skip to content
Parlamentarium, the European parliament visitors' centre
 

Parlamentarium

Přijeďte do návštěvnického centra Evropského parlamentu
 

Seznamte se s evropskou politikou tak, jak jste ji ještě nepoznali, v největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě. Pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,5 milionu lidí!

Ruční multimediální průvodci doprovázejí návštěvníky do srdce Evropského parlamentu a vysvětlují jim, jaká byla cesta k evropské integraci, jak Evropský parlament funguje a jakým způsobem se jeho poslanci snaží řešit dnešní výzvy. Parlamentarium je dynamickým a interaktivním místem podávajícím informace v jakémkoli z 24 úředních jazyků, čímž dává návštěvníkům všech věkových skupin ideální příležitost seznámit se s evropskou politikou.

Parlamentarium je otevřeno sedm dní v týdnu a vstup je bezplatný. Návštěva obvykle trvá přibližně 90 minut. Pro rodiny a školní skupiny jsou k dispozici kratší prohlídkové trasy. Více informací o tom, co Parlamentarium nabízí, a program jeho akcí a dočasných výstav naleznete níže.

 .

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ #ThisIsMy5

13. října bude Parlamentariu pět let! Za pět let existence navštívilo naši expozici více než 1,5 milionu návštěvníků z celého světa. U příležitosti našeho 5. výročí jsme na Instagramu EP vyhlásili fotografickou soutěž #ThisIsMy5 (To je mých pět). Protože jste od začátku s námi, rádi bychom, abyste nám pověděli o svých pěti – o tom, jak jste se za posledních pět let změnili, jakých máte pět priorit, pět největších přání – je to úplně na vás!
Nejlepší fotografie budou vystaveny na stěně s fotografiemi v Parlamentariu a vítěze pozveme k nám na návštěvu během bruselské muzejní noci, která se bude konat 11. března 2017!
Abyste se mohli soutěže zúčastnit, musíte žít v některé ze zemí EU, musíte být starší 18 let, vlastnit veškerá autorská práva ke své fotografii a musíte být připraveni cestovat ve dnech 10. až 11. března 2017.
Uzávěrka pro podání přihlášky je 31. ledna 2017! Fotografie je třeba umístit na Instagram s hashtagem #ThisIsMy5 a nezapomeňte připojit tag @europeanparliament.
Tak rychle, povězte nám o své pětce a navštivte nás!

CO PARLAMENTARIUM NABÍZÍ

Parlamentarium má opravdu co nabídnout, a to jak dospělým, tak dětem. Návštěvy mohou být vytvořeny na míru v závislosti na tom, co návštěvníky zajímá.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Posaďte se do první řady uprostřed jednacího sálu

Neuvěřitelné 360º kino vtahuje návštěvníka do centra dění Evropského parlamentu a umožňuje mu jedinečným způsobem poznat, jak funguje a jak vzniká evropská legislativa.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Seznamte se s těmi, kteří za tím stojí: poslanci Evropského parlamentu

Zjistěte si více o každém z 751 poslanců Evropského parlamentu, kteří společně zastupují občany EU.

Evropský parlament, ParlamentariumV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Vydejte se napříč Evropou a podívejte se, jakou má Evropská unie moc

Interaktivní mapa na podlaze bere návštěvníky na virtuální prohlídku Evropské unie, zobrazuje její rozmanitost a ukazuje téměř 100 způsobů, jakými přispívá k blahobytu svých občanů.

Vydejte se na virtuální prohlídku!
Evropský parlament, sekce „Jednotná v rozmanitosti“ v ParlamentariuV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Poslechněte si, co Evropská unie znamená pro Evropany

Udělejte si pohodlí v obývacím pokoji a poslechněte si, jak Evropská unie změnila život ekologické aktivistky z Polska, slovinského profesora a finské zpěvačky (a řady dalších).

STUDENTI A DĚTI

Evropský parlament, Role Play gameV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 

Simulační hra je určena školním skupinám a umožňuje studentům vžít se na jeden den do role poslance Evropského parlamentu.

Hráči se seznámí s tím, jakým způsobem jsou navrhovány evropské právní předpisy, od konzultací se zájmovými skupinami a vytváření sdružení až po vyjednávání s ostatními institucemi a komunikaci se sdělovacími prostředky.

 .
Evropský parlament, aktivity pro dětiV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 

Pro mladší návštěvníky byly vytvořeny zvláštní jednohodinové prohlídky.

Hra s Lunou je zábavná hra, při níž děti ve věku od 6 do 10 let, které jsou na návštěvě Parlamentaria se svou rodinou, řeší různé úkoly. Brožurky Luna si můžete vyzvednout u stolu s mediálními průvodci. Na konci prohlídky si nezapomeňte vyzvednout cenu!

Díky talentové soutěži Galaxy si 4 či 5členné skupiny studentů ve věku 10 až 14 let mohou prohlédnout Parlamentarium a dozvědět se zajímavé informace o Evropě, Evropské unii a Evropském parlamentu.

 .

PRAKTICKÉ INFORMACE

Bezpečnost

Ačkoli se u vstupu do budovy nemusíte prokazovat doklady totožnosti, raději si je vezměte s sebou.

Všichni návštěvníci a jejich zavazadla procházejí před vstupem bezpečnostní kontrolou podobnou kontrolám na letišti. Jsou zakázány střelné zbraně, výbušniny, hořlavé látky, pepřové spreje, ostré předměty a další předměty, které by mohly být považovány za zbraně. V souladu s belgickými vnitrostátními právními předpisy mohou být některé zakázané předměty předány policii.

Fotografování a filmování je v prostorách určených pro návštěvníky povoleno, ale je zakázáno v bezpečnostní zóně.

Návštěvníci se zvláštními potřebami

Evropský parlament se neustále snaží zlepšovat přístupnost pro osoby se zvláštními potřebami. Všechna naše zařízení a aktivity jsou plně přístupné návštěvníkům se zvláštními potřebami.

Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí

Parlamentarium umožňuje přístup vozíčkářům a naši zaměstnanci jsou připraveni poskytnout asistenci.

Informujte Parlamentarium předem, jestliže budete potřebovat zvláštní pomoc.
 .
Pro zrakově postižené návštěvníky

Parlamentarium nabízí mediální průvodce se zvláštními audiosoubory popisujícími místo a jeho obsah a hlavní zajímavosti. K dispozici jsou braillovy dotykové mapy v nizozemštině, angličtině, francouzštině a němčině a rovněž braillovy klávesnice ve dvou částech centra. Vstup je povolen také vodicím psům.

 .
Pro sluchově postižené návštěvníky

Multimediální průvodci nabízejí videa ve znakové řeči v angličtině (BSL), francouzštině (LSF), němčině (DGS) a nizozemštině (NGT). Parlamentarium je plně vybaveno indukčními smyčkami.

Máte připomínky či dotazy? Kontaktujte prosím Parlamentarium e-mailem.

Stravovací a jiná zařízení

V Parlamentariu se nacházejí uzamykatelné skříňky, obchod se suvenýry, toalety a kavárna, v níž si můžete zakoupit osvěžující nápoj a chutné občerstvení.

 

PROGRAM

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní

JAK SE TAM DOSTANETE

PARLAMENTARIUM
budova Willy Brandt
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brusel
Belgie

Vlak

K Evropskému parlamentu jezdí vlaky na nádraží Bruxelles-Luxembourg.

Belgické dráhy

Autobus

U Evropského parlamentu zastavují autobusové linky 22, 27, 34, 38, 64, 80 a 95.
Linkami 12 a 21 se dostanete také na bruselské letiště.

Metro

Nejbližšími zastávkami je Maelbeek a Schuman na linkách 1 a 5 a Trône na linkách 2 a 6.

Veřejná doprava v Bruselu

KONTAKTUJTE NÁS

Máte dotazy? Chcete nám sdělit svůj názor? Napište nám e-mail!

Poslat e-mail
 .

OTEVÍRACÍ DOBA

 .
pondělí
13:00 - 18:00
 
 
úterý – pátek
09:00 - 18:00
 
 
sobota – neděle
10:00 - 18:00
 
 

Poslední vstup je 30 minut před zavírací hodinou.

Centrum je zavřeno v tyto dny:
1. ledna / 1. května / 1. listopadu / 24., 25. a 31. prosince

REZERVACE A VSTUP

Vstupné je zdarma.

Každý návštěvník si může rezervovat prohlídku předem, důrazně se doporučuje především pro skupiny.

REZERVACE NÁVŠTĚVY
 .