2. Negozjati qabel l-ewwel qari tal-Parlament (approvazzjoni) (Artikolu 69c tar-Regoli ta' Proċedura)
Il-President ħabbar li ma rċieva l-ebda talba dwar id-deċiżjonijiet meħuda għal dħul f'negozjati interistituzzjonali mħabbra fil-Minuti tat-Tlieta 16 ta' Mejju 2017 (punt 2 tal-Minuti ta' 16.5.2017).
Il-Kumitati BUDG u ECON għalhekk setgħu jibdew in-negozjati wara li għaddiet l-iskadenza stipulata fl-Artikolu 69c(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
3. Is-sitwazzjoni fix-Xatt tal-Punent, inklużi l-insedjamenti (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fix-Xatt tal-Punent, inklużi l-insedjamenti (2016/2998(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Tamás Meszerics, Margrete Auken, Ernest Urtasun, Klaus Buchner, Florent Marcellesi, Bart Staes, Jordi Solé u Pascal Durand, f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Agea, Rosa D’Amato, Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo, dwar il-ksib tas-soluzzjoni ta' żewġ stati fil-Lvant Nofsani (2016/2998(RSP)) (B8-0345/2017),
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Maria Arena, Brando Benifei, Knut Fleckenstein, Eugen Freund, Neena Gill, Ana Gomes, Javi López, Pier Antonio Panzeri, Gilles Pargneaux, Soraya Post u Edouard Martin, f'isem il-Grupp S&D, dwar il-ksib tas-soluzzjoni ta' żewġ stati fil-Lvant Nofsani (2016/2998(RSP)) (B8-0346/2017),
— Charles Tannock, Bas Belder, Anna Elżbieta Fotyga, Geoffrey Van Orden, Anders Primdahl Vistisen, Arne Gericke, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Karol Karski, Angel Dzhambazki u Jana Žitňanská, f'isem il-Grupp ECR, dwar il-ksib tas-soluzzjoni ta' żewġ stati fil-Lvant Nofsani (2016/2998(RSP)) (B8-0347/2017),
— Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Martina Anderson, Younous Omarjee, Marie-Christine Vergiat, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Maria Lidia Senra Rodríguez, Ángela Vallina, Marina Albiol Guzmán, Eleonora Forenza, Barbara Spinelli, João Ferreira, João Pimenta Lopes, Miguel Viegas, Sofia Sakorafa, Miguel Urbán Crespo, Rina Ronja Kari, Javier Couso Permuy, Malin Björk, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Lynn Boylan, Matt Carthy, Liadh Ní Riada, Kostadinka Kuneva u Martina Michels, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-ksib tas-soluzzjoni ta' żewġ stati fil-Lvant Nofsani (2016/2998(RSP)) (B8-0348/2017),
— Hilde Vautmans u Marietje Schaake f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-ksib tas-soluzzjoni ta' żewġ stati fil-Lvant Nofsani (2016/2998(RSP)) (B8-0352/2017).
4. L-Istrateġija tal-UE dwar is-Sirja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: L-Istrateġija tal-UE dwar is-Sirja (2017/2654(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein u Neena Gill, f'isem il-Grupp S&D, dwar l-istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0331/2017);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Ruža Tomašić, Jussi Halla-aho, Raffaele Fitto, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Geoffrey Van Orden, Pirkko Ruohonen-Lerner, Branislav Škripek, Anna Elżbieta Fotyga u Mark Demesmaeker, f'isem il-Grupp ECR, dwar l-istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0333/2017);
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Laura Agea u Rolandas Paksas, au nom du groupe EFDD, dwar l-Istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0335/2017);
— Javier Couso Permuy, Eleonora Forenza, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Marisa Matias, Paloma López Bermejo u Ángela Vallina, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0337/2017);
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE, dwar l-Istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0338/2017);
— Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Florent Marcellesi, Jordi Solé, Tamás Meszerics u Claude Turmes, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar l-istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0341/2017);
— Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Tokia Saïfi, Tunne Kelam, Lorenzo Cesa, Dubravka Šuica u Bogdan Andrzej Zdrojewski, f'isem il-Grupp PPE, dwar l-Istrateġija tal-UE rigward is-Sirja (2017/2654(RSP)) (B8-0342/2017).
5. Il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP))
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Elena Valenciano u Maria Arena, f'isem il-Grupp S&D, dwar il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP)) (B8-0300/2017);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Notis Marias, Raffaele Fitto, Arne Gericke, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga u Monica Macovei, f'isem il-Grupp ECR, dwar il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP)) (B8-0332/2017);
— Mariya Gabriel, Frank Engel, Bogdan Brunon Wenta, Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Pavel Svoboda, Paul Rübig, Krzysztof Hetman, Adam Szejnfeld, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, György Hölvényi, Maurice Ponga u Željana Zovko f'isem il-Grupp PPE, dwar il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP)) (B8-0334/2017);
— Marie-Christine Vergiat, Marina Albiol Guzmán, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Sabine Lösing, Barbara Spinelli, Maria Lidia Senra Rodríguez, Javier Couso Permuy, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Neoklis Sylikiotis u Takis Hadjigeorgiou, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP)) (B8-0336/2017);
— Louis Michel, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström u Valentinas Mazuronis f'isem il-Grupp ALDE, dwar il-kamp tar-rifuġjati ta' Dadaab (2017/2687(RSP)) (B8-0339/2017).
