2. Pogajanja pred prvo obravnavo v Parlamentu (odobritev) (člen 69c)
Predsednik je obvestil, da ni prejel zahtev v zvezi z začetkom medinstitucionalnih pogajanj, razglašenih v zapisniku v torek, 16. maja 2017 (točka 2 zapisnika z dne 16.5.2017).
Odbora BUDG in ECON sta torej lahko začela pogajanja po izteku roka iz člena 69c(2) Poslovnika.
3. Uresničevanje dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (vloženi predlogi resolucij)
Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere na Zahodnem bregu, vključno z naselbinami (2016/2998(RSP))
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 123(2) Poslovnika zaključi razprava:
— Tamás Meszerics, Margrete Auken, Ernest Urtasun, Klaus Buchner, Florent Marcellesi, Bart Staes, Jordi Solé in Pascal Durand, v imenu skupine Verts/ALE, Laura Agea, Rosa D’Amato, Ignazio Corrao in Fabio Massimo Castaldo, o uresničevanju dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (2016/2998(RSP)) (B8-0345/2017);
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Maria Arena, Brando Benifei, Knut Fleckenstein, Eugen Freund, Neena Gill, Ana Gomes, Javi López, Pier Antonio Panzeri, Gilles Pargneaux, Soraya Post in Edouard Martin, v imenu skupine S&D, o uresničevanju dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (2016/2998(RSP)) (B8-0346/2017);
— Charles Tannock, Bas Belder, Anna Elżbieta Fotyga, Geoffrey Van Orden, Anders Primdahl Vistisen, Arne Gericke, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Zdzisław Krasnodębski, Ruža Tomašić, Raffaele Fitto, Karol Karski, Angel Dzhambazki in Jana Žitňanská, v imenu skupine ECR, o uresničevanju dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (2016/2998(RSP)) (B8-0347/2017);
— Neoklis Sylikiotis, Patrick Le Hyaric, Martina Anderson, Younous Omarjee, Marie-Christine Vergiat, Josu Juaristi Abaunz, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Takis Hadjigeorgiou, Maria Lidia Senra Rodríguez, Ángela Vallina, Marina Albiol Guzmán, Eleonora Forenza, Barbara Spinelli, João Ferreira, João Pimenta Lopes, Miguel Viegas, Sofia Sakorafa, Miguel Urbán Crespo, Rina Ronja Kari, Javier Couso Permuy, Malin Björk, Xabier Benito Ziluaga, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Tania González Peñas, Lynn Boylan, Matt Carthy, Liadh Ní Riada, Kostadinka Kuneva in Martina Michels, v imenu skupine GUE/NGL, o uresničevanju dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (2016/2998(RSP)) (B8-0348/2017);
— Hilde Vautmans in Marietje Schaake v imenu skupine ALDE, o uresničevanju dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (2016/2998(RSP)) (B8-0352/2017).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 123(2) Poslovnika zaključi razprava:
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein in Neena Gill, v imenu skupine S&D, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0331/2017);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Ruža Tomašić, Jussi Halla-aho, Raffaele Fitto, Karol Karski, Zdzisław Krasnodębski, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Geoffrey Van Orden, Pirkko Ruohonen-Lerner, Branislav Škripek, Anna Elżbieta Fotyga in Mark Demesmaeker, v imenu skupine ECR, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0333/2017);
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Laura Agea in Rolandas Paksas, au nom du groupe EFDD, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0335/2017);
— Javier Couso Permuy, Eleonora Forenza, Takis Hadjigeorgiou, Neoklis Sylikiotis, Marisa Matias, Paloma López Bermejo in Ángela Vallina, v imenu skupine GUE/NGL, o Siriji (2017/2654(RSP)) (B8-0337/2017);
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis, v imenu skupine ALDE, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0338/2017);
— Barbara Lochbihler, Bodil Valero, Ernest Urtasun, Florent Marcellesi, Jordi Solé, Tamás Meszerics in Claude Turmes, v imenu skupine Verts/ALE, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0341/2017);
— Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Tokia Saïfi, Tunne Kelam, Lorenzo Cesa, Dubravka Šuica in Bogdan Andrzej Zdrojewski, v imenu skupine PPE, o strategiji EU za Sirijo (2017/2654(RSP)) (B8-0342/2017).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 123(2) Poslovnika zaključi razprava:
— Elena Valenciano in Maria Arena, v imenu skupine S&D, o begunskem taborišču Dadab (2017/2687(RSP)) (B8-0300/2017);
— Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Notis Marias, Raffaele Fitto, Arne Gericke, Karol Karski, Angel Dzhambazki, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga in Monica Macovei, v imenu skupine ECR, o begunskem taborišču Dadab (2017/2687(RSP)) (B8-0332/2017);
— Mariya Gabriel, Frank Engel, Bogdan Brunon Wenta, Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Pavel Svoboda, Paul Rübig, Krzysztof Hetman, Adam Szejnfeld, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, György Hölvényi, Maurice Ponga in Željana Zovko, v imenu skupine PPE, o begunskem taborišču Dadab (2017/2687(RSP)) (B8-0334/2017);
