skip to content
 
 
  • Voľby 2019
 
Top témy | Spravodajstvo | Európsky parlament
 .
 .

Pripravujeme

Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť. Preto budeme radi, ak pôjdejte nielen voliť, ale pomôžete nám presvedčiť aj ďalších ľudí. Len vtedy, ak pôjde k hlasovacím urnám každý z nás, sa nám podarí dosiahnuť zmenu.
12. ročník prestížneho festivalu vedy na Slovensku  - Európska Noc výskumníkov 2018 - sa uskutoční 28.9.2018 v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach, Poprade.
Zapojte sa do nášho letného kvízu Európske Slovensko, zistite, či máte prehľad o Európskej únii a hrajte o jeden z 10 ruksakov plných prekvapení!
 .

Aktivity

V pondelok 17. septembra boli v priestoroch Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratilslave vyhlásené výsledky 2. ročníka programu Ambasádorská škola Európskeho parlamentu.
Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker predniesol svoju štvrtú správu o stave Únie v stredu 12. septembra v Európskom parlamente v Štrasburgu.
Kancelária Európskeho parlamentu organizovala 9. až 11. júla 2018 Seminár pre regionálnych novinárov v Bruseli. Hlavnou témou semináru bol Rok pred voľbami do Európskeho parlamentu.
Všetky aktivity

Správy z EP

Poslanci EP z výboru LIBE na tlačovej konferencii v Bratislave
Poslanci z Výboru EP pre občianske slobody (LIBE) vyslovili obavy ohľadom korupcie, konfliktov záujmov a beztrestnosti politických kruhov a požadujú dodržiavanie noriem EÚ v oblasti právneho štátu.
Poslanci Výboru pre občianske slobody, spravodlivosť a vnútorné veci (LIBE) na budúci týždeň navštívia Slovensko a Maltu, aby preverili situáciu v oblasti bezpečnosti novinárov, korupcie a dodržiavania princípov právneho štátu.
Všetky správy
 .