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 123(2) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Roberta Metsola, Jeroen Lenaers, Carlos Coelho, Frank Engel, Elisabetta Gardini, Alessandra Mussolini, Salvatore Domenico Pogliese, Barbara Matera u Michał Boni f'isem il-Grupp PPE, Cécile Kashetu Kyenge, Birgit Sippel, Péter Niedermüller, Josef Weidenholzer, Tanja Fajon, Juan Fernando López Aguilar, Elly Schlein, Sylvie Guillaume, Caterina Chinnici, Miltiadis Kyrkos u Eider Gardiazabal Rubial f'isem il-Grupp S&D, Angelika Mlinar, Cecilia Wikström, Hilde Vautmans u Ilhan Kyuchyuk f'isem il-Grupp ALDE, Kostas Chrysogonos, Barbara Spinelli, Cornelia Ernst, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Sofia Sakorafa, Merja Kyllönen, Patrick Le Hyaric, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Marisa Matias, Josu Juaristi Abaunz, Sabine Lösing, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva u Dennis de Jong f'isem il-Grupp GUE/NGL, Ska Keller, Judith Sargentini, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Bodil Valero, Heidi Hautala, Josep-Maria Terricabras, Eva Joly, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Ernest Urtasun, Bronis Ropė u Igor Šoltes f'isem il-Grupp Verts/ALE, Laura Ferrara, Ignazio Corrao u Fabio Massimo Castaldo, dwar kif niżguraw li r-rilokazzjoni taħdem (2017/2685(RSP)) (B8-0340/2017);
— Helga Stevens, Branislav Škripek u Monica Macovei f'isem il-Grupp ECR, dwar kif niżguraw li r-rilokazzjoni taħdem (2017/2685(RSP)) (B8-0343/2017);
— Auke Zijlstra, Lorenzo Fontana, Gilles Lebreton u Harald Vilimsky f'isem il-Grupp ENF, dwar kif niżguraw li r-rilokazzjoni taħdem (2017/2685(RSP)) (B8-0344/2017).
7. Implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa)
Mistoqsija bi tweġiba orali (O-000039/2017) imressqa minn Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein u Pier Antonio Panzeri, f'isem il-Grupp S&D, Ulrike Lunacek, Rebecca Harms u Heidi Hautala, f'isem il-Grupp Verts/ALE, Dennis de Jong, Malin Björk, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Helmut Scholz, Stefan Eck, Cornelia Ernst, Merja Kyllönen, Rina Ronja Kari, Marina Albiol Guzmán u Gabriele Zimmer, f'isem il-Grupp GUE/NGL, Marietje Schaake, f'isem il-Grupp ALDE, Ian Duncan, f'isem il-Grupp ECR, lill-Kummissjoni: Implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2988(RSP)) B8-0219/2017
Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni mressqa sabiex jingħalaq id-dibattitu skont l-Artikolu 128(5) tar-Regoli ta' Proċedura:
— Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein u Pier Antonio Panzeri, f'isem il-Grupp S&D, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2688(RSP)) (B8-0349/2017);
— Charles Tannock, Ian Duncan, Mark Demesmaeker, Anneleen Van Bossuyt, Ruža Tomašić, Jussi Halla-aho u Raffaele Fitto, f'isem il-Grupp ECR, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja (2017/2688(RSP)) (B8-0350/2017);
— Ulrike Lunacek, Rebecca Harms, Heidi Hautala, Ernest Urtasun u Terry Reintke, f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2688(RSP)) (B8-0351/2017);
— Malin Björk, Marisa Matias, Helmut Scholz, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Dennis de Jong, Sabine Lösing, Cornelia Ernst, Barbara Spinelli, Rina Ronja Kari, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stefan Eck, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Josu Juaristi Abaunz u Marie-Christine Vergiat, f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2688(RSP)) (B8-0353/2017);
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström u Valentinas Mazuronis, f'isem il-Grupp ALDE, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2688(RSP)) (B8-0355/2017);
— Sandra Kalniete, Michael Gahler u Anna Maria Corazza Bildt, f'isem il-Grupp PPE, dwar l-implimentazzjoni tal-Linji Gwida tal-Kunsill dwar l-LGBTI, b'mod partikolari fir-rigward tal-persekuzzjoni tal-irġiel (meqjusa bħala) omosesswali fiċ-Ċeċenja, ir-Russja (2017/2688(RSP)) (B8-0356/2017).