— Marie-Christine Vergiat, Marina Albiol Guzmán, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Tania González Peñas, Miguel Urbán Crespo, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Estefanía Torres Martínez, Paloma López Bermejo, Merja Kyllönen, Sabine Lösing, Barbara Spinelli, Maria Lidia Senra Rodríguez, Javier Couso Permuy, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Neoklis Sylikiotis in Takis Hadjigeorgiou, v imenu skupine GUE/NGL, o begunskem taborišču Dadab (2017/2687(RSP)) (B8-0336/2017);
— Louis Michel, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis, v imenu skupine ALDE, o begunskem taborišču Dadab (2017/2687(RSP)) (B8-0339/2017).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 123(2) Poslovnika zaključi razprava:
— Esteban González Pons, Elissavet Vozemberg-Vrionidi, Roberta Metsola, Jeroen Lenaers, Carlos Coelho, Frank Engel, Elisabetta Gardini, Alessandra Mussolini, Salvatore Domenico Pogliese, Barbara Matera in Michał Boni v imenu skupine PPE, Cécile Kashetu Kyenge, Birgit Sippel, Péter Niedermüller, Josef Weidenholzer, Tanja Fajon, Juan Fernando López Aguilar, Elly Schlein, Sylvie Guillaume, Caterina Chinnici, Miltiadis Kyrkos in Eider Gardiazabal Rubial v imenu skupine S&D, Angelika Mlinar, Cecilia Wikström, Hilde Vautmans in Ilhan Kyuchyuk v imenu skupine ALDE, Kostas Chrysogonos, Barbara Spinelli, Cornelia Ernst, Marie-Christine Vergiat, Malin Björk, Sofia Sakorafa, Merja Kyllönen, Patrick Le Hyaric, Xabier Benito Ziluaga, Tania González Peñas, Lola Sánchez Caldentey, Estefanía Torres Martínez, Miguel Urbán Crespo, Marisa Matias, Josu Juaristi Abaunz, Sabine Lösing, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Stefan Eck, Kostadinka Kuneva in Dennis de Jong v imenu skupine GUE/NGL, Ska Keller, Judith Sargentini, Jean Lambert, Ulrike Lunacek, Bodil Valero, Heidi Hautala, Josep-Maria Terricabras, Eva Joly, Barbara Lochbihler, Bart Staes, Ernest Urtasun, Bronis Ropė in Igor Šoltes v imenu skupine Verts/ALE, Laura Ferrara, Ignazio Corrao in Fabio Massimo Castaldo, o uresničitvi načrta o premestitvah (2017/2685(RSP)) (B8-0340/2017);
— Helga Stevens, Branislav Škripek in Monica Macovei v imenu skupine ECR, o uresničitvi načrta o premestitvah (2017/2685(RSP)) (B8-0343/2017);
— Auke Zijlstra, Lorenzo Fontana, Gilles Lebreton in Harald Vilimsky v imenu skupine ENF, o uresničitvi načrta o premestitvah (2017/2685(RSP)) (B8-0344/2017).
7. Izvajanje smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji, Rusiji (vloženi predlogi resolucij)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000039/2017), ki so ga postavili Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein in Pier Antonio Panzeri v imenu skupine S&D, Ulrike Lunacek, Rebecca Harms in Heidi Hautala, v imenu skupine Verts/ALE, Dennis de Jong, Malin Björk, Eleonora Forenza, Marisa Matias, Helmut Scholz, Stefan Eck, Cornelia Ernst, Merja Kyllönen, Rina Ronja Kari, Marina Albiol Guzmán in Gabriele Zimmer v imenu skupine GUE/NGL, Marietje Schaake v imenu skupine ALDE, Ian Duncan v imenu skupine ECR, Komisiji: Izvajanje smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji, Rusiji (2017/2988(RSP)) B8-0219/2017
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 128(5) Poslovnika zaključi razprava:
— Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein in Pier Antonio Panzeri, v imenu skupine S&D, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji v Rusiji (2017/2688(RSP)) (B8-0349/2017);
— Charles Tannock, Ian Duncan, Mark Demesmaeker, Anneleen Van Bossuyt, Ruža Tomašić, Jussi Halla-aho in Raffaele Fitto, v imenu skupine ECR, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji (2017/2688(RSP)) (B8-0350/2017);
— Ulrike Lunacek, Rebecca Harms, Heidi Hautala, Ernest Urtasun in Terry Reintke, v imenu skupine Verts/ALE, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji v Rusiji (2017/2688(RSP)) (B8-0351/2017);
— Malin Björk, Marisa Matias, Helmut Scholz, Merja Kyllönen, Marina Albiol Guzmán, Patrick Le Hyaric, Younous Omarjee, Eleonora Forenza, Dennis de Jong, Sabine Lösing, Cornelia Ernst, Barbara Spinelli, Rina Ronja Kari, Maria Lidia Senra Rodríguez, Stefan Eck, Tania González Peñas, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Estefanía Torres Martínez, Lola Sánchez Caldentey, Josu Juaristi Abaunz in Marie-Christine Vergiat, v imenu skupine GUE/NGL, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji, Rusiji (2017/2688(RSP)) (B8-0353/2017);
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Cecilia Wikström in Valentinas Mazuronis, v imenu skupine ALDE, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji v Rusiji (2017/2688(RSP)) (B8-0355/2017);
— Sandra Kalniete, Michael Gahler in Anna Maria Corazza Bildt, v imenu skupine PPE, o izvajanju smernic Sveta za LGBTI, zlasti v zvezi s preganjanjem (domnevnih) istospolno usmerjenih moških v Čečeniji, Rusiji (2017/2688(RSP)) (B8-0356/2017).
