „Na cestě k důraznější evropské reakci na katastrofy: úloha civilní ochrany a humanitární pomoci“ [2011/2023(INI)] - Výbor pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin. Zpravodajka: Elisabetta Gardini (A7-0283/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 9)
8.10. Profesionální přeshraniční silniční přeprava eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o profesionální přeshraniční silniční přepravě eurohotovosti mezi členskými státy eurozóny [KOM(2010)0377 - C7-0186/2011 - 2010/0204(COD)] - Hospodářský a měnový výbor. Zpravodajka: Sophie Auconie (A7-0076/2011)
8.11. Zboží a technologie dvojího užití ***I (hlasování)
Zpráva o návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 1334/2000, kterým se zavádí režim Společenství pro kontrolu vývozu zboží a technologií dvojího užití [KOM(2008)0854 - C7-0062/2010 - 2008/0249(COD)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodaj: Jörg Leichtfried (A7-0028/2011)
Zpráva o Evropě jako přední světové destinaci cestovního ruchu – nový politický rámec pro evropský cestovní ruch [2010/2206(INI)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Carlo Fidanza (A7-0265/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 12)
8.13. Evropská bezpečnost silničního provozu (hlasování)
Zpráva o evropské bezpečnosti silničního provozu v letech 2011–2020 [2010/2235(INI)] - Výbor pro dopravu a cestovní ruch. Zpravodaj: Dieter-Lebrecht Koch (A7-0264/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 13)
8.15. Pomoc rozvojovým zemím při řešení problémů při zabezpečování potravin (hlasování)
Zpráva o rámci politiky EU pro pomoc rozvojovým zemím při řešení problémů při zabezpečování potravin [2010/2100(INI)] - Výbor pro rozvoj. Zpravodajka: Gabriele Zimmer (A7-0284/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 15)
8.16. Jednostranná prohlášení vložená do zápisu ze zasedání Rady (hlasování)
Zpráva o jednostranných prohlášeních vložených do zápisu ze zasedání Rady [2011/2090(INI)] - Výbor pro ústavní záležitosti. Zpravodaj: Rafał Trzaskowski (A7-0269/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 16)
8.17. Nová obchodní politika pro Evropu v rámci strategie Evropa 2020 (hlasování)
Zpráva o nové obchodní politice pro Evropu v rámci strategie Evropa 2020 [2010/2152(INI)] - Výbor pro mezinárodní obchod. Zpravodaj: Daniel Caspary (A7-0255/2011)
(požadovaná jednoduchá většina) (výsledek hlasování: příloha „Výsledky hlasování“ bod 17)
Vysvětlení hlasování podaná písemně se zahrnou do doslovného záznamu z tohoto zasedání podle článku 170 jednacího řádu.
Ústní vysvětlení hlasování:
doporučení Maria Eleni Koppa - A7-0300/2011 Guido Milana, Paul Murphy, Ashley Fox, Diane Dodds, Mairead McGuinness, Mitro Repo a Daniel Hannan
zpráva Marisa Matias - A7-0302/2011 Clemente Mastella, Giovanni La Via, Jens Rohde, Francesco De Angelis, Mairead McGuinness, Tunne Kelam, Seán Kelly a Patrizia Toia
zpráva Jean-Marie Cavada - A7-0293/2011 Erminia Mazzoni, Peter Jahr a Iva Zanicchi
zpráva Michael Theurer - A7-0287/2011 Ramona Nicole Mănescu, Alfredo Antoniozzi, Sergej Kozlík, Markus Pieper, Peter Jahr, Mairead McGuinness, Erminia Mazzoni, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė a Marian Harkin
zpráva Elisabetta Gardini - A7-0283/2011 Clemente Mastella, Guido Milana, Jens Rohde, Mario Pirillo, Paolo Bartolozzi, Philippe Juvin, Christa Klaß, Iva Zanicchi, Oldřich Vlasák, Tunne Kelam, Mairead McGuinness a Anneli Jäätteenmäki
zpráva Carlo Fidanza - A7-0265/2011 Jim Higgins, Guido Milana, Mario Pirillo, Paolo Bartolozzi a Seán Kelly
zpráva Dieter-Lebrecht Koch - A7-0264/2011 Jim Higgins, Giommaria Uggias, Alfredo Antoniozzi, Izaskun Bilbao Barandica, Christa Klaß, Mairead McGuinness, Seán Kelly, Olga Sehnalová a Guido Milana
zpráva Gabriele Zimmer - A7-0284/2011 Patrizia Toia, Jim Higgins, Marian Harkin, Mairead McGuinness, Diane Dodds, Salvatore Caronna a Miroslav Mikolášik
Opravy hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat jsou uvedeny na stránkách „Séance en direct“, „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (Roll-call votes)“. V tištěné formě jsou součástí přílohy „Výsledky jmenovitého hlasování“.
