skip to content
 

Vítejte ve Stanici Evropa  

Navštivte nás!
 

Na podzim roku 2016 bude bývalé železniční nádraží Bruxelles-Luxembourg přestavěno na bruselské uvítací centrum pro Evropský parlament. Ve Stanici Evropa získají návštěvníci veškeré potřebné informace o tom, co je v Bruselu k vidění a co tam lze podniknout.

V této stanici si budete moci naplánovat a zamluvit svou návštěvu Evropského parlamentu. Některé aktivity je však třeba rezervovat dopředu, proto si nejdříve pozorně prohlédněte příslušné webové stránky.

Díky interaktivním 3D modelům a dotykovým stolům vám Stanice Evropa umožní odhalit mnohem více o dějinách Evropského parlamentu v Bruselu, jeho budovách a dokonce o některých z jeho návštěvníků.

 .
 .

CO NEMINOUT V BRUSELU

 .
Přijeďte do návštěvnického centra Evropského parlamentu
Srdce evropské demokracie

 
Místo diskusí, otázek a úvah na téma evropských dějin
Explore the European Parliament (EN only)

 .

VIDEOBLOGEŘI NA NÁVŠTĚVĚ BRUSELU

Nejlepší způsob, jak zjistit, co Evropský parlament nabízí, je podívat se očima samotných návštěvníků. Shlédněte následující video o tom, jak čtyři blogeři dostali pozvání do Bruselu, aby natočili své upřímné dojmy z návštěvy Evropského parlamentu.

 .

Více informací o zajímavostech v kampusu Evropského parlamentu v Bruselu naleznete klepnutím na odkazy v horní části této stránky a také se koukněte na všechna videa!

 
 .

VÁŠ KAPESNÍ PRŮVODCE EVROPSKÝM PARLAMENTEM

Abyste si svůj výlet mohli lépe naplánovat, vyzvedněte si zdarma kapesního průvodce Evropským parlamentem, v němž naleznete podrobnosti o všech aktivitách, které Evropský parlament nabízí. Průvodce je dostupný ve všech úředních jazycích EU a zahrnuje mapu, která vám pomůže s orientací mezi jednotlivými budovami. Kapesního průvodce naleznete ve všech veřejnosti přístupných budovách a můžete si ho také stáhnout.

 .
 .

INFORMAČNÍ KANCELÁŘ EVROPSKÉHO PARLAMENTU V BELGII

Belgická informační kancelář Evropského parlamentu slouží jako pojítko mezi Evropským parlamentem a belgickou veřejností, tiskem, kulturními organizacemi a vzdělávacími institucemi a vůbec všemi, které zajímají evropské záležitosti a úloha Evropského parlamentu a jeho poslanců.

Belgická informační kancelář Evropského parlamentu sídlí v budově bývalého bruselského nádraží Quartier Léopold. Více informací o aktivitách, které nabízí, naleznete na stránkách  Informační kancelář Evropského parlamentu v Belgii. V celé Evropské unii a ve Washingtonu D. C. se nachází dalších 35 informačních kanceláří. Pro více informací o informačních kancelářích klepněte na oddíl  Vám nablízku.

 

PROGRAM

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní

JAK SE TAM DOSTANETE

STANICE EVROPA
Place du Luxembourg 100
B-1047 Brusel
Belgie

Vlak

K Evropskému parlamentu jezdí vlaky na nádraží Bruxelles-Luxembourg.

Belgické dráhy

Autobus

U Evropského parlamentu zastavují autobusové linky 22, 27, 34, 38, 64, 80 a 95.
Linkami 12 a 21 se dostanete také na bruselské letiště.

Metro

Nejbližšími zastávkami je Maelbeek a Schuman na linkách 1 a 5 a Trône na linkách 2 a 6.

Veřejná doprava v Bruselu

KONTAKTY

Máte dotazy? Chcete nám sdělit svůj názor? Napište nám e-mail!

Poslat e-mail

SOCIAL MEDIA