Шульц забезпечує угоду з моніторингу справи Тимошенко

Брюссель -
16-05-2012
Foreign Affairs - Human Rights

Президент Європейського Парламенту (ЄП) Мартін Шульц і український Прем'єр-міністр Микола Азаров, який перебуває з візитом, домовилися в середу, 16 травня, про те, що ЄП відправить медичних експертів в Україну щоб оцінити стан здоров'я ув'язненої колишньої Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та надати допомогу в її лікуванні.

Шульц і Азаров також домовилися, про те, що ЄП направить поважну на міжнародному рівні людину для моніторингу другого суду над Юлією Тимошенко.

Після зустрічі з Прем'єр-міністром Азаровим у Єіропейському Парламенті, Президент ЄП Мартін Шульц зазначив:

«Після інтенсивного, чесного і конструктивного обміну думками ми дійшли до загальних висновків. Прем'єр-міністр Микола Азаров позитивно відповів на мої дві пропозиції.

Я попрохав українськоий уряд визнати, що Європейський Парламент направить групу лікарів [...] в Україну для забезпечення повного і незалежного медичного лікування пані Тимошенко. Це має бути зроблено з особистої угоди пані Тимошенко та за погодженням з українською стороною.

По-друге, я попрохав Прем'єр-міністра Азарова визнати, що особа з високою міжнародною репутацією буде відправлена від імені Європейського Парламенту в Україну для спостереження за другим судом над Тимошенко з повним доступом до суддів, адвокатів і документів.

Наша угода є реальним кроком вперед у зміцненні взаємної довіри між Європейським Союзом та Україною.»

За додатковою інформацією звертайтеся:

europarl.president.press@europarl.europa.eu

  • Армін Мачмер
    Доповідач
    Мобільний тел.: +32 479 97 11 98
  • Марцін Граєвськи
    Прес-аташе
    Стільниковий телефон: +32 498 98 15 50