Návštěva Evropského parlamentu

Všechny aktivity a služby v Bruselu jsou návštěvníkům nabízeny jako obvykle. Toto rozhodnutí bylo přijato po konzultaci s bezpečnostním oddělením Evropského parlamentu, s belgickými regionálními a národními orgány a rovněž v souladu se třetím stupněm pohotovosti, který je v současné době v Bruselu aplikován.

Více informací:
Navštivte bruselské stránky o bezpečnosti v Bruselu | Veřejná doprava v Bruselu | Bruselské národní letiště

Evropský Parlament

Navštivte nás
 

Evropský parlament se nachází ve Štrasburku, Lucemburku a v Bruselu. Ve Štrasburku se koná nejvíce plenárních zasedání, ačkoliv poslanci Evropského parlamentu mají své hlavní kanceláře v Bruselu. Lucemburk hostí část parlamentní administrativy.

Návštěva Evropského parlamentu je výborným způsobem jak se dozvědět o jeho práci a vlivu, který má napříč Evropou, jako hlas občanů Evropské unie.

V Bruselu je toho mnoho k vidění, ať již zasedací místnost (Návštěva jednacího sálu a přednáška pro skupiny || Návštěva jednacího sálu pro jednotlivce) nebo Parlamentárium, kde si můžete zahrát  simulační hry. Rovněž můžete objevovat evropskou historii v nedočkavě očekávaném otevření Domu evropské historie. Tyto aktivity jsou koncipovány jako přehlídka a objasnění fungování Evropského parlamentu, jeho původu a jeho služby občanům Evropské unie. Všechny tyto aktivity jsou zcela zdarma a téměř všechny jsou dostupné ve všech 24 úředních jazycích Evropské unie.

Rovněž je možné navštívit zasedací místnost ve Štrasburku, která hostí Euroškolu, program Evropského parlamentu pro školy.

 

EP Spotter

Explore the European Parliament

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

Download EP Spotter on your smartphone and explore the European Parliament in Brussels! Discover what there is to do, as well as a little about the rich history of the campus' buildings, as your smartphone guides you on your very own personal tour (Available in English only).

Get the app for iOS | | Get the app for Android

 
 

Akce a výstavy

Zjistěte, co se děje v Evropském parlamentu!

Open Days at the European Parliament
Brusel | Strasbourg

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

Join us with your friends and family at our Open Days and discover the European Parliament, on 8/05 (Strasbourg), 21/05 (Luxembourg) and 28/05 (Brussels).
This weekend in Brussels, make sure you stop by the Parlamentarium, where  a giant map of Europe is ready to test kids' knowledge of capitals, countries and flags, and the "Drawing Europe" corner awaits the youngest Picassos.
All the details are on europeday.europa.eu.

Ženy uprchlice a žadatelky o azyl v EU
BruselOd 3. března do 1. června 2016 hostí Parlamentarium dočasnou výstavu nazvanou "Vysídlené: ženy uprchlice a žadatelky o azyl v EU".

Čtěte dále...

Celebrate jazz at the European Parliament!
Brussels

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

On 20 and 21 May, Place du Luxembourg will come alive as the Brussels Jazz Marathon returns to the doorstep of the European Parliament. The Parlamentarium will also host a special acoustic set from Atheris on 21 May from 14.30 until 16.15.

More info..

The exhibition in the European House Berlin
Berlin

-Informace jsou k dispozici pouze v angličtině-

Experience Europe at the heart of Berlin! The exhibition EUROPA EXPERIENCE will take you on a journey through the history, politics and daily life of the European Union. Participate in a plenary session of the European Parliament in the 360° cinema and discover how you can shape European politics!

More info...

 
Parlamentarium / Návštěva jednacího sálu a přednáška pro skupiny / Simulační hra na poslance / Návštěva jednacího sálu pro jednotlivce

Brusel se nachází v samém srdci Evropské unie. Kromě Evropské rady, Komise a dalších evropských orgánů v Bruselu pracuje i Parlament. Zastavte se na půl hodiny v evropské čtvrti a prostě jen nasávejte atmosféru... obleky, černá auta, káva do kelímku a tváře, které znáte z televizního zpravodajství. To všechno tu najdete!

Návštěva jednacího sálu pro skupiny a jednotlivce / Euroscola

Štrasburk je oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Každý měsíc se zde na čtyři dny scházejí poslanci, aby hlasovali a diskutovali na schůzích, které se označují jako plenární zasedání. Pro návštěvníky je připraveno poutavé zhruba hodinové povídání plné zajímavých informací.

Lucemburk

Chcete-li navštívit budovy EP v Lucemburku, kontaktujte prosím lucemburskou informační kancelář:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament ve Vaší zemi

Kontaktujte některou z informačních kanceláří Evropského parlamentu

 
Tools
Předseda Evropského parlamentu
Informace a vědomosti nám umožňují se plně podílet na demokratické společnosti. Evropský parlament proto otevírá své brány veřejnosti, aby lidé získali více vědomostí a mohli lépe porozumět práci svých zástupců, volených poslanců Evropské parlamentu.

Rád bych vás přivítal v této části která je věnovaná návštěvám naší instituce, Evropského parlamentu. Ať Bruselu anebo ve Štrasburku, Parlament vás vítá a pobízí, abyste se zajímali jeho o roli a fungování. Navštivte také plenární sál, kde zasedají poslanci, kde jsou slyšet hlasy všech Evropanů a kde vznikají zákony Evropské unie. Přijedete-li do Bruselu, pak využijte možnost prožít evropskou demokracii v chodu a navštivte "Parlamentarium" - středisko pro návštěvníky Evropského parlamentu.

Doufám, že si užijete vaší návštěvu Evropského parlamentu, který reprezentuje 500 milionů evropských občanů a pracuje ve 24 oficiálních jazycích!
Your sincerely,
Martin Schulz
Předseda Evropského parlamentu
 

Váš kapesní průvodce po Evropském parlamentu (Brusel)

Navštivte nás!

Sociální média