8. It-taħlita ta' finanzjament it-tajba għar-reġjuni tal-Ewropa: ibbilanċjar tal-istrumenti u l-għotjiet finanzjarji fil-politika ta' koeżjoni tal-UE - Perspettivi futuri għall-Assistenza Teknika fil-Politika ta' Koeżjoni (dibattitu)
Rapport dwar it-taħlita ta' finanzjament it-tajba għar-reġjuni tal-Ewropa: ibbilanċjar tal-istrumenti u l-għotjiet finanzjarji fil-politika ta' koeżjoni tal-UE [2016/2302(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Andrey Novakov (A8-0139/2017)
Rapport dwar il-perspettivi futuri għall-Assistenza Teknika fil-Politika ta' Koeżjoni [2016/2303(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Ruža Tomašić (A8-0180/2017)
Andrey Novakov u Ruža Tomašić ippreżentaw ir-rapport.
Intervent ta': Daniele Viotti (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat BUDG).
Interventi ta': Miguel Viegas (rapporteur għal opinjoni tal-Kumitat AGRI), Maria Spyraki f'isem il-Grupp PPE, Liliana Rodrigues f'isem il-Grupp S&D, Hannu Takkula f'isem il-Grupp ALDE, Martina Michels f'isem il-Grupp GUE/NGL, Bronis Ropė f'isem il-Grupp Verts/ALE, Rosa D'Amato f'isem il-Grupp EFDD, Zoltán Balczó Membru mhux affiljat, Lambert van Nistelrooij, Andrea Cozzolino, Mirosław Piotrowski, Iskra Mihaylova, li wieġbet ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Tibor Szanyi, Dimitrios Papadimoulis, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Stanislav Polčák, Jakop Dalunde, Raymond Finch, li rrifjuta mistoqsija "karta blu" ta' Franc Bogovič, u Eleftherios Synadinos.
PRESIDENZA: Pavel TELIČKA Viċi President
Interventi ta': Ramón Luis Valcárcel Siso, Momchil Nekov, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Ángela Vallina, Krzysztof Hetman, Georgi Pirinski, Martina Anderson, Franc Bogovič u Viorica Dăncilă.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Andor Deli, Nicola Caputo, Ivana Maletić, Julie Ward, Stanislav Polčák, Maria Grapini u Victor Negrescu.
Interventi ta': Corina Crețu, Andrey Novakov u Ruža Tomašić.
Charles Tannock, Ignazio Corrao, Soraya Post, Maria Lidia Senra Rodríguez, Bogdan Brunon Wenta u António Marinho e Pinto ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Cristian Dan Preda f'isem il-Grupp PPE, Cécile Kashetu Kyenge f'isem il-Grupp S&D, u Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria, Maria Grapini, Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo u Stanislav Polčák.
Intervent ta': Corina Crețu, f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.
Charles Tannock, Fabio Massimo Castaldo, Jordi Solé, Soraya Post, Marie-Christine Vergiat, Tunne Kelam u Marietje Schaake ppreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Agnieszka Kozłowska-Rajewicz f'isem il-Grupp PPE, Ana Gomes f'isem il-Grupp S&D, Bodil Valero f'isem il-Grupp Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, u Josef Weidenholzer.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Seán Kelly, Julie Ward, Jean-Paul Denanot u Notis Marias.
Intervent ta': Corina Crețu, f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.
Ignazio Corrao, Bas Belder, Jordi Solé, Soraya Post, Lola Sánchez Caldentey, Tomáš Zdechovský u Javier Nart ippreżentaw il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni.
Interventi ta': Seán Kelly f'isem il-Grupp PPE, Jytte Guteland f'isem il-Grupp S&D, Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR, Frédérique Ries f'isem il-Grupp ALDE, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, Maria Grapini u Marek Jurek.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': José Inácio Faria, Pavel Svoboda, Notis Marias u Fabio Massimo Castaldo.
Intervent ta': Corina Crețu, f'isem il-Viċi President tal-Kummissjoni/Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà.
(Is-seduta ġiet sospiża għal ftit sa ma sar il-ħin għall-votazzjonijiet).
PRESIDENZA: Ulrike LUNACEK Viċi President
Interventi ta': Tunne Kelam, dwar is-sitwazzjoni tat-Tatari tal-Krimea; Sotirios Zarianopoulos u Eleonora Forenza dwar iż-żjara tal-President Ukren Petro Porochenko lbieraħ fi Strasburgu.
10. Kompożizzjoni tal-Parlament
Sylvie Goulard u Marielle de Sarnez inħatru Ministru għall-Forzi Armati u Ministru għall-Affarijiet Ewropej fi ħdan il-Ministeru għall-Ewropa u għall-Affarijiet Barranin, rispettivament, b'effett mit-18 ta' Mejju 2017.
Il-Parlament, wara li kkunsidra l-Artikolu 3(2), it-tieni subparagrafu, tar-Regoli ta' Proċedura tiegħu, ħa nota ta' dawn il-ħatriet u, f'konformità mal-Artikolu 7(1) tal-Att li jikkonċerna l-elezzjoni tal-membri tal-Parlament Ewropew permezz tas-suffraġju universali dirett u mal-Artikolu 3(2), it-tieni subparagrafu, u mal-Artikolu 4(1) tar-Regoli ta' Proċedura, ikkonstata li s-siġġijiet tagħhom huma vakanti b'effett mit-18 ta' Mejju 2017.