8. Ustrezna mešanica financiranja evropskih regij: uravnoteženje finančnih instrumentov in nepovratnih sredstev v kohezijski politiki EU - Prihodnje perspektive za tehnično pomoč pri kohezijski politiki (razprava)
Poročilo o ustrezni mešanici financiranja evropskih regij: uravnoteženje finančnih instrumentov in nepovratnih sredstev v kohezijski politiki EU [2016/2302(INI)] - Odbor za regionalni razvoj. Poročevalec: Andrey Novakov (A8-0139/2017)
Poročilo o prihodnjih perspektivah za tehnično pomoč pri kohezijski politiki [2016/2303(INI)] - Odbor za regionalni razvoj. Poročevalka: Ruža Tomašić (A8-0180/2017)
Andrey Novakov in Ruža Tomašić sta predstavila poročili.
Govoril je Daniele Viotti (pripravljavec mnenja odbora BUDG).
Govorila je Corina Crețu (članica Komisije).
Govorili so Miguel Viegas (pripravljavec mnenja odbora AGRI), Maria Spyraki v imenu skupine PPE, Liliana Rodrigues v imenu skupine S&D, Hannu Takkula v imenu skupine ALDE, Martina Michels v imenu skupine GUE/NGL, Bronis Ropė v imenu skupine Verts/ALE, Rosa D'Amato v imenu skupine EFDD, Zoltán Balczó samostojni poslanec, Lambert van Nistelrooij, Andrea Cozzolino, Mirosław Piotrowski, Iskra Mihaylova, ki je odgovorila tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Tibor Szanyi, Dimitrios Papadimoulis, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Stanislav Polčák, Jakop Dalunde, Raymond Finch, ki je zavrnil vprašanje z dvigom modrega kartončka, ki ga je postavil Franc Bogovič, in Eleftherios Synadinos.
PREDSEDSTVO: Pavel TELIČKA podpredsednik
Govorili so Ramón Luis Valcárcel Siso, Momchil Nekov, Notis Marias, Ivan Jakovčić, Ángela Vallina, Krzysztof Hetman, Georgi Pirinski, Martina Anderson, Franc Bogovič in Viorica Dăncilă.
Po postopku "catch the eye" so govorili Andor Deli, Nicola Caputo, Ivana Maletić, Julie Ward, Stanislav Polčák, Maria Grapini in Victor Negrescu.
Govorili so Corina Crețu, Andrey Novakov in Ruža Tomašić.
Charles Tannock, Ignazio Corrao, Soraya Post, Maria Lidia Senra Rodríguez, Bogdan Brunon Wenta in António Marinho e Pinto so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Cristian Dan Preda v imenu skupine PPE, Cécile Kashetu Kyenge v imenu skupine S&D, in Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF.
Po postopku "catch the eye" so govorili José Inácio Faria, Maria Grapini, Notis Marias, Fabio Massimo Castaldo in Stanislav Polčák.
Govorila je Corina Crețu, v imenu podpredsednice Komisije/Visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko.
Charles Tannock, Fabio Massimo Castaldo, Jordi Solé, Soraya Post, Marie-Christine Vergiat, Tunne Kelam in Marietje Schaake so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Agnieszka Kozłowska-Rajewicz v imenu skupine PPE, Ana Gomes v imenu skupine S&D, Bodil Valero v imenu skupine Verts/ALE, Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF, in Josef Weidenholzer.
Po postopku "catch the eye" so govorili Seán Kelly, Julie Ward, Jean-Paul Denanot in Notis Marias.
Govorila je Corina Crețu, v imenu podpredsednice Komisije/Visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko.
Ignazio Corrao, Bas Belder, Jordi Solé, Soraya Post, Lola Sánchez Caldentey, Tomáš Zdechovský in Javier Nart so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Seán Kelly v imenu skupine PPE, Jytte Guteland v imenu skupine S&D, Charles Tannock v imenu skupine ECR, Frédérique Ries v imenu skupine ALDE, Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF, Maria Grapini in Marek Jurek.
Po postopku "catch the eye" so govorili José Inácio Faria, Pavel Svoboda, Notis Marias in Fabio Massimo Castaldo.
Govorila je Corina Crețu, v imenu podpredsednice Komisije/Visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko.
(Seja se je pred začetkom glasovanja za trenutek prekinila.)
PREDSEDSTVO: Ulrike LUNACEK podpredsednica
Govorili so Tunne Kelam, o položaju krimskih Tatarov; Sotirios Zarianopoulos in Eleonora Forenza o včerjašnjem obisku ukrajinskega predsednika Petra Porošenka v Strasbourgu.
