Indiċi 
 Preċedenti 
 Li jmiss 
 Test sħiħ 
Proċedura : 2011/2538(RSP)
Ċiklu ta' ħajja waqt sessjoni
Ċikli relatati mad-dokumenti :

Testi mressqa :

B7-0114/2011

Dibattiti :

PV 16/02/2011 - 11
CRE 16/02/2011 - 11

Votazzjonijiet :

PV 17/02/2011 - 6.11
CRE 17/02/2011 - 6.11
Spjegazzjoni tal-votazzjoni
Spjegazzjoni tal-votazzjoni

Testi adottati :

P7_TA(2011)0071

Minuti
L-Erbgħa, 16 ta' Frar 2011 - StrasburguVerżjoni finali

11. Żieda fil-prezzijiet tal-ikel (dibattitu)
CRE

Dikjarazzjonijiet tal-Kunsill u tal-Kummissjoni: Żieda fil-prezzijiet tal-ikel

János Martonyi (President fil-kariga tal-Kunsill) u Dacian Cioloş (Membru tal-Kummissjoni) għamlu d-dikjarazzjonijiet.

Tkellmu: Mairead McGuinness f'isem il-Grupp PPE, Stéphane Le Foll f'isem il-Grupp S&D, George Lyon f'isem il-Grupp ALDE, José Bové f'isem il-Grupp Verts/ALE, James Nicholson f'isem il-Grupp ECR, Gabriele Zimmer f'isem il-Grupp GUE/NGL, John Stuart Agnew f'isem il-Grupp EFD, Diane Dodds Membru mhux affiljata, Jean-Paul Gauzès, Luis Manuel Capoulas Santos, Alyn Smith, Hynek Fajmon u Patrick Le Hyaric.

PRESIDENZA: Silvana KOCH-MEHRIN
Viċi President

Tkellmu: Krisztina Morvai, Gay Mitchell, Kader Arif, Nirj Deva, João Ferreira, Peter Jahr, Richard Ashworth, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Paolo De Castro, Struan Stevenson, Georgios Papastamkos, Michael Cashman, Czesław Adam Siekierski, Daciana Octavia Sârbu, Herbert Dorfmann, Ulrike Rodust u Janusz Wojciechowski.

Tkellmu skont il-proċedura "catch the eye" Giovanni La Via, Marc Tarabella, Britta Reimers, Jaroslav Paška u Angelika Werthmann.

Tkellmu: Dacian Cioloş u János Martonyi.

Mozzjonijiet għal riżoluzzjoni biex jiġi konkluż id-dibattitu skont l-Artikolu 110(2) tar-Regoli ta' Proċedura:

- Hannes Swoboda, Stéphane Le Foll, Luis Manuel Capoulas Santos, Paolo De Castro, Luís Paulo Alves, Daciana Octavia Sârbu, Kader Arif, Kriton Arsenis, Ricardo Cortés Lastra, Udo Bullmann, Leonardo Domenici u Robert Goebbels f'isem il-Grupp S&D, dwar dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0114/2011);

- José Bové, Martin Häusling, Alyn Smith, Bas Eickhout, Jill Evans, Margrete Auken, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini u Yannick Jadot f'isem il-Grupp Verts/ALE, dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0115/2011);

- George Lyon u Britta Reimers f'isem il-Grupp ALDE, dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0116/2011);

- Mairead McGuinness, Albert Deß, Gay Mitchell, Jean-Paul Gauzès, Michel Dantin, Béla Glattfelder, Elisabeth Jeggle, Peter Jahr, Filip Kaczmarek, Sandra Kalniete, Jarosław Kalinowski, Giovanni La Via, Astrid Lulling, Véronique Mathieu, Mariya Nedelcheva, Rareş-Lucian Niculescu, Georgios Papastamkos, Maria do Céu Patrão Neves, Czesław Adam Siekierski, Michèle Striffler, Artur Zasada u Sławomir Witold Nitras f'isem il-Grupp PPE, dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0117/2011);

- Alfreds Rubiks, Patrick Le Hyaric, Willy Meyer, Sabine Wils, Nikolaos Chountis, Jürgen Klute, Eva-Britt Svensson, João Ferreira, Kyriacos Triantaphyllides u Jiří Maštálka f'isem il-Grupp GUE/NGL, dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0118/2011);

- Nirj Deva, James Nicholson, Jan Zahradil, Janusz Wojciechowski u Michał Tomasz Kamiński f'isem il-Grupp ECR dwar iż-żieda fil-prezzijiet tal-ikel (B7-0119/2011).

Id-dibattitu ngħalaq.

Votazzjoni: punt 6.11 tal- Minuti ta' 17.2.2011.

Aġġornata l-aħħar: 21 ta' Marzu 2011Avviż legali