11. Ħin tal-votazzjonijiet
Ir-riżultati ddettaljati tal-votazzjonijiet (emendi, votazzjonijiet separati u votazzjonijiet maqsuma, eċċ.) jidhru fl-Anness “Riżultati tal-Votazzjonijiet”, mehmuż mal-Minuti.
Ir-riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet, fl-anness tal-Minuti, huma disponibbli biss f'verżjoni elettronika u jistgħu jiġu kkonsultati fuq is-sit Europarl.
11.1. Iż-Żambja, b'mod partikolari l-każ ta' Hakainde Hichilema (votazzjoni)
— Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, David McAllister, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Roberta Metsola, Michael Gahler, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere, Mairead McGuinness u Giovanni La Via, f'isem il-Grupp PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post u Cécile Kashetu Kyenge, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Notis Marias, Monica Macovei u Arne Gericke, f'isem il-Grupp ECR,
— Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl u María Teresa Giménez Barbat, f'isem il-Grupp ALDE,
— Maria Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Helmut Scholz, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Dimitrios Papadimoulis, Kostas Chrysogonos u Stelios Kouloglou, f'isem il-Grupp GUE/NGL,
— Jordi Solé, Bart Staes, Igor Šoltes, Bodil Valero, Ernest Urtasun u Davor Škrlec, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi, Beatrix von Storch u Rolandas Paksas, f'isem il-Grupp EFDD,
— Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Deirdre Clune, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Tomáš Zdechovský, Eva Maydell, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Ivana Maletić, Laima Liucija Andrikienė, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Roberta Metsola, Michael Gahler, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere u Giovanni La Via, f'isem il-Grupp PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post u Ana Gomes, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Notis Marias, Monica Macovei, Angel Dzhambazki, Arne Gericke u Urszula Krupa, f'isem il-Grupp ECR,
— Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl u María Teresa Giménez Barbat, f'isem il-Grupp ALDE,
— Jordi Solé, Bodil Valero, Bart Staes, Igor Šoltes, Ernest Urtasun u Davor Škrlec, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas, Beatrix von Storch, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini u Laura Ferrara, f'isem il-Grupp EFDD,
— Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, David McAllister, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk, Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Roberta Metsola, Michael Gahler, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere, Mairead McGuinness u Giovanni La Via, f'isem il-Grupp PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post u Jytte Guteland, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Notis Marias, Monica Macovei, Jana Žitňanská u Arne Gericke, f'isem il-Grupp ECR,
— Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl u María Teresa Giménez Barbat, f'isem il-Grupp ALDE,
— Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos u Merja Kyllönen, f'isem il-Grupp GUE/NGL,
— Jordi Solé, Bodil Valero, Bart Staes, Igor Šoltes, Ernest Urtasun, Davor Škrlec u Judith Sargentini, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara, Laura Agea, Rolandas Paksas u Beatrix von Storch, f'isem il-Grupp EFDD,
11.4. Ftehim bejn l-UE, l-Iżlanda, il-Prinċipat tal-Liechtenstein u n-Norveġja dwar Mekkaniżmu Finanzjarju taż-ŻEE 2014-2021 *** (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura)(votazzjoni)
Rakkomandazzjoni dwar l-abbozz ta' deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni ta’ Ftehim bejn l-Unjoni Ewropea, l-Iżlanda, il-Prinċipat tal-Liechtenstein u r-Renju tan-Norveġja dwar Mekkaniżmu Finanzjarju taż-ŻEE 2014-2021, il-Ftehim bejn ir-Renju tan-Norveġja u l-Unjoni Ewropea dwar Mekkaniżmu Finanzjarju Norveġiż għall-perjodu 2014-2021, il-Protokoll Addizzjonali għall-Ftehim bejn il-Komunità Ekonomika Ewropea u r-Renju tan-Norveġja u l-Protokoll Addizzjonali għall-Ftehim bejn il-Komunità Ekonomika Ewropea u l-Iżlanda [06679/2016 - C8-0175/2016- 2016/0052(NLE)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: David Borrelli (A8-0072/2017)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 4)
11.6. Perspettivi futuri għall-Assistenza Teknika fil-Politika ta' Koeżjoni (Artikolu 150 tar-Regoli ta' Proċedura)(votazzjoni)
Rapport dwar il-perspettivi futuri għall-Assistenza Teknika fil-Politika ta' Koeżjoni [2016/2303(INI)] - Kumitat għall-Iżvilupp Reġjonali. Rapporteur: Ruža Tomašić (A8-0180/2017)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 6)