Elektronická forma na internetových stránkách Europarl bude pravidelně aktualizována po dobu nejvýše dvou týdnů po dni, kdy se konalo hlasování.
Po uplynutí této lhůty bude seznam oprav hlasování a sdělení o úmyslu hlasovat uzavřen tak, aby mohl být přeložen a zveřejněn v Úředním věstníku.
(Denní zasedání, které bylo přerušeno v 14:30, pokračovalo v 15:00.)
PŘEDSEDNICTVÍ: Jerzy BUZEK předseda
11. Schválení zápisu z předchozího denního zasedání
Malika Benarab-Attou oznámila, že byla včera přítomna, její jméno však není uvedeno na prezenční listině.
Zápis z předchozího denního zasedání byl schválen.
12. Doba vyhrazená pro otázky předsedovi Euroskupiny Jeanu-Claudovi Junckerovi
Předseda učinil krátké úvodní prohlášení a upřesnil průběh doby vyhrazené pro otázky předsedovi Euroskupiny.
Joseph Daul za skupinu PPE, Martin Schulz za skupinu S&D, Guy Verhofstadt za skupinu ALDE, Jan Zahradil za skupinu ECR, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Lothar Bisky za skupinu GUE/NGL, Nigel Farage za skupinu EFD, a Francisco Sosa Wagner nezařazený vystoupili, aby položili otázky. Odpověď: Jean-Claude Juncker (předseda Euroskupiny).
Frank Engel, Antonio López-Istúriz White, Bogusław Liberadzki, Anni Podimata, Andrew Duff, Raffaele Baldassarre, Philippe Lamberts, Peter van Dalen, Georgios Papanikolaou, Robert Goebbels, Miguel Portas, Sylvie Goulard, Ulrike Lunacek, Niki Tzavela, Roberto Gualtieri, Danuta Jazłowiecka, Claude Turmes, Andrew Henry William Brons a Seán Kelly se zvednutím ruky přihlásili o slovo, aby položili otázky. Odpověď: Jean-Claude Juncker (předseda Euroskupiny).
Doby vyhrazená pro otázky předsedovi Euroskupiny skončila.
Vystoupili: Charles Goerens k průběhu doby vyhrazené pro otázky (předseda upřesnil uplatněný postup) a Robert Goebbels, aby podpořil vystoupení, které učinil Charles Goerens.
PŘEDSEDNICTVÍ: Roberta ANGELILLI místopředsedkyně
13. Činnost ministrů v týdnu, kdy se koná zasedání Valného shromáždění OSN, a zejména mírový proces na Blízkém východě a severní Afrika (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Činnost ministrů v týdnu, kdy se koná zasedání Valného shromáždění OSN, a zejména mírový proces na Blízkém východě a severní Afrika
Catherine Ashton (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.
Vystoupili: José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra za skupinu PPE, Véronique De Keyser za skupinu S&D, Annemie Neyts-Uyttebroeck za skupinu ALDE, Charles Tannock za skupinu ECR, Daniel Cohn-Bendit za skupinu Verts/ALE, Georgios Toussas za skupinu GUE/NGL, Bastiaan Belder za skupinu EFD, Diane Dodds nezařazená, která rovněž odpověděla na dvě otázky, které zvednutím modré karty položili Krisztina Morvai a Chris Davies, Ioannis Kasoulides, Hannes Swoboda, Alexander Graf Lambsdorff, Peter van Dalen, Jill Evans, Patrick Le Hyaric, Nikolaos Salavrakos, Elmar Brok, Kristian Vigenin, Frédérique Ries, která rovněž odpověděla na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Graham Watson, Geoffrey Van Orden, Margrete Auken, Vytautas Landsbergis, Hans-Gert Pöttering, Proinsias De Rossa, Chris Davies, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Alexander Graf Lambsdorff, Alexander Graf Lambsdorff, Ashley Fox, Franziska Katharina Brantner, Mário David a Kader Arif.
