skip to content

Посетете Европейския парламент

Елате и бъдете част от него!
 

Европейският парламент е разположен в Страсбург, Люксембург и Брюксел. По-голямата част от пленарните сесии се провеждат в Страсбург, въпреки че основните офиси на членовете на Европейския парламент са в Брюксел, а в Люксембург се намира част от администрацията.

Посещението на Европейския парламент е чудесна възможност да се запознаете с неговата работа като изразител на интересите на гражданите на Европейския съюз и с въздействието, което той има в цяла Европа и по света.

В Брюксел има много какво да се види и какво да се прави, като например посещение на пленарната зала, запознаване със свръхмодерния Парламентариум, потапяне в ролевата игра или проучване на миналото в дългоочаквания Дом на европейската история. Тези дейности имат за цел да посочват и обясняват как работи Европейският парламент, как е възникнал и какво прави за гражданите на Европейския съюз. Тези дейности са напълно безплатни и почти всички от тях са достъпни на всеки един от 24-те официални езика на ЕС.

Възможно е също така да бъде посетена пленарната зала в Страсбург, в която се провеждат повечето пленарни заседания. Там  освен това се организира училищната програма „Евроскола“ (Euroscola). Посещението на Европейския парламент може също така да бъде съчетано с посещение на Мемориала „Елзас – Мозел“ в Ширмек.

В Люксембург посетителите могат да видят първата специално построена за целта пленарна зала и други сгради.

 

ПРОЯВИ И ИЗЛОЖБИ

Вижте какво се случва в Европейския парламент!

GET CLOSER TO THE EUROPEAN PARLIAMENT 20-06-2017 - 27-06-2018

-Това съдържание е достъпно само на английски език- Inspired by the Parlamentarium, new visitor centres offer visitors a unique way to find out more about what happens in Brussels. The interactive centres are the first of many that will appear around Europe, bringing the European Parliament closer to the people it represents.

EXPLORE EUROPEAN CONNECTIONS! Brussels - 06-05-2017 - 06-05-2018

-Това съдържание е достъпно само на английски език- What connects people in Europe and beyond? Find out in the first temporary exhibition, INTERACTIONS, of the brand new House of European History. The exhibition includes Tracking My Europe, where you can digitally map your connections to others around Europe. You can even take part online!

 .

ОПОЗНАЙТЕ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ В БРЮКСЕЛ

 
SOCIAL MEDIA
 

ПРОГРАМА

THE 28 IN YOUR PLATE

Брюксел
22-06-2016

Esplanade Solidarność

МИНИ ПЛЕНАРНА СЕСИЯ

Брюксел
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Мини пленарна сесия

ПЛЕНАРНА СЕСИЯ

Страсбург
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Пленарна сесия

Пленарно заседание
Изложба
Друго събитие
SOCIAL MEDIA
 

ОБРАТНА ВРЪЗКА

Искате ли да ни изпратите коментар за новата версия на уеб страницата?

Изпратете email
 .

ФОТО ГАЛЕРИЯ