Rapport dwar il-proposta għal regolament tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar l-iżgurar tal-portabbiltà transkonfinali tas-servizzi tal-kontenut onlajn fis-suq intern [COM(2015)0627 - C8-0392/2015- 2015/0284(COD)] - Kumitat għall-Affarijiet Legali. Rapporteur: Jean-Marie Cavada (A8-0378/2016)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 7)
11.8. Deċiżjoni għal dħul f'negozjati interistituzzjonali: Il-koordinazzjoni ta' ċerti dispożizzjonijiet stabbiliti bil-liġi, b'regolament jew b'azzjoni amministrattiva fi Stati Membri dwar il-forniment ta' servizzi tal-media awdjoviżiva fid-dawl tar-realtajiet tas-suq li qed jinbidlu ***I (votazzjoni)
Rapport dwar il-proposta għal direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill li temenda d-Direttiva 2010/13/UE dwar il-koordinazzjoni ta' ċerti dispożizzjonijiet stabbiliti bil-liġi, b'regolament jew b'azzjoni amministrattiva fi Stati Membri dwar il-forniment ta' servizzi tal-media awdjoviżiva fid-dawl tar-realtajiet tas-suq li qed jinbidlu [COM(2016)0287 - C8-0193/2016- 2016/0151(COD)] - Kumitat għall-Kultura u l-Edukazzjoni. Rapporteurs: Sabine Verheyen u Petra Kammerevert (A8-0192/2017)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Votazzjoni permezz ta' vot sigriet) Il-lista tal-Membri li vvutaw hija annessa mal-Minuti (Anness 1 tal-Minuti ta' 18.5.2017) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 8)
DEĊIŻJONI GĦAL DĦUL F'NEGOZJATI INTERISTITUZZJONALI
Approvazzjoni
Interventi
Hannu Takkula f'isem il-Grupp ALDE, sabiex jitlob ir-rapport ta' votazzjoni b'mod konformi mal-Artikolu 190 tar-Regoli ta' Proċedura, Angel Dzhambazki favur it-talba u Sabine Verheyen kontra t-talba.
11.9. L-implimentazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles UE-Korea (votazzjoni)
Rapport dwar l-implimentazzjoni tal-Ftehim ta' Kummerċ Ħieles bejn l-Unjoni Ewropea u r-Repubblika tal-Korea [2015/2059(INI)] - Kumitat għall-Kummerċ Internazzjonali. Rapporteur: Adam Szejnfeld (A8-0123/2017)
(Maġġoranza sempliċi meħtieġa) (Riżultat tal-votazzjoni: Anness "Riżultat tal-Votazzjonijiet", punt 9)
Dikjarazzjoni tal-Viċi President tal-Kummissjoni u r-Rappreżentant Għoli tal-Unjoni għall-Affarijiet Barranin u l-Politika ta' Sigurtà: Is-sitwazzjoni fix-Xatt tal-Punent, inklużi l-insedjamenti (2016/2998(RSP))
— Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Bogdan Andrzej Zdrojewski u Antonio López-Istúriz White, f'isem il-Grupp PPE,
— Victor Boştinaru u Elena Valenciano, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock u Anders Primdahl Vistisen, f'isem il-Grupp ECR,
— Hilde Vautmans, f'isem il-Grupp ALDE,
— Tamás Meszerics, Bart Staes u Jill Evans, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Rosa D’Amato, Laura Agea, Fabio Massimo Castaldo u Ignazio Corrao.
— Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Bogdan Andrzej Zdrojewski u Tokia Saïfi, f'isem il-Grupp PPE,
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein u Neena Gill, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden u Branislav Škripek, f'isem il-Grupp ECR,
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE,
— Mariya Gabriel, Frank Engel, Bogdan Brunon Wenta, Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Pavel Svoboda, Krzysztof Hetman, Adam Szejnfeld, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, György Hölvényi, Maurice Ponga, Željana Zovko, Anna Záborská, Andrey Kovatchev u Joachim Zeller, f'isem il-Grupp PPE,
— Maria Arena u Elena Valenciano, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock f'isem il-Grupp ECR,
— Louis Michel, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE,
— Heidi Hautala, Maria Heubuch, Bart Staes, Bodil Valero, Florent Marcellesi u Jordi Solé, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao u Isabella Adinolfi, f'isem il-Grupp EFDD.
— Cristian Dan Preda, Sandra Kalniete, Jaromír Štětina, Michael Gahler u Anna Maria Corazza Bildt, f'isem il-Grupp PPE,
— Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein u Pier Antonio Panzeri, f'isem il-Grupp S&D,
— Charles Tannock, Ian Duncan, Kay Swinburne, Anneleen Van Bossuyt, Mark Demesmaeker, Helga Stevens, Sander Loones u Raffaele Fitto, f'isem il-Grupp ECR,
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans u Cecilia Wikström, f'isem il-Grupp ALDE,
— Malin Björk, Helmut Scholz, Merja Kyllönen, Marisa Matias, Barbara Spinelli, Cornelia Ernst, Eleonora Forenza, Josu Juaristi Abaunz, Dimitrios Papadimoulis u Dennis de Jong, f'isem il-Grupp GUE/NGL,
— Ulrike Lunacek, Rebecca Harms, Heidi Hautala, Ernest Urtasun, Terry Reintke, Barbara Lochbihler, Judith Sargentini u Molly Scott Cato, f'isem il-Grupp Verts/ALE,
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Marco Zullo, Rosa D’Amato, Dario Tamburrano, Marco Valli, Tiziana Beghin, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara, Laura Agea, Eleonora Evi, David Borrelli, Daniela Aiuto u Piernicola Pedicini.
