skip to content

Návštěva Evropského parlamentu

Navštivte nás!
 
Návštěva Evropského parlamentuMožnosti návštěvy Evropského parlamentu v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku včetně prohlídky jednacích sálů, návštěvnického centra Parlamentarium a Domu evropských dějin  

Evropský parlament sídlí ve Štrasburku, v Lucemburku a v Bruselu. Plenární zasedání se většinou konají ve Štrasburku, ačkoli poslanci Evropského parlamentu mají své hlavní kanceláře v Bruselu, zatímco v Lucemburku sídlí část administrativy.

Návštěva Evropského parlamentu je skvělou příležitostí, jak se seznámit s činností této instituce, která je hlasem občanů Evropské unie, a porozumět tomu, jak ovlivňuje Evropu i zbývající části světa.

V Bruselu lze shlédnout a podniknout spoustu věcí: můžete si například prohlédnout jednací sál, navštívit nejmodernější Parlamentarium, zahrát si simulační hru či se seznámit s minulostí v netrpělivě očekávaném Domě evropských dějin. Díky těmto aktivitám se seznámíte s tím, jak Evropský parlament funguje, jak vznikal a co dělá pro občany Evropské unie. Veškeré aktivity můžete uskutečnit naprosto zdarma a téměř všechny jsou k dispozici ve všech 24 úředních jazycích EU.

Dále je možné navštívit jednací sál ve Štrasburku, kde probíhá většina plenárních zasedání a kde je i sídlo programu Euroscola, který je určen školám. Návštěvu Evropského parlamentu výborně doplňuje návštěva blízkého Památníku Alsaska-Moselska v Schirmecku.

V Lucemburku můžete navštívit první jednací sál vybudovaný pro Evropský parlament a další budovy.

NOVINKY

 

AKCE A VÝSTAVY

Zjistěte, co se děje v Evropském parlamentu!

DIVE INTO EUROPEAN CINEMA Brussels - 12-10-2016 - 29-01-2017

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině- For the last 10 years, the LUX Film Prize has been celebrating the role of European cinema in shaping our societies and sparking debate on major issues. Many events will be organised to celebrate this anniversary, among which is an exhibition about the prize on show in the Parlamentarium until January, detailing its evolution and some of the 100 remarkable films the prize has featured.

FOTOGALERIE

 
SOCIAL MEDIA
 
Předseda Evropského parlamentu
Vítejte na webových stránkách pro návštěvníky Evropského parlamentu.

Ať už jste v Bruselu, ve Štrasburku či v Lucemburku, Evropský parlament Vás zve na návštěvu a nabízí Vám řadu způsobů, jak se dozvědět více o jeho úloze a činnosti.

V každé zemi EU se rovněž nachází informační kancelář Evropského parlamentu, kterou lidé mohou navštívit a kde si mohou vyhledat informace a klást otázky ohlednè fungování Parlamentu.

Ať už nás navštívíte kdekoli, přeji Vám příjemnou návštěvu Evropského parlamentu, který je společným domovem pro 507 milionů Evropanů!
Martin Schulz
předseda Evropského parlamentu
 

PROGRAM

PLENÁRNÍ ZASEDÁNÍ

Štrasburk
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Plenární zasedání

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní
SOCIAL MEDIA
 

JAK SE TAM DOSTANETE

Informace o tom, jak se dostanete do jednotlivých prostor Evropského parlamentu, naleznete na stránkách věnovaných každému místu.

VAŠE NÁZORY

Chtěli byste nám zaslat názor na novou verzi našich webových stránek?

Pošlete email
 .