10. Sestava Parlamenta
Sylvie Goulard je bila imenovana za obrambno ministrico, Marielle de Sarnez pa za ministrico za evropske zadeve v okviru ministrstva za evropske in zunanje zadeve, in sicer z 18. majem 2017.
Parlament se je na podlagi druge alineje člena 3(2) Poslovnika s tem seznanil ter na podalgi člena 7(1) Akta o volitvah poslancev Evropskega parlamenta s splošnimi neposrednimi volitvami ter druge alineje člena 3(2) in člena 4(1) Poslovnika ugotovil, da njuna poslanska sedeža od 18. maja 2017 nista zasedena.
11. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih ...) so v prilogi zapisnika z naslovom "Izid glasovanj".
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
11.1. Zambija, zlasti primer Hakainda Hichileme (glasovanje)
— Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, David McAllister, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Roberta Metsola, Michael Gahler, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere, Mairead McGuinness in Giovanni La Via, v imenu skupine PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post in Cécile Kashetu Kyenge, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Notis Marias, Monica Macovei in Arne Gericke, v imenu skupine ECR,
— Catherine Bearder, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Johannes Cornelis van Baalen, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl in María Teresa Giménez Barbat, v imenu skupine ALDE,
— Maria Lidia Senra Rodríguez, Marie-Christine Vergiat, Merja Kyllönen, Kateřina Konečná, Helmut Scholz, Lola Sánchez Caldentey, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Dimitrios Papadimoulis, Kostas Chrysogonos in Stelios Kouloglou, v imenu skupine GUE/NGL,
— Jordi Solé, Bart Staes, Igor Šoltes, Bodil Valero, Ernest Urtasun in Davor Škrlec, v imenu skupine Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Isabella Adinolfi, Beatrix von Storch in Rolandas Paksas, v imenu skupine EFDD,
— Cristian Dan Preda, Tunne Kelam, Elmar Brok, Deirdre Clune, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Tomáš Zdechovský, Eva Maydell, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Ivana Maletić, Laima Liucija Andrikienė, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Roberta Metsola, Michael Gahler, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere in Giovanni La Via, v imenu skupine PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post in Ana Gomes, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Raffaele Fitto, Ruža Tomašić, Notis Marias, Monica Macovei, Angel Dzhambazki, Arne Gericke in Urszula Krupa, v imenu skupine ECR,
— Marietje Schaake, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Robert Rochefort, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl in María Teresa Giménez Barbat, v imenu skupine ALDE,
— Jordi Solé, Bodil Valero, Bart Staes, Igor Šoltes, Ernest Urtasun in Davor Škrlec, v imenu skupine Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Rolandas Paksas, Beatrix von Storch, Isabella Adinolfi, Piernicola Pedicini in Laura Ferrara, v imenu skupine EFDD,
— Cristian Dan Preda, Tomáš Zdechovský, Elmar Brok, David McAllister, Deirdre Clune, Mariya Gabriel, Pavel Svoboda, Jarosław Wałęsa, Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Tunne Kelam, Milan Zver, Krzysztof Hetman, Dubravka Šuica, Maurice Ponga, Sven Schulze, Stanislav Polčák, Michaela Šojdrová, Lefteris Christoforou, Marijana Petir, Claude Rolin, Ivan Štefanec, Eva Maydell, Bogdan Brunon Wenta, Csaba Sógor, Adam Szejnfeld, Sandra Kalniete, Patricija Šulin, Brian Hayes, Luděk, Niedermayer, Elisabetta Gardini, Željana Zovko, Roberta Metsola, Michael Gahler, Laima Liucija Andrikienė, Ivana Maletić, Andrey Kovatchev, Jiří Pospíšil, Julia Pitera, Anna Záborská, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, László Tőkés, Inese Vaidere, Mairead McGuinness in Giovanni La Via, v imenu skupine PPE,
— Elena Valenciano, Victor Boştinaru, Soraya Post in Jytte Guteland, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock, Karol Karski, Ryszard Antoni Legutko, Ryszard Czarnecki, Tomasz Piotr Poręba, Jadwiga Wiśniewska, Branislav Škripek, Ruža Tomašić, Anna Elżbieta Fotyga, Notis Marias, Monica Macovei, Jana Žitňanská in Arne Gericke, v imenu skupine ECR,
— Javier Nart, Izaskun Bilbao Barandica, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Filiz Hyusmenova, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Frédérique Ries, Robert Rochefort, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Hilde Vautmans, Paavo Väyrynen, Cecilia Wikström, Ivo Vajgl in María Teresa Giménez Barbat, v imenu skupine ALDE,
— Lola Sánchez Caldentey, Tania González Peñas, Estefanía Torres Martínez, Xabier Benito Ziluaga, Miguel Urbán Crespo, Marie-Christine Vergiat, Dimitrios Papadimoulis, Stelios Kouloglou, Kostas Chrysogonos in Merja Kyllönen, v imenu skupine GUE/NGL,
— Jordi Solé, Bodil Valero, Bart Staes, Igor Šoltes, Ernest Urtasun, Davor Škrlec in Judith Sargentini, v imenu skupine Verts/ALE,
— Ignazio Corrao, Fabio Massimo Castaldo, Piernicola Pedicini, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara, Laura Agea, Rolandas Paksas in Beatrix von Storch, v imenu skupine EFDD,
11.4. Sporazum med EU, Islandijo, Lihtenštajnom in Norveško o finančnem mehanizmu EGP za obdobje 2014–2021 *** (člen 150 Poslovnika)(glasovanje)
Priporočilo o osnutku sklepa Sveta o sklenitvi sporazuma med Evropsko unijo, Islandijo, Kneževino Lihtenštajn in Kraljevino Norveško o finančnem mehanizmu EGP za obdobje 2014–2021, sporazuma med Kraljevino Norveško in Evropsko unijo o norveškem finančnem mehanizmu za obdobje 2014–2021, dodatnega protokola k sporazumu med Evropsko gospodarsko skupnostjo in Kraljevino Norveško ter dodatnega protokola k sporazumu med Evropsko gospodarsko skupnostjo in Islandijo [06679/2016 - C8-0175/2016- 2016/0052(NLE)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: David Borrelli (A8-0072/2017)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 4)
Parlament je odobril sklenitev sporazumov in protokolov.
