skip to content
 
 
  • Voľby 2019
  • Voľby 2019
 
Top témy | Spravodajstvo | Európsky parlament
 .
 .

Pripravujeme

Roadshow v Žiline

06-05-2019

Príďte sa presvedčiť, že zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu má zmysel. Očakávame Vás 6. mája na Námestí Andrejsa Hlinku v Žiline.

Roadshow v Prešove

30-04-2019

Príďte sa presvedčiť, že zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu má zmysel. Očakávame Vás 30. apríla na Hlavnej ulici v Prešove.
Príďte sa presvedčiť, že zúčastniť sa volieb do Európskeho parlamentu má zmysel. V bohatom programe vám predstavíme projekty, ktoré rozvíjajú región, o skvelú zábavu sa postarajú miestni speváci, tanečníci a hudobníci a diskuťovat budete môcť so zástupcami európskych inštitúcií.
Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť. Preto budeme radi, ak pôjdejte nielen voliť, ale pomôžete nám presvedčiť aj ďalších ľudí. Len vtedy, ak pôjde k hlasovacím urnám každý z nás, sa nám podarí dosiahnuť zmenu.
 .

Aktivity

Pätnásť zástupcov slovenských médií sa v dňoch 2. - 5. apríla 2019 zúčastnilo semináru v Bruseli, ktorého hlavnou témou boli nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu. Návštevu zorganizovala Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.
Záujemcovia a dobrovoľníci iniciatívi Európskeho parlamentu "Tentoraz idem voliť" sa v pondelok 1. apríla stretli v Európskom informačnom centre, v Bratislave.
ilustračné foto
Kancelária Európskeho parlamentu v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pripravili tradičné diskusné podujatie pre študentov stredných škôl. Podujatie sa konalo v pondelok 1. apríla 2019 v priestoroch divadla Aréna v Bratislave.
Všetky aktivity

Správy z EP

Európsky parlament vo štvrtok zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.
Odhalením eurovolebnej schránky, spustením časomiery aj súťaže o návštevu sídla EP v Štrasburgu odštartovala vo štvrtok 14. februára Kancelária Európskeho parlamentu 100 dní do európskych volieb. Voliči na Slovensku si už vo štvrtých eurovoľbách budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať svojich 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.
Všetky správy
 .