skip to content
Evropský parlament, objevte Parlamentarium
 

Parlamentarium

Přijeďte do návštěvnického centra Evropského parlamentu
 

Seznamte se s evropskou politikou tak, jak jste ji ještě nepoznali, v největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě. Pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,5 milionu lidí!

Ruční multimediální průvodci doprovázejí návštěvníky do srdce Evropského parlamentu a vysvětlují jim, jaká byla cesta k evropské integraci, jak Evropský parlament funguje a jakým způsobem se jeho poslanci snaží řešit dnešní výzvy. Parlamentarium je dynamickým a interaktivním místem podávajícím informace v jakémkoli z 24 úředních jazyků, čímž dává návštěvníkům všech věkových skupin ideální příležitost seznámit se s evropskou politikou.

Parlamentarium je otevřeno sedm dní v týdnu a vstup je bezplatný. Návštěva obvykle trvá přibližně 90 minut. Pro rodiny a školní skupiny jsou k dispozici kratší prohlídkové trasy. Více informací o tom, co Parlamentarium nabízí, a program jeho akcí a dočasných výstav naleznete níže.

 .

#ThisIsMy5 PHOTO CONTEST

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-
On 13 October Parlamentarium is turning five!
More than 1.5 million visitors from all over the world have visited our exhibition in these five years. To mark our 5th anniversary, we have just launched the #ThisIsMy5 photo competition on the EP Instagram. Since you have been part of it from the beginning, we would like you to tell us your five – how you’ve changed in your last five years, which are your five priorities, your main five wishes, it’s up to you!
The best photos will be displayed on a photo wall in Parlamentarium, while the winners will be invited to visit us during the Museum Night Fever on 11 March 2017!
In order to enter the competition, you must live in one of the EU countries, be over 18 years old, own full copyrights for your photo and be ready to travel during 10-11 March 2017.
The deadline for submitting your application is 31 January 2017! The photos should be posted on Instagram with #ThisIsMy5; don’t forget to tag @europeanparliament.
Hurry up, tell us your five and visit us!

VÝSTAVY A AKCE

CO PARLAMENTARIUM NABÍZÍ

Parlamentarium má opravdu co nabídnout, a to jak dospělým, tak dětem. Návštěvy mohou být vytvořeny na míru v závislosti na tom, co návštěvníky zajímá.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Posaďte se do první řady uprostřed jednacího sálu

Neuvěřitelné 360º kino vtahuje návštěvníka do centra dění Evropského parlamentu a umožňuje mu jedinečným způsobem poznat, jak funguje a jak vzniká evropská legislativa.

Evropský parlament, „Seznam se se svým poslancem“V největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Seznamte se s těmi, kteří za tím stojí: poslanci Evropského parlamentu

Zjistěte si více o každém z 751 poslanců Evropského parlamentu, kteří společně zastupují občany EU.

Evropský parlament, ParlamentariumV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Vydejte se napříč Evropou a podívejte se, jakou má Evropská unie moc

Interaktivní mapa na podlaze bere návštěvníky na virtuální prohlídku Evropské unie, zobrazuje její rozmanitost a ukazuje téměř 100 způsobů, jakými přispívá k blahobytu svých občanů.

Vydejte se na virtuální prohlídku!
Evropský parlament, sekce „Jednotná v rozmanitosti“ v ParlamentariuV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 
 .

Poslechněte si, co Evropská unie znamená pro Evropany

Udělejte si pohodlí v obývacím pokoji a poslechněte si, jak Evropská unie změnila život ekologické aktivistky z Polska, slovinského profesora a finské zpěvačky (a řady dalších).

STUDENTI A DĚTI

Evropský parlament, Role Play gameV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 

Simulační hra je určena školním skupinám a umožňuje studentům vžít se na jeden den do role poslance Evropského parlamentu.

Hráči se seznámí s tím, jakým způsobem jsou navrhovány evropské právní předpisy, od konzultací se zájmovými skupinami a vytváření sdružení až po vyjednávání s ostatními institucemi a komunikaci se sdělovacími prostředky.

 .
Evropský parlament, aktivity pro dětiV největším parlamentním návštěvnickém centru v Evropě zažijete evropskou politiku jako nikdy předtím a pochopíte, proč Parlamentarium navštívilo již 1,3 milionu lidí!
 

Pro mladší návštěvníky byly vytvořeny zvláštní jednohodinové prohlídky.

Hra s Lunou je zábavná hra, při níž děti ve věku od 6 do 10 let, které jsou na návštěvě Parlamentaria se svou rodinou, řeší různé úkoly. Brožurky Luna si můžete vyzvednout u stolu s mediálními průvodci. Na konci prohlídky si nezapomeňte vyzvednout cenu!

Díky talentové soutěži Galaxy si 4 či 5členné skupiny studentů ve věku 10 až 14 let mohou prohlédnout Parlamentarium a dozvědět se zajímavé informace o Evropě, Evropské unii a Evropském parlamentu.

 .

PRAKTICKÉ INFORMACE

Bezpečnost

Ačkoli se u vstupu do budovy nemusíte prokazovat doklady totožnosti, raději si je vezměte s sebou.

Všichni návštěvníci a jejich zavazadla procházejí před vstupem bezpečnostní kontrolou podobnou kontrolám na letišti. Jsou zakázány střelné zbraně, výbušniny, hořlavé látky, pepřové spreje, ostré předměty a další předměty, které by mohly být považovány za zbraně. V souladu s belgickými vnitrostátními právními předpisy mohou být některé zakázané předměty předány policii.

Fotografování a filmování je v prostorách určených pro návštěvníky povoleno, ale je zakázáno v bezpečnostní zóně.

Návštěvníci se zvláštními potřebami

Evropský parlament se neustále snaží zlepšovat přístupnost pro osoby se zvláštními potřebami. Všechna naše zařízení a aktivity jsou plně přístupné návštěvníkům se zvláštními potřebami.

Pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí

Parlamentarium umožňuje přístup vozíčkářům a naši zaměstnanci jsou připraveni poskytnout asistenci.

Informujte Parlamentarium předem, jestliže budete potřebovat zvláštní pomoc.
 .
Pro zrakově postižené návštěvníky

Parlamentarium nabízí mediální průvodce se zvláštními audiosoubory popisujícími místo a jeho obsah a hlavní zajímavosti. K dispozici jsou braillovy dotykové mapy v nizozemštině, angličtině, francouzštině a němčině a rovněž braillovy klávesnice ve dvou částech centra. Vstup je povolen také vodicím psům.

 .
Pro sluchově postižené návštěvníky

Multimediální průvodci nabízejí videa ve znakové řeči v angličtině (BSL), francouzštině (LSF), němčině (DGS) a nizozemštině (NGT). Parlamentarium je plně vybaveno indukčními smyčkami.

Máte připomínky či dotazy? Kontaktujte prosím Parlamentarium e-mailem.

Stravovací a jiná zařízení

V Parlamentariu se nacházejí uzamykatelné skříňky, obchod se suvenýry, toalety a kavárna, v níž si můžete zakoupit osvěžující nápoj a chutné občerstvení.

 

PROGRAM

Plenární zasedání
Výstava
Ostatní

JAK SE TAM DOSTANETE

PARLAMENTARIUM
budova Willy Brandt
Rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Brusel
Belgie

Vlak

K Evropskému parlamentu jezdí vlaky na nádraží Bruxelles-Luxembourg.

Belgické dráhy

Autobus

U Evropského parlamentu zastavují autobusové linky 22, 27, 34, 38, 64, 80 a 95.
Linkami 12 a 21 se dostanete také na bruselské letiště.

Metro

Nejbližšími zastávkami je Maelbeek a Schuman na linkách 1 a 5 a Trône na linkách 2 a 6.

Veřejná doprava v Bruselu

KONTAKTUJTE NÁS

Máte dotazy? Chcete nám sdělit svůj názor? Napište nám e-mail!

Poslat e-mail
 .

OTEVÍRACÍ DOBA

 .
pondělí
13:00 - 18:00
 
 
úterý – pátek
09:00 - 18:00
 
 
sobota – neděle
10:00 - 18:00
 
 

Poslední vstup je 30 minut před zavírací hodinou.

Centrum je zavřeno v tyto dny:
1. ledna / 1. května / 1. listopadu / 24., 25. a 31. prosince

REZERVACE A VSTUP

Vstupné je zdarma.

Každý návštěvník si může rezervovat prohlídku předem, důrazně se doporučuje především pro skupiny.

REZERVACE NÁVŠTĚVY
 .