PŘEDSEDNICTVÍ: Isabelle DURANT místopředsedkyně
Vystoupili: Rui Tavares, Michael Cashman, aby upozornil, že na galerii jsou přítomni poslanci jihoafrického parlamentu, Mario Mauro, Saïd El Khadraoui, Tokia Saïfi, Roberto Gualtieri, György Schöpflin, Göran Färm, Georgios Koumoutsakos, María Muñiz De Urquiza, Cristian Dan Preda, Maria Eleni Koppa, Ria Oomen-Ruijten, Boris Zala, Sari Essayah, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Francisco José Millán Mon, Salvatore Iacolino, Elena Băsescu a Othmar Karas.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Katarína Neveďalová, Kyriakos Mavronikolas, Izaskun Bilbao Barandica, Andrew Henry William Brons, Ioan Enciu a Hannu Takkula.
Vystoupila Catherine Ashton.
Návrhy usnesení předložené v souladu s čl. 110 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:
- Daniel Cohn-Bendit, Margrete Auken, Nicole Kiil-Nielsen, Hélène Flautre, Franziska Katharina Brantner, Jan Philipp Albrecht, Jill Evans, Frieda Brepoels, Rui Tavares, Karima Delli, Isabelle Durant, Yannick Jadot, Michail Tremopoulos, Raül Romeva i Rueda, Bart Staes, Malika Benarab-Attou, Emilie Turunen a Catherine Grèze za skupinu Verts/ALE o situaci v Palestině (B7-0525/2011);
- José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Gabriele Albertini, Tokia Saïfi, Hans-Gert Pöttering, Mario Mauro, Othmar Karas, Roberta Angelilli, Arnaud Danjean, Laima Liucija Andrikienė, Salvatore Iacolino a Dominique Vlasto za skupinu PPE o situaci v Palestině (B7-0526/2011);
- Véronique De Keyser, Hannes Swoboda, Kader Arif, Pino Arlacchi, Emine Bozkurt, Proinsias De Rossa, Roberto Gualtieri, Richard Howitt, Maria Eleni Koppa, Wolfgang Kreissl-Dörfler, María Muñiz De Urquiza, Pier Antonio Panzeri, Kristian Vigenin, Boris Zala a Raimon Obiols za skupinu S&D o situaci v Palestině (B7-0527/2011);
- Annemie Neyts-Uyttebroeck a Alexandra Thein za skupinu ALDE o situaci v Palestině (B7-0528/2011);
- Kyriacos Triantaphyllides, Patrick Le Hyaric, Bairbre de Brún, Jean-Luc Mélenchon, Willy Meyer, Nikolaos Chountis, Lothar Bisky, Helmut Scholz, Sabine Wils, Marie-Christine Vergiat, Jacky Hénin, Søren Bo Søndergaard, Marisa Matias, Miguel Portas, Sabine Lösing, Ilda Figueiredo a João Ferreira za skupinu GUE/NGL o situaci v Palestině (B7-0529/2011);
- Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Geoffrey Van Orden, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Peter van Dalen, Marek Henryk Migalski, Michał Tomasz Kamiński a Adam Bielan za skupinu ECR o situaci v Palestině (B7-0530/2011).
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Summit Východního partnerství (Varšava, 29. září)
Catherine Ashton (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.
Vystoupili: Elmar Brok za skupinu PPE, Hannes Swoboda za skupinu S&D, Gerben-Jan Gerbrandy za skupinu ALDE, Charles Tannock za skupinu ECR, a Werner Schulz za skupinu Verts/ALE.
PŘEDSEDNICTVÍ: László TŐKÉS místopředseda
Vystoupili: Jiří Maštálka za skupinu GUE/NGL, Juozas Imbrasas za skupinu EFD, Andreas Mölzer nezařazený, Gunnar Hökmark, Marek Siwiec, Anneli Jäätteenmäki, Michał Tomasz Kamiński, Fiorello Provera, Dimitar Stoyanov, Jacek Saryusz-Wolski, Kristian Vigenin, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Paweł Robert Kowal, Mirosław Piotrowski, Traian Ungureanu, Monika Flašíková Beňová, Marek Henryk Migalski, Michael Gahler, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Marek Henryk Migalski, Ioan Mircea Paşcu, Adam Bielan, Anna Ibrisagic, Evgeni Kirilov, Paweł Robert Kowal, Andrzej Grzyb, Marietta Giannakou a Eduard Kukan.
PŘEDSEDNICTVÍ: Anni PODIMATA místopředsedkyně
Vystoupili: Miroslav Mikolášik a László Tőkés.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Krzysztof Lisek, Monika Smolková, Cristian Silviu Buşoi, Krisztina Morvai a Jan Kozłowski.
Vystoupila Catherine Ashton.