11.5. Ustrezna mešanica financiranja evropskih regij: uravnoteženje finančnih instrumentov in nepovratnih sredstev v kohezijski politiki EU (člen 150 Poslovnika)(glasovanje)
Poročilo o ustrezni mešanici financiranja evropskih regij: uravnoteženje finančnih instrumentov in nepovratnih sredstev v kohezijski politiki EU [2016/2302(INI)] - Odbor za regionalni razvoj. Poročevalec: Andrey Novakov (A8-0139/2017)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 5)
11.6. Prihodnje perspektive za tehnično pomoč pri kohezijski politiki (člen 150 Poslovnika)(glasovanje)
Poročilo o prihodnjih perspektivah za tehnično pomoč pri kohezijski politiki [2016/2303(INI)] - Odbor za regionalni razvoj. Poročevalka: Ruža Tomašić (A8-0180/2017)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 6)
11.7. Čezmejna prenosljivost storitev spletnih vsebin na notranjem trgu ***I (glasovanje)
Poročilo o predlogu uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o zagotavljanju čezmejne prenosljivosti storitev spletnih vsebin na notranjem trgu [COM(2015)0627 - C8-0392/2015- 2015/0284(COD)] - Odbor za pravne zadeve. Poročevalec: Jean-Marie Cavada (A8-0378/2016)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 7)
11.8. Odločitev o začetku medinstitucionalnih pogajanj: Usklajevanje nekaterih zakonov in drugih predpisov držav članic o opravljanju avdiovizualnih medijskih storitev glede na spreminjajoče se tržne razmere ***I (glasovanje)
Poročilo o predlogu direktive Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi Direktive 2010/13/EU o usklajevanju nekaterih zakonov in drugih predpisov držav članic o opravljanju avdiovizualnih medijskih storitev glede na spreminjajoče se tržne razmere [COM(2016)0287 - C8-0193/2016- 2016/0151(COD)] - Odbor za kulturo in izobraževanje. Soporočevalki: Sabine Verheyen in Petra Kammerevert (A8-0192/2017)
(potrebna navadna večina) (tajno glasovanje) Seznam poslancev, ki so glasovali, je priložen temu zapisniku (priloga 1 zapisnika z dne 18.5.2017) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 8)
ODLOČITEV O ZAČETKU MEDINSTITUCIONALNIH POGAJANJ
Odobreno
Govori
Hannu Takkula v imenu skupine ALDE, ki je zahteval preložitev glasovanja v skladu s členom 190 Poslovnika, Angel Dzhambazki, ki je zahtevo podprl, in Sabine Verheyen, ki je zahtevi nasprotovala.
Parlament je zahtevo zavrnil (EG) (245 glasov za, 353 glasov proti, 25 vzdržanih glasov).
11.9. Izvajanje prostotrgovinskega sporazuma med EU in Korejo (glasovanje)
Poročilo o izvajanju prostotrgovinskega sporazuma med Evropsko unijo in Republiko Korejo [2015/2059(INI)] - Odbor za mednarodno trgovino. Poročevalec: Adam Szejnfeld (A8-0123/2017)
(potrebna navadna večina) (Podrobnosti o glasovanju: Priloga "Izid glasovanj", točka 9)
11.10. Uresničevanje dvodržavne rešitve na Bližnjem vzhodu (glasovanje)
Izjava podpredsednice Komisije/visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko: Razmere na Zahodnem bregu, vključno z naselbinami (2016/2998(RSP))
— Cristian Dan Preda, Lars Adaktusson, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Bogdan Andrzej Zdrojewski in Antonio López-Istúriz White, v imenu skupine PPE,
— Victor Boştinaru in Elena Valenciano, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock in Anders Primdahl Vistisen, v imenu skupine ECR,
— Hilde Vautmans, v imenu skupine ALDE,
— Tamás Meszerics, Bart Staes in Jill Evans, v imenu skupine Verts/ALE,
— Rosa D’Amato, Laura Agea, Fabio Massimo Castaldo in Ignazio Corrao.
