Návštěva Evropského parlamentu

Všechny aktivity a služby v Bruselu jsou návštěvníkům nabízeny jako obvykle. Toto rozhodnutí bylo přijato po konzultaci s bezpečnostním oddělením Evropského parlamentu, s belgickými regionálními a národními orgány a rovněž v souladu se třetím stupněm pohotovosti, který je v současné době v Bruselu aplikován.

Více informací:
Navštivte bruselské stránky o bezpečnosti v Bruselu | Veřejná doprava v Bruselu | Bruselské národní letiště

Evropský Parlament

Navštivte nás
 

Evropský parlament se nachází ve Štrasburku, Lucemburku a v Bruselu. Ve Štrasburku se koná nejvíce plenárních zasedání, ačkoliv poslanci Evropského parlamentu mají své hlavní kanceláře v Bruselu. Lucemburk hostí část parlamentní administrativy.

Návštěva Evropského parlamentu je výborným způsobem jak se dozvědět o jeho práci a vlivu, který má napříč Evropou, jako hlas občanů Evropské unie.

V Bruselu je toho mnoho k vidění, ať již zasedací místnost (Návštěva jednacího sálu a přednáška pro skupiny || Návštěva jednacího sálu pro jednotlivce) nebo Parlamentárium, kde si můžete zahrát  simulační hry. Rovněž můžete objevovat evropskou historii v nedočkavě očekávaném otevření Domu evropské historie. Tyto aktivity jsou koncipovány jako přehlídka a objasnění fungování Evropského parlamentu, jeho původu a jeho služby občanům Evropské unie. Všechny tyto aktivity jsou zcela zdarma a téměř všechny jsou dostupné ve všech 24 úředních jazycích Evropské unie.

Rovněž je možné navštívit zasedací místnost ve Štrasburku, která hostí Euroškolu, program Evropského parlamentu pro školy.

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Akce a výstavy

Zjistěte, co se děje v Evropském parlamentu!

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

HEMICYCLE VISIT - BRUSSELS

Discover the hemicycle this summer!
Brusels

To meet increased demand over the summer, new opening times will give individual visitors more chances than ever to see the Hemicycle with the help of a multimedia guide. No advance booking is required.

Read more...

EUROPA EXPERIENCE

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

Read more...

SEARCHING FOR BEAUTY

What does beauty mean for you?
Brussels

From 8 July until 18 September Parlamentarium is hosting a multimedia temporary exhibition on what beauty means to us now, in Europe and around the world.

Share your visions on beauty around you and get them displayed in the exhibition too!

Discover more...

AROUND EUROPE ON 28 PLATES

Taste Europe's diversity
Brussels

On 22 June, journey around Europe from the comfort of your plate as each Member State of the European Union serves up the finest dishes that their national cuisine has to offer.

From 12pm until 7pm, get a taste of Europe for free on the Esplanade and see how many countries you can visit.

 
Parlamentarium / Návštěva jednacího sálu a přednáška pro skupiny / Simulační hra na poslance / Návštěva jednacího sálu pro jednotlivce

Brusel se nachází v samém srdci Evropské unie. Kromě Evropské rady, Komise a dalších evropských orgánů v Bruselu pracuje i Parlament. Zastavte se na půl hodiny v evropské čtvrti a prostě jen nasávejte atmosféru... obleky, černá auta, káva do kelímku a tváře, které znáte z televizního zpravodajství. To všechno tu najdete!

Návštěva jednacího sálu pro skupiny a jednotlivce / Euroscola

Štrasburk je oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Každý měsíc se zde na čtyři dny scházejí poslanci, aby hlasovali a diskutovali na schůzích, které se označují jako plenární zasedání. Pro návštěvníky je připraveno poutavé zhruba hodinové povídání plné zajímavých informací.

Lucemburk

Chcete-li navštívit budovy EP v Lucemburku, kontaktujte prosím lucemburskou informační kancelář:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament ve Vaší zemi

Kontaktujte některou z informačních kanceláří Evropského parlamentu

 
Tools
Předseda Evropského parlamentu
Informace a vědomosti nám umožňují se plně podílet na demokratické společnosti. Evropský parlament proto otevírá své brány veřejnosti, aby lidé získali více vědomostí a mohli lépe porozumět práci svých zástupců, volených poslanců Evropské parlamentu.

Rád bych vás přivítal v této části která je věnovaná návštěvám naší instituce, Evropského parlamentu. Ať Bruselu anebo ve Štrasburku, Parlament vás vítá a pobízí, abyste se zajímali jeho o roli a fungování. Navštivte také plenární sál, kde zasedají poslanci, kde jsou slyšet hlasy všech Evropanů a kde vznikají zákony Evropské unie. Přijedete-li do Bruselu, pak využijte možnost prožít evropskou demokracii v chodu a navštivte "Parlamentarium" - středisko pro návštěvníky Evropského parlamentu.

Doufám, že si užijete vaší návštěvu Evropského parlamentu, který reprezentuje 500 milionů evropských občanů a pracuje ve 24 oficiálních jazycích!
Your sincerely,
Martin Schulz
Předseda Evropského parlamentu
 

Váš kapesní průvodce po Evropském parlamentu (Brusel)

Navštivte nás!

Sociální média