L-ispjegazzjonijiet tal-vot li tressqu bil-miktub, bi qbil mal-Artikolu 183 tar-Regoli ta' Proċedura, jidhru fil-paġni tal-Membri fis-sit tal-Parlament.
Spjegazzjonijiet orali tal-vot:
RakkomandazzjoniDavid Borrelli - A8-0072/2017 Daniel Hannan
Rapport Andrey Novakov - A8-0139/2017 Andrejs Mamikins
Rapport Ruža Tomašić - A8-0180/2017 Igor Šoltes u Momchil Nekov
Rapport Jean-Marie Cavada - A8-0378/2016 Michaela Šojdrová u Momchil Nekov
Rapport Adam Szejnfeld - A8-0123/2017 Michaela Šojdrová, Marian Harkin u Seán Kelly
13. Korrezzjonijiet għall-voti u intenzjonijiet tal-vot
Il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jidhru fuq is-sit Europarl, "Plenarja", "Votazzjonijiet", "Riżultati tal-Votazzjonijiet" (Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet) u fil-verżjoni stampata tal-anness "Riżultati tal-votazzjonijiet b'sejħa tal-ismijiet".
Il-verżjoni elettronika fuq is-sit Europarl tiġi aġġornata regolarment tul perjodu ta' mhux aktar minn ġimagħtejn wara l-ġurnata tal-votazzjoni.
Wara li jgħaddi dan il-perjodu, il-korrezzjonijiet għall-voti u l-intenzjonijiet tal-vot jiġu ffinalizzati sabiex isiru t-traduzzjonijiet u jiġu ppubblikati f'Il-Ġurnal Uffiċjali.
(Ħin li fih ġiet sospiża s-seduta: 13.05. Ħin li fih tkompliet is-seduta: 15.00)
PRESIDENZA: Pavel TELIČKA Viċi President
14. Pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari
Il-President ħabbar, skont l-Artikolu 64(1) tar-Regoli ta' Proċedura, li rċieva mingħand il-Kunsill il-pożizzjoni li ġejja, flimkien mar-raġunijiet li wasslu lill-Kunsill biex jadottaha, kif ukoll il-pożizzjoni tal-Kummissjoni dwar:
- Il-pożizzjoni tal-Kunsill fl-ewwel qari dwar l-adozzjoni ta' Direttiva tal-Parlament Ewropew u tal-Kunsill dwar il-ġlieda kontra l-frodi tal-interessi finanzjarji tal-Unjoni permezz tal-liġi kriminali (06182/1/2017 - C8-0150/2017 - 2012/0193(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli CONT, LIBE
Il-perjodu ta' tliet xhur għad-dispożizzjoni tal-Parlament sabiex jadotta l-pożizzjoni tiegħu jiddekorri għalhekk minn għada, 19 ta' Mejju 2017.
15. Approvazzjoni tal-Minuti tas-seduta preċedenti
Il-Minuti tas-seduta preċedenti ġew approvati.
16. Interpellanzi maġġuri (dibattitu)
Interpellanza maġġuri għal tweġiba bil-miktub b'dibattitu (O-00019/2017) ta' Dubravka Šuica, Franc Bogovič, Daniel Buda, Pál Csáky, Andor Deli, György Hölvényi, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Patricija Šulin, Alojz Peterle, Marian-Jean Marinescu, Miroslav Mikolášik, Ivana Maletić, Milan Zver, Tomáš Zdechovský, Inese Vaidere, Traian Ungureanu, Željana Zovko, Eduard Kukan, Krišjānis Kariņš, Ivica Tolić, Romana Tomc, Dariusz Rosati, Artis Pabriks, Adam Szejnfeld, Renate Sommer, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Iuliu Winkler, Zigmantas Balčytis, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică, Georgi Pirinski, Monika Smolková, Olga Sehnalová, Biljana Borzan, Tonino Picula, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Georgios Epitideios, Ivan Jakovčić, Ivo Vajgl, Merja Kyllönen u Julia Pitera, lill-Kummissjoni: Differenzi fid-dikjarazzjonijiet, il-kompożizzjoni u t-togħma tal-prodotti fis-swieq Ċentrali/tal-Lvant u tal-Punent tal-UE (2017/2676(RSP)) (B8-0220/2017)
Dubravka Šuica daħal aktar fil-fond dwar il-mistoqsija.