Rozprava byla ukončena.
15. Sexuální orientace a genderová identita v rámci Rady OSN pro lidská práva (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Sexuální orientace a genderová identita v rámci Rady OSN pro lidská práva:
Catherine Ashton (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.
Vystoupili: Michèle Striffler za skupinu PPE, Michael Cashman za skupinu S&D, Marietje Schaake za skupinu ALDE, Charles Tannock za skupinu ECR, Ulrike Lunacek za skupinu Verts/ALE, a Cornelis de Jong za skupinu GUE/NGL.
Vystoupila Catherine Ashton.
Návrh usnesení předložený v souladu s čl. 110 odst. 2 jednacího řádu na závěr rozpravy:
- Michèle Striffler, Mariya Nedelcheva a Eduard Kukan za skupinu PPE, Richard Howitt, Michael Cashman, Véronique De Keyser, Vilija Blinkevičiūtė, Emine Bozkurt a Ana Gomes za skupinu S&D, Marietje Schaake, Sophia in 't Veld, Sonia Alfano, Sarah Ludford, Leonidas Donskis, Alexander Alvaro, Kristiina Ojuland, Ramon Tremosa i Balcells a Renate Weber za skupinu ALDE, Charles Tannock za skupinu ECR, Ulrike Lunacek, Raül Romeva i Rueda, Nicole Kiil-Nielsen, Catherine Grèze, Franziska Katharina Brantner, Rui Tavares, Keith Taylor a Barbara Lochbihler za skupinu Verts/ALE, Cornelis de Jong, Bairbre de Brún, Miguel Portas, Marisa Matias, Jean-Luc Mélenchon a Marie-Christine Vergiat za skupinu GUE/NGL o lidských právech, sexuální orientaci a genderové identitě v OSN (B7-0523/2011).
16. Napětí mezi Tureckem a Kyperskou republikou (rozprava)
Prohlášení místopředsedkyně Komise, vysoké představitelky Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku: Napětí mezi Tureckem a Kyperskou republikou
Catherine Ashton (místopředsedkyně Komise, vysoká představitelka pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku) učinila prohlášení.
Vystoupil Štefan Füle (člen Komise).
Vystoupili: Georgios Koumoutsakos za skupinu PPE, Hannes Swoboda za skupinu S&D, Marietje Schaake za skupinu ALDE, Sajjad Karim za skupinu ECR, Hélène Flautre za skupinu Verts/ALE, Kyriacos Triantaphyllides za skupinu GUE/NGL, Niki Tzavela za skupinu EFD, Angelika Werthmann nezařazená, Ria Oomen-Ruijten, Libor Rouček, Theodoros Skylakakis, Willy Meyer, Mara Bizzotto, Eleni Theocharous, Kyriakos Mavronikolas, Graham Watson, který rovněž odpověděl na otázku, kterou zvednutím modré karty položil Georgios Koumoutsakos, Ioannis Kasoulides, Emine Bozkurt a Antigoni Papadopoulou.
Zvednutím ruky se o slovo přihlásili: Maria Eleni Koppa, Cecilia Wikström, Andrew Duff a Jaroslav Paška.
Vystoupil Štefan Füle.
Rozprava byla ukončena.
17. Pořad jednání příštího denního zasedání
Pořad jednání na další den byl schválen (dokument „Pořad jednání“ PE 472.856/OJME).
