skip to content
 
 
  • Voľby 2019
 
Top témy | Spravodajstvo | Európsky parlament
 .
 .

Pripravujeme

Zapojte sa do nášho letného kvízu Európske Slovensko, zistite, či máte prehľad o Európskej únii a hrajte o jeden z 10 ruksakov plných prekvapení!
V utorok 24. júla sa po zotmení uskutoční na Magio pláži v Bratislave výnimočné premietanie filmu Sámska krv. Premietanie je pripravované v rámci tradičnej spolupráce Kancelárie Európskeho parlamentu s festivalom Bažant Kinematograf. Film Sámska krv bol ocenený cenou Európskeho parlamentu LUX za rok 2017.
 .

Aktivity

Tentoraz už nestačí iba dúfať v lepšiu budúcnosť. Je načase, aby sme za ňu všetci prevzali zodpovednosť. Preto budeme radi, ak pôjdejte nielen voliť, ale pomôžete nám presvedčiť aj ďalších ľudí. Len vtedy, ak pôjde k hlasovacím urnám každý z nás, sa nám podarí dosiahnuť zmenu.
V piatok 22. júna o 9:30 sa v priestoroch Mestského úradu Poprad na Nábreží Jána Pavla II., č. 2802/3 uskutočnilo podujatie Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku, zamerané na podporu participatívneho občianstva EÚ u mladých ľudí na miestnej a regionálnej úrovni.
Jaume Duch a Robert Hajšel
Jaume Duch, generálny riaditeľ EP pre komunikáciu, absolvoval počas celodennej návštevy Bratislavy stretnutia so zástupcami médií a rokovania na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Návšteva sa uskutočnila v súvislosti s blížiacimi sa voľbami do EP máji 2019.
Všetky aktivity

Správy z EP

V stredu 11. júla prebehlo verejné vypočutie výboru EP LIBE na tému právny štát, sloboda médií a ochrana novinárov v EÚ po vražde Daphne Caruany Galizie a Jána Kuciaka.
Prinášame Vám reakcie poslancov na dianie v Európskom parlamente počas júlovej plenárnej schôdze v Štrasburgu.
Všetky správy
 .