Návštěva Evropského parlamentu

Návštěvnické centrum Evropského parlamentu
Brusel

Zážitek z návštěvy Evropského parlamentu jako nikdy předtím. V našem Návštěvnickém centru v Bruselu. Prostřednictvím dynamické, interaktivní multimediální instalace se seznámíte s vývojem evropské integrace i tím, jak ovlivňuje náš každodenní život.

Brusel

Navštivte jednací sál a získejte informace o Evropském parlamentu prostřednictvím multimediálního průvodce.
Ve Štrasburku se můžete zúčastnit jednání během plenárního zasedání

Brusel

Vyzkoušejte si, jaké to je, být poslancem Evropského parlamentu. Projděte rychlokurzem fungování tohoto demokraticky voleného evropského orgánu. Se svými spolužáky budete vyjednávat tak, aby se vám podařilo vybudovat budoucnost Evropy podle vašich představ. Tato aktivita je určena skupinám studentů středních škol a odehrává se v bruselském Parlamentariu.

Brusel / Štrasburk

Výborným způsobem, jak se dozvědět to nejpodstatnější o Evropském parlamentu, je poslechnou si výklad zaměstnance Evropského parlamentu a navštívit jednací sál. Možná se právě stanete svědky parlamentní rozpravy.

 

Evropský parlament hostí různé akce a výstavy. Evropské bohatství můžete objevovat na výstavách s tématem "Jednotná v rozmanitosti". V multifunkčním zařízení se budou konat také panelové diskuse a prezentace knih.

 
Parlamentarium / Návštěva jednacího sálu a přednáška pro skupiny / Simulační hra na poslance / Návštěva jednacího sálu pro jednotlivce

Brusel se nachází v samém srdci Evropské unie. Kromě Evropské rady, Komise a dalších evropských orgánů v Bruselu pracuje i Parlament. Zastavte se na půl hodiny v evropské čtvrti a prostě jen nasávejte atmosféru... obleky, černá auta, káva do kelímku a tváře, které znáte z televizního zpravodajství. To všechno tu najdete!

Návštěva jednacího sálu pro skupiny a jednotlivce / Euroscola

Štrasburk je oficiálním sídlem Evropského parlamentu. Každý měsíc se zde na čtyři dny scházejí poslanci, aby hlasovali a diskutovali na schůzích, které se označují jako plenární zasedání. Pro návštěvníky je připraveno poutavé zhruba hodinové povídání plné zajímavých informací.

Lucemburk

Chcete-li navštívit budovy EP v Lucemburku, kontaktujte prosím lucemburskou informační kancelář:

Bureau d'Information de Luxembourg

7, rue du Marché-aux-Herbes
L-2929 LUXEMBOURG

00352/4300 22704

Parlament ve Vaší zemi

Kontaktujte některou z informačních kanceláří Evropského parlamentu

 
Tools
Předseda Evropského parlamentu
Informace a vědomosti nám umožňují se plně podílet na demokratické společnosti. Evropský parlament proto otevírá své brány veřejnosti, aby lidé získali více vědomostí a mohli lépe porozumět práci svých zástupců, volených poslanců Evropské parlamentu.

Rád bych vás přivítal v této části která je věnovaná návštěvám naší instituce, Evropského parlamentu. Ať Bruselu anebo ve Štrasburku, Parlament vás vítá a pobízí, abyste se zajímali jeho o roli a fungování. Navštivte také plenární sál, kde zasedají poslanci, kde jsou slyšet hlasy všech Evropanů a kde vznikají zákony Evropské unie. Přijedete-li do Bruselu, pak využijte možnost prožít evropskou demokracii v chodu a navštivte "Parlamentarium" - středisko pro návštěvníky Evropského parlamentu.

Doufám, že si užijete vaší návštěvu Evropského parlamentu, který reprezentuje 500 milionů evropských občanů a pracuje ve 24 oficiálních jazycích!
Your sincerely,
Martin Schulz
Předseda Evropského parlamentu
 

Váš kapesní průvodce po Evropském parlamentu (Brusel)

Navštivte nás!

Sociální média