skip to content
 
 
  • Brexit – ako ďalej?
 
Top témy | Spravodajstvo | Európsky parlament
 .

Pripravujeme

Koľko krokov urobíte denne? Podeľte sa s nami o fotku v komentároch na Facebooku a získajte dva ruksaky plné prekvapení. Súťaž prebieha v rámci Európskeho týždňa mobility a končí v piatok 22. septembra 2017 o 19:00. 
Počas slávnostnej ceremónie bude titul Ambasádorská škola Európskeho parlamentu udelený školám, ktoré sa počas uplynulého školského roka úspešne zúčastnili programu a splnili tak podmienky k získaniu titulu.
Senior ambasádori počas stretnutia s europoslancami V. Maňkom a I. Štefancom.
Úvodný seminár za účasti poslancov EP sa uskutoční dňa 29. septembra 2017 a bude určený pre školy, ktoré sa zapojili do programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu v školskom roku 2017/2018.
Informačná kancelária Európskeho parlamentu sa už tradične zúčastní na podujatí Noci výskumníkov 2017, ktoré každoročne predstavuje najnovšie úspechy odborníkov z oblasti vedy širokej verejnosti.
.
Debata venovaná meniacemu sa postaveniu krajív V4 sa uskutoční 13. októbra 2017 vo večerných hodinách v kaviarni FOXFORD na Obchodnej ulici v Bratislave. Účasť potvrdili poslanci EP Pál CSÁKY (EPP) a Monika SMOLKOVÁ (S&D). 
Štvrtý ročník modelového zasadnutia Európskeho parlamentu sa uskutoční 13. októbra 2017 v priestoroch Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici.
 .

Aktivity

Diskusné podujatie pre mládež venované aktuálnym témam európskej politiky sa uskutočnilo 8. septembra 2017 od 10:00 v koncertnej sále Reduty v Spišskej Novej Vsi.  
Víťazná snímka ceny LUX 2016 - Toni Erdmann
V stredu 19. júla sa uskutočnilo na Magio pláži v Bratislave výnimočné premietanie filmu Toni Erdmann. Premietanie sme pripravili v rámci tradičnej spolupráce Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu s festivalom Bažant Kinematograf. Film Toni Erdmann bol ocenený cenou Európskeho parlamentu LUX za rok 2016.
Od 29.marca do 1.júla 2017 prebiehala súťaž #MôjErasmus, kedy ste nám posielali obrázky s Vašimi zážitkami z programu Erasmus. Súťaž #MôjErasmus sme vyhlásili pri príležitosti 30. výročia programu Erasmus. Uverejnili ste vyše 70 fotografií, z ktorých bol vyžrebovaný 1 víťaz. Víťazkou sa stala Andrea Maková, ktorá od nás získava tablet. Ďakujeme za všetky Vaše príspevky, v ktorých ste s nami podelili o Vaše zážitky z programu Erasmus. Víťazke srdečne blahoželáme.

Správy z EP

Prejav o stave Únie je na programe Európskeho parlamentu každoročne od roku 2010 počas prvého septembrového plenárneho zasadnutia v Štrasburgu. Predseda Komisie počas neho pred poslancami zhodnotí uplynulý rok a oboznámi ich s prioritami na nadchádzajúce obdobie. Po tomto dôležitom prejave vždy nasleduje plenárna debata.
Nová budova EP v Štrasburgu pomenovaná po Václavovi Havlovi (copyright...@european union)
V stredu 5. júla slávnostne otvoria novú budovu Európskeho parlamentu pomenovanú po bývalom československom prezidentovi Václavovi Havlovi.
 .