— Cristian Dan Preda, Arnaud Danjean, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Sandra Kalniete, David McAllister, Michael Gahler, Eduard Kukan, Bogdan Andrzej Zdrojewski in Tokia Saïfi, v imenu skupine PPE,
— Victor Boştinaru, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein in Neena Gill, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock, Raffaele Fitto, Jana Žitňanská, Ruža Tomašić, Geoffrey Van Orden in Branislav Škripek, v imenu skupine ECR,
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Ilhan Kyuchyuk, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Jozo Radoš, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans in Cecilia Wikström, v imenu skupine ALDE,
— Mariya Gabriel, Frank Engel, Bogdan Brunon Wenta, Cristian Dan Preda, Michael Gahler, Pavel Svoboda, Krzysztof Hetman, Adam Szejnfeld, Agustín Díaz de Mera García Consuegra, György Hölvényi, Maurice Ponga, Željana Zovko, Anna Záborská, Andrey Kovatchev in Joachim Zeller, v imenu skupine PPE,
— Maria Arena in Elena Valenciano, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock v imenu skupine ECR,
— Louis Michel, Nedzhmi Ali, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Marielle de Sarnez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Frédérique Ries, Marietje Schaake, Jasenko Selimovic, Hannu Takkula, Pavel Telička, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans in Cecilia Wikström, v imenu skupine ALDE,
— Heidi Hautala, Maria Heubuch, Bart Staes, Bodil Valero, Florent Marcellesi in Jordi Solé, v imenu skupine Verts/ALE,
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao in Isabella Adinolfi, v imenu skupine EFDD.
— Cristian Dan Preda, Sandra Kalniete, Jaromír Štětina, Michael Gahler in Anna Maria Corazza Bildt, v imenu skupine PPE,
— Soraya Post, Tanja Fajon, Elena Valenciano, Knut Fleckenstein in Pier Antonio Panzeri, v imenu skupine S&D,
— Charles Tannock, Ian Duncan, Kay Swinburne, Anneleen Van Bossuyt, Mark Demesmaeker, Helga Stevens, Sander Loones in Raffaele Fitto, v imenu skupine ECR,
— Marietje Schaake, Petras Auštrevičius, Beatriz Becerra Basterrechea, Izaskun Bilbao Barandica, Dita Charanzová, Marielle de Sarnez, Gérard Deprez, Martina Dlabajová, María Teresa Giménez Barbat, Nathalie Griesbeck, Marian Harkin, Ivan Jakovčić, Petr Ježek, Louis Michel, Javier Nart, Urmas Paet, Maite Pagazaurtundúa Ruiz, Jozo Radoš, Ilhan Kyuchyuk, Frédérique Ries, Jasenko Selimovic, Pavel Telička, Ramon Tremosa i Balcells, Johannes Cornelis van Baalen, Ivo Vajgl, Hilde Vautmans in Cecilia Wikström, v imenu skupine ALDE,
— Malin Björk, Helmut Scholz, Merja Kyllönen, Marisa Matias, Barbara Spinelli, Cornelia Ernst, Eleonora Forenza, Josu Juaristi Abaunz, Dimitrios Papadimoulis in Dennis de Jong, v imenu skupine GUE/NGL,
— Ulrike Lunacek, Rebecca Harms, Heidi Hautala, Ernest Urtasun, Terry Reintke, Barbara Lochbihler, Judith Sargentini in Molly Scott Cato, v imenu skupine Verts/ALE,
— Fabio Massimo Castaldo, Ignazio Corrao, Marco Zullo, Rosa D’Amato, Dario Tamburrano, Marco Valli, Tiziana Beghin, Isabella Adinolfi, Laura Ferrara, Laura Agea, Eleonora Evi, David Borrelli, Daniela Aiuto in Piernicola Pedicini.
Kako do uresničitve načrta o premestitvah - (2017/2685(RSP)) - RC-B8-0340/2017 Andrejs Mamikins.
13. Popravki in namere glasovanj
Popravki in namere glasovanj so na spletišču Europarl na povezavi "Plenarno zasedanje", "Glasovanja", "Izidi glasovanja" (Izidi poimenskih glasovanj) in v tiskani prilogi "Izidi poimenskih glasovanj".
Elektronska različica na spletišču Europarl se bo redno posodabljala najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Po tem roku bo seznam popravkov in namer glasovanj zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 13.05, se je nadaljevala ob 15.00.)
PREDSEDSTVO: Pavel TELIČKA podpredsednik
14. Stališče Sveta v prvi obravnavi
Predsedujoči je v skladu s členom 64(1) Poslovnika razglasil, da je od Sveta prejel naslednje stališče z razlogi, zaradi katerih je Svet stališče sprejel, in stališče Komisije o:
- Stališče Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja Direktive Evropskega parlamenta in Sveta o boju proti goljufijam, ki škodijo finančnim interesom Unije, z uporabo kazenskega prava (06182/1/2017 - C8-0150/2017 - 2012/0193(COD)) posredovano pristojnemu odboru: CONT, LIBE
Trimesečni rok, ki ga ima Parlament na razpolago za sprejetje stališča, začne teči z jutrišnjim dnem, 19. maja 2017.
15. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
16. Večje interpelacije (razprava)
Večja interpelacija za pisni odgovor z razpravo (O-00019/2017), ki so jo postavili Dubravka Šuica, Franc Bogovič, Daniel Buda, Pál Csáky, Andor Deli, György Hölvényi, Marijana Petir, Ivan Štefanec, Patricija Šulin, Alojz Peterle, Marian-Jean Marinescu, Miroslav Mikolášik, Ivana Maletić, Milan Zver, Tomáš Zdechovský, Inese Vaidere, Traian Ungureanu, Željana Zovko, Eduard Kukan, Krišjānis Kariņš, Ivica Tolić, Romana Tomc, Dariusz Rosati, Artis Pabriks, Adam Szejnfeld, Renate Sommer, Pavel Svoboda, Michaela Šojdrová, Iuliu Winkler, Zigmantas Balčytis, Nicola Caputo, Doru-Claudian Frunzulică, Georgi Pirinski, Monika Smolková, Olga Sehnalová, Biljana Borzan, Tonino Picula, Anna Elżbieta Fotyga, Ruža Tomašić, Monica Macovei, Jana Žitňanská, Georgios Epitideios, Ivan Jakovčić, Ivo Vajgl, Merja Kyllönen in Julia Pitera Komisiji: o razlikah v deklaracijah, sestavi in okusu izdelkov na trgu srednjega, vzhodnega in zahodnega dela EU (2017/2676(RSP)) (B8-0220/2017)
Dubravka Šuica je predstavila vprašanje.
Corina Crețu (članica Komisije) je odgovorila na vprašanje.
Govorili so Róża Gräfin von Thun und Hohenstein v imenu skupine PPE, Viorica Dăncilă v imenu skupine S&D, Kosma Złotowski v imenu skupine ECR, Ivan Jakovčić v imenu skupine ALDE, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Igor Šoltes, Jean-Luc Schaffhauser v imenu skupine ENF, Alojz Peterle, Biljana Borzan, Jozo Radoš, Michaela Šojdrová, Maria Grapini, Dita Charanzová, Mihai Ţurcanu, Olga Sehnalová, Seán Kelly, Momchil Nekov in Daniel Buda.
Po postopku "catch the eye" so govorili Patricija Šulin, Monika Smolková in Urszula Krupa.
Govorila je Corina Crețu.
Razprava se je zaključila.
17. Predložitev dokumentov
Predloženi so bili naslednji dokumenti:
1) od Sveta in Komisije
- Predlog sklepa Sveta o sklenitvi, v imenu Evropske unije, kigalijske spremembe Montrealskega protokola o substancah, ki škodljivo delujejo na ozonski plašč (07725/2017 - C8-0157/2017 - 2017/0016(NLE))
posredovano
pristojni odbor :
ENVI
2) od poslancev Parlamenta predlogi resolucij (člen 133 Poslovnika)
- Isabella Adinolfi. Predlog resolucije o pomoči invalidom (B8-0265/2017)
posredovano
pristojni odbor :
EMPL
mnenje :
LIBE
- Sophie Montel. Predlog resolucije o pogajanjih o sporazumu o prosti trgovini z Mercosurjem (B8-0266/2017)
posredovano
pristojni odbor :
INTA
mnenje :
AGRI
- Mireille D'Ornano. Predlog resolucije o motnjah dihanja (B8-0267/2017)
posredovano
pristojni odbor :
ENVI
- Paloma López Bermejo. Predlog resolucije o silikozi kot poklicni bolezni (B8-0269/2017)
posredovano
pristojni odbor :
ENVI
mnenje :
EMPL
- Aldo Patriciello. Predlog resolucije o oblikovanju usklajenega evropskega sistema za zbiranje podatkov o kibernetskih posilstvih in določitev prednostnih nalog za ukrepanje proti kibernetskemu spolnemu nadlegovanju v EU (B8-0278/2017)
posredovano
pristojni odbor :
FEMM
- Dominique Bilde. Predlog resolucije o spodbujanju uporabe Braillove pisave (B8-0279/2017)
posredovano
pristojni odbor :
ENVI
- Mara Bizzotto. Predlog resolucije o oblikovanju evropskega načrta za izkoreninjenje hepatitisa C (B8-0280/2017)
posredovano
pristojni odbor :
ENVI
18. Peticije
Naslednje peticije, vpisane v register na navedene datume v skladu s členom 215(9) in (10) Poslovnika, so bile posredovane pristojnemu odboru:
Peticija št. 0313/2017 je bila umaknjena iz registra, ker jo je njen vlagatelj umaknil po njenem vpisu v register.
Predsednik je sporočil, da je v skladu z določbami člena 215(15) Poslovnika 15. maja 2017 pristojnemu odboru posredoval peticije, ki so jih na Evropski parlament naslovile fizične ali pravne osebe, ki niso niti državljani Evropske unije niti ne prebivajo ali nimajo statutarnega sedeža v eni izmed držav članic.