Příloha 1 – Vytvoření evropsko-středomořských programů Erasmus a Leonardo(písemné prohlášení)
Písemné prohlášení 0015/2011, které předložili Françoise Castex, Franziska Katharina Brantner, Vincent Peillon, Cristian Dan Preda et Ivo Vajgl, o vytvoření evropsko-středomořských programů Erasmus a Leonardo (bod 6 zápisu ze dne 27.9.2011 a P7_TA(2011)0413) podepsalo 389 poslanců:
Damien Abad, Gabriele Albertini, Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Josefa Andrés Barea, Laima Liucija Andrikienė, Elena Oana Antonescu, Kader Arif, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Inés Ayala Sender, Johannes Cornelis van Baalen, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Francesca Balzani, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Pervenche Berès, Sergio Berlato, Luigi Berlinguer, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Lothar Bisky, Sebastian Valentin Bodu, Vito Bonsignore, Mario Borghezio, Rita Borsellino, Victor Boştinaru, Philippe Boulland, José Bové, Franziska Katharina Brantner, Zuzana Brzobohatá, Udo Bullmann, Cristian Silviu Buşoi, Alain Cadec, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Carlo Casini, Françoise Castex, Jean-Marie Cavada, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Daniel Cohn-Bendit, Lara Comi, Marije Cornelissen, António Fernando Correia De Campos, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Creţu, Rosario Crocetta, George Sabin Cutaş, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Michel Dantin, Rachida Dati, Mário David, Chris Davies, Francesco De Angelis, Paolo De Castro, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Harlem Désir, Albert Deß, Leonardo Domenici, Dimitrios Droutsas, Andrew Duff, Isabelle Durant, Martin Ehrenhauser, Bas Eickhout, Lena Ek, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Christian Engström, Cornelia Ernst, Ismail Ertug, Sari Essayah, Edite Estrela, Jill Evans, Tanja Fajon, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, Carlo Fidanza, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Gaston Franco, Marielle Gallo, Ildikó Gáll-Pelcz, José Manuel García-Margallo y Marfil, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Jean-Paul Gauzès, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Robert Goebbels, Charles Goerens, Ana Gomes, Kinga Göncz, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Estelle Grelier, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Françoise Grossetête, Roberto Gualtieri, Enrique Guerrero Salom, Sylvie Guillaume, Cristina Gutiérrez-Cortines, Sergio Gutiérrez Prieto, Gerald Häfner, Carl Haglund, Thomas Händel, Rebecca Harms, Satu Hassi, Martin Häusling, Jacky Hénin, Edit Herczog, Liem Hoang Ngoc, Elie Hoarau, Monika Hohlmeier, Mary Honeyball, Brice Hortefeux, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Stephen Hughes, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Sophia in 't Veld, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Cătălin Sorin Ivan, Yannick Jadot, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Cornelis de Jong, Romana Jordan Cizelj, Dan Jørgensen, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Sajjad Karim, Ioannis Kasoulides, Metin Kazak, Franziska Keller, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Timothy Kirkhope, Mojca Kleva, Jürgen Klute, Silvana Koch-Mehrin, Maria Eleni Koppa, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Werner Kuhn, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Alexander Graf Lambsdorff, Giovanni La Via, Agnès Le Brun, Stéphane Le Foll, Constance Le Grip, Klaus-Heiner Lehne, Patrick Le Hyaric, Jörg Leichtfried, Corinne Lepage, Eva Lichtenberger, Peter Liese, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Juan Fernando López Aguilar, Antonio López-Istúriz White, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Ulrike Lunacek, George Lyon, Arlene McCarthy, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Ramona Nicole Mănescu, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Barbara Matera, Véronique Mathieu, Marisa Matias, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Erminia Mazzoni, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Francisco José Millán Mon, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, María Muñiz De Urquiza, Paul Murphy, Cristiana Muscardini, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, Nadezhda Neynsky, Norica Nicolai, Rareş-Lucian Niculescu, Lambert van Nistelrooij, Raimon Obiols, Jan Olbrycht, Wojciech Michał Olejniczak, Csaba Őry, Siiri Oviir, Ivari Padar, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Alfredo Pallone, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Paşcu, Aldo Patriciello, Vincent Peillon, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Gianni Pittella, Rovana Plumb, Pavel Poc, Anni Podimata, Maurice Ponga, Miguel Portas, Hans-Gert Pöttering, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Phil Prendergast, Vittorio Prodi, Franck Proust, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Frédérique Ries, Niccolò Rinaldi, Robert Rochefort, Ulrike Rodust, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Oreste Rossi, Libor Rouček, Heide Rühle, Tokia Saïfi, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, David-Maria Sassoli, Algirdas Saudargas, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Helmut Scholz, Elisabeth Schroedter, Andreas Schwab, Edward Scicluna, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Peter Simon, Brian Simpson, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Csaba Sógor, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Struan Stevenson, Theodor Dumitru Stolojan, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, Hannes Swoboda, Csaba Sándor Tabajdi, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Salvatore Tatarella, Rui Tavares, Keith Taylor, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Silvia-Adriana Ţicău, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Traian Ungureanu, Vladimir Urutchev, Viktor Uspaskich, Corneliu Vadim Tudor, Ivo Vajgl, Adina-Ioana Vălean, Kathleen Van Brempt, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Marie-Christine Vergiat, Bernadette Vergnaud, Alejo Vidal-Quadras, Dominique Vlasto, Jarosław Leszek Wałęsa, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Cecilia Wikström, Iuliu Winkler, Luis Yáñez-Barnuevo García, Anna Záborská, Boris Zala, Iva Zanicchi, Andrea Zanoni, Tatjana Ždanoka, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.