skip to content

Návštěva Evropského parlamentu

Přijďte a zúčastněte se
 
Návštěva Evropského parlamentuMožnosti návštěvy Evropského parlamentu v Bruselu, Štrasburku a Lucemburku včetně prohlídky jednacích sálů, návštěvnického centra Parlamentarium a Domu evropských dějin  

Evropský parlament sídlí ve Štrasburku, v Lucemburku a v Bruselu. Plenární zasedání se většinou konají ve Štrasburku, ačkoli poslanci Evropského parlamentu mají své hlavní kanceláře v Bruselu, zatímco v Lucemburku sídlí část administrativy.

Návštěva Evropského parlamentu je skvělou příležitostí, jak se seznámit s činností této instituce, která je hlasem občanů Evropské unie, a porozumět tomu, jak ovlivňuje Evropu i zbývající části světa.

V Bruselu lze shlédnout a podniknout spoustu věcí: můžete si například prohlédnout jednací sál, navštívit nejmodernější Parlamentarium, zahrát si simulační hru či se seznámit s minulostí v netrpělivě očekávaném Domě evropských dějin. Díky těmto aktivitám se seznámíte s tím, jak Evropský parlament funguje, jak vznikal a co dělá pro občany Evropské unie. Veškeré aktivity můžete uskutečnit naprosto zdarma a téměř všechny jsou k dispozici ve všech 24 úředních jazycích EU.

Dále je možné navštívit jednací sál ve Štrasburku, kde probíhá většina plenárních zasedání a kde je i sídlo programu Euroscola, který je určen školám. Návštěvu Evropského parlamentu výborně doplňuje návštěva blízkého Památníku Alsaska-Moselska v Schirmecku.

V Lucemburku můžete navštívit první jednací sál vybudovaný pro Evropský parlament a další budovy.

 

AKCE A VÝSTAVY

Zjistěte, co se děje v Evropském parlamentu!

27 ON YOUR PLATE Brussels - 07-06-2017 - 07-06-2017

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině- Celebrate food as European Union countries serve the finest dishes that their national cuisine has to offer, as well as other cultural delights. To visit Europe from the comfort of your plate, simply bring an empty stomach and curiosity to the European Parliament’s Esplanade from 12.30pm until 7pm.

BRUSSELS JAZZ WEEKEND Brussels - 26-05-2017 - 27-05-2017

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině- The rhythm and the soul return to the European Parliament for this year’s Brussels Jazz Weekend. Freedom of speech and cultural diversity are at the heart of jazz and the European Parliament is proud to support the Place du Luxembourg stage, while the Parlamentarium will hold its own special event.

EUROPA EXPERIENCE V BERLÍNĚ Berlín - 15-01-2017 - 15-01-2018

V Europa Experience v Berlíně zažijete evropskou politiku, historii i každodenní život zábavnou a interaktivní formou, a to vše ve 24 jazycích! Už k nám zavítalo 80 000 návštěvníků, navštivte nás i vy.

NOVÉ INTERAKTIVNÍ MULTIMEDIÁLNÍ CENTRUM V LUBLANI Ljubljana - 10-01-2017 - 18-01-2018

Informační kancelář EP v Lublani se nedávno přestěhovala a nové prostory přinesly také důležitou novinku: interaktivní multimediální centrum Europa Experience. Zblízka a poutavým způsobem se v něm seznámíte s tím, jak EU přijímá rozhodnutí a jak tato rozhodnutí ovlivňují život evropských občanů.

 .
 
SOCIAL MEDIA
 

PROGRAM

THE 28 IN YOUR PLATE

Brusel
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINIPLENÁRNÍ ZASEDÁNÍ

Brusel
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Miniplenární zasedání

PLENÁRNÍ ZASEDÁNÍ

Štrasburk
Mon Jan 18 00:00:00 CET 2016 - Thu Jan 21 00:00:00 CET 2016
Mon Feb 01 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 04 00:00:00 CET 2016
Mon Mar 07 00:00:00 CET 2016 - Thu Mar 10 00:00:00 CET 2016
Mon Apr 11 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 14 00:00:00 CEST 2016
Mon May 09 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 12 00:00:00 CEST 2016
Mon Jun 06 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 09 00:00:00 CEST 2016
Mon Jul 04 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jul 07 00:00:00 CEST 2016
Mon Sep 12 00:00:00 CEST 2016 - Thu Sep 15 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 03 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 06 00:00:00 CEST 2016
Mon Oct 24 00:00:00 CEST 2016 - Thu Oct 27 00:00:00 CEST 2016
Mon Nov 21 00:00:00 CET 2016 - Thu Nov 24 00:00:00 CET 2016
Mon Dec 12 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 15 00:00:00 CET 2016
Mon Jan 16 00:00:00 CET 2017 - Thu Jan 19 00:00:00 CET 2017
Mon Feb 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 16 00:00:00 CET 2017
Mon Mar 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 16 00:00:00 CET 2017
Mon Apr 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 06 00:00:00 CEST 2017
Mon May 15 00:00:00 CEST 2017 - Thu May 18 00:00:00 CEST 2017
Mon Jun 12 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 15 00:00:00 CEST 2017
Mon Jul 03 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jul 06 00:00:00 CEST 2017
Mon Sep 11 00:00:00 CEST 2017 - Thu Sep 14 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 02 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 05 00:00:00 CEST 2017
Mon Oct 23 00:00:00 CEST 2017 - Thu Oct 26 00:00:00 CEST 2017
Mon Nov 13 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 16 00:00:00 CET 2017
Mon Dec 11 00:00:00 CET 2017 - Thu Dec 14 00:00:00 CET 2017

Plenární zasedání

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní
SOCIAL MEDIA
 

VAŠE NÁZORY

Chtěli byste nám zaslat názor na novou verzi našich webových stránek?

Pošlete email
 .

FOTOGALERIE