Interventi ta': Róża Gräfin von Thun und Hohenstein f'isem il-Grupp PPE, Viorica Dăncilă f'isem il-Grupp S&D, Kosma Złotowski f'isem il-Grupp ECR, Ivan Jakovčić f'isem il-Grupp ALDE, li wieġeb ukoll mistoqsija "karta blu" ta' Igor Šoltes, Jean-Luc Schaffhauser f'isem il-Grupp ENF, Alojz Peterle, Biljana Borzan, Jozo Radoš, Michaela Šojdrová, Maria Grapini, Dita Charanzová, Mihai Ţurcanu, Olga Sehnalová, Seán Kelly, Momchil Nekov u Daniel Buda.
Interventi skont il-proċedura "catch the eye" ta': Patricija Šulin, Monika Smolková u Urszula Krupa.
Intervent ta': Corina Crețu.
Id-dibattitu ngħalaq.
17. Dokumenti mressqa
Tressqu d-dokumenti segwenti:
1) mill-Kunsill u mill-Kummissjoni
- Proposta għal deċiżjoni tal-Kunsill dwar il-konklużjoni, f'isem l-Unjoni Ewropea, tal-Emenda ta' Kigali għall-Protokoll ta' Montreal dwar sustanzi li jnaqqsu s-saff tal-ożonu (07725/2017 - C8-0157/2017 - 2017/0016(NLE))
irriferut
responsabbli :
ENVI
2) mill-Membri il-mozzjonijiet għal riżoluzzjoni (Artikolu 133 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Isabella Adinolfi. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-assistenza lil persuni b'diżabilità (B8-0265/2017)
irriferut
responsabbli :
EMPL
opinjoni :
LIBE
- Sophie Montel. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar in-negozjati dwar ftehim ta' kummerċ ħieles mal-Mercosur (B8-0266/2017)
irriferut
responsabbli :
INTA
opinjoni :
AGRI
- Mireille D'Ornano. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-mardiet respiratorji (B8-0267/2017)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Paloma López Bermejo. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar is-silikożi bħala marda okkupazzjonali (B8-0269/2017)
irriferut
responsabbli :
ENVI
opinjoni :
EMPL
- Aldo Patriciello. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar l-iżvilupp ta' sistema Ewropea armonizzata ta' ġbir ta' data dwar l-istupru onlajn sabiex ikunu individwati l-azzjonijiet prijoritarji kontra l-bullying ta' natura sesswali fuq l-internet fl-UE (B8-0278/2017)
irriferut
responsabbli :
FEMM
- Dominique Bilde. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-promozzjoni tal-użu tal-Braille (B8-0279/2017)
irriferut
responsabbli :
ENVI
- Mara Bizzotto. Mozzjoni għal riżoluzzjoni dwar il-ħolqien ta' pjan Ewropew għall-qerda tal-epatite Ċ (B8-0280/2017)
irriferut
responsabbli :
ENVI
18. Petizzjonijiet
Il-petizzjonijiet li ġejjin, li ddaħħlu fir-reġistru fid-dati indikati hawn taħt, bi qbil mal-Artikolu 215(9) u (10) tar-Regoli ta' Proċedura, tressqu quddiem il-kumitat responsabbli:
Il-petizzjoni Nru 0313/2017 tneħħiet mir-reġistru b'segwitu għall-irtirar tagħha mill-petizzjonant wara li ġiet irreġistrata.
Il-President ħabbar li fid-data 15 ta' Mejju 2017, skont id-dispożizzjonijiet tal-Artikolu 215(15) tar-Regoli ta' Proċedura, irrefera lill-kumitat responsabbli l-petizzjonijiet mibgħuta minn persuni fiżiċi jew ġuridiċi li la jkunu ċittadini tal-Unjoni Ewropea u lanqas ikunu residenti fi Stat Membru, u lanqas ma jkollhom l-uffiċċju reġistrat fi Stat Membru.
19. Deċiżjonijiet dwar ċerti dokumenti
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 45 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' April 2017)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 11 ta' Mejju 2017)
Kumitat INTA
- Rapport annwali dwar l-implimentazzjoni tal-Politika Kummerċjali Komuni (2017/2070(INI)) (opinjoni: EMPL)
- Lejn strateġija għall-kummerċ diġitali (2017/2065(INI)) (opinjoni: ITRE, LIBE, IMCO)
Kumitat BUDG
- Rapport Annwali dwar l-Attivitajiet Finanzjarji tal-Bank Ewropew tal-Investiment (2017/2071(INI)) (opinjoni: INTA, REGI, ECON (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Kumitat ECON
- Unjoni Bankarja - Rapport Annwali 2017 (2017/2072(INI))
- Pjan ta' Azzjoni dwar is-Servizzi Finanzjarji għall-Konsumatur (COM(2017)0139 - 2017/2066(INI)) (opinjoni: IMCO)
Kumitat IMCO
- Implimentazzjoni tad-Direttiva 2005/36/KE fir-rigward tar-regolamentazzjoni u l-ħtieġa ta' riforma fis-servizzi professjonali (2017/2073(INI)) (opinjoni: EMPL)
Kumitat TRAN
- Strateġija Ewropea dwar Sistemi Kooperattivi ta' Trasport Intelliġenti (COM(2016)0766 - 2017/2067(INI)) (opinjoni: LIBE, IMCO)
Kumitat LIBE
- Il-ġlieda kontra ċ-Ċiberkriminalità (2017/2068(INI)) (opinjoni: ITRE, INTA, IMCO)
Kumitat PETI
- Rapport dwar iċ-Ċittadinanza tal-UE 2017: Insaħħu d-Drittijiet taċ-Ċittadini f'Unjoni ta' Tibdil Demokratiku (2017/2069(INI)) (opinjoni: FEMM, AFCO, CULT, LIBE (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Modifiki tal-konsultazzjonijiet mal-Kumitati(Artikolu 53 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitat JURI
- L-iskambju transfruntier bejn l-Unjoni u l-pajjiżi terzi ta’ kopji b’format aċċessibbli ta’ xogħlijiet jew materjal ieħor protett bid-dritt tal-awtur u bi drittijiet relatati għall-ġid tal-persuni għomja, b’diżabbiltà fil-vista jew li b’xi mod ieħor għandhom diffikultà biex jaqraw materjal stampat (COM(2016)0595 - C8-0380/2016 - 2016/0279(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli: JURI opinjoni: PETI, CULT, EMPL, INTA, JURI (Artikolu 39 tar-Regoli ta' Proċedura)
- Miżuri biex tiġi salvagwardjata s-sigurtà tal-provvista tal-gass (COM(2016)0052 - C8-0035/2016 - 2016/0030(COD)) irriferut lill-kumitat responsabbli ITRE opinjoni: AFET, ENVI, ECON, IMCO, TRAN, REGI, JURI (Artikolu 39 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitati assoċjati(Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' April 2017)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 11 ta' Mejju 2017)
Kumitat BUDG
- Rapport Annwali dwar l-Attivitajiet Finanzjarji tal-Bank Ewropew tal-Investiment (2017/2071(INI)) (opinjoni: INTA, REGI, ECON) (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Kumitat PETI
- Rapport dwar iċ-Ċittadinanza tal-UE 2017: Insaħħu d-Drittijiet taċ-Ċittadini f'Unjoni ta' Tibdil Demokratiku (2017/2069(INI)) (opinjoni: FEMM, AFCO, CULT, LIBE) (Artikolu 54 tar-Regoli ta' Proċedura))
Deċiżjoni li għandha tkun applikata l-proċedura b'laqgħat konġunti ta' kumitati(Artikolu 55 tar-Regoli ta' Proċedura)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 6 ta' April 2017)
- Sistema ta' ċertifikazzjoni tal-Unjoni għal apparat ta' kontroll tas-sigurtà tal-avjazzjoni (COM(2016)0491 - C8-0366/2016 - 2016/0236(COD)) Kumitati: IMCO, TRAN (opinjoni: LIBE)
(B'segwitu għad-deċiżjoni tal-Konferenza tal-Presidenti tad-data 11 ta' Mejju 2017)
Deċiżjoni biex jiġu ppreparati rapporti ta' inizjattiva (Artikolu 108 tar-Regoli ta' Proċedura)
Kumitat AFET
- Rakkomandazzjonijiet lill-Kunsill, lill-Kummissjoni u lis-SEAE dwar in-negozjati dwar il-Ftehim Komprensiv UE-Ażerbajġan (2017/2056(INI))
Kumitat INTA
- Rakkomandazzjonijiet lill-Kunsill, lill-Kummissjoni u lis-SEAE dwar in-negozjati rigward il-modernizzazzjoni tal-pilastru tal-kummerċ tal-Ftehim ta' Assoċjazzjoni UE-Ċilì (2017/2057(INI))
20. Trażmissjoni tat-testi adottati waqt is-seduta li għaddejja
Il-Minuti ta' din is-seduta se jiġu ppreżentati lill-Parlament għall-approvazzjoni tiegħu fil-bidu tas-seduta li jmiss, bi qbil mal-Artikolu 192(2) tar-Regoli ta' Proċedura.
Bil-qbil tal-Parlament, it-testi li jiġu adottati se jintbagħtu minnufih lid-destinatarji msemmija fihom.
21. Kalendarju tas-seduti li jmiss
Is-seduti li jmiss se jsiru fid-dati 31 ta' Mejju 2017 u 1 ta' Ġunju 2017.
22. Interruzzjoni tas-sessjoni
Is-sessjoni tal-Parlament Ewropew ġiet interrotta.
Anness 1 - Deċiżjoni li jinbdew negozjati interistituzzjonali: Il-koordinazzjoni ta' ċerti dispożizzjonijiet stabbiliti bil-liġi, b'regolament jew b'azzjoni amministrattiva fi Stati Membri dwar il-forniment ta' servizzi tal-media awdjoviżiva fid-dawl tar-realtajiet tas-suq li qed jinbidlu