19. Sklepi o določenih dokumentih
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 45 Poslovnika)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 6. aprila 2017)
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 46 Poslovnika)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 11. maja 2017)
odbor TRAN
- Manipulacija s števcem prevožene poti v motornih vozilih: revizija pravnega okvira EU (2017/2064(INL))
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 52 Poslovnika)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 6. aprila 2017)
odbor BUDG
- Reforma sistema virov lastnih sredstev Evropske unije (2017/2053(INI)) (mnenje: AFCO, AGRI, ENVI, EMPL, ECON, CONT, INTA)
- Naslednji večletni finančni okvir: priprava stališča Parlamenta o večletnem finančnem okviru po letu 2020 (2017/2052(INI)) (mnenje: FEMM, AFCO, DEVE, CULT, AFET, PECH, AGRI, ENVI, EMPL, ITRE, CONT, INTA, TRAN, REGI)
odbor ENVI
- Mednarodno upravljanje oceanov: agenda za prihodnost naših oceanov v okviru ciljev trajnostnega razvoja za leto 2030 (JOIN(2016)0049 - 2017/2055(INI)) (mnenje: PECH, TRAN (člen 54 Poslovnika))
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 11. maja 2017)
odbor INTA
- Letno poročilo o izvajanju skupne trgovinske politike (2017/2070(INI)) (mnenje: EMPL)
- Boj proti kibernetski kriminaliteti (2017/2068(INI)) (mnenje: ITRE, INTA, IMCO)
odbor PETI
- Poročilo o državljanstvu EU za leto 2017: Krepitev pravic državljanov v Uniji demokratičnih sprememb (2017/2069(INI)) (mnenje: FEMM, AFCO, CULT, LIBE (člen 54 Poslovnika))
Spremembe napotitev na odbore(člen 53 Poslovnika)
odbor JURI
- Čezmejna izmenjava med Unijo in tretjimi državami izvodov v dostopnem formatu določenih del in drugih predmetov urejanja, zaščitenih z avtorsko in sorodnimi pravicami, v korist slepih in slabovidnih oseb ter oseb z drugimi motnjami branja (COM(2016)0595 - C8-0380/2016 - 2016/0279(COD)) posredovano pristojnemu odboru: JURI mnenje: PETI, CULT, EMPL, INTA, JURI (člen 39 Poslovnika)
- Ukrepi za zagotavljanje zanesljivosti oskrbe s plinom (COM(2016)0052 - C8-0035/2016 - 2016/0030(COD)) posredovano pristojnemu odboru: ITRE mnenje: AFET, ENVI, ECON, IMCO, TRAN, REGI, JURI (člen 39 Poslovnika)
Pridruženi odbori(člen 54 Poslovnika)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 6. aprila 2017)
odbor ENVI
- Mednarodno upravljanje oceanov: agenda za prihodnost naših oceanov v okviru ciljev trajnostnega razvoja za leto 2030 (JOIN(2016)0049 - - 2017/2055(INI)) (mnenje: PECH, TRAN (člen 54 Poslovnika))
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 11. maja 2017)
odbor BUDG
- Letno poročilo o finančnih dejavnostih Evropske investicijske banke (2017/2071(INI)) (mnenje: INTA, REGI, ECON (člen 54 Poslovnika))
odbor PETI
- Poročilo o državljanstvu EU za leto 2017: Krepitev pravic državljanov v Uniji demokratičnih sprememb (2017/2069(INI)) (mnenje: FEMM, AFCO, CULT, LIBE (člen 54 Poslovnika))
Sklep o uporabi postopka s skupnimi sejami odborov(člen 55 Poslovnika)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 6. aprila 2017)
- Sistem Unije za certificiranje opreme za varnostno pregledovanje v letalstvu (COM(2016)0491 - C8-0366/2016 - 2016/0236(COD)) odbori: IMCO, TRAN (mnenje: LIBE)
(V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 11. maja 2017)
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 108 Poslovnika)
odbor AFET
- Priporočila Svetu, Komisiji in Evropski službi za zunanje delovanje glede pogajanj o celovitem sporazumu med EU in Azerbajdžanom (2017/2056(INI))
odbor INTA
- Priporočila Svetu, Komisiji in Evropski službi za zunanje delovanje glede pogajanj o posodobitvi trgovinskega stebra pridružitvenega sporazuma med EU in Čilom (2017/2057(INI))
20. Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji
V skladu s členom 192(2) Poslovnika bo zapisnik te seje predložen v sprejetje Parlamentu na začetku naslednje seje.
Sprejeta besedila bodo s privolitvijo Parlamenta nemudoma posredovana naslovnikom.
21. Datum naslednjih sej
Naslednji seji bosta 31. maja 2017. in 1. junija 2017.
Priloga 1 - Odločitev o začetku medinstitucionalnih pogajanj: Usklajevanje nekaterih zakonov in drugih predpisov držav članic o opravljanju avdiovizualnih medijskih storitev glede na spreminjajoče se tržne razmere