skip to content
Parlamentarium, the European parliament visitors' centre
 

Parlamentarium

Přijeďte do návštěvnického centra Evropského parlamentu
 

Seznamte se s evropskou politikou tak, jak jste ji ještě nepoznali, v největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě. Pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,5 milionu lidí!

Ruční multimediální průvodci doprovázejí návštěvníky do srdce Evropského parlamentu a vysvětlují jim, jaká byla cesta k evropské integraci, jak Evropský parlament funguje a jakým způsobem se jeho poslanci snaží řešit dnešní výzvy. Parlamentarium je dynamickým a interaktivním místem podávajícím informace v jakémkoli z 24 úředních jazyků, čímž dává návštěvníkům všech věkových skupin ideální příležitost seznámit se s evropskou politikou.

Parlamentarium je otevřeno sedm dní v týdnu a vstup je bezplatný. Návštěva obvykle trvá přibližně 90 minut. Pro rodiny a školní skupiny jsou k dispozici kratší prohlídkové trasy. Více informací o tom, co Parlamentarium nabízí, a program jeho akcí a dočasných výstav naleznete níže.

 .
 

CELEBRATE JAZZ AT THE EUROPEAN PARLIAMENT

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

The rhythm and the soul return to the European Parliament for this year’s Brussels Jazz Weekend.

Freedom of speech and cultural diversity are at the heart of jazz and the European Parliament is proud to support one of the five venues for the weekend’s celebrations, the Place du Luxembourg stage. Visitors to the European Parliament can also tap their feet at a special acoustic concert at the Parlamentarium. Find out more about how to visit the European Parliament at Station Europe on Place du Luxembourg.

 

CO PARLAMENTARIUM NABÍZÍ

Parlamentarium má opravdu co nabídnout, a to jak dospělým, tak dětem. Návštěvy mohou být vytvořeny na míru v závislosti na tom, co návštěvníky zajímá.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Evropa a její Parlament v 360°

Pohodlně se posaď v našem kině a vychutnej si 360°pohled na Evropu a její Parlament. Dozvíš se,
jak funguje, jak vznikají zákony a jak tě evropská politika ovlivňuje.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Seznamte se s těmi, kteří za tím stojí: poslanci Evropského parlamentu

Zjistěte si více o každém z 751 poslanců Evropského parlamentu, kteří společně zastupují občany EU.

Evropský parlament, ParlamentariumV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Vydejte se napříč Evropou a podívejte se, jakou má Evropská unie moc

Interaktivní mapa na podlaze bere návštěvníky na virtuální prohlídku Evropské unie, zobrazuje její rozmanitost a ukazuje téměř 100 způsobů, jakými přispívá k blahobytu svých občanů.

Vydejte se na virtuální prohlídku!
Evropský parlament, sekce „Jednotná v rozmanitosti“ v ParlamentariuV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Poslechněte si, co Evropská unie znamená pro Evropany

Udělejte si pohodlí v obývacím pokoji a poslechněte si, jak Evropská unie změnila život ekologické aktivistky z Polska, slovinského profesora a finské zpěvačky (a řady dalších).

 

STUDENTI A DĚTI

Simulační hra je určena školním skupinám a umožňuje studentům vžít se na jeden den do role poslance Evropského parlamentu.

Hráči se seznámí s tím, jakým způsobem jsou navrhovány evropské právní předpisy, od konzultací se zájmovými skupinami a vytváření sdružení až po vyjednávání s ostatními institucemi a komunikaci se sdělovacími prostředky.

Pro mladší návštěvníky byly vytvořeny zvláštní jednohodinové prohlídky.

 .
Evropský parlament, aktivity pro dětiV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 

Hra s Lunou je zábavná hra, při níž děti ve věku od 6 do 10 let, které jsou na návštěvě Parlamentaria se svou rodinou, řeší různé úkoly. Brožurky Luna si můžete vyzvednout u stolu s mediálními průvodci. Na konci prohlídky si nezapomeňte vyzvednout cenu!

Díky talentové soutěži Galaxy si 4 či 5členné skupiny studentů ve věku 10 až 14 let mohou prohlédnout Parlamentarium a dozvědět se zajímavé informace o Evropě, Evropské unii a Evropském parlamentu.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE

Veřejná wi-fi

European Parliament -  Amenities

V Evropském parlamentu je dostupná veřejná síť wi-fi. Údaje pro přihlášení naleznete ve všech prostorách pro návštěvníky.

Příjezd

Evropský parlament má nové uvítací centrum na ulici Rue d’Ardenne. Atrium je ideálním místem k občerstvení a odpočinku před návštěvou jednacího sálu Hemicycle, Parlamentaria nebo Domu evropských dějin.

Bezpečnost

Ačkoli se u vstupu do budovy nemusíte prokazovat doklady totožnosti, raději si je vezměte s sebou.

Všichni návštěvníci a jejich zavazadla procházejí před vstupem bezpečnostní kontrolou podobnou kontrolám na letišti. Jsou zakázány střelné zbraně, výbušniny, hořlavé látky, pepřové spreje, ostré předměty a další předměty, které by mohly být považovány za zbraně. V souladu s belgickými vnitrostátními právními předpisy mohou být některé zakázané předměty předány policii.

Fotografování a filmování je v prostorách určených pro návštěvníky povoleno, ale je zakázáno v bezpečnostní zóně.

Návštěvníci se zvláštními potřebami

Evropský parlament se neustále snaží zlepšovat přístupnost pro osoby se zvláštními potřebami. Všechna naše zařízení a aktivity jsou plně přístupné návštěvníkům se zvláštními potřebami.

Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí

Parlamentarium umožňuje přístup vozíčkářům a naši zaměstnanci jsou připraveni poskytnout asistenci.

Informujte Parlamentarium předem, jestliže budete potřebovat zvláštní pomoc.
 .
Pro zrakově postižené návštěvníky

Parlamentarium nabízí mediální průvodce se zvláštními audiosoubory popisujícími místo a jeho obsah a hlavní zajímavosti. K dispozici jsou braillovy dotykové mapy v nizozemštině, angličtině, francouzštině a němčině a rovněž braillovy klávesnice ve dvou částech centra. Vstup je povolen také vodicím psům.

 .
Pro sluchově postižené návštěvníky

Multimediální průvodci nabízejí videa ve znakové řeči v angličtině (BSL), francouzštině (LSF), němčině (DGS), nizozemštině (NGT), belgický french (LSFB), vlámský (VGT), maďarský (MJNY), international (SI). Parlamentarium je plně vybaveno indukčními smyčkami.

Máte připomínky či dotazy? Kontaktujte prosím Parlamentarium e-mailem.

Stravovací a jiná zařízení

V Parlamentariu se nacházejí uzamykatelné skříňky, obchod se suvenýry, toalety a kavárna, v níž si můžete zakoupit osvěžující nápoj a chutné občerstvení.

 

PROGRAM

THE 28 IN YOUR PLATE

Brusel
22-06-2016

Esplanade Solidarność

MINIPLENÁRNÍ ZASEDÁNÍ

Brusel
Wed Feb 24 00:00:00 CET 2016 - Thu Feb 25 00:00:00 CET 2016
Wed Apr 27 00:00:00 CEST 2016 - Thu Apr 28 00:00:00 CEST 2016
Wed May 25 00:00:00 CEST 2016 - Thu May 26 00:00:00 CEST 2016
Wed Jun 22 00:00:00 CEST 2016 - Thu Jun 23 00:00:00 CEST 2016
Wed Nov 30 00:00:00 CET 2016 - Thu Dec 01 00:00:00 CET 2016
Wed Feb 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Feb 02 00:00:00 CET 2017
Wed Mar 01 00:00:00 CET 2017 - Thu Mar 02 00:00:00 CET 2017
Wed Apr 26 00:00:00 CEST 2017 - Thu Apr 27 00:00:00 CEST 2017
Wed May 31 00:00:00 CEST 2017 - Thu Jun 01 00:00:00 CEST 2017
Wed Nov 29 00:00:00 CET 2017 - Thu Nov 30 00:00:00 CET 2017

Miniplenární zasedání

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní

OTEVÍRACÍ DOBA

 .
pondělí
13:00 - 18:00
 
 
úterý – pátek
09:00 - 18:00
 
 
sobota – neděle
10:00 - 18:00
 
 

Poslední vstup je 30 minut před zavírací hodinou.

Centrum je zavřeno v tyto dny:
1. ledna / 1. května / 1. listopadu / 24., 25. a 31. prosince

JAK SE TAM DOSTANETE

PARLAMENTARIUM
budova Willy Brandt
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brusel
Belgie

Vlak

K Evropskému parlamentu jezdí vlaky na nádraží Bruxelles-Luxembourg.

Belgické dráhy

Autobus

U Evropského parlamentu zastavují autobusové linky 22, 27, 34, 38, 64, 80 a 95.
Linkami 12 a 21 se dostanete také na bruselské letiště.

Metro

Nejbližšími zastávkami je Maelbeek a Schuman na linkách 1 a 5 a Trône na linkách 2 a 6.

Veřejná doprava v Bruselu

Uvítací centrum Atrium

Vstup do Atria z ulice Rue D'Ardenne slouží k nástupu a výstupu z autobusů, uvnitř se pak mohou návštěvníci občerstvit a připravit na následnou prohlídku.

KONTAKTUJTE NÁS

Máte dotazy? Chcete nám sdělit svůj názor? Napište nám e-mail!

Poslat e-mail
 .

REZERVACE A VSTUP

Vstupné je zdarma.

Každý návštěvník si může rezervovat prohlídku předem, důrazně se doporučuje především pro skupiny.

REZERVACE NÁVŠTĚVY
 .