skip to content
 

Praktiline teave

 

ÜLDINFO

Avalik WiFi

Euroopa Parlamendis on avalik WiFi-ühendus. Sisselogimisandmed leiate kõigilt külastajate aladelt.

Saabumine

Parkimine külastajatele

Külastajatel on Brüsselis võimalik parkida aadressil Rue Montoyer 92. Parkimiskoha taotlemiseks palume täita reserveerimistaotluse. Teile on parklas koht reserveeritud alles siis, kui olete saanud kinnitava e-kirja. Parkla kasutamiseks antakse luba vaid juhul, kui reserveerimistaotluses esitatud teave on kooskõlas dokumentide ja kinnitava e-kirjaga, mis tuleb esitada parkla sissepääsu juures. Reserveerimistaotlus tuleb esitada vähemalt ühe tööpäeva enne külastuse päeva.

Lahtiolekuajad:
Esmaspäevast reedeni: 9.00–18.30
Laupäev ja pühapäev: suletud

 .

Euroopa Parlamendi parkla kasutamise tingimused:
Parklat lubatakse kasutada vaid vabade kohtade olemasolul.
Parklasse lubatakse ainult juht ja alla 14-aastased kaasreisijad.
Sõiduki ja selles leiduva pagasi otsib läbi Euroopa Parlamendi turvatöötaja.
Sõiduki parkimine toimub omaniku vastutusel ning Euroopa Parlament ei vastuta sõidukile tekitatava võimaliku kahju ega esemete eest, mida võidakse sõidukist varastada.
Öine parkimine ei ole lubatud ning ööseks parklasse jäetud sõiduk teisaldatakse ja seda hoitakse omaniku kulul.
Turvakaalutlustel võidakse juurdepääs parklasse sulgeda lühikese etteteatamistähtajaga.
Loomade viimine parklasse on keelatud.

Puhkepäevad ja riigipühad:
2019. aastal: 01/01, 02/01, 03/04, 04/04, 05/04, 19/04, 22/04, 23/04, 01/05, 09/05, 30/05, 31/05, 10/06, 15/08, 01/11 ja alates 24/12 kuni 02/01/2020 (kaasa arvatud).

Saabumine bussiga

Rue d’Ardenne’il asuv Aatrium võimaldab bussiga saabuvatel külastajatel end enne külastuse algust värskendada ja korraks hinge tõmmata.

 .

Puhkepäevad:
2019. aastal: alates 01/01 kuni 04/01 kaasa arvatud, alates 19/04 kuni 03/05 kaasa arvatud, 09 – 10/05, alates 27/05 kuni 31/05 kaasa arvatud, 10/06, alates 28/10 kuni 01/11 kaasa arvatud, alates 20/12 kuni 03/01 kaasa arvatud.

Erivajadustega külastajad

Euroopa Parlament püüab teha kõik selleks, et erivajadustega inimestel oleks mugav parlamenti külastada. Erivajadustega ja piiratud liikumisvõimega inimestele, sh ratastooli kasutajatele, on pääs meie hoonetesse ja üritustele täielikult tagatud.

Turvalisus

Euroopa Parlamendi hoonetesse pääsuks peab kaasas olema kehtiv isikut tõendav dokument (isikutunnistus, pass või juhiluba).

Kõik külastajad ja nende kotid läbivad enne hoonetesse lubamist turvakontrolli, mis on samaväärne lennujaama turvakontrolliga. Keelatud on kaasas kanda relvi, lõhke- või tuleohtlikke ained, pipragaasi, terariistu ja muid esemeid, mida võib lugeda relvadeks. Belgia seaduste kohaselt võidakse teatavad keelatud esemed üle anda politseile.

Pildistamine ja filmimine on lubatud külastajate alal, kuid keelatud turvaalas ja istungisaali rõdul täiskogu istungi ajal.

 .

PARLAMENTARIUM

Erivajadustega külastajad

Piiratud liikumisvõimega isikud

Ratastooliga on võimalik liigelda kogu Parlamentariumis ja töötajatelt saab paluda abi.

Kui vajate eriabi, palun teatage sellest Parlamentariumile ette.
 .
Nägemispuudega külastajad

Parlamentarium pakub kasutamiseks multimeediagiide koos eriliste audiofailidega, milles kirjeldatakse ruumi, sisu ja põhilisi näitajaid. Pimedate kirjas kaardid on saadaval hollandi, inglise, prantsuse ja saksa keeles ning keskuse kahes osas paiknevad pimedatele mõeldud klaviatuurid. Ka on lubatud kasutada juhtkoeri.

 .
Kuulmispuudega külastajad

Multimeediagiidid sisaldavad videosid briti (BSL), prantsuse (LSF), saksa (DGS), hollandi (NGT), belgia prantsuse (LSFB), flaami (VGT), ungari (MJNY), international (SI) viipekeeles. Kõikjal Parlamentariumis on võimalik kasutada induktiivvastuvõtjat.

Märkusteks või päringuteks võtke Parlamentariumiga ühendust e-kirja teel.

Teeninduskohad

Parlamentariumis on lukustatavad kapid, suveniiripood, tualetid ning värskendavaid jooke ja maitsvaid suupisteid pakkuv kohvik.

Kui soovite Parliamentariumi külastuse ajal kohvikus lauda broneerida, palume teil seda teha kas helistades numbril +32(0)2.284.36.48 või saates e-kirja addressil restauration-reservations-bruxelles@ext.ep.europa.eu

 .

INFOTUNNID JA ISTUNGISAALI KÜLASTAMINE

Erivajadustega külastajad

Meie töötajad teevad meeleldi koostööd viipekeeletõlkidega. Selliste tõlkide teenuse organiseerimine on rühmajuhi ülesanne.

Kui vajate eriabi, palun teatage meile sellest ette.

Teeninduskohad

Paul-Henri Spaaki hoones asuv söökla teenindab vaid rühmi (ettetellimisel).

 .

EUROOPA AJALOO MAJA

Erivajadustega külastajad

Meie töötajad teevad meeleldi koostööd viipekeeletõlkidega. Selliste tõlkide teenuse organiseerimine on rühmajuhi ülesanne.

Teeninduskohad

Euroopa Ajaloo Majas on lukustatavad hoiukapid, beebiruum, riidehoid, pood ja 60 istekohaga kohvik, kust saab osta karastavaid jooke ja suupisteid.

 

KONTAKT

 .
E-kiri
 .
SOCIAL MEDIA
 
 

Küpsiste haldamine Euroopa Parlamendi saidil

Sellel veebisaidil kasutatakse küpsiseid. Kui nõustute küpsiste kasutamisega, on navigeerimiskiirus optimaalne.

Nõustun